• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

zuzu...myslím, že pohlaví lze na ultrazvuku vidět kolem 20tt..to si ještě chvilku počkáš :wink:
26. zář 2006 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
tyna: no jo, budu to muset vydržet. Dostala jsem jako svatební dar před 14 dny knížku Kniha knih o mateřství,a tam píšou, že by to mohlo být poznat už v 16tt, ale myslím si, že to jde poznat z odběru amniocentózy. Mě vyšly poslední krevní testy negativní, ale nevím, jestli to bylo už na D.syndrom nebo ne... moje pané dr. je sice moc milá, ale její zařízení je z roku 10 př.n.l. a tak jsem první UZV dostala až ve 12tt v nemocnici na screeningu...
26. zář 2006 ve 13:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo tak to už byl náběr na vrozené vady..a jak vypadá ten screening já tam jdu za 3 týdny je tam vidět víc než na normálním ultrazvuku ? Z plodové vody je pohlaví 100% a to ti neřekli?
26. zář 2006 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
tyna:mě toho neřekli víc, tak pročítám knížky... v tom případě mě amniocenóza nečeká, jelikož výsledky byly negativní. Screening vypadá tak, aspoň u mě-že to bylo jako normální UZV, akorát delší, měřil různé obvody a rozměry, od CRL přes počítání prstíků atd. Melounek umí pěkné kotrmelce..:slight_smile: není to bolestivé, jen trochu tlačí ten UZV,je to vidět o dost pěkněji než na UZV z obrazovky mojí Dr., ale záleží, jak modërně je vybaven tvůj doktor/ka.... :wink: ničeho se neboj, je to v pohodě a za tu delší dobu si mimi pěkně užiješ... já na něj koukala i s manželem celou dobu a doktor mezitím kontroloval, zda je vše v pořádku a ukazoval nám jak má 5 prstíků na ručičce a jak zkouší polykat plodovou vodu. Ale pokud jsou testy negativní, amniocentózu brát nebudou, takže si min. do 20tt musím počkat-...
26. zář 2006 ve 13:49  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jéé tak to už se těšim,že budu na mimi koukat o něco dýl ..to bude určitě zase o kus větší :slight_smile:
26. zář 2006 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky taky cekam hrozne netrpelive az se dozvim jestli klucik nebo holcicka, i kdyz je mi to uplne jedno,jsem proste jenom straslive zvedava ;) Na dalsi velky UZV jdeme az za 4 tydny,tak to si jeste chvili pockam :slight_smile:
26. zář 2006 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
včera jsem byla na velkém ultrazvuku, nebo take na genetickým ultrazvuku...(ještě před amniem) a pohlaví tam bylo krásně vidět...
BUDEME MÍT HOLČIČKU......
26. zář 2006 v 16:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sonepko, gratuluju...tak to bude ta Terezka ???
26. zář 2006 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
adusum... to nevím, já byvh chtěla Terezku, ale manžel Karolínu... tak jsou tu ještě trošku dohady...
26. zář 2006 v 16:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
sonepka: gratuluji k holčičce :wink:
já byla na kontrole minulý týden, vyžebrala a zaplatila jsem si první fotečku našeho mrňouska, manžel ji ten den dostal k narozeninám :slight_smile:. Na krev jdu zítra, jinak všechno OK, termín porodu z MS i UZ je stejný - 17.3., ale já si osobně myslím, že to bude 19 :slight_smile:, nevím proč. Přibrala jsem 5 kg!, takže se musím trochu krotit a začínám cvičit :slight_smile:.

A tento týden jsme to oznámili rodičům. Ještě se chystám, že to oznámím šéfovi, ale pořád se k tomu nějak nemám.
Mohl by mi někdo poradit, jak je to s návratem do práce? Já jsem přesvědčená o tom, že když mám smlouvu na dobu neurčitou, tak po třech letech se mohu vrátit na stejnou pozici (pokud ji mezitím nezruší), po čtyřech letech na adekvátní mému vzdělání. Je to tak i v novém pracovním zákoníku? Díky za odpověď, kolegyně v práci mi tvrdí, že po třech letech adekvátní pozice a po čtyřech už tam ani chodit nemusím. Tak nevím, ale stejně doufám, že pravdu mám já. :unamused:

Trochu mi to utekla souvislost - ještě bude v dohledné době (pozvaná jsem na 18.10.)nějaký větší ultrazvuk? Je fakt, že ještě uvidím, jak dopadne zítřejší krev. Díky za odpověď.
26. zář 2006 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
sonepka: gratuluju k holčičce, ty se máš... snad se to taky brzy dozvím, no jo ty nedočkavky jsou nejhorší... :slight_smile:
26. zář 2006 v 16:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
sonepka: taky gratuluju k holcicce,ty se mas ze uz to vis :slight_smile:
Mam dotaz nechodite v cechach na UTZ nejak casto? Nebo mi to jen pripada? Tady ve Francii mi ho doktorka delala jen na zacatku kvuli zjisteni tehotenstvi no a pak jsou tri velky UTZ 10-12tt 20-22tt a 30-32tt.
26. zář 2006 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děkuji všem.....

lucija76__ já nevím jak kde, já jsem zatím byla na ultrazvuku vždy, když jsem šla na prohlídku...
poprvé to bylo v 8tt, potom v 11tt a 13.tt... pak jsem šla kvůli krevním testům na amnio, tam mi udělali velký ultrazvuk, což bylo včera a to jsem v 17tt... na ten velký půjdu ještě ve 2O...

příští týden jdu ke svému gynekologovi a tam bude další poradna a ultrazvuk... v 17 tt
26. zář 2006 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to jo,aspon vidis casto mimiska jak se hybe a jak roste a tak.. :dizzy_face:
To ja si musim pockat jeste 4 tydny...
26. zář 2006 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já už chci taky vědět, co to bude :slight_smile: , abych mohla nakupovat hadříky do barvy. Zatím si jsem na 90% jistá, že to bude holka, tak uvidíme na dalším ultrazvuku.
26. zář 2006 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adusum...dej vedet...
26. zář 2006 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj těhulky. Jsem v 16.týdnu a už nějaký ten pátek se chystám zapojit do nějaké debaty s někým, kdo je na tom podobně jako já.Doufám že vám nebude vadit když se k Vám připojím :pensive:
26. zář 2006 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bodlinko, samozrejme...poj se poj...tak jak se cele dny mas? Jak to zvladas? :wink:
26. zář 2006 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jů, já taky gratuluji Sonepce k holčičce:slight_smile:
Já to budu vědět až tak za šest měsíců :grinning:
Myslím si, že čekáme holčičku všude mi v těch tabulkách vychází holka a začínám být pěkně ošklivá(a to se říká, že holčičky berou krásu).
Tak uvidíme.
Vítám Bodlinku k nám do klubu :grinning:
Napiš nám něco o sobě a o tvém těhu.
27. zář 2006 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sonep..taky gratulace.. :dizzy_face:

Tak to já doufam, že to na tom screeningu nepoznam a když jo musim si to nechat pro sebe, všichni to chtějí mít jako překvápko..tak to snad těch 5 měsíců pak vydržim :sweat_smile: Zítra se jedeme kouknout na kočárky k německým sousedům, prý tam jsou lepší ceny tak uvidíme budu vás informovat :wink:

Jinak vítám novou těhulku bodlinku :slight_smile:
27. zář 2006 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj děvčata
Tak jsem se zrovna vrátila z poradny. Před týdnem jsem byla na odběrech-genetika-a dneska mi doktor řek že je tam něco špatně a že musim jít na plodovku :cry: Prý to nemusí nic znamenat-aspoň budu mít jistotu že je všechno v pořádku, ale stejně mám hroznej strach!

Jinak- Termín porodu mám 15.3.2006. První tři měsíce byly celkem děsný-pořád mě bolel žaludek a ta únava...! Ale teď už je to super. Mám docela dost energie. Zatím jsem nepřibrala ani deko, ale doktor tvrdí že je to dobře, a že drobeček roste tak jak má, tak mu věřim :sweat_smile:
Takže všechno dobrý-jen teď ty výsledky :cry: :cry:
27. zář 2006 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
protea:__ děkuji, podle tabulek máme mít kluka... nemám žádné pupínky, bříško mi jde dopředu a k tomu do špičky, mám pěkně kvalitní a nelámavé nehty, neměním se v obličejí.... dle všech babiček a tet to je jeasnej kluk!!!! a ejhle ono je to všechno jinak.... :grinning: :grinning: :grinning: třeba to ještě příjde, ale už by asi mělo a do šířky nejdu.... hihi----

bodlina___ ahojky, vítám Tě tu. Já byla na plodové vodě v pondělí,neboť mi vyšla nižší hladina AFP... neboj, nemusíš se ničeho bát, tady jsem popsala jak to probíhalo, moje pocity, pokud by sis to chtěla přečíst, tady je odkaz...http://www.missorka.cz/clanky/amniocenteza-20.html
neboj, dopadne to všechno dobře a miminka budou zdravé. Koukám že jsi z Tábora, pojedeš na plodovku do ČB???pokud ano, tak se opravdu neboj

tyna___ také děkuji
27. zář 2006 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Sonepko
Děkuju moc za podporu-mě taky vyšla nižší hladina AFP. Jedu skutečně do ČB. Říkali že ten doktor tam je skvělej. Tvůj odkaz si moc ráda přečtu. Tak ještě jednou moc díky
27. zář 2006 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
bodlina__ byla jsem na poliklinice JIH u MUDr. Čutky... nejlepší doktor kterého jsem zatím poznala, profedionál na správném místě.... hodně vtipný... neboj bude to o.k.Jen to čekání nějak musíme potom vydržet :fearful:
27. zář 2006 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sonepka_Tak se přiznám že jsem zrovna dočetla tvůj článek a ještě teď mi tečou slzy! :slight_smile: To asi ty těhotendský hormony :wink: Děkuju za všechny které jsou na tom stejně jako my. Můj doktor říkal že je MUDr.Čutka profesionál a úžasnej člověk, ale jelikož už jsem se setkala s ledasčím-a ne vždycky to bylo příjemné tak jsem to brala s rezervou.
Pravda je, že moje těhotenství zatím probíhá tak jak má.Mimísek roste správně, na ultrazvuku zatím bylo taky vše v pořádku a rodinné anamnéze se nám žádné významné onemocnění nevyskytuje-tak snad...
Uvidíme příští čtvrtek.Jsem objednaná taky na osmou. Manžel jede se mnou a musim říct, že je mi za všech okolností taky obrovskou podporou...
Tak já pak dám vědět :slight_smile:
Ale na to čekání se vážně netěším! :frowning2:
27. zář 2006 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
JO- a abych nezapomněla-moc gratuluju k holčičce!
27. zář 2006 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sonepka...moooooc gratuluju k holcicce!
Citila jsi to? Ze to bude holcicka?
28. zář 2006 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
janus___ ahojky, děkuji, byla jsem přesvědčená že je to chlapeček, ale ženská intuice mě zklamala. Nezlobím se, ale prtostě jsem myslela, že to vycítím a ono ne... Mám i všechny "babské předpoklady" pro chlapečka... a ono je to holčička... ale mám velkou radost.....
28. zář 2006 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
sonepko třeba to nakonec ten chlapeček bude. Sestřence pořád trvrdili, že budou mít kluka až z toho byla Michalka :slight_smile:
28. zář 2006 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
baruna__ na ultrazvuku to byla zcela třetelné, paní doktorka zajela až do rozkroku, za 3 týdny mi příjdou výsledky z amnia a tam to bude 100%... tak se mrknu....
28. zář 2006 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek