TP březen 2007 - možná začátek dubna 🙂

Ahoj děvčata! Najde se tu některá, která má termín ke konci března či začátkem dubna?
tyna
26. zář 2006
zuzu...myslím, že pohlaví lze na ultrazvuku vidět kolem 20tt..to si ještě chvilku počkáš 😉
zuzu_z
26. zář 2006
tyna: no jo, budu to muset vydržet. Dostala jsem jako svatební dar před 14 dny knížku Kniha knih o mateřství,a tam píšou, že by to mohlo být poznat už v 16tt, ale myslím si, že to jde poznat z odběru amniocentózy. Mě vyšly poslední krevní testy negativní, ale nevím, jestli to bylo už na D.syndrom nebo ne... moje pané dr. je sice moc milá, ale její zařízení je z roku 10 př.n.l. a tak jsem první UZV dostala až ve 12tt v nemocnici na screeningu...
tyna
26. zář 2006
jo tak to už byl náběr na vrozené vady..a jak vypadá ten screening já tam jdu za 3 týdny je tam vidět víc než na normálním ultrazvuku ? Z plodové vody je pohlaví 100% a to ti neřekli?
zuzu_z
26. zář 2006
tyna:mě toho neřekli víc, tak pročítám knížky... v tom případě mě amniocenóza nečeká, jelikož výsledky byly negativní. Screening vypadá tak, aspoň u mě-že to bylo jako normální UZV, akorát delší, měřil různé obvody a rozměry, od CRL přes počítání prstíků atd. Melounek umí pěkné kotrmelce..🙂 není to bolestivé, jen trochu tlačí ten UZV,je to vidět o dost pěkněji než na UZV z obrazovky mojí Dr., ale záleží, jak modërně je vybaven tvůj doktor/ka.... 😉 ničeho se neboj, je to v pohodě a za tu delší dobu si mimi pěkně užiješ... já na něj koukala i s manželem celou dobu a doktor mezitím kontroloval, zda je vše v pořádku a ukazoval nám jak má 5 prstíků na ručičce a jak zkouší polykat plodovou vodu. Ale pokud jsou testy negativní, amniocentózu brát nebudou, takže si min. do 20tt musím počkat-...
tyna
26. zář 2006
jéé tak to už se těšim,že budu na mimi koukat o něco dýl ..to bude určitě zase o kus větší 🙂
lucija76
26. zář 2006
Holky taky cekam hrozne netrpelive az se dozvim jestli klucik nebo holcicka, i kdyz je mi to uplne jedno,jsem proste jenom straslive zvedava 😉 Na dalsi velky UZV jdeme az za 4 tydny,tak to si jeste chvili pockam 🙂
sonepka
26. zář 2006
ahojky,
včera jsem byla na velkém ultrazvuku, nebo take na genetickým ultrazvuku...(ještě před amniem) a pohlaví tam bylo krásně vidět...
BUDEME MÍT HOLČIČKU......
adusum
26. zář 2006
Sonepko, gratuluju...tak to bude ta Terezka ???
sonepka
26. zář 2006
adusum... to nevím, já byvh chtěla Terezku, ale manžel Karolínu... tak jsou tu ještě trošku dohady...
slonik
26. zář 2006
sonepka: gratuluji k holčičce 😉
já byla na kontrole minulý týden, vyžebrala a zaplatila jsem si první fotečku našeho mrňouska, manžel ji ten den dostal k narozeninám 🙂. Na krev jdu zítra, jinak všechno OK, termín porodu z MS i UZ je stejný - 17.3., ale já si osobně myslím, že to bude 19 🙂, nevím proč. Přibrala jsem 5 kg!, takže se musím trochu krotit a začínám cvičit 🙂.

A tento týden jsme to oznámili rodičům. Ještě se chystám, že to oznámím šéfovi, ale pořád se k tomu nějak nemám.
Mohl by mi někdo poradit, jak je to s návratem do práce? Já jsem přesvědčená o tom, že když mám smlouvu na dobu neurčitou, tak po třech letech se mohu vrátit na stejnou pozici (pokud ji mezitím nezruší), po čtyřech letech na adekvátní mému vzdělání. Je to tak i v novém pracovním zákoníku? Díky za odpověď, kolegyně v práci mi tvrdí, že po třech letech adekvátní pozice a po čtyřech už tam ani chodit nemusím. Tak nevím, ale stejně doufám, že pravdu mám já. :-|

Trochu mi to utekla souvislost - ještě bude v dohledné době (pozvaná jsem na 18.10.)nějaký větší ultrazvuk? Je fakt, že ještě uvidím, jak dopadne zítřejší krev. Díky za odpověď.
zuzu_z
26. zář 2006
sonepka: gratuluju k holčičce, ty se máš... snad se to taky brzy dozvím, no jo ty nedočkavky jsou nejhorší... 🙂
lucija76
26. zář 2006
sonepka: taky gratuluju k holcicce,ty se mas ze uz to vis 🙂
Mam dotaz nechodite v cechach na UTZ nejak casto? Nebo mi to jen pripada? Tady ve Francii mi ho doktorka delala jen na zacatku kvuli zjisteni tehotenstvi no a pak jsou tri velky UTZ 10-12tt 20-22tt a 30-32tt.
sonepka
26. zář 2006
Děkuji všem.....

lucija76__ já nevím jak kde, já jsem zatím byla na ultrazvuku vždy, když jsem šla na prohlídku...
poprvé to bylo v 8tt, potom v 11tt a 13.tt... pak jsem šla kvůli krevním testům na amnio, tam mi udělali velký ultrazvuk, což bylo včera a to jsem v 17tt... na ten velký půjdu ještě ve 2O...

příští týden jdu ke svému gynekologovi a tam bude další poradna a ultrazvuk... v 17 tt
lucija76
26. zář 2006
Tak to jo,aspon vidis casto mimiska jak se hybe a jak roste a tak.. x-)
To ja si musim pockat jeste 4 tydny...
baruna
26. zář 2006
Já už chci taky vědět, co to bude 🙂 , abych mohla nakupovat hadříky do barvy. Zatím si jsem na 90% jistá, že to bude holka, tak uvidíme na dalším ultrazvuku.
janus
26. zář 2006
Adusum...dej vedet...
bodlina
26. zář 2006
Ahoj těhulky. Jsem v 16.týdnu a už nějaký ten pátek se chystám zapojit do nějaké debaty s někým, kdo je na tom podobně jako já.Doufám že vám nebude vadit když se k Vám připojím |-|
janus
26. zář 2006
Bodlinko, samozrejme...poj se poj...tak jak se cele dny mas? Jak to zvladas? 😉
protea
27. zář 2006
Jů, já taky gratuluji Sonepce k holčičce🙂
Já to budu vědět až tak za šest měsíců 😃
Myslím si, že čekáme holčičku všude mi v těch tabulkách vychází holka a začínám být pěkně ošklivá(a to se říká, že holčičky berou krásu).
Tak uvidíme.
Vítám Bodlinku k nám do klubu 😃
Napiš nám něco o sobě a o tvém těhu.
tyna
27. zář 2006
Sonep..taky gratulace.. x-)

Tak to já doufam, že to na tom screeningu nepoznam a když jo musim si to nechat pro sebe, všichni to chtějí mít jako překvápko..tak to snad těch 5 měsíců pak vydržim :-N Zítra se jedeme kouknout na kočárky k německým sousedům, prý tam jsou lepší ceny tak uvidíme budu vás informovat 😉

Jinak vítám novou těhulku bodlinku 🙂
bodlina
27. zář 2006
Ahoj děvčata
Tak jsem se zrovna vrátila z poradny. Před týdnem jsem byla na odběrech-genetika-a dneska mi doktor řek že je tam něco špatně a že musim jít na plodovku 😢 Prý to nemusí nic znamenat-aspoň budu mít jistotu že je všechno v pořádku, ale stejně mám hroznej strach!

Jinak- Termín porodu mám 15.3.2006. První tři měsíce byly celkem děsný-pořád mě bolel žaludek a ta únava...! Ale teď už je to super. Mám docela dost energie. Zatím jsem nepřibrala ani deko, ale doktor tvrdí že je to dobře, a že drobeček roste tak jak má, tak mu věřim :-N
Takže všechno dobrý-jen teď ty výsledky 😢 😢
sonepka
27. zář 2006
protea:__ děkuji, podle tabulek máme mít kluka... nemám žádné pupínky, bříško mi jde dopředu a k tomu do špičky, mám pěkně kvalitní a nelámavé nehty, neměním se v obličejí.... dle všech babiček a tet to je jeasnej kluk!!!! a ejhle ono je to všechno jinak.... 😃 😃 😃 třeba to ještě příjde, ale už by asi mělo a do šířky nejdu.... hihi----

bodlina___ ahojky, vítám Tě tu. Já byla na plodové vodě v pondělí,neboť mi vyšla nižší hladina AFP... neboj, nemusíš se ničeho bát, tady jsem popsala jak to probíhalo, moje pocity, pokud by sis to chtěla přečíst, tady je odkaz...http://www.missorka.cz/clanky/amniocent...
neboj, dopadne to všechno dobře a miminka budou zdravé. Koukám že jsi z Tábora, pojedeš na plodovku do ČB???pokud ano, tak se opravdu neboj

tyna___ také děkuji
bodlina
27. zář 2006
Ahoj Sonepko
Děkuju moc za podporu-mě taky vyšla nižší hladina AFP. Jedu skutečně do ČB. Říkali že ten doktor tam je skvělej. Tvůj odkaz si moc ráda přečtu. Tak ještě jednou moc díky
sonepka
27. zář 2006
bodlina__ byla jsem na poliklinice JIH u MUDr. Čutky... nejlepší doktor kterého jsem zatím poznala, profedionál na správném místě.... hodně vtipný... neboj bude to o.k.Jen to čekání nějak musíme potom vydržet 😕
bodlina
27. zář 2006
Sonepka_Tak se přiznám že jsem zrovna dočetla tvůj článek a ještě teď mi tečou slzy! 🙂 To asi ty těhotendský hormony 😉 Děkuju za všechny které jsou na tom stejně jako my. Můj doktor říkal že je MUDr.Čutka profesionál a úžasnej člověk, ale jelikož už jsem se setkala s ledasčím-a ne vždycky to bylo příjemné tak jsem to brala s rezervou.
Pravda je, že moje těhotenství zatím probíhá tak jak má.Mimísek roste správně, na ultrazvuku zatím bylo taky vše v pořádku a rodinné anamnéze se nám žádné významné onemocnění nevyskytuje-tak snad...
Uvidíme příští čtvrtek.Jsem objednaná taky na osmou. Manžel jede se mnou a musim říct, že je mi za všech okolností taky obrovskou podporou...
Tak já pak dám vědět 🙂
Ale na to čekání se vážně netěším! 😞
bodlina
27. zář 2006
JO- a abych nezapomněla-moc gratuluju k holčičce!
janus
28. zář 2006
Sonepka...moooooc gratuluju k holcicce!
Citila jsi to? Ze to bude holcicka?
sonepka
28. zář 2006
janus___ ahojky, děkuji, byla jsem přesvědčená že je to chlapeček, ale ženská intuice mě zklamala. Nezlobím se, ale prtostě jsem myslela, že to vycítím a ono ne... Mám i všechny "babské předpoklady" pro chlapečka... a ono je to holčička... ale mám velkou radost.....
baruna
28. zář 2006
sonepko třeba to nakonec ten chlapeček bude. Sestřence pořád trvrdili, že budou mít kluka až z toho byla Michalka 🙂
sonepka
28. zář 2006
baruna__ na ultrazvuku to byla zcela třetelné, paní doktorka zajela až do rozkroku, za 3 týdny mi příjdou výsledky z amnia a tam to bude 100%... tak se mrknu....

Začni psát odpověď...

Odešli