• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

pa pa, já si jdu zašít tu skobu na gatích.
asi si tam naháčkuju nějaký fešný barevný kolečko :grinning:
to koleno bolííí - a to neni moc odřený, krev skoro žádná...
26. bře 2007 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to nevím nic o rodném číslu.To by nám mohla napsat nějaká maminka jak to je.Já jen vím,že když jsem ležela v Ivančicích,tak tam ty rodné listy nosila maminkám nějaká paní.Asi to byla matrikářka.Jenže já spadám pod Ivančice,ale rodit budu v Brně,tak nevím jek to tam mají.Jdu pokecnout se sousedkou.Zatím pa děvčátka.
26. bře 2007 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky,
unás to bylo tak, že v PO, ST a PÁ obcházela pracovnice z matriky nové maminky a sepisovala s nima papíry potřebné na matriku a po dvou dnech jsme si mohli jít vyzvednout rodný list. dětská doktorka po mně chce už průkazku ze zdravotní pojišťovny s rodným číslem........
26. bře 2007 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
monik: 724907934 nebo 777008560

k tomu r.číslu: my nevyplňovali nic. Na jméno se zeptali po porodu, a dali nám papír, kam máme přijít pro rodný list - nejdřív 3.den po narození (pracovní den). Takže tam šel manžel s oběma občankama a podepisoval tam prý nějaké souhlasné prohlášení o jménu, já to prý podepisovala při příjmu v porodnici ale to si vůbec nepamatuju, asi bych jim tam upsala duši :slight_smile: jo a pro zvědavky, ať víte, do čeho jdete, přečtěte si román:

omlouvám se za délku, ale slohovky mě vždycky bavily :grinning:
POPIS PORODU

Asi od 36tt už jsem myslela, že do konce nevydržím. Každá těhulka nebo čerstvá maminka určitě vzpomene, jaké to ke konci je. Noci jsem trávila s knížkou nebo u televize, protože najít polohu ke spánku je umění. Na zádech se mi špatně dýchalo, na levém boku mě malá kopala jak o život a na pravém boku taky nic moc. Veškeré pokusy k přetočení - manévr jako když se snaží na suchu přepleskat do moře velryba - skončily přeležením všech možných končetin a trvale mrzuté nálady. Na internetu jsem hledala veškeré možné recepty, jak miminku pomoci ven - maliníkem jsem byla prolitá odshora až dolů, lněné semínko mi lezlo zubama a vytvářelo slizové shluky v mém žaludku, snahy o pokusy milovat se vyvolávaly max poslíčky a údiv ve tváři mého manžela - asi mu nešlo na mysl, že já, která sex téměř odmítla skoro celé těhotenství, bych se mohla změnit v nymfomanku a přesně tak jsem si připadala... alespoň jsme si užili srandu, když jsme se snažili najít vhodnou polohu. Tolik jsem se u sexu nikdy nenasmála, to je fakt.
Pak mi jedna kamarádka na diskusi doporučila polévku zvanou KYSELICE - z hub, zelí, smetany a různých ingrediencí.

Prý po tom zaručeně porodím, že si uvařila kotel a večer porodila, načež manžel pak týden dojídal a proklínal kyselici ještě dlouho. 15.března přijel k nám před panelák takový ten velký kontejner, co je tu jednou za uherský rok, takže jsme se dali do vyklízení sklepa, který byl po vrch naložený bordelem od předchozího majitele bytu.

Manžel a tchyně mě nechtěli nechat ale já se nedala. A když odešli s věcma pro kontejner, nenápadně jse zvedala středně těžké věci, přece jen tvrdým úklidem se taky dá vyvolat porod. Ale nijak jsem to nepřeháněla. Byla jsem jen "lehce zfanatizovaná" představou, že bych mohla porodit. Kámoška Nikola mi říkala - hlavně neroď 16. to se narodil můj ex, to je strašnej debil... K obědu jsme si dali kyselici a výsledek? útroby se mi začaly křížit a svíjet neuvěřitelnou rychlostí. Takže jsem celé odpoledne strávila na WC. Aspoň jsem si četla různé rady k porodu v chytrých knížkách.... :slight_smile:

K večeři jsem zkusila zase kyselici - přinejhorším se us... k smrti. Zalezla jsem si do vany a manžel mi tam přinesl skleničku červeného Portugala - ne opravdu nejsem blázen, fakt jsem to jen zkoušela, jaké kombinace mohou vyvolat porod a všechny "zaručené" rady. Tohle ale bylo moc příjemné. Smáli jsme se, jaké dělá "MUMÍNEK" - pracovní název, nevěděli jsme pohlaví - vlny na břiše. Pořád mi bylo hodně do smíchu, protože se nic nedělo a i malé poslíčci po úklidu sklepa přešli. V posteli jsme si dlouho povídali a plánovali, jaké by to bylo. užili jsme si i něžné milování a pak stuleni do klubíčka usínali. V rádiu hráli od Anety Langerové Voda živá nebo jak se to jmenuje, najednou mi blesklo v hlavě, že by byla sranda, kdyby mi teď praskla voda. Asi po 10minutách jsem uslyšela malé luputí a malá se hrozně zamlela. Tak si říkám co to a začlo se mi chtít na záchod.Tak vstanu a po dvou krocích cítím malé pramínky po noze. Říkala jsem si, že asi mám uvolněný močový měchýř a už jsem se počůrala. Jenže po dalších krocích to bylo jako když otevřete kohoutek. Tak mi došel smích, rozklepala se mi kolena a věděla jsem, že UŽ je to ONO. Manžel rozespalý zamžoural co se děje a já říkám: "Máme problém zlato, praskla mi voda." Tak rychle obléct - to byl nadlidský úkon, voda stále tekla, že jsem musela mít ručník pod sebou, tašku, doklady a budoucího otce, co pil víno. Takže - sanitka. Čekali jsme před domem na sanitu, já s ručníkem mezi nohama, oba vyklepaní a nevyspalí - na ten den jsem spala asi hodinu, takže jsem byla groggy. Cítila jsem slabé kontrakce a šlo to. Sanitka vzala jen mě, manžela prý nemůžou vzít, tak chudák šel pěšky, bylo asi 22.45 (voda praskla tak 22.35h) aby to rozdýchal.

V sanitce se mnou sepisovali jakési papíry a kontrakce nabíraly na obrátkách. Říkám si super, aspoň to nebude tak dlouho... Sestra v porodnici nebyla nijak příjemná ale ani ne zlá, ovšem na monitoru jsem se už kroutila jako had. A manžel nikde, vyšlapoval si pěkně na čerstvém vzduchu zatímco já už prodýchávala. DOktorka, co mě prohlédla,konstatovala, že jsem na 2cm, ale hlavička naléhá, tak už mě dají na porodní pokoj. Po sepsání asi 20ti papírů - nechápu, na co byly některé otázky jako mobil a titul mého muže, jakési ankety atd, ale budiž - mě položili na porodní křeslo a točili monitor. Malá chrněla vesele, takže jsem se tam trápila snad 2 hodiny. Už bylo 16.března a já se pořád ještě smála, že datum jsme trefili teda pěkně. Manžel se snažil vší silou nespat a já vší silou prosila toho nahoře, aby se smiloval. Kontrakce po dvou minutách, bolesti hrozné, ale už mi dovolili jít do sprchy a hopsat na balonu. Doktoři a PA se střídali jak na běžícím sálu, nadávající maminky ve vedlejších boxech jakbysmet a já pořád nic. Občas se ve mě někdo "šťournul,"konstatöval, že je to pěkné ale jde to pomalu. Chodili i praktikanti se ptát, jestli mi nevadí, že budou u porodu a jedna moc milá PA tam chodili co chvíli a pomáhala mi prodýchávat kontrakce - na co bych chodila do kurzu, že...

A bylo hůř - po 10hod od odtoku vody mi píchli antibiotika a začali se tvářit opravdu hrozivě a tajemně. Já už bolestí brečela, slzy jako hrachy, kontrakce stále po 2 minutách. V 08:30hodin nějakou dobrou duši napadlo nabídnout mi epidurál. nejdřív jsem byla hrdinka, za 1500,- to ne, ale manžel když mě viděl řekl že rozhodně ano. Na chvíli to byla obrovská úleva, vesele jsem šveholila a hopsala na balonu, pak mi došla "dávka," a kontrakce po 1 minutě. Doktor chodil častěji a vesele se ve mě rýpal, přičemž jsem se snažila to vydržet a nelézt bolestí ke stropu. Pak konečně někoho napadlo dát mi oxytocin do žíly. V tu chvíli se to rozjelo, drtila jsem manžovi ruce, on chudák bledý jako stěna, já polomrtvá únavou, kruhy pod očima, slzy jak hrachy, stahy fest a nadávala jsem jak starý dlaždič. PA přicházela a odcházela a já řvala že musím tlačit a ona s úsměvem ne ne, to se potrháte. A já křičela každých 5 minut, že to nevydržím, pak jsem se tu minutu mezi stahy omlouvala manželovi a všem okolo, pak už se mi zdálo, že dole roztrhnu a PA tak já zavolám doktora, lehněte na záda(byla jsem na boku) - jé já už vidímhlavičku, tak vydržte, najednou chumel lidí, všichni se tvářili vesele a tak hezky rutinně a já už jsem byla v tranzu. Soustředila jsem se na tlačení - celé těhu jsem trpěla zácpu, takže jsem tlačila a řvala a na 3 zatlačení ze mě vyklouzl teplý a vlhký uzlíček štěstí, který okamžitě začal plakat a doktor povídá, máte holčičku, jak se bude jmenovat? Bylo 10.48hodin, 16.března. Já už nevnímala, jen to, jak mi ji pleskli na břicho a podívala jsem se ji do očí, věděla jsem, že jsem
nejšťastnější člověk na světě. Brečela jsem štěstí, mezitím porodila asi do 2 minut placentu a malou odnesli na vážení, měla 3250g a 50cm a v životě jsem neviděla nic krásnjěšího. Ležela jsem na křesle, střihat mě nemuseli ale šít trochu ano, píchli mi znecitlivění a asi 3 stehy to dalo, ale fakt to nebolelo, jen trošku tahalo, viděla jsem ji na tom vyhřívaném lehátku, tu moji berušku Terezku a pyšného tátu, který byl zelený až bledý, ale taky šťastný a ten zamlžený pohled i polibek se slovy díky lásko, na ten nezapomenu taky nikdy.
Pak se malá přisála, jakoby to byla nejpřirozenější věc na světě, všichni mi gratulovala, taťka si holčičku pomaloval barvičkou - příjmení, aby nám jí nevyměnili, dostali jsme číslo 135 a dvě hodiny si užívali nový pocit
rodiny. Kdo to zažil, tak ví, o čem mluvím, je to nejsilnější zážitek na světě.

Celý porod trval asi 14-15hodin, neříkám, že to bylo jednoduché,ale ten můj andílek za to rozhodně stál. Bolesti byly velké, ale udělala bych pro ni všechno na světě. Opravdu ano....

PS: Kyselici jsme vylili, ale tu flašku od Modrého portugala máme schovanou...:wink:
26. bře 2007 v 16:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty brďo, zuzu, ještě že jsem si k tomu koňovi uvařila kafe :slight_smile: (se šlehajdou :grinning: )

hned si to jdu přečíst - jo, a hoď sem, prosím, ten recept na kyselici - třeba to dej jako extra téma :grinning:
26. bře 2007 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
pěknéééé zuzu, pro nás čekatelky trochu drsné :grinning: ale moc poučné a inspirativní :grinning: ještě jednou moc gratuluju, k tomu jaks to všechno zvládla i k nádhernému miminku :dizzy_face:
26. bře 2007 v 17:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé, zuzu, já snad budu bulet, to je krásný, a při představě těch bolestí snad brzo porodim taky :grinning: :wink:
26. bře 2007 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzu, opravdu krásně napsaný!!! :wink:
26. bře 2007 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
chjo, jsem měla takový pěkný pícháníčko asi před hoďkou, a pak jsem šla věšet prádlo, a od tý doby nic... :angry:
26. bře 2007 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda zuzu-gratuluju a už fakt i závidím!
Kyri:teprv jsem dočetla od soboty-žádné tvrdnutí, bolesti, polslíčci...prostě kdyby sebou prcek nevrtěl a to panděro mi nevadilo skoro u každé činnosti včetně mytí nádobí-furt do toho chudáčka drkám, jak se lepím na dřez :sweat_smile: , tak ani nevím, že jsem těhotná a už přenášim :unamused:
I lidi, co mě viděj, furt říkaj, že na porod teda rozhodně nevypadám.
Monik: je to fakt trochu mučení, ale něco jsem zaslechla o tom, že na vyvolání musí být určitá hodnota CS a to já mám pořád skoro nijaké-2.
Kdyby o tom někdo něco věděl-poučte mě-ráda se nechám :wink:
26. bře 2007 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
petaska: tak to potěší, ty hlášky, že na porod nevypadáš - by mě hvízdlo, kdyby to ještě k tomu všemu někdo komentoval...:unamused:
jo, zrovna to vyvolávání řešily dneska dubnovky - pár stránek dozadu to bude. a určitě je tu na koňovi na to extra téma...
26. bře 2007 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé zuzi,normálně mě to rozbrečelo :cry: Sice to muselo být vážně hrozný,ale po tvým přednesu se už ani tak nebojím :wink: ,ale už se nemůu dočkat :slight_smile: :slight_smile: Je to úžasný a věřím,že ty pocity štěstí v nás zůstanou na vždy a ty bolesti budou jen chabá vzpomínka :wink: Fakt pěkně napsaný :slight_smile:
26. bře 2007 v 17:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
zase mě píchá, tak jen houšť a větší kapky :grinning: :grinning: ať už to dáme, konečně, když už je venku tak hezky a lítaj tam žluťásci :grinning: :wink:
26. bře 2007 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
hlavně ať jste zdraví a pěkně vám roste :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: moc ještě jednou gratuluju :wink: :wink: :wink:
26. bře 2007 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kyri: No jo, kdyby jen hlasili, že nevypadám, ale když furt ještě poslouchám, kdy už to bude...?Chtěj mě zničit-je mi to jasný :grinning:
Jo a dík za radu-mrknu na to!
26. bře 2007 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Zuzu, krasne napisane, bolo to aj srandovne a na zaver velmi dojimave. :sweat_smile: .Tak uz to mas za sebou a prezila si to. Ja mam ten planovany cisarsky, co ma celkom mrzi, pretoze taketo bolesti a pocity ako ty asi nezazijem. No co uz, hadam to vyjde pri druhom miminku.
Sisi:takze ty si tiez nemocna? Ani ja nemam silu a ked pojdem zajtra do tej porodnice, tak dufam, ze hned ma nezoberu rodit, lebo nechcem na malu nic preniest...verim, ze mi daju este aspon 2 dni, kazdopadne vam dam vediet ako to dopadlo...
kyri:tak to je sila s tym padom, este, ze si sa nespadla na brucho, a nic sa nestalo miminku...
Inak s tou kyselicou som to pocula aj ja, moja kamoska tiez po nej porodila.
Treba skusit.
26. bře 2007 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inak, aj mne vsetci volaju, ako sa mam a kedy to uz bude...a co nove
A je pravda, ze mi ustali poslicci, aj tvrdnutie brucha je mensie, ale pohyby malej su teda poriadne... :wink:
26. bře 2007 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jo holky, jdu pohledat recept a udělám nové téma...mmnt
nevěřila jsem tomu, ale asi to fakt pomáhá....
26. bře 2007 v 17:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzu,tak slzicky jsem udrzela, jsem ja ale cita po tom porodu. Zvladla jsi to krasne a Terezka za to kazdopadne stala. :wink:
26. bře 2007 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak teda třeba je fakt ta polívajda zazračná :grinning: tak to ji taky prubnu :grinning: hned jak se tu objeví receptík :wink: Jinak jsem teď dala péct babovku,tak jsem na ni celá natěšená :sunglasses: jo a nevím co to ,ale mám zase křeče-ach jo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
26. bře 2007 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky.
Sice jsem tu s Vámi moc nediskutovala, ale páč patřím do březnovek tak se po delší době hlásím.A hlásím se rovnou s přírustkem.
22,3,2007 v 19 10 hodin se nám narodila holčička Sophie Elizabeth.3480 g a 49 cm.Všechno šlo hladce,nejstatečnější byl u porodu tatínek

:sunglasses:
Jinak všem , které to ještě čeká přeju pohodový porod a následně zdravá miminka.
26. bře 2007 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
jéé IREN tak moc blahopřeji,hlavně at jste zdraví :slight_smile: a at vám malá roste jak z vody :wink:
26. bře 2007 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
iren, taky gratulace,

:grinning: :grinning: :grinning: ten tatínek :grinning: :grinning:
26. bře 2007 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
iren, přidávám se ke gratulacím :dizzy_face:
26. bře 2007 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzu gratuluju vidím, že jsme porod měly hodně podobný :slight_smile:) akorát, že mě píchli infuzi oxytocínu hned, neb jsem neměla bolesti vůbec ale po té infuzi to byla síla :slight_smile:) nepíchli mi epidural ale nějakou injekci, protože já už myslela, že si utrhu páteř jak se malej tlačil ven a já ještě tlačit nesměla a pak mého manžela normálně do sanitky vzali :grinning: :grinning: :grinning:

jinak všem dalším maminkám hodně štěstíčka a radosti a vám co ještě čekáte pevné nervy a vydržte už to brzy bude za vámi :dizzy_face:
26. bře 2007 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,tak se hlasím-pořad NIC :frowning2: Noc v pohodě,občas nějaká křeč a sem tam píchnutí-takže nic nového :angry: odpol jedu k mudr ,tak jsem zvědavá co bude nového :confused: :confused: tak jdu trochu poklidit ať se jen tak neválím :grinning:
27. bře 2007 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
hoj, u nás je to stejný - večer křečíky, v noci klídek a ráno taky :slight_smile:
už mi tam svítí 41tt :sweat_smile:
27. bře 2007 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kyrusss :sweat_smile: Mne se o tobe dneska zdalo, rodila si :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: No tak nic, no, treba zitra, nebo v noci, nebo behem dne :sweat_smile:
27. bře 2007 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nazdárek! Tak se taky hlásím a pořád se nerozpadám...Je mi prostě stále skvěle-žádné bolesti, žádné křeče ani poslíčci nebo tvrdnoucí břicho...jen prcek se protahuje-asi už je mu tam chudinkovi odhadem přes tři a půl kilča trochu těsno :sweat_smile:
Odpoledne jdem s taťkou do města-potřebuje koupit nějaké apartní tepláčky na kolo, tak jdu radit :grinning: a třeba se to krapet pohne a půjdu konečně i rodit :grinning:
27. bře 2007 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
čau, alčí, tak mně se zdálo, že jsme měli s přítelem cikánksou svatbu :grinning: bylo to dobrý :grinning: :grinning:

zas mě píchá, ale to bude akorát blbej močák, namoženej.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:

si pujdu asi dolů do bráníka koupit kredit, už mám vybito, tak doufám, že se u toho zas nenatáhnu, kdo by mě dneska sbíral :sweat_smile:

petasko, který termín ti platí, ten v pase, nebo ten v tabulce?
27. bře 2007 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek