• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

jde o to, že porod se počítá podle poslední menstruace, ale oplodnění bylo cca 10 - 14 později... když jsem byla na ultrazvuku posledně, tak velikost prcka byla přesně podle dne, kdy došlo k oplodnění...
neumím to moc dobře vysvětlit.... :confounded: :confounded: :confounded: :confounded:
24. zář 2006 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Protea: Tak to zjisti Leni, a pak rekni...
Sonepka: ja ti rozumim, koukni na muj posledni prispevek a porad...ve kterem teda jsem? Jo a od PM mel byt termin 30.03.07, podle posledniho ultrazvuku az 08.04.07, tak nevim...
24. zář 2006 v 19:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janus, tak to vidíš jak se mnou mlátí ty hormony :grinning:
Mne ráno došlo, že vlastně mám fotku z toho prvního ultrazvuku doma:slight_smile:
Tak jsem na to jukla a souhlasí mi to tam úplně přesně.
Tzn.podle ultrazvuku i podle prvního dne poslední menstruace.
Není to divné, že mi to vychází takhle přesně??!!
Ještě je pak jeden termín porodu, že?
Myslím, že podle pohybů, ale prý u prvorodiček se na něj nedá spoléhat, protože pohyby ucítíme o něco později než druhorodičky.
Já v tom mám jasno, budu muset porodit toho 5/4/2007, když už mi to vyšlo dvakrát:slight_smile:
25. zář 2006 v 07:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky..tak to já jsem taky zvědavá kdy porodim dle poslední MS 10.3. dle UZ 1.4...ultrazvuk je asi přesnější co ?? ale pro jistotu se v březnu nehnu z města :slight_smile: Zítra jdu na genetiku, zřejmě mě čeká jenom odběr krve, ale brr já tak nerada chodim někam, kde nevim co mě čeká..ale myslim, že tam nic jinýho nedělaj když jdu poprvé v těhu ne?
25. zář 2006 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já tajně doufám, že půjdu rodit až 31.3. - to už bude po daních :grinning: :grinning: :grinning:
Pracuju totiž jako účetní na volné noze, takže nějaká mateřská nepřipadá v úvahu. Doma si už z toho děláme legraci, že ještě na porodním sále budu dopislovat daňové přiznání :slight_smile:
25. zář 2006 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tyno já myslím, že to bude vážně jen odběr krve, myslím že mne to taky čeká ale asi až v říjnu.Zdá se mi to dost pozdě, ale nechávám to na doktorovi.
Jinak, myslím si, že výpočet podle ultrazvuku je vážně přesnější.Takže budeš rodit asi spíš v dubnu ale kdo ví?!
Barčo, to bude hustý jestli budeš vyplňovat daňová přiznání ještě na por.sále :grinning:
25. zář 2006 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Proteo já doufám, že to zvládnu i dřív. Mám už lidi docela vycvičený, že mají víceméně všechno v pořádku, tak to snad nebude tak hrozný. Jen aby se miminko nenarodilo s kalkulačkou v ruce :grinning: Nějak mě to těhotenství zaskočilo. Dlabala jsem cca 12 let antikoncepci, v lednu jsem jí vysadila a myslela jsem si, že to zase tak rychle nepůjde. :slight_smile:
25. zář 2006 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
A jak tě to Barčo uživí?Dobře?
Začínám taky s účetnictvím, je to složité učím se to od manželovy mamky která dělá účetnictví rodinné firmě-teď už vlastně i mojí firmě když jsem si vzala manžela.
Jé, to to dneska píšu asi hormony se mi zase bouří :grinning:
Jinak, já taky vůbec nečekala, že se nám to hned podaří dávala jsem nám tak rok.
Počítala jsem s tím, že se budu trochu plácat na našem baráčku, který chcema začít stavit příští rok.
25. zář 2006 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo vydělává to docela dobře. Dělám to už cca 10 let, takže klientelu už mám stálou. Nejvíc práce je samozřejmě od ledna do dubna (v dubnu jsou ještě DPH), tak uvidíme, jak to dopadne.
Jinak upřímnou soustrast k práci v rodinné firmě. :grinning: :grinning: Dělám účto tátovi a bráchovi a oba jsou na zabití. Cizí lidi si vycepuješ, ale rodina - no to je děs a běs.
Já si těhotenství hezky naplánovala, tak že letos v září se ještě pojedu potápět do Itálie a pak si hezky otěhotním a rodit budu někdy v květnu - červnu, kdy mám nejmíň práce. No holt asi miminko mělo jiné plány :slight_smile:
Zase pořád lepší, než kdyby to nešlo no ne?
25. zář 2006 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
No to si taky říkám, když to pak nejde to musí být o nervy!
S tou rodinou, to máš pravdu, nejhorší je aby ti vůbec donesly všechny doklady a nejvíc mne může vytočit když mám udělané DPH a přinesou mi doklady které by tam měly být-to bych vraždila :confounded:
25. zář 2006 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
já jdu na krevní testy zítra. Mám z nich takový nepříjemný pocit, protože se bojím jak dopadnou. Chtěla jsem se vás zeptat, jestli víte, do kterého týdne se dělá amnio, když krev nedopadne učebnicově. Já jsem se dočetla, že nejpozději do 20. týdne včetně. Máte podobné informace?
25. zář 2006 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj děvčata!! Všem co jdou na testy držím palečky.

Jak to u Vás vypadá s jídlem? Zatím tomu moc nedám. Tak jsem zvědavá co se zítra v poradně dozvím.
25. zář 2006 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Proteo s těmi doklady máš pravdu, ale zase za ty roky už jsem docela imunní. Ono to ani jinak nejde - kdybych se pořád nervovala, tak už mám dávno nervy v kýblu :slight_smile:
Jen doufám, že mimčo bude v bříšku hodné a všechno mě nechá dodělat :grinning:
25. zář 2006 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty máš starosti Barčo:slight_smile:
To je úsměvné :grinning:
Jenže já to chápu, práce nepočká a finanční úřad teprve ne :grinning: :grinning: :grinning:
25. zář 2006 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Junino, ani se ti nedivím že z těch testů máš špatný pocit.
S tou amnio nevím, do kterého týdne se dělá ale někde jsem četla že se dělá až po 15tt.
Po tom 15tt asi co nejdříve, aby kdyby se něco vyvrbilo se mamina mohla rozhodnout včas jestli ukončit těhu nebo si mimčo nechat.
25. zář 2006 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Verosku s tím jídlem to mám také chabé.
Dřív jsem toho snědla docela dost teď musím jíst málo a hodně často jím třeba i desetkrát denně ale fakt strašně málo.
25. zář 2006 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, zajímalo by mne čistě teoreticky kdyby vám nevyšly testy dobře, nechaly byste si mimčo, nebo by jste ukončily těhotenství?
25. zář 2006 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jestli to nevadí, tak se k vám vtírnu :slight_smile: V květnu nikdo není :slight_smile: Jak se ptá protea: nevím, asi bych se hodně moc rozhodovala, radši si tu možnost ani nepřipouštím...
25. zář 2006 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Proteo v tom máme s manželem jasno. Pokud by to bylo opravdu špatné ukončuju těhotenství. Ať si myslí,každý co chce, ale na tohle nemám. Asi i proto mám z testů docela nerva. A jdu až za 14 dní :frowning2:
Kamarádka má doma "downa" - hrozně jí za to obdivuju, ale právě u ní jsem si uvědomila, že tohle bych fakt nechtěla. Je to celoroční 24-hodinová péče, manžel to nezvládl a pořídil si "zdravou" rodinu. Někdy se jí o malého starám a řeknu ti, že je to hrozný jak fyzicky, tak snad ještě hůř psychicky.
25. zář 2006 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak mám za sebou amnio.... je mi celkem fajn, ale bylo i lépe....
25. zář 2006 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Barčo, já to vidím stejně já v tom mám také jasno(ale manžel říká, že to nemůžu už teď tak s určitostí říct).
Vystudovala jsem pedagogickou školu-obor humanitární a výchovná činnost, proto vím že bych neváhala ani chviličku a těhu bych ukončila.
Ikdyž by to bolelo, ale na tohle nemám taky psychicky bohužel.
Nemyslím, že nás něco takového ale potká jsem optimista a to radím každé z vás.
Sonepko, bolelo to?
25. zář 2006 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
protea, nebolí to... možná trošku, ale spíš je to jakoby nepříjemný tlak, který mě doprovází i teď... ale jinak ten zákrok není tak strašný
25. zář 2006 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj verosku,jsem vladka a termín mám 27.3.2007 nebo začátkem dubna. Docela jsem ráda,že jsem tyto stránky našla. Mám také problémy s vysokým tlakem, ale zatím se držím v normě. Moje váha je tragická, ale snažím se jíst 6000kj denně. Jinak by mě asi ani neuneslo porodní křesílko. Snad to vydržím.Držte mi palce papa
25. zář 2006 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bludi s těma KJ - napsala jsem si na flora linku, co a jak jíst v těhotenství, abych nebyla jak sud a představ si, že mi napsali sáhodlouhý mail a tak mimo jiné bylo, že můžeš sníst až 11 000 KJ/denně :astonished:
Jinak holky kolik už jste přibraly? Já mám nahoře 3 kg :frowning2:
25. zář 2006 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja jsem zatim zhubla pres 2 kg... :unamused:
25. zář 2006 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky tak dnes jsem byla na druhém ulzrazvuku a prcek má 5.5cm byla jsem tam i s manželem a byl uplně unešený. Teprve v říjnu jdu na odběr krve a na testy tak doufám, že všechno dopadne dobře. :slight_smile:
25. zář 2006 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, já jsem také zhubla asi dvě kila, bude to asi tím že toho moc nepojím:slight_smile:
Já už chci taky ultrazvuk, musí to být už krásné miminko:slight_smile:
26. zář 2006 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já dnes byla na genetice byla to spíš domluva co mě čeká za vyšetření v říjnu jdu na krev a v listopadu na podrobný UZ kde se bude zjišťovat zda je mimčo v pořádku a jestli je vše na svém místě.
26. zář 2006 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminy !

Sonepko: drž se, odpočívej...mně to břicho trochu pobolívalo a tak divně v něm píchalo asi 2 dny.Jen jsem ležela a nechala se obskakovat.Manžel dokonce zůstal druhý den se mnou doma - přeci jen náš 6 letý uličník vyžaduje ještě nějakou péči :slight_smile:Na amniu jsem byla ve čtvrtek a v sobotu jsem si troufla vařit obídek - nic fyzicky náročného...Na netu píšou, že by žena měla být doma 2 - 3 týdny.Já zůstávám ještě tenhle a pak snad konečně po 3 týdnech do práce (měla jsem ještě ten zánět kyčle...)Kamarádka mi říkala, že kdyby byly výsledky špatné volají ti třeba už za týden...Takže teoreticky, pokud Ti do těch 14 dnů nezavolají, mělo by to být vše OK!!Myslím na Tebe - vím, co asi prožíváš...!!!

Tyno: Termín porodu podle UZ by měl být skutečně přesnější.Jde o to, že termín podle PM počítají na všechny ženy stejně - a přitom cyklus každé z nás není stejný - já jsem měla měsíčky před prvním porodem spíš po 25 dnech, teď jsem je měla po 28 -9 dnech. První porod měl být podle PM 5.12., podle pohybů - tehdy se na to ještě hledělo, ale cítila jsem je celkem brzy a tak termín byl 24.11. a syn se narodil 4.12. Teď mám termín podle PM 6.3.,podle UZ 9.3. - doktor přesně věděl, kdy došlo k otěhotnění - říkal tak 15.,16. a já mám v kalendáři žlutý puntík u 15.6. :slight_smile:)

Junino: Amnio se provádí od 15.týdne, většinou se provádí kolem 20.týdne, při pozitivním výsledku z krve v 16.tt. Mělo by se to "stihnout" do 24.tt, do kdy je ze zákona povolené ukončení těhotenství ze zdravotních důvodů...
Nejhorší pro mě je, že není nejhorší se dozvědětten špatný verdikt, ale ta představa, že Ti musí vyvolat porod a Ty bys to mimi musela předčasně porodit...

Proteo: Tím, že mám doma už jedno ZDRAVÉ dítě, pravděpodobně bych těhotenství - z důvodu těžké mentální vady miminka, kterou by mi na 100% z amnia poznali - ukončila...Je to hrozná představa,ale ta možnost tu ve vzduchu je...

Baruno: Já jsem měla na začátku těhotenství 48 kg, v průkazce mám při první návštěvě zapsáno 51kg a teď v ukončeném 17tt mám 54,5.Takže u doktorky jsem přibrala 3,5 kg.Ale ve skutečnosti už 6,5kg! Je to hlavně tím, že jsem přestala kouřit...a ten smrad teď přímo nesnáším!U syna mi to zase hrozně vonělo, ale jsem matka uvědomělá, takže až si budu kouřit, tak jen já a ne nedobrovolně ten drobeček ve mně...Na tohle jsem silná! Donedávna jsem se cpala jak prorvaná...Ale nemám moc chuť na sladký..U syna jo, tak si říkám...jestli to teda nebude holčička? No, budu to na 100% vědět toho 4.10. :slight_smile:

Mějte se!
26. zář 2006 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, zajímalo by mě, kdy se dá zjistit - i třeba jen orientačně - nejdřív pohlaví mimi? Nemusí to být 100% přesně holka nebo kluk ale kdy může říct: vypadá to na kluka/holku? díky moc
26. zář 2006 ve 13:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek