• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

Ahojky,
tak to mam iste, zajtra jdu na planovany cisarsky rez. :frowning2: Myslite na mne. Trosku mam strach, ale uz sa aj hrozne tesim. Len ma stve, ze som stale prechladnuta a nechcem miminko privitat prave v takomto stave. :angry: Tak vam tiez vsetkym drzim palce, aby ste to mali tiez cim skor za sebou, nejlip tento vikend. :slight_smile: :slight_smile: a mohli uz svoje miminka drzat v naruci.
Inak Sarko, mne povedal doktor, ze to musime stihnut do terminu porodu, lebo potom to uz moze ist spontanne, a naozaj nie je dobre, aby miminko sa dostalo do porodnych ciest, pretoze tam uz cisarsky rez nejde urobit. Neboj sa vsak, to sa deje vlastne az v 2.dobe porodnej a prva trva dlho. Mne povedali, ze mam prist hned, keby zacali prve kontrakcie, proste necakat na poslednu chvilu...asi tak.
29. bře 2007 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Danielkam,
tak hodně štěstí :wink: Mě to čeká příští týden :slight_smile:
29. bře 2007 v 10:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky držíme vám pěstičky...:wink:
kyri: tak to jsi první, jdo po kyselici hned neporodil ale počkej, třeba tě to ¨ještě chytne... no holt beránci si nedají diktovat :grinning:

my dneska měly noc. Malá se vždycky nabouchala a po 5 minutách se totálně zblinkala. (No spíš zblila). Tak jsem pořád kontrolovala, jestli se nedusí a nespala snad ani minutu... :frowning2:
29. bře 2007 v 10:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzu,Magdo27, dekuji moc.
Zuzu, neboj, jedna noc je horsi, druha zase lepsi... :wink:
29. bře 2007 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,já zase celou noc bolesti ve spodku a ráno nic :frowning2: Takový divný bolesti ale spíš na pravé straně a vždycky když jsem se pohnula nebo šla čůrat :angry: Tak nevím jestli jsou ty svaly=špéčky,tak namožený nebo co!!! :sunglasses: už se vážně sotva nesu,břicho spadený skoro na zemi a nohy jednou takový,jak otíkají. :angry:

danielka: tak hodně štěstíčka :slight_smile: :slight_smile: to už budete zítra s mimiškem spolu :slight_smile: :slight_smile: tak se drž :slight_smile: :slight_smile:

kyri: já myslela,že kyselice to jistí.....si ji asi spapala málo :wink: já se na ni chystám zítra,tak snad to víkend jistí :slight_smile:
29. bře 2007 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
danielka: hodně štěstí, už zítra mimi, to je paráda :slight_smile:

zuzu, monik: teď jsem si dala další porci (poslední :frowning2:) - je to dobrotka, ale jako vyháněci mi to fakt nepřijde - to spíš ta vana s vínkem...
- já se totiž nepos. ani po pivku a zmrzlině nebo po kefíru, tak to na mě asi nezabírá...

před chvílí jsem se vrátila z kontroly, cs se mi od minule nezměnilo, ale mudra prohlásila, že už je to tam všechno pěkně nachystaný - mimís hezky dole, hrdlo dost měkký, pootevřený, rozvinuje se atd., prostě samý plusy, ale že prý mam přemluvit dělohu k nějaký tý akci... :sweat_smile:
jinak další ko. v pondělí, pak zas ve čtvrtek, a v pátek kdyžtak vyvolávačka - tak máme ještě týden čas - to dáme :slight_smile:
29. bře 2007 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
no tak to je super,to když se pustíte do masírování těch bradavek a sexíku a dáte vanu a vínko,tak bych se divila,kdyby to tento víkend nebylo :slight_smile: :wink: takže hurá na to :grinning:

ale každopádně je jasný,že příští víkend budeš mít prďolku u sebe :slight_smile: :slight_smile:
29. bře 2007 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky.Tak jsme se vrátili o doktora.No docela mě šokoval.Když mi dělal ultrazvuk a řekl,že to malé mimi rozhodně nebude ma 4000g+ - 600g.Si říkám,jestli to opravdu bude holčička takovou váhu mají hodně kluci.Pokud do 3.4.neporodím,tak mi porod co nejdřív vyvolají něž ještě stěžkne.
danielka : hodně štěstí ty se máš.
29. bře 2007 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty jo tak to je macík :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale ta váha je opravdu +/- ,tak snad to tak hrozný nebude :wink: Já se toho taky děsím,páč mam 22kg nahoře a břicho ja k balon :grinning: ale už mi ultrazvuk nedělají,tak to bude překvápko :wink: :wink:
29. bře 2007 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
danielkam: držím moc moc moc palce! drž se a ten první den po hodně spi, ať máš to nejhorší brzo za sebou.. ať všechno vyjde, jak má, jste zdraví a brzo fit!
29. bře 2007 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já doufám,že bude mít tak 3500 g maximálně.Také mám 22 kg nahoře.Byla jsem poprvé v porodnici a primář chtěl vědět jestli je otočená správně,ale zase mě nekontroloval zevnitř,takže nevím jaké mám CS.Já zase břicho moc nemám veliké to se každý diví,že budu rodit.Na pásech malá spala,tak ji budili a nic spala dál.Seděla jsem na nich 45 min.
kyri tak už jsi na řadě ne že tady zůstaneš do 42 týdne.
29. bře 2007 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
sisinka: já byla včera na monitoru hodinu! malá se vůbec nechtěla hýbat... a na ty odhady váhy taky moc nevěřím, když jsem viděla, jak se to dělá, myslím, že je to hodně orientační...
29. bře 2007 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
sarka :také ti říkali,že máš spící miminko?V té porodnici se mi moc líbilo.Už ať to máme zasebou.Kolik říkali tobě naposledy že má malá gramů?
29. bře 2007 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, Sisinko2, kam jdeš rodit? Já na Obilňák. Včera jsem byla na kontrole a na monitoru a bylo tam těhulek straaašně moc :confused:
29. bře 2007 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
čauky, já mam +16,5kg - už se dotahuju na mamku a babi :slight_smile: (ty měly 18 a 20)

za chvilku jdu vyrobit téma o porodních bodech v shiatsu, tak číhněte, pokud budete chtít :slight_smile: masáž všeho druhu určo hodně pománá :slight_smile:
to bude věc, na kterou se těšim, jak mě přítel bude hezky masírovat, až to vypukne - no, začne vlastně už dneska, si řeknu o něco pěkného, příjemného... :wink:
29. bře 2007 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
sisinko2-uplně s tebou cítím. Prožívala jsem to samé... :unamused: Na poslení chvíly jsem přibírala-dotáhla jsem to až na přesných 30kg (mamča měla to samé). Na ultrazvuku mi řekli, že mimčo má 3400g + - byla jsem v poho, ale jak mi praskla voda a v porodnici na přímu mi řekli, že má 4200g-byla jsem těžce v šoku. Nechali mě rodit až do samého konce, kde teda zjistili, že se hlavička nechce dostat do konce pánevního. Říkali, že už sahají na hlavičku a vlásky a dusili mě ještě dvě hodiny. Byly to nejhorší hodiny za celý den. Nic se za tu dobu nezměnilo a vezli mě rovnou na sál, kde mi provedli císaře. Byla jsem umrtvena na půl těla, tak jsem všechno slyšela-hlavně jak Honzíka vytáhli a říkali páni ten je velký-myslela jsem, že přijede televize si nás natočit. Konečná váha byla 4650g 52cm. Dnes jsme přes dva týdny doma a už máme 5080g 55cm.Já v porodnici nechala 10kg a za ty dva týdny 5kg dole-takže ještě 15kg a je to v suchu :slight_smile: . Trošku kojím, ale dokrmuji. Doktorka říkala, že bych toho cvaldu neukojila :frowning2: . Mléka nemám moc-trošku.Na rukou božátko dlouho neunesu :cry: :wink: .
29. bře 2007 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
trpaslička - teda, ty máš obra, to je síla...

holky, ty porodní body jsou tady, určitě hodně pomáhá hned ten první - na otvírání a uvolnění.

http://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThreadID=25653&vOffset=0&vGotoLast=1#end
29. bře 2007 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
trpaslička: to je opravdu macík :astonished: ale si statečná,vůbec si nedovedu představit sebe :frowning2: a to mám na takovou obřici taky náběh :confused:
29. bře 2007 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
monik: odhadovali ti to na uzv? kdy naposledy? my měli 2035g na 32+2, to už je dlouho, pak už nic, jen to mudr odhadovala pohmatem, a to zas vyšlo mimi akorát ke mně, takže ne moc obří... :slight_smile:
29. bře 2007 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
no mě taky v tom 32tt řekl asi jak tobě,prý malinko přes 2kg,ale když se kouk na tatku,tak si neodpustil mě vystrašit,že může mít i přes 4kg :stuck_out_tongue_closed_eyes: .Ale od tý doby nic nevím,pač ultr. taky už neděla a pohmatem to nekontroloval.tak nevím,třeba to nebude tak horký,ale když vidím tu váhu jak mi stoupá/a to nijak nežeru/ a to břicho OBŘÍ,tak mám trochu strach,pač jsem malá a bojím se abych to zvládla. :cry:

a to jestli budu dlouho přenášet,tak to bude pěkně nabíhat :angry:
29. bře 2007 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojo, přenášení - máma mi taky slibuje, že to bude kus, ale já myslim, že ani ne. já byla přenošená o týden a měla jsem 3,5kg. takže akorát :slight_smile:
29. bře 2007 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to je váha akorát-myslím :confused: od těch 3,5-3,8kg jsou předpisoví mimišci :wink: ale nějak to už zvládnem,hlavně aby se jim nic na cestě na svět nestalo a byli v pořádku :slight_smile:

začíná mě pěkně bolet zub,určitě tam mám kaz-ach jo!! :angry: doufám,že to přejde,opravdu nemám sílu jěště chodit po zubařích :frowning2: :frowning2:

a co kaci.k????ví se něco????nebo jsem něco propásla :astonished: už měla mít mimiška taky u sebe :slight_smile:
29. bře 2007 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
nojo, vždyť byla na vyvolání skoro před týdnem... minulý pátek, tuším
tak možná už jsou čerstvě doma a neví, kam skočit, tak se ještě na koně nedostala.
29. bře 2007 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
magda27:Budu rodit u Milosrdných bratří.Je to tam pěkný.
monik:mě v 31 týdnu říkali,že má 1600g.Nějak mi nejde do hlavy jak takhle mohla přibrat.Jím normálně.
trpaslicka:teda ty máš obra,ale u kluka to jde,ale holčiny jsou většinou menší.
Docela se toho porodu bojím to bude záhul.
29. bře 2007 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ranko,tak jaká byla noc???? :slight_smile: u nás nic moc,asi 10x čůrat a pořád vzhůru :angry: takže klasika :dizzy_face:

tak se děvčata pěkně nahlaste ať víme kdo už zamířil v noci do porodnice :slight_smile:
30. bře 2007 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko :slight_smile: tak my stále 2v1 :slight_smile:

ještě se přidám k Vaší včerejší debatě o váze miminek, tak moje odhady váhy vypadaly takto:
32+4 2130g
36+4 3100g
38+4 3400g
39+4 stále kolem 3400g.

moc se mi ale nezdá ten poslední údaj, že by za poslední týden už vůbec neporostlo?! skutečně to považuju jen za hodně orientační a beru si z toho jen to, že může mít klidně ke 4 kg, takže nebudu zkoušet přirozený porod, pokud bude stále zadečkem. To je informace, kterou teď potřebuju.

Holky porody jsou sice určitě s malýma cvalíkama horší, ale zase děti jsou mnohem zdravější a odolnější! Viděla jsem v porodnici 1,5 kg děti a než tohle, kdy se bojíte o jeho život, tak raději vydržet cvalíka...
30. bře 2007 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojjj šary: tak já souhlasím s tebou s tou váhou :wink: někde jsem četla,že děti co jsou moc malincí,tak je sice lehčí porod,ale pak jsou více nachylní ke každé nemoci.a je taky pravda,že potom má člověk stach na to mimi šáhnout,aby mu něco neudělal. :frowning2: Takže se s tím nějak popereme,néééé???? :confused:

holky u nás se dělá tak krásně :slight_smile: hlasí 16Ć-já bych šla už tak radá s kočárkem :slight_smile:
30. bře 2007 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,tak mi jsme také ještě celé.
sarka:třeba ke konci už tolik nepřibírají.Tak budeme mít macíky no.Jsem zvědavá až se tady sejdeme s miminkama kolik teda opravdu měly.
monik:já dneska byla čůrat jen 2* jinak jsem spinkala jak miminko.
30. bře 2007 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
teda vy jste toho napovídaly, že si Vás ani nestihnu dočíst.

Kyri - vydrž, mě se to nakonec taky spustilo a malá byla krásná, jenom se trošku špatně natočila, no, takže když mě pan doktor zašíval a já se ptala, jak to vypadá, tak řek naprosto spontánně - jak když Vám tam bouchne bomba :rolling_eyes: . No, sezení je docela hustý, když mám chvilku, tak sem nakukuju, ale ted mi to po dva dny nefungovalo, tak až dnes.

Malá dnes krásně spinkala, dokonce jsem se i já konečně prospala skoro celou noc (snad to nezakřiknu a vydrží jí to :astonished:). Dnes si vzal taťka dovolenou, tak mi pomáhá s hlídáním, když malá spí a s čekáním na říhnutí - mimochodem malá nechce říhat, co na to funguje? Uvítám radu zkušené mamky :slight_smile:. Takže jsem ukldidila koupelnu a kuchyň, v první řadě sebe :slight_smile: a ještě si půjdu na chvíli zacvičit a pak asi malou nakrmíme a pojedeme na etapový nákup - to znamená, že ji budeme mít v autě, a vždycky jeden vyrazí na nákup a druhý s ní bude. Až vyrazím já, budu na mobilu jakožto expresní mléčná liga :slight_smile:. Nechceme ji brát ven a musíme do města, tak tohle je snad řešení. Jinak už jsme s ní byli kočárkem včera u paní doktorky, sice byla včera trochu rozmrzelá, ale v kočárku usnula :slight_smile:. Roste dobře, včera už měla 3,42, takže už je nad porodní váhou, prospívá dobře, pupík se taky dobře hojí, tak jsem moc spokojená a šťastná máma. Jenom to sezení ještě docela bolí a taky než se uvelebím v postelí :astonished:, ale snad to bude čím dál lepší. Nebudu strašit maminy čekatelky :wink:

Tak jdu využít ještě chvilku na cvičení, špatně se mi zavinuje děloha, tak na to beru prášky a snažím se cvičit.

Mějte se krásně a ahojky!

Jana a Verunka a pomocník taťka
30. bře 2007 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
sloníku ty máš hodné miminko.To se vše zahojí a bude to dobrý.Hlavně ať se ti děloha už konečně zavine a je klid.
30. bře 2007 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek