• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

tyna__ já vím, taky si říkám, že všechno bude v pořádku, je to jen maličkost.... ale znáš to, červík v hlavě mi vrtá a čím víc se to blíží, tím víc na to člověk myslí.... ale cítím, že vše bude o.k.
22. zář 2006 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
sonepko..ale musíš to brát i z té druhé stránky, kdyby tam bylo nějaké to % postižení nebo vrozené vady je lepší to zjistit teď než po porodu..já vim je to smutný bolelo by to, ale pořád je pak možnost léčby a přivést na svět zdravé miminko než postižené. Ale určitě budeme mít všechny zdravá a krásná miminka tak nemusíme mít obavy :wink:
22. zář 2006 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
tyna___ jj taky si říkám, krev nedopadla úplně špatně. spíš dobře, tak uvidíme---
22. zář 2006 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,patřím taky k březňátkům,dle PM 20.3.07 dle UZV 9.3.07.
Taky mě čeká amnio,přesně o týden později než Sonepku.Nevím ale přesně jak dopadla ta krev,můj dr.mi ty poměry neřekl.Bídák.Doufám,že mi aspoň na tý genetice řeknou víc.Taky si myslím,že všechno bude ok.
22. zář 2006 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
barney___ mě doktor taky neřekl přesný výsledky, pak jsem ale volala ještě jednou sestře a ta mi řekla, že je to docela v normě, ale.... raději chtějí ten ultrazvuk, tak doufám, že to bude o.k..... držím palečky, ať to dopadně dobře.... věřím že březňátka budou krásné a zdravá miminka
22. zář 2006 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už jsem přešla k vám - teda jestli můžu. Termín máme 23.3.
22. zář 2006 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahooj taky se hlasim do breznatek :slight_smile:
22. zář 2006 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky...
jak si užíváte těhu?
22. zář 2006 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já nějak ani nevím, že jsem těhotná :slight_smile: Žádné nevolnosti, nebo něco podobného, jen mi začalo růst bříško a jsem trochu víc unavená. Jinak dělám všechno, co před otěhotněním - teda s vyjímkou potápění. To jsem bohužel pro letošek musela pověsit na hřebíček :unamused:
22. zář 2006 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Chi se s vámi podělit o zážitek z genetické kliniky...
Tohle pondělí jsem byla na triple testech. Ve středu jsem si měla volat na výsledky - řekli mi, že jedna hodnota byla nižší a že si mě zvou na kontrolní UZ + rodinnou anamnézu...Jela jsem do Pardubic na Privátní polokliniku odd. lékařské genetiky,kde se mnou sepsali anamnézu a lékařka mi řekla, že půjdu do vedlejší místnosti a tam mi pan doktor udělá UZ a PŘITOM MI ODEBERE VZOREK PLODOVÉ VODY !! Byla jsem v šoku, nic takového mi do telefonu neřekli!!Byla bych na to alespoň trochu připravená!!!Kdyř lékařka viděla moji reakci, důrazně mi řekla, že ta hodnota byla VÝRAZNĚ nízká - jednalo se o nízkou hodnotu hCG.Zeptala jsem se, jaká vada by to (v nejhorším případě )mohla být.Odpověděla mi, že Downův syndrom...Na internetu jsem pak našla info od genetika, že samostaně snížená hodnota hCG je NEVYZNAMNÁ!Doporučoval znovu odběr a speciál. UZ...V těch Pardubicích jsem ten den - 21.9.tu amniocentézu přeci jen podstoupila - podepsala papír,že si uvědomuju rizika,ble,ble...není to tak hrozné, ale nervy dělají své...Teď čekám do 4.10. na výsledky...Každá, která jste to zažila, víte o čem mluvím...Ještě bych chtěla popsatpár detailů z té poradny...Lékař tam třeba přede mnou řešil, že ten den u nich nebyla "žádná 222" - nevím, jestli jim Národní pojišťovna neplatí...Po výkonu, kdy jsem ležela na lůžku, mu zvonil mobil a on sedíc vedle mě, si ho normálně vyřizoval stylem ...jo, mám tu ještě jednu pacientku,...o půl jedný se pro tebe stavím,...ble, ble...cítíte se hrozně..jak kus hadru...ten den jsem tam během 3 hodin byla dvanáctá...
Nechci znevažovat přínos amniocentézy - podstoupila jsem ji - a jistota zdravého miminka byla přednější - jiný lékař by však "nesáhl" hned v mém případě po amniu,ale zopakoval by krevní testy (výsledek máte za 2 dny )a podrobil by mě detailnějšímu UZ.Příjde mi, že tím někdy maminky zbytečně vyvedou na dlouhou dobu z míry. Prosím Vás, měla jste nebo někdo ve vašem okolí také ve screeningovém vyšetření v 16tt pouze nízkou hodnotu hCG?Děkuji a držte se...
23. zář 2006 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě jsenm chtěla napsat, co jsem vyčetla na netu...
Zvýšená hodnota AFP - vyšší riziko rozštěpů páteře, břišní stěny
Snížená hodnota AFP, zvýšená hCG, snížená E3 - Změny chromozomů, např. Downův syndrom
nízké všechny hodnoty - zvýšené riziko Edwardsova syndromu (trisomie chrom.č.18)
Nízká hodnota Estriolu3 - Smith - Lemli-Opitzův syndrom ( vady, duš. opoždění) - vada metabolismu cholesterolu
90% příčina Downova syndromu je prý chybné rozdělení vajíčka před oplozením - prostě se to stane i v rodinách, kde žádný takto nemocný není a nikdy nebyl..Jsou také známy případy, kdy triple test vyšel OK a dítě s spostižením se , bohužel, narodilo...Takže si nevybereme...
O nízké hodnotě hCG a spojitosti s jakýmkoli zvýšeným rizikem vývojových vad - NIC
Pouze na začátku těhotenství, kdy je hCG nejvíce - pokud je jeho hodnota snížená hrozí mamince spontánní potrat, nebo z 99% jde o mimoděložní těhotenství.
23. zář 2006 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
adusum, ahojky, jak to zvládáš???
Jsem ráda, že ses podělila o zkušenosti s amnio. Já na ní jdu ted v pondělí, ale psychicky se na ní připravuju už od 13.9., kdy jsem si volala pro výsledky a bylo mi řečeno, že hodnota AFP je 1,4... stejnou hodnotu má i moje známá z jiného kraje a ona nic podstupovat nemusí, riziko je zanedbatelné. Pak tedy nevím kde to jsme. Sestřička mi po telefonu říkala, že je v pořádku, že ta krev není zas tak špatná, spíš lepší. Jenže nejsem odborník, tak se v tom těžko vyznám co je pravda a co ne, takže pan doktor, který dělal rozbory by byl raději pro amnio. V tu chvíli jsem se rozbrečela, protože prostě to byl šok. Co naplat když ti pak řeknou, že na to posílají u nás každou druhou maminku. To není útěcha. Každopádně co mám dělat, objednala jsem se na manio.... neboli hlavně na velký ultrazvuk, ale myslím, že když už tam budu amnio udělají taky. Jasně potom budu vědět, že je mimi v pořádku, že ej to pohoda.... ale to čekání, ty nervy??? To ti asi nepřidá, co Tobě ale ani miminku ne....

adusum, z ultrazvuku doktor nekonstatoval, že by mělo být miminko v pořádku???
23. zář 2006 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím Tě,Sonepko!Podle ultrazvuku plod odpovídá TPM, ukazoval mi srdíčko, bylo krásně vidět - hlavička, páteř, ruce, nohy...podle UZ je vše tak, jak má být...Když mi nabíral tu plodovou vodu, sestra hned hlásila, že je čirá - což zní taky kladně...V úterý jdu na kontrolu ke své gynekoložce, tak to s ní zkusím probrat.Drž se, držím ti palce.
23. zář 2006 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já vám zavidím. Už abych měla po testech na vývojové vady. Pokud bude všechno v pořádku, tak vlítnu do obchodů a začnu nakupovat a schánět nějaký supr kočárek za normální peníze. :slight_smile:
23. zář 2006 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
adusum, děkuji mnohokrát.... i já přeju hodně štěstíčka, výsledky budou určitě v pořádku, dej určitě vědět....
23. zář 2006 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já taky pevně věřím, že ten mimísek, co se ve mně už malinko hýbe,je v pořádku.Ale znáte to, co kdyby...Je mi 27, doma mám už téměř 6 letého syna.Takže bezdětná nejsem...Ale jako každá budoucí maminka chci, aby i to nenarozený bylo v pořádku a všechno proběhlo,tak jak má...Než jsem byla na amniu, tak jsem koukala po kočárcích, už jsem si vymýšlela, co si jak připravím (přeci je to už 6 let, co jsem měla mimi) a teď na to ani nemám pomyšlení...Ale,holky,až já budu vědět, že je to v pořádku, vlítnu do nejbližšího krámku pro miminka a radostí tam zkoupím na co příjdu!U syna jsme s manželem nechtěli vedět pohlaví (já tak vnitřně tušila, že to bude kluk :slight_smile: ),ale teď po těch peripetiích si to z té plodovky dám říct a nikomu? to neřeknu....snad... (manžel bude v té době v zahraničí )Dřív jsem si říkala, že by nebyly špatné "culíčky" - teď se modlím, ať mám zdravé miminko!!!Takže,myslím na nás všechny, co máme nějaké ZBYTEČNÉ starosti, ať je všechno nakonec dobré!Mějte se
24. zář 2006 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sonepko, termín porodu mám podle PM 6.3.2007, ale pan doktor mi ve 12tt při UZ napsal do průkazky termín 9.3.( otěhotněla kolem 15.6.)Tak na Tebe myslím, jestli nám to vyjde stejně :slight_smile:
Moje mamina je 13.3.Ale ono to může být klidně i v únoru :slight_smile:
24. zář 2006 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, a protože jsem doma na neschopence a nudím se a nevím, co bych roupama dělala, sepsala jsem nás maminy březňačky/dubňačky, ať máme přehled... :wink:

1,Lucija 76 - 2.3. - jiné zahraničí
2,adusum - 6.3./9.3. - okr.Chrudim
3,sonepka - 9.3.
4,barney - 9.3./20.3.
5,terka z - 10.3. - Brno
6,mady - 15.3.
7,osibisa - 16.3.
8,poupe - 16.3.
9,junina - 17.3. - Nový Jičín
10,slonik - 19.3.
11,baruna - 23.3.- Havlíčkův Brod
12,zuzu z - 25.3. - Ostrava
13,lihy - 26.3. - Zlín
14,verosek - 28.3.
15,pajusa - 30.3. - Brno
16,paja - 2.4. - Ostrava
17,jetynka - 4.4. - Ostrava
18,lena 28 - 4.4.- Zlín
19,andy 29 - 5.4. - Jiné zahraničí
20,tyna - 7.4. - Rokycany
21,janus - 8.4. Jiné zahraničí

Doufám, že jsem na některou z vás nezapomněla...
24. zář 2006 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda adusum to jsi dobrá. Já se chci taky nudit :slight_smile: Mám dneska práce až nad hlavu - doufám, že stihnu alespoň aerobik.
24. zář 2006 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adusum krasne jsi to vypracovala :slight_smile: diky! Jinak my mame podle pani doktorky termin taky 9.3. jsem zvedava jak to nakonec bude. Pro me je uz tedka to tehotenstvi strasne dlouhy,je to urcite tim ze uz nepracuju,tak se mi to hrozne vlece..Jinak vam vsem preju aby vam vsechny ty testiky dobre dopadly at jsou miminka zdrave!!! :dizzy_face:
24. zář 2006 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
adusum: Také jsem na neschopence a nudím se hrozně moc... nevím, co bych roupama dělala. Já už začala něco nakupovat, ale jen něco málo pro radost, ježe te´d, stejně tak jako ty nemám pomyšlení... Vnitřně cítím, že ten mimis je v pořádku a že je zdravý....ale stejně Tě dokáží tyhle zprávy vykolejit. Doufám a věřím, že to bude v pořádku. Já jsem se narodila 17.2. a tak doktor říkal, že by se mohlo stát, že bych měla únorový narozeninový dáreček, tak uvidíme, každopádně hlavně ať je zdravé a na svět příjde kdy se mu bude chtít, třeba 9.3. magická 9.... :slight_smile:
24. zář 2006 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
mám tu, že jsem v 17tt, ale dle ultrazvuku jsem v 16+2, tak nevím :angry:
24. zář 2006 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moc to nesouhlasi, ja jsem taky v 16tt a mam tu dokonce 18tt :grinning:
24. zář 2006 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
Sonepko a neznamená 16+2, že už jsi v podstatě v 17tt?
Podle mne ano, takže by to tady i vycházelo.
Co myslíš?
24. zář 2006 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
protea.... pokud jsi v 17.... ten začíná 17+0.... v tuto chvíli jsem v 16tt... alespoŇ DLE chytrých knížek.... na emiminu kam chodím na diskuzi máme takový skvělý metřík... a ten to počítá přesně....
24. zář 2006 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak asi jo, myslela jsem že je to jako s letopočtem.
Teď máme taky 21.století a letopočet 2006.
Takhle to teda asi nefunguje v těhu :grinning:
Mne to v tom případě počítá dobře, protože jsem těhotná 13 týdnů a tři dny.
24. zář 2006 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj počítá ti to dobře....
24. zář 2006 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cau holky, tak ted jsem uplne mimo...
Z PM mam byt 13+3, podle ultrazvuku jsem v 12+1, takze jak to teda je? Karticku tady nedavaji...takze ted nevim ve kterem jsem...je to jen 9 dni rozdil, ale i tak...tak kolik? Pomooooc :slight_smile:
24. zář 2006 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to Janus taky nevím, vidíš, když mi dělali poprvé ultrazvuk tak jsem ani nezkoumala jestli ty týdny na tom ultrazvuku mi sedí s výpočtem týdnů podle poslední menstruace.
Ale až půjdeme 4/10 na ultrazvuk tak to zjistím.
Já jsem jen zkoumala, jestli mi vyšel datum porodu stejně podle ultrazvuku i podle výpočtu(podle prvního dne posl.MS) a vyšel stejně.
24. zář 2006 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mě podle PM i ultrazvuku vychází všechno stejně. Ale třeba se to ještě změní :slight_smile:
24. zář 2006 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek