• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

Teda už mě to štve! :wink: Proč já nemám nějaké poslíčky? :frowning2: Tak vůbec nevím do čeho jdu :grinning: a pořád čekám že už by Viki mohl vylézt (když mám doma ten kočárek) a ten se asi hned tak k nám nestaví když ani neposlíčkuji :wink: Ikdyž zase máme s manželem moc hezké období :wink: neboť manžel je více nervózní. Taky kvůli tomu že ho se každej ptá kdežto mě jen moje mamka a taťka a babička :grinning:

Ale jinak mám šílenej strach. Jak jsem byla na prohlídce porodnice tak jsem měla strach jak u zubaře a to jsem věděla že jdu domů :wink: Fakt se strašně bojím :frowning2: Jsem strašný posera :grinning:
5. bře 2007 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
já taky nemám žádné poslíčky ani při bouřce,větru :slight_smile: A strach mám neuvěřitelný a to už tam půjdu po třetí
5. bře 2007 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenif to jsi mě docela uklidnila :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: hned se bojím o něco míň :grinning: :grinning: :grinning:
5. bře 2007 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj přeji pěkné pondělí.
:slight_smile:
Tak dnes to byl horor,večer mě chytli pěkné křeče do břicha a zada též nedala pokoj :frowning2: Naštěstí jsem to nějak ustála a usnula.Ted mě od rána bere čípek,naštěstí jdu po obědě do porodnice na kontrolu tak snad si mě tam nenechají.
Ted i řešim s přítelem problémy tak snad mě to tak nerozhodí a nezačnu tu rodit :frowning2:
5. bře 2007 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak jsem konečně zase tady a podařilo se mi Vás dočís:slight_smile:, uf!
Za chvilku sem postupně hodím ten článek z Máma a já, třeba tam najdete nějakou radu, která pomůže. Já teda zatím nechci, jsme domluvený na 19., tak se budu vzrušovat až po 19. :slight_smile:.
Jinak sobotní noc - poprvé jsme nemohla usnout asi 2 hodiny, moc jsem tomu nepřikládala význam, ale ted už mi to docvaklo. Jinak poslíčci - občas mě bolí v podbřišku, ale není to nic dramatickýho, když jsem to měla, bylo to několikrát horší.
Tatka se k porodu chystá, zatím je OK, a že by se opil, to si myslím že nehrozí, protože to nikdy neudělal. No, třeba to bude příležitost :confused: , ale když jsme se o tom bavili, tak sám říkal, že za námi chce jezdit každý den, což by si s promilema navíc netroufl. Takže to bude asi rozumně s rodičema a se svědkem.
Tak, a teď sem zkusím přepsat ten článek, doufám, že mi za to nikdo nevynadá.
5. bře 2007 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, ještě k přenášení - u nás nechávají jenom týden, to zn. do ukončeného 41. týdne.
5. bře 2007 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
1. rada: RELAXACE
Na chvilku si v klidu sedněte do zatemnělé mistnosti, abyste měla čas relaxovat. Přesvědčte samu sebe, že už máte chuť a čas porodit. Udělejte si na to čas i prostor i ve své mysli. Zamyslete se, zda nemáte z porodu příliš velký strach. Strach je tlumičem jakékoliv činnosti.

Není cesty zpátky, děťátko je připravené a vy ho chcete přivést na svět. Strach Vás nesmí svazovat.
5. bře 2007 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
2. rada: PSYCHICKÁ POHODA
Snažte se o vytvoření láskyplné atmosféry. Buďte šťastná a spokojená a snažte se šťastnými a spokojenými učinit i své blízké. Miminko možná potřebuje mít pocit, že je na světě vítané a všichni se na něj těší a budou ho milovat. Pak přijde.
5. bře 2007 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
3. rada: POHYB
Nevyhýbejte se pohybu, a to ani rychlejšímu. Dvakrát denně si udělejte delší procházku v tempu, klidně se i zadýchejte. Pokud to zvládnete, choďte pravidelně i po schodech. Ukliďte si doma, abyste byt připravila na příchod malého človíčka.
5. bře 2007 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
4. rada: KONTAKT S NOVOROZENCEM
Choďte na návštěvy ke kamarádkám, které mají malá miminka. Pochovejte si je, pomazlete se s nimi, pomozte s přebalováním nebo miminku zpívejte.
5. bře 2007 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
5. rada: STIMULACE BRADAVEK
5. bře 2007 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě k té stimulaci, ono mi to mrška poslalo dřív:

Stimulujte si několikrát denně bradavky. Můžete jít pod sprchu a jemně si je masírovat pod teplou vodou. Pomoci vám může i manžel.

Kdysi se doporučovalo připravit bradavky na kojení jejich masáží a povytahováním během těhotenství. V současnosti se to nedoporučuje z důvodu možného předčasného spuštění porodu (podporuje to přirozené vylučování hormonu oxytocinu a stahy dělohy). Vám už ale předčasný porod nehrozí, naopak si ho přejete!
5. bře 2007 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
sloníku, díky,jsem zvědavá na další rady:slight_smile:

krejcirice - teda, problémy s přítelem ti nezávidim, teď rodíte, tak je nechte na jindy... :sweat_smile:

jinak, poslíčky taky moc nemám, akorát po nějaké námaze se cítím trochu na rozpadnutí, ale druhý den ráno je to zase ok a jsem vzorně zašpuntovaná:slight_smile: tatík u porodu bude, a pokud bude volný nadstandard, tak s námi bude i těch pár dnů v porodnici, to bude fajn :dizzy_face:
zapíjet možná bude až pak, ale on nepije v podstatě vůbec, takže to bude roztomilý:wink:
nejvíc bych zapíjela já, už mám chutě na červený vínko, jak zběsilá, nemám žádný těhu chutě na jídlo a tak, ale víno nebo griotku bych pila, až bych brečela :astonished: :astonished: :astonished: mňam!
(to jsem tatíka na víno zaučovala, ale moc jsme toho spolu nevypili, neb jsem dost brzy otěhotněla a bylo po vtákách ...:sweat_smile: )
5. bře 2007 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
6. rada: MILOVÁNÍ
Udělejte si s partnerem hezký večer včetně milování. Pokud Vám lékař se z nějakého důvodu nezakázal, můžete být sexuálně aktivní do posledních dní před porodem (dokud vám neodejde hlenová zátka) samozřejmě jen je-li Vám to příjemné. Jestliže Vám příjemný je i teď, máme pro Vás dobrou zprávu. Sex v období termínu porodu je nejúčinnějším přirozeným prostředkem k jeho vyvolání, protože kromě mechanické stimulace děložního krčku dochází vlivem hormonů obsažených v ejakulátu k jeho změkčení a otevírání.
5. bře 2007 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
DOPORUČENÍ: Nečekejte však účinek okamžitě! Ujišťujeme Vás, že se ale s největší pravděpodobností brzy dostaví...
5. bře 2007 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak, můžete začít zkoušet :slight_smile:.
Jinak sny o porodu a miminku mám asi 14 dní, pravidelně každou noc :dizzy_face:.
K bolestivosti vyvolávaných porodů - mluvila jsem s kolegyní, které oba vyvolávali a říkala, že to bylo strašný, ale nevím, každý to vnímá jinak :unamused: .
A ještě moje zkušenost k radě č. 6: chudák manžel se bojí, aby neublížil miminku, tak si sám naordinoval klid, takže já jsem ta neodbytná otravná samice, co se po něm pořád plazí (s tím bříškem je to docela sranda, občas se i neubrání :wink:)
5. bře 2007 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte těhulky,
teda nebyla jsem tu o víkendu a hned mám co dočítat...jak se to blíží, tak jsme se zase nějak rozjely. No už máme 5.3. a stále nikdo.. pokud vím, tak adusum nic.
Tabulka je aktualizovaná, pokusila jsem se ji trochu zvětšit, ale moc to nepomohlo. Tak kdo můžete a chcete, tak se zkontrolujte...:wink:

Jinak taťka u nás k porodu taky půjde, pokud bude vše o.k. a stihne v případě potřeby dojet z práce. Nevím ani, jestli mám na něco reagovat, jestli se někdo ptal.
Danielkam: ve fotoalbu Březňátka máme tabulku, to je něco jako statistika, spíš abysme věděly, kdo je kdo a které mimi je očekávané...:wink:
Holky jestli tam chcete ty obvody pasu tak to tam lupnu, ale já se nepřidám, protože určitě jednoznačně vedu :grinning: a nemyslím, že by to bylo tak důležitý.
slonik: díky za článek, já včera zkoušela jen tak skořicovou koupel a nezabralo nic. Ale byl to jen testík :slight_smile:
lenif: držíme pěsti, určitě to dobře dopadne. Zatím jsem nic takového, žeby vyvolávaný porod bolel víc neslyšela nic. Myslím, že jsou to jen pověry. Porod bolí všechny, některé míň, některé víc, ale ten výsledek určitě bude stát za to.

Můj víkend taky stál za to. Celý jsem ho proležela, protože mi bylo fakt špatně a v sobotu odpoledne mě chytli opravdoví poslíčci. Ne žádný šolíchání: nejdřív mimís dloubal šíleně do žeber, což před tím ještě nedělal, ale pak se mi točila hlava, nemohla jsem dýchat a břicho mě tvrdlo. Já mám buď bolesti jako bych to měla dostat, nebo mi tvrdne děloha. Nic příjemnýho to není. Ve vaně jsem to rozležela, ale z té skořice mi bylo úplně zle a z hřebíčku mě pálil nos :grinning: tak uvidíme, jak to všechno dopadne. Držíme pěsti všem...:wink:
5. bře 2007 v 09:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kyri-no to už asi řešit po porodu nepůjde.Po porodu tu asi už nebude :cry:
5. bře 2007 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
krejci: uff, co na to říct, to mě teda mrzí, že musíš zorvna teď řešit takovýhle věci :frowning2: :frowning2: opatruj se. máš někoho, kdo ti kdyžtak pomůže a s kým si můžeš dobře pokecat, kdo tě podpoří a tak? moje máma zažívala asi něco podobnýho, když čekala nejmladší ségru, a pak, když se ségra narodila - žádný med, je to dost na budku. fakt to chce někoho, kdo podpoří a pomůže, čím víc takových lidí kolem, tím líp - kámošky, rodiče, kdokoli...
5. bře 2007 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kyri-NAPSALA JSEM TI DO INTERNÍ POŠTY
5. bře 2007 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, stále nic, žádný mimčo???! Krejcirice drž se!!! Sloníku díky za rady :wink:.
5. bře 2007 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
slonik: :grinning: jo, taky mám pocit, že z velkýho břicha maj ti chlapi respekt :wink:

dneska mi přijede máma se ségrou, tak jsem zvědavá, jaký to bude, jesti dobře pokecáme a tak, anebo to bude pruda, páč mně se už nikam nechce chodit a oni budou určitě chtít vidět půl prahy... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jo, a taky budeme seznamovat rodinky (přítelova mamka+strejda a naši - hehe, jsem zvědavá, jak to proběhne...) :grinning:
5. bře 2007 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
JANICA-děkuju snažim se
5. bře 2007 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj..tady se to teda dneska nějak rozjelo...
SLonik-dík za rady:slight_smile: Dneska se chytsám odpoledne na ty bradavky:slight_smile:Ale je fakt,že pokud mimi ještě není řpipravené,tak prostě nepomůže nic,tak se holky nevzdávejte,když budete něco zkoušet

Krejcirice-tak to je hrůza...Ale třeba se to tím miminkem ještě nějak zlepší... A nechceš napsat všem?nejen do IP kyri?
Naši velcí kamarádi před 2roky,když byla kámoška těhu,tak jí manžel zahl...Respektive zahýbal delší dobu...Ona to věděla,nemohla kvůlu tomi ani porodit,tak jí dělali císaře...ALe po narození miminka se to zpravilo..Museli teda oba na vztahu dost zamakat a bylo tos taršně těžký,hlavně samozřejmě pro ni,aby mu dokázala odpustit,ale jsou doteď spolu a moc šťastní a řekla bych,že ještě víc než předtím...
Tak to nevzdávej,ať je to jakýkoliv problém,třeba to ještě bude dobré..POkud teda ten chlap stojí za to....
5. bře 2007 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenif-vážně máš strach i potřetí???? Zrovna jsem si večer říkala,že se musím dneska zeptat Krejcirice,která do toho jde taky podruhé-jestli je ten strach stejný nebo jaký je rozdíl...Mě připadá,že pokud to není poprvé,že to musí být už úplná pohoda...:slight_smile: Ale asi to není pravda....
5. bře 2007 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
krejcirice-napsala jsem to asi blbě,abys nám všem napsala..ALe myslela jsem to tak,že když s epodělíš,že ti to třeba pomůže...Nebo ti někdo poradí...Doufám,že se nezlobíš,že jsem to tak debilně napsala...
5. bře 2007 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
krejcirice - lusinta má pravdu, ale záleží jen na Tobě, já jsem taky spíš takovej "podpokličák", ale sdělený žal je poloviční žal. Snaž se tomu moc nepoddávat, miminko to pozná, že se něco děje :unamused:. Držím pěstičky!
5. bře 2007 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
lusi: moje máma měla podruhý větší strach než poprvý - rodila bráchu a byl to děsnej záhul: přenošený obří mimino koncem pánevním :stuck_out_tongue_closed_eyes: (a klasicky, žádný císař) - u těch porodů asi člověk nikdá neví :sweat_smile:
5. bře 2007 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
kyri: zodpovědná matko, díky za upozornění :grinning: jsi opravena a omlouvám se... už je nás teda dost, tak ta tabulka je fuška aktualizovat. nebo spíš v tom mám trochu bordel( :sweat_smile: )
krejcirice: drž se, vím, že se to lehko říká, ale teď před porodem to nepřidá, když se budeš trápit. Máme stejný termín a předporodní problémy - poslíčci atd. Nevím, jak jinak bych ti ještě poradila než slovně podpořit, ale pokud budeš chtít, klidně se sem vypiš, možná to pomůže. A pokud ne, tak se opravdu drž. Budeme na tebe myslet...:wink:
5. bře 2007 v 10:55  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak ja take zatim nic no jeste mame presne tyden cas.No doufam ze to nebude dnes,manza je cely den v Praze.Jinak k porodu jde a zatim porad se tesi.pak az prijdeme s malo domu tak si vezme dovcu tak tyden aby si nas uzil.Jo a jeste si bude brat dovcu po zapijeni hodne se na to tesi.nastesti pit umi a vi kdy ma dost,tak snad to byde vedet i tentokrat.
Obcas poslicky take mam ale zatim to neni takove ze bych musela treba do vany,jen mi poboliva bricho jako kdyz to mam dostat.V poslednich dnech mala strasne kope do zeber az to boli.
krejcirice:drz se at je vse zase dobre.
5. bře 2007 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek