• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

Ahojky všem!Tak mám za sebou vyšetření na syndromy a dopadlo mi to dobře. Takže je zatím ňuňa vpořádku :wink: No ale jinak jsem se přehlédla a špatně jsem si přečetla čínský kalendář a dle něho čekám kluka. Teda já cítím že to bude kluk ale tajně jsem doufala že dle toho čínského to mám být holka. Takže já si myslím už dloho tak na 90% kluk. :grinning:
2. zář 2006 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
mady :o))))) kvetnovky te zdarvi :wink:
dlouho jsme te nevidely. Kazdopadne preju vse nej, nevedela jsem jak to s tebou vypada. Drzim palce :o)))
2. zář 2006 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dle čínského nám taky vychází kluk, tak uvidíme... :unamused:
Já se zatím cítím blbě.... :slight_smile: :slight_smile: takže těžko říct, zda tam zlobí holčička nebo chlapeček :wink:
4. zář 2006 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, hlasim se do klubu...do toho 10 tt jsem byla v pohode...pak jsem to myslim zarekla pred kamaradkou (jako ze zadne problemy) a je mi ted blbe...parkrat zvracela, ale to jsem pak musela byt v posteli, protoze jsem byla strasne slaba. Prisla jsem na figl, nenechat vyhladovet zaludek...staci si kousnout do rohliku (i kdyz mi je z neho na bliti) a ono to zamestna zaludek a je fajn...staci kapinku. Nebo burizony jsou super. Ale zase kazde tehu je jine, to byl jen muj napad.
Mam spise jine problemy. Vsechno si moc beru a premyslim nad divnymi vecmi a to prilis negativne. A to se ani netyka miminka, nebo tehotenstvi...Musim si promluvit s doktorem, protoze to uz fakt neni normalni. Jsem optimistka (normalne), ale ted??
Jo a holky, co brisko?
Janus
7. zář 2006 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj těhulky..už pracuju na zkrácený úvazek takže mam docela fofr..to co jsem normálně dělala za 8 hod musim stíhat za 6, ale ta pohoda jít domů takhle odpoledne :slight_smile: Minulý týden jsem byla v posteli mimouš mě zlobil přesně jak píše janus, ale teď už je vše o.k. :sunglasses:
Podle čínskýho kalendáře máme mít holčičku tak jsem zvědavá :dizzy_face:
Teď mě čeká kolotoč po doktorech, musim na genetiku,ultrazvuk , do poradny a ještě na tetanovku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. zář 2006 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, já jsem dnes byla na genetických testech, ve středu si mám zavolat pro výsledky, tak jsem zvědavá jak to dopadne, zda nakonec budou brát nebo nebudou brát plodovou vodu... a taky tam byl i manžel, kvůli krvi, neboť já mám 0+
7. zář 2006 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj sonepko,a ty genetycky testy jsou povinny?
7. zář 2006 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
poupe, doktor říkal, že se krev bere každé těhotné mamince, oni podle krve vyhodnotí zjistí hodnoty a pravděpodobnost pro třeba Downův syndrop, roštěp páteře, zkrátka geneticky vrozené vady, dělá se to do 24 týdne, kdy je ještě možnost v případě špatných výsledků ukončit těhotenství.

V případě, že krevní testy výjdou špatně, nebo tak napůl, je na řadě odběr plodové vody...

Někde jsem tu měla článek o těch testech, já ho sem hodím....
7. zář 2006 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj sonepko, jak probihalo vysetreni na downuv syndrom? Ja na nej jdu zitra..
7. zář 2006 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vyšetření krve

Vyšetření krve se v těhotenství může provádět z několika důvodů. Minimálně jednou Vám ale krev odeberou.

Určení těhotenství V raném stádiu těhotenství může lékař z vaší krve zjistit, zda jste vůbec těhotná. V krvi je hormon HCG zjistitelný mnohem dříve než z moči.

Kolem 12. týdne těhotenství můžete absolvovat speciální vyšetření krve (spojené s ultrazvukem), které lépe odhaluje rizika vývojových a genetických vad. Přesný název je NT+biochemický screening. Toto vyšetření je zpravidla placené.

Genetický biochemický screening. – Přibližně v 16. týdnu se odebírá krev všem maminkám. V tomto vyšetření se zjišťuje riziko poškození plodu. Podle přítomnosti některých látek v krvi matky lze zjistit, jaká je pravděpodobnost, že miminko má nějakou vývojovou vadu (anomálie mozku a páteře, vady srdce a ledvin) nebo genetické poškození (jako je Downův syndrom). I když Vám výsledek tohoto testu vyjde pozitivní (což se stává asi v 10% případů), neznamená to, že dítě musí být nemocné. Teprve po dalších vyšetření je ale možné říci, zda opravdu není něco v pořádku, nebo šlo o falešně pozitivní výsledek.

Také v případě podezření na těhotenskou cukrovku můžete být poslána na odběr krve. V tomto případě se odebírá krev z prstu.
7. zář 2006 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
další možná vyšetření:

Vyšetření moči

Kromě prvního vyšetření moči – těhotenského testu, který si můžete udělat doma, se v každé těhotenské poradně provádí test moči na přítomnost bílkoviny. Bílkovina v moči je totiž jedním z příznaků preeklampsie – tedy závažného onemocnění, které Vás může v těhotenství trápit. Do každé poradny tedy budete muset přinést skleničku ranní moči.

Jednoduchým testem moči může lékař zjistit též přítomnost cukru v moči a tím i začínající těhotenskou cukrovku.
Měření krevního tlaku

V každé poradně Vám také sestřička změří krevní tlak. I toto vyšetření souvisí s preeklampsie .
Kontrola pohmatem

Kontrolu pohmatem provádí lékař jednak vaginálně a jednak přes břišní stěnu. V každé poradně může lékař pohmatem kontrolovat několik věcí:

Poloha dělohy a miminka - Zpočátku lékař kontroluje jen postavení dělohy (jestli není zakloněná) a zda její velikost odpovídá týdnu těhotenství. V pozdějších měsících může kontrolovat i tvrdost dělohy, polohu miminka (zda už sestupuje, jak je otočené apod.).

Kontrola čípku - Děložní čípek – jeho tvar a poloha mohou být známkou blížícího se porodu. V každé poradně lékař zkontroluje jeho konzistenci, jeho směr, naléhající část, případné zkrácení čípku či rozšíření jeho hrdla. Výsledek tohoto vyšetření Vám kromě dalších věcí zapíše do těhotenské průkazky jako Cervix skóre. Hodně dlouho tam budete mít pouze nulu – teprve, jak se blíží porod, začne se toto číslo zvětšovat.

Otoky končetin - V pozdějších měsících může lékař pohmatem na kotnících zkontrolovat, zda Vám neotékají končetiny (i to je příznakem preeklampsie ).
Vyšetření ultrazvukem

Vyšetření ultrazvukem je jeden ze způsobů, jak se může lékař opravdu podívat, jak se miminku daří bez toho, aby nějak narušil jeho prostředí. Podle stupně těhotenství se provádí buď vaginálně, nebo přes břišní stěnu (když už je děloha dostatečně velká)

První ultrazvukové vyšetření se provádí na začátku těhotenství – k potvrzení těhotenství a potvrzení srdeční akce plodu, někdy se posouvá až na 12. týden, kdy už je možno i z tohoto ultrazvuku určit riziko vývojových vad.

Druhé ultrazvukové vyšetření se provádí kolem 20 týdne. Jde o genetický ultrazvuk, který pomáhá určit, zda jsou všechny orgány na svém místě a správně vyvinuté. Velmi často jde již při tomto ultrazvuku určit pohlaví miminka.

Třetí vyšetření se provádí kolem 32. týdne. Hodnotí se velikost, tvar a uložení vnitřních orgánů, stav a uložení placenty a množství plodové vody. Lékaři mohou podle toho snadno určit, jak se miminku daří.
CTG – cardiotokografické vyšetření laicky monitor

Toto vyšetření je dalším z bezpečných způsobů, jak zjistit, jak se miminku daří. Na břicho Vám připevní dva elastické pásy, pod které zasunou sondy. Jedna z nich měří kontrakce a druhá tep miminka. Trvá asi 20 minut. Toto vyšetření se provádí přibližně od 30. týdne pravidelně – zpočátku po 14. dnech a s blížícím se porodem se frekvence zvyšuje. Poslední budete pravděpodobně absolvovat (i několikrát) během porodu. Je to totiž nejjednodušší způsob, jak zjistit, že má miminko dostatek kyslíku a nic mu nehrozí.
Amniocentéza

Amniocentéza – tedy odběr plodové vody se neprovádí u každého těhotenství, ale pouze po dohodě s budoucí maminkou v případě, že je zvýšené riziko Downova syndromu. Plodová voda se odebírá pří podezření na genetické vady (zjištěné například při genetickém biochemickém screeningu) – obsahuje totiž odumřelé buňky z pokožky miminka a z těch lze v laboratoři zjistit mnoho informací. Lze ji provádět od 15. týdne těhotenství.
7. zář 2006 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
andy29, sestřička mi brala krev ( musela i manželovi, neboť mám krevní skupinu 0+ což by při druhém těhotenství mohl být problém, tak musí zjistit i jeho krev).
Přesněji řečeno se jedná a test psaný výš... NT+biochemický screening, posílají krev do labarotaře, příští týden si mám zavolat pro výsledky, podle hodnot pak lékař zváží, či je to vše v pořádku, pokud ne, nebo budou výsledky tak napůl pošlou me na Amniocentézu – tedy odběr plodové vody. Dle doktora to, že budou třeba teď hodnoty vyšší neznamená, že plodová voda neprokáže opak...

Tak tohle mi bylo řečeno u lékaře :wink:
7. zář 2006 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
sonepko, delali ti ultrazvuk? Tzn. mereni plodu? pripadne, ktery typ ultrazvuku?
7. zář 2006 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
andy29,
poprvé jsem byla na ultrazvuku v 6tt, to doktor zjistil těhotenství

podruhé to bylo minulý týden na konci 12tt a to měřil plod, prcek měl od temena k zadečku 6cm, dle ultrazvuku i vypočítal 12tt + 5 dní.

Zatím mi dělal jen vnitřní ultrazvuk a co ty??
7. zář 2006 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
andy29, jaká je v USA lékařská péče?? a kdy poletíš do ČR?
7. zář 2006 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj pridam se,jen se zeptam,mate bez problemu neschopenku?
7. zář 2006 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
poupe, mě jí chtěl napsat při první návštěvě, to jsem odmítla, napsal mi tedy přeřazení na jinou práci, ale znáš to, jak to chodí.... při druhé kontrole mi jí bez odmlouvání napsal, nelíbilo se mu mé zvracení, nízký tlak a zvýšené teploty, takže na neschopence jsem :slight_smile: co Ty?
7. zář 2006 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
sonepko,ja ji nedostala,pry nevolnosti k tehotenstvi,taky me preradili,ale vydychany vzduch,bolesti hlavy,to ji taky,nezajima,tlak mam dobrej.Tak nevim
7. zář 2006 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
poupe, asi hodně záleží na doktora, ten můj mi to nabídl hned připrvní návštěvě, prostě se mě zeptal jestli chci být raději doma... ale já jsem nejdřív nechtěla, myslela jsem, že to v práci zvládnu, ale jelikož jsem si nemohla odskočit na WC kdy jsem chtěla, v jedné kanceláři 30 lidí, tak mi jí prostě napsal.... Je pravda že nevolnosti k těhu patří, ale při některé práci to je potíž...

Já pracují jako telefonní operátorka, v době, kdy jsem byla v půlce rozhovoru s klientem o jeho účtu na mě přišlo zvracení, netaktně jsem mu muslea zavěsit, protože nebyl čas se mu omluvit... a letěla jsem na WC... mrzelo ěm to a volala jsem mu zpátky, ale né každý to pochopí. A taky to je do telefonu hodně slyšet, třeba i ten tlak, náhlé zvýšení dech. frekvence....

Dojíždíš do práce??? a co děláš za práci???
7. zář 2006 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
poupe, mrkni sem http://www.help24.cz/index.php?page=diagnozy&view=vyraz_O-P-Q

O219 Zvracení v těhotenství, NS // jak je vidět taková diagnóza je...
7. zář 2006 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
sonepko,prestala jsem dojizdet,jsem za prepazkou a furt fronta lidi,mas pravdu,zvedani zaludku,odskoceni na zachod,to je pred lidmi problem,neumim si predstavit,ze budu pracovat do 7 mesice,snad se umoudri,
7. zář 2006 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
poupe, takže nesutsále sedíš... ale to taky není dobré, nemůžeš si taky odskočit, myslím že by na to doktorka měla brát ohled.... :frowning2: :frowning2: :frowning2:
7. zář 2006 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
sonepko, ja jsem jeste na zadnem ultrazvuku nebyla, zitra jdeme na prvni a to je zaroven spojeny s vysetrenim na downuv syndrom, mereni a tak.. krev uz mi odebirali a tam je prozatim vse v poradku, tak uvidime. Potom jdeme 20. na dalsi prohlidku, poslech srdicka, moc a tak..
Jaka je tu zdravotni pece? Zatim s tim az tak moc zkusenosti nemam, ohledne tehotenstvi pujdu k doktorce teprve podruhe. Dam Ti vedet jak to pokracuje. Zatim jsem ze vseho vycvaknuta a jsem moc rada, ze manzel jde k lekari vzdy se mnou, protoze kdyz na me zacnou chrlit anglicky lekarske odborne vyrazy, tak jsem z toho paf...
Domu letim zacatkem rijna... Jen porad doufam,ze uz mi konecne bude lip, abych si to uzila a poradne se nacpala mamcine kuchyne.. :wink:
A jak je tobe? Uz se to lepsi a citis se lip?
7. zář 2006 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
sonepko,dekuju za radu,zatim ahoj
7. zář 2006 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda všem!
Přidávám se, prosím, do klubu březňaček.Naše druhé mimi čekáme kolem 6.3.podle PM nebo 9.3.podle UZ. V prosinci 2000 se nám narodil syn, takže jsem teď šíleně napnutá, jestli náhodou nevyjde ta holčička... :slight_smile: První těhotenství proběhlo, zaplaťpánbu, celé bez komplikací. Trpím totiž od 18 let nespecifickým střevním zánětem -Crohnovou chorobou.Moje váha byla na začátku těhotenství 49 kg, přibrala jsem 12 kg.Teď jsem v 15.tt, ještě donedávna mi bylo "šoufl" od žaludku, hlavně večer, ale nezvracela jsem.Moje výchozí váha byla tentokrát 48 kg, teď už mám navrch 5 kg.Řekla bych,že i bříško mi v tom druhém těhotenství dřív vyrostlo.
Teď o víkendu jsem ale prožívala zatím nejhorší bolesti, jaké jsem kdy zažila. V pátek a v sobotu jsem bolestmi nespala, jenom jsem pořád brečela...Začalo mi pobolívat v tříslu, bolest byla nesnesitelná!!!Vůbec jsem nespala, nemůžete si ani vzít jako jindy lék na bolest - bála jsem se, abych neublížila miminku...V sobotu jsme jeli do chrudimské nemocnice...hrůza...dali mi akorát na bolest paralen , ani ultrazvuk mi neudělali ( když rentgen nemůžou ).Dnes jsme obtěžovali jdenoho známého,který má známého...však to znáte..Pan doktor - ortoped - se mnou ochotně jel do své ordinace ( v neděli !)a udělal mi ultrazvuk a zjistil, že mám zánět kyčelního kloubu. Kdo jste tu bolest zažil, víte o čem mluvím.Beru 3x denně Ibalgin ( nesmí se brát v I. a III. trimestru ), jsem ve druhém, takže mám kliku! Cítím ohromnou úlevu, už naštěstí nebrečím bolestí a nervičky taky pracujou, jak mají.Jsem v pohodě a moc děkuji osudu, že mi přivedl do cesty tak skvělého doktora.
Takže, cokoliv vás, nedej Bože, v těhotenství potká, otravujte doktory a nedejte se odbýt. Mějte se všechny fajn a buďte v pohodě!!!
10. zář 2006 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Hlásím se po dovolené zpět k Vám :slight_smile: Vidím, že tu jsou nové přírustky. Všechny zdravím, budte na sebe opatrné a mimisci at rostou.

Doktoři jsou někdy na 2 věci.
11. zář 2006 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak máme veselo...Testy na vývojové vady mi vyšly s nějakou nižší hodnotou, takže jedu zítra do Pardubic na oddělení lékařské genetiky - zatím jen na UZ a rozbor rodinné anamnézy...Takže, trochu nervičky... :frowning2:
20. zář 2006 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
adusum..držim palečky ať je všechno v pohodě..neboj kolikrát je to planý poplach, ale věřim, že jsou to nervíky asi bych je taky měla.
22. zář 2006 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
mě čeká vellý ultrazvuk a možná amnio v pondělí 25. už teď mám děsné nervy :stuck_out_tongue_closed_eyes: :confounded:
22. zář 2006 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
já taky půjdu na amnio..kvůli práci..taky mam strach jak to vyjde, ale musim to brát jako formalitu jinak bych se z toho zbláznila, prostě to být musí a hotovo a zajistí mi to klidný zbytek těhu když budu vědět, že je vše o.k.
22. zář 2006 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek