• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

sloniku: nebreč... já myslím, že to jsou fakt zvláštní případy, nic takovýho jsem neslyšela. Šnůra je rosolovitá a pružná hmota, myslím, že to ti nehrozí. Mě dneska mimís na monitoru chrápal, křivka špatná, ale přetáčet mě nebudou. Pohyby občas cítím, ale minimálně. Hlavně se beruško netrap, myslíme na tebe a držíme pěstičky. Jestli se bojíš, tak fakt zajeď do porodnice a zeptej se. Od toho tam jsou...:wink:
14. bře 2007 ve 13:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sloníku já si myslím, že se mimčo nemusí na monitoru hýbat, můj mrňous tam taky vždycky spí, tak ho vždycky budím, minule tam byl manžel se mnou, tak jsem malýho zapomněla vzbudit a tak mě museli natáčet asi 50 min. :grinning:. Jedna ta čára ukazuje činnost srdíčka a to je hlavní a ta druhá jak ti pracuje děloha a když mrňous spí tak ta děloha nepracuje(jako třeba ti netvrdne břicho a tak). A doktoři chtějí vědět jestli máš kontrakci. Aspoň mi to tak říkala sestřička :wink:
14. bře 2007 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, hlavně se vybodni na návštěvu a nákupy, pokud máš strach o mimi, tak to řeš a na ostatní věci se vykašli, nejsou tak důležitý.
lepší zajet do nemocnice a zjistit, že všechno je ok, než čekat a nervovat se.
14. bře 2007 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky moc holky, srdíčko je v pořádku, jenom se málo hejbe. Pořád jsem to brala v poho, ale po tom, co mi řekla mamina jsem fakt hotová. Ted jsem porovnávala poslední čtyři CTG a tohle má nejmenší výkyvy v srdíčku a skoro žádný v pohybech. Ale zase si říkám, že snad doktor ví, co dělá a včera večer, když jsem měla poslíčky, tak vyvádělo jako blázen, možná je jen utahaný. Už se těším, až to bude za mnou a budu ten svůj uzlíček v pořádku držet v náruči. Ještě jednou díky, za chvilku by měl dorazit manža z práce, tak budu mít psychickou podporu. ještě jednou díky
14. bře 2007 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
sloniku neboj to bude v pohodě já taky někdy malou vůbec necítím a to třeba i půl dne.A když se rozhodnu,že jedem,tak jako by se lekla a začne pořádně dávat na jevo že tam je :wink: mudr mi říkal,že už nemájí tolik prostoru pro pohyb,tak se jim prostě někdy nechce.Ale jestli si nejsi jistá,tak tam zajed,nemá cenu se stresovat :wink:
14. bře 2007 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
monik diky, ted se mrňous hezky zavrtěl, tak už jsem klidnější. Jenom nějak nemám chuť dneska vidět naši maminu. :unamused:
14. bře 2007 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
hele mamču neřeš,ale neměla by ti už nikdy říkat takový věci.Protože jestli si jak já,taksi vše moc beru a když slyším něco negativního,tak si to hned beru na sebe a hrozně se tím stresuju.Takže přesně vím,jak ti bylo :frowning2: Hlavně,že už se mrňous probral a ty se uklidni,ju??Všechno bude v pohodě :slight_smile: Však to máš "za pár" a brzy už bude mrňous v tvé náruči :wink: :slight_smile: :wink:
14. bře 2007 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
SLONIK-neboj to já dřív taky cítila často pohyby a ted je cítím minimálně nebo musim mimčo poštouchnout aby se mi vůbec hýbalo.A na monitoru mi ho taky museli budit aby se vůbec hýbalo.

Tak jsme byli venku a i nakoupit myslela jsem že nedojdu domu jaké mě chytli bolesti zad a břicha.Naštěstí jsme se se synem dobelhali domu,ted si jdu dát sprchu a umýt vlasy a zkontrolovat věci do porodnice.Pak jenom budu sledovat po kolika mám bolesti jestli je to planý poplach nebo ne.No jo ještě musím rychle uvařit večeři (čínu a rýži)aby měli co jíst kdyby náhodou. :wink:
14. bře 2007 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ćlověk se chvíli válís knížkou v posteli a takový novinky!!!!
mady moc gratuluji!!!a závidím:slight_smile:
Janica-kdy máš jít na vyvolání?Už jste se nějak domlouvali? mě řekli 10dnů po termínu,to znamená asi příští středu..Ale to je ještě 7dnů,tak doufám,že tos tihnem:slight_smile:
Nicméně doma už je to hrůza,zrovna jsme se s manžou pohádali...Asi z té nervozity už...

Krejcirice-možná proto se u mě nic neděje,nejsem tak akční jako ty:slight_smile::slight_smile: Ty snad vážně už pojedeš...Holky neblázněte,vždyť ještě nemáte termíny!!!To je nespravedlivý!!!!:slight_smile::slight_smile:

slonik-to je dobře,že už se miminko hýbe..Ale mám to úplně stejně jako holky...Taky někdy dlouhý hodiny nic...A na monitoru spí pokaždý.Musíme stále zvonit u břicha zvonkem a potřásat bříškem..Ale minule jsem přišla na to,když se na tom křesle sesunu do skoroleže,tak to vždy pomáhá:slight_smile: Asi ho tam začnu nějak tlačit a začne kopat,tak to zkuste taky,až budou mimísci spinkat..

Toho vyvolání se taky bojím..Jestli je to pak teda rychlejší-to by bylo super-aspoň ěnco,když už by k tomu muselo dojít..Ale jestli to bude dlouhé :frowning2:
14. bře 2007 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
hele a co ESICKO???Měla termín stejně jako já..Asi už taky rodí,že?:slight_smile:

aaaaaaaaaaaaach jooooooooooooooooooooo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dneska budem zkoušet zase nějaké vypuzovací praktiky:slight_smile:A na bradavky budu ještě přísnější než doteď:slight_smile:
A když nic nepomůže,tak mám v zásobě ještě poslední trumf-ten bude asi pěkně hnusnej,ale prý na 99%zabírá..Smíchat ricinový olej s meruňkovým džusem a hltem kořalky...Píše to Standelman,tak to muís být pravda:slight_smile:Ale to raději až tak den před vyvoláním:slight_smile:
14. bře 2007 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
lusinta: to jsem četla taky o tom ricinovém oleji ale jen s ovocnou šŤávou a ne kořalkou. A taky jsem četla o kyselici - polívka z hub, brambor, kys.zelí a smetany, tak tu zkusím zítra. (oboje má stejný účinek - velká sr..... :grinning: )
já sice termín nemám, ale už mi fakt hrabe. Obdivuju tě, že se ještě držíš, ale neboj, já před Velikonocema taky budu takhle strašit a bude mi tam svítit 41tt:wink:
tak se drž
všechny se opatrujte a těšíme se na další zprávy o porodu...
14. bře 2007 v 16:08  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lusinta v pátek jdu na kontrolu do porodnice, budou mi dělat všechny vyšetření a hlavně budou vážit mrňouse, úplně se bojím, kolik bude vážít, protože co chodím do porodnice, tak ho nikdy nevážili a to je měsíc, tak doufám, že není moc velikej, jinak bych musela jít asi na císaře!! A v pondělí jdu na příjem, konečně :unamused:.
14. bře 2007 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janica-konečně?těšíš se?ještě to nevzdávej!!!!Ještě mají ty naše prťata spoustu času...Určitě vylezou sami...Taky jsem byla šokovaná,když ho vážila a měřila v pondělí...Minule mi doktor říkal,že to bdue takové akorátní miminko a teď mi řekla,že na drobečka to nevypadá:slight_smile:Váha 3,6 a dlouhánek,tak uvidíme...Naštěstí mě v tříslecha kyčlích bolí už 14dnů,tak doufám,že s emi to tam hezky roztahuje a že konečně využiju ty svý široký boky a mimčo s etam v pohodě vleze:slight_smile:

Zuzu-Jo,asi to bude jen to,pořádná sr...Ale abych řekla pravdu,sama cítím,že by mi to mohlo pomoct:slight_smile::slight_smile: Jako jsem byla celé těhu v poho,tak teď mám nějakou zácpu...Už ani to lněný smeínko moc nepomáhá.Ani se nedivím,když toho tolik sežeru:slight_smile::slight_smile::slight_smile: Už jsem si i říkala,že bych si dala nějaký čípek nebo něco,že by se to tím třeba uspíšilo...Každopádně bych pak aspoň přesně poznala poslíčky od bolení břicha ze zácpy:slight_smile::slight_smile::slight_smile:
14. bře 2007 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já se fakt těším :wink:, vždyť už je to pěkně dlouhý. No ale v pondělí se už vidím :unamused:, to budu určitě nervózní a strach bude taky, ale už mě to neba!! Kor když tady čtu, jak tu všichni rodí :wink:
14. bře 2007 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a že mrňous vyleze sám, tak tomu fakt už vůbec nevěřím :unamused: :wink:
14. bře 2007 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
no je pravda,že já tomu taky přestávám věřit:slight_smile:
hele a nespletli se vám s tím chlapečkem?:slight_smile:že se říká,že holky jsou pardánice a proto zůstávají v bříšku dýl:slight_smile:
14. bře 2007 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: no to asi ne :slight_smile:, šuldu jsem viděla několikrát!!!
14. bře 2007 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme tady jediný dvě..Zrovna my,který máme být v porodnici:slight_smile::slight_smile:
14. bře 2007 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning:, ale už končím, protože manžel přišel z práce, tak jde něco šéfovat na počál, tak zdarec :sunglasses:
14. bře 2007 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
lusinta, janica: :grinning: :grinning: jo, to je dobrý, vy, co máte rodit, tak koníkujete - ale do večera to kliďánko může přijít... :wink:

lusi: tak ricinový olej - fujky, možná by stačil lnění olej, jé, já byla včera v country life a nekoupila si ho - tak zítra (a začnu - pěkně lžičku ráno nalačno - uvolňuje střeva, tak coby ne i dělohu:wink:)
14. bře 2007 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak nákupy i návštěvu našich jsme zvládli, mamča zase začala, tak už jsem ji usměrnila, tak to sice obrečela, ale musím bejt v klídku. Uvidíme, jak mrňous.

lusina, janica - jaký máte CS? Už se aspoň nějak otvíráte? My prej furt nic, tak uvidím, jestli se do zítra něco změní :unamused:
14. bře 2007 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojda všem!
Tak 6.3. jsem měla termín a 8.3. se nám v 7 ráno narodil Jonášek (3400g a 49 cm).
Den před porodem jsem byla akční - setřela jsem byt, schodiště, byla ve městě, pak ještě jednou - u oční..
kolem desátý jsem šla spát, probudila jsem se ve 3 a pak znovu kolem 4. a 5. Znovu si lehla a jak se mi tam malej mlel,tak mi ve 4:40 praskla voda - neteklo ji moc.Tak jsem vzbudila manžela, ten plašil,až vzbudil Matěje.Já se šla ospršit, dala prát to mokrý oblečení,přijela tchýně hlídat a my jeli.Porodnici máme cca půl hodinky cesty autem,to už jsem měla bolesti po 5 minutách fakt ty silný).Dorazili jsme do porodnice, zvonili asi 5 krát, pak najednou otevřela sestřička, co potřebujeme,hahaha...a my, že jedeme rodit a ona-vy jste zvonili??Zvonek jim nefungoval. Pak přišla porodní asistentka,abych jí dala průkazku,když viděla,že se už pěkně kroutím,zavolala pana doktora.Ten mě vyšetřil a řekl, že jsem na 8 cm!!! :fearful:
Tak mi dali hned košili,klysma mi nedělali(ráno jsem stejně měla průjem...),neholili mě(naštěstí se holím pravidelně)a šla jsem hned na sál...zrovna tam uklízeli po předešlém porodu(byla na zemi ještě krev....nic příjemnýho :frowning2: Natáčeli mi monitor a za 10 minut 7 jsme začali tlačit - během tří stahů jsem malého porodila - přesně v 7 ráno.Nenastřihávali mě, ale trochu jsem se stejně potrhala - to jsem teda necítila - takže s¨šití proběhlo.
Od otečení plodové vody se malý narodil za 2 hodinky a 20 minut!!!To jsem opravdu nečekala!!! Matěje jsem rodila klasicky 12 hodin.

Od pondělí jsem doma - malej je miláček a zlatíčko - nají se a spí (v noci vstávám na kojení po 3 hodinách - ale napije se a zase spinká!!!No, bobíšek! Jsem moc šťastná, spokojená a užívám si to!!!Manžel mi dost pomáhá, hlavně s tím starším 6 letým - vodí ho do školky atd.

Přeji vám všem takovou pohodu a spokojenost jako mám teď já!Mějte se.
14. bře 2007 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj březňačky! :slight_smile: Všechny vás moc zdravím a gratuluju mady k Vikymu :wink: je to nádhera,tak rychlý porod :dizzy_face:
janica,lusinta:já jsem pořád tady a celá :grinning: ale už si začínám zoufat,že mě předběhnete i vy dvě :sweat_smile: jinak nás v pondělí čeká vyvolávačka,tak nám držte pěsti,už se s tím začínám smiřovat..
14. bře 2007 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé, tak to by se mi taky líbilo. gratuluju k úžasnýmu porodu a k úžasnýmu miminku!
14. bře 2007 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, omlouvám se.Četla jsem vás zpětně od str. 45 a teď jukám na str. 44 a ZUZU Z tam psala tu sms ode mě, co jsem jí posílala o porodu, takže se nezlobte, že to je dvakrát :frowning2:
Díky! :wink:
14. bře 2007 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adusum:taky moc gratuluju,ať Vám Jonášek dělá jen samou radost! :slight_smile:
14. bře 2007 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
esíčko, nazdárek:slight_smile:
teda, jestli mně tady bude taky svítit ta 41... :fearful:
14. bře 2007 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
adusum: si to klidně přečtu i potřetí, takovej úžasnej porod :grinning: :wink:
14. bře 2007 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
blé, zrovna piju odvar l. semínka a je hrozně hustej :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
jak jsem ho tam nechala dlouho vařit při tom koňování :grinning:
a mimís škytá, to tu už dlouho nebylo...:slight_smile:
14. bře 2007 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
kyri-by sis zvykla i na tu 41... :grinning: ale přeju,ať je to mnohem dřív :wink: teď už je to fakt fuška..
14. bře 2007 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek