• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

Hm na to je amnio taky dobrý. Nejen že víš, že mrňousek je v pořádku, ale navíc se dozvíš, jestli holka nebo kluk.
Taky jsem zvědavá na další ultrazvuk co to bude :slight_smile: Od začátku si myslím, že hoka, tak uvidíme. Zatím jsem to všem kamarádkám předpověděla, tak snad se u sebe neseknu :grinning: Už si ze mě dělají srandu, že bych se tím předpovídáním měla živit.
28. zář 2006 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
no amniocentéza Ti nejen poví případné poškození plodu, ale jelikož jsou odebírány chromozomy, které se pak mnuží, tak se zjistí i pohlaví....bu%d X nebo Y... :slight_smile:
28. zář 2006 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Napadlo mě, jen tak ze zvědavosti - můžeš jít na vyšetření plodové vody dobrovolně? Je to asi blbost tam chodit, když testy na vývojovky dopadnou dobře, ale jen mě to tak zajímá.
28. zář 2006 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baru to nevim jestli muzes jit na amnio dobrovolne,ale asi bych to nedelala protoze se vsech chytrych knihach pise ze pri odebrani plodove vody existuje 1-2procentni risk odumreni plodu,upozornovala mne na to i doktorka.Tak jsem rada,ze tam nemusim :wink:
28. zář 2006 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty jo,ale bylo by fajn na 100proc. vedet jestli chlapecek nebo holcicka..usnadnilo by to vyber jmena,coz je zrovna u nas doma slozita zalezitost :grinning:
28. zář 2006 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucija- ani mi nemluv o jménech. Kluk je jasný to bude Matyáš, ale holka bude asi bezejmenná :grinning: . Na té se pořád nějak nemůžeme dohodnout. V současnoti vede Týna, ale za týden už to určitě bude zase jinak
28. zář 2006 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Lucijo. U nás to s těma jménama je taky celkem složitý. Kdyby to byla holka ta je to celkem snadný-Manžel chce za každou cenu Andrejku a mě se to taky líbí, takže by nebylo co řešit. Ale na kluka se nemůžeme dohodnout. Mě se líbí Tomáš, ale manželovi vůbec ne...Navíc v těch klučičích jménech je - zdá se mi tak nějak horší výběr...
28. zář 2006 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
O amniocentéze už bylo řečeno tolik pro a tolik proti, že si v podstatě musíme udělat názor každá sama. Asi bych na ní nikdy nešla, kdyby to nebylo "nutné". "Nutné".. ona není povinná, ale pro jistotu, pro klid duše... prostě výsledky typu.. "bylo by dobré na amnio jít, neboť, krevní testy, které bývají často klamavé, nedopadly zrovna nejlépe...." prostě jsem neváhala a šla jsem...

Amniocentéza je doporučována vždy tam, kde je rodinná zátěž nějakou genetickou poruchou - postižené dítě, příbuzný apod. (amniocentézou se mohou zjistit vlastně všechny genetické choroby, které jsou způsobeny změnou počtu nebo struktury chromozomů, ale právě jen Down se "dá vyčíst" i z toho krevního vyšetření matky, na jiné genetické vady se z amniocentézy může přjít vlastně "náhodou", ale jsou to spíše vzácnější případy...

Amniocentézu pravděpodobně doporučí tam, kde najdou "něco na ultrazvuku" - jsou tím myšleny určité znaky, které se vyskytují u plodů takto postižených - třeba zvětšené ledvinné pánvičky, kratší stehenní kost(ička), v poslední době velký objev - tzv. "šíjový edém" (tloušťka měkké tkáně vzadu na krku - překračuje-li normu, je to podezřelé... (na ultrazvuku jsou samozřejmě vidět i jiné vývojové vady včetně toho rozštěpu páteře apod. - vždyť víte, co všechno vašemu prckovi ultrazvukem kontrolovali...)i z ultrazvuku se toho dá hodně vyčíst... naše holčička má všechno tohle v pořádku, měřili jí od nožiček, článku prstů po mozeček... prostě co bylo možné změřit.... změřilo se...

v případě Downova syndromu se pátrá po 1 nadbytečném chromozomu - pokud je vše o.k., je výsledná podoba vašeho dítka 46 XX pro holku nebo 46 XY pro kluka (určení pohlaví je vedlejší informace - také jistá na 99,9% - ty vyjímky, to jsou fakt veliké vzácnosti ale není nikdy nic 100%, ani v medicíne...

Amniocentézu vám lékaři mohou doporučit, ale ne nařídit - pokud ji odmítnete, budete dále sledovány v těhotenské poradně, asi častěji kontrolovány ultrazvukem a při porodu máte právo na stejnou péči jako každá jiná mamča, stejně tak vaše novorozeně ať bude jaké bude!

Je to jedna z tzv. invazivních metod vyšetření, to znamená, že dochází k zásahu do organizmu. Díky tomu se zvyšuje riziko, že dojde k vyvolání potratu. Údaje o tom, jaké je toto riziko se rozcházejí – někde uvádějí 0,5%, jinde až 2%- Zpravdila se dočítám všude 0,5-1%. Lékař, který mi amnio prováděl mě upozorňoval na to, že riziko v podstatě ovlivňuji sama, tím jak se po zákroku budu chovat a jak ke klidnému riziku budu přistupovat. Co si budeme povídat nějaké malé riziko potratu máme během celého těhotenství...

Myslím, že si jí můžeš nechat udělat i bez doporučení lékaře, ale četla jsem, že Ti to pak nehradí pojišťovna, ale ty sama. Pokud Ti vyšly dobré krevní testy, tak nevím jestli bys jí měla podstoupit, přece jen čekání na výsledky 3 týdny není nic moc záživného ....
28. zář 2006 v 18:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Omlouvám se, že jsem se tak rozepsala.... :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Kamarádka mi včera volala.... první krevní testy jí vyšly v pořádku na amnio tedy nemusela. Pak byla v 18.týdnu na dalších, výsledky věděla po 2 týdnech, protože byl dokotor na dovolené, nějak se mu ty výsledky nelíbí a navrh jí amnio, ale ona zvažuje zda jít nebo ne, spíš nepůjde, protože je to bezpředmětné... Na výsledky se čeká 3 týdny, ona by byla už ve 25. týdnu když by se výsledky dozvěděla, takže není co řešit.... věří že máme zdravá miminka tak co.... :unamused:
28. zář 2006 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
K tem jmenum jeste,my zatim resime hlavne prijmeni,jelikoz nejsme oddani tak jestli bude mit mimi prijmeni moje nebo tatinka nebo oboji,coz by ale bylo docela dlouhy... :grinning:
No a pak se jmeny,jestli cesky jmeno nebo francouzsky,snazim se najit hlavne takova jmena aby vyslovnost byla pokud mozno stejna v cechach i ve francii,no neni to jednoduchy :slight_smile:
28. zář 2006 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucija, tem komplikacim se jmeny naprosto rozumim, taky jsme to resili.. U holky to mame rozhodnuty na sto procent a bude to Sandra a u kluka zatim vyhrava Sebastian (ale tady ta vyslovnost je prece jen dost jina) a tak stale jeste trochu hledame.. Hlavni je, aby pak taky nemeli problemy s tim, ze by svoje jmena museli vsude hlaskovat... :wink:
28. zář 2006 v 19:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Presne tak Andy ;) No nejspis dame dvojity prijmeni,tim padem jmeno by melo byt kratky, pritel by chtel pro holcicku bud Anna, Léa nebo Sara anebo Tom pro kluka,bohuzel vsecky tyhle jmena jsou ve Fr dost proflaknuty,jmenuje se tu tak kazdy druhy dite :grinning: tak nevim,jeste je cas,hledame dal.
28. zář 2006 ve 23:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucija, tak preji hodne stesti pri hledani.. ono to stejne nejak dopadne a pravdopodobne nase deti stejne nebudou nadseni z zadneho jmena.. :grinning:
28. zář 2006 ve 23:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holciny, se jmeny uz bojujeme nejakou chvili...prijmeni tatinkovo, maminka si prida jen K.(s teckou) a je to vyresene, akorat to jmeno...stejne jestli bude ten vas u porodu, tak kyvne na jakekoliv jmeno, kdyz vas uvidi... :astonished: , odkyve cokoliv, jen aby vas povzbudil, takze hihi...vyberte si nejake hezounke...bude to do konce zivota...
29. zář 2006 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Sonepko, jak se cítíš? Já jsem celkem v pohodě, nějak jsem rezignovala na stresový situace a pevně věřím, že v tu středu mi ty výsledky z plodovky vyjdou jedině dobře...Syn mi dává mimnku na bříško pusinku na dobrou noc, tak si říkám, že to musí dobře dopadnout...
29. zář 2006 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj děvčata,
hlásím se do klubu, termín porodu mám 18.března 2006.
Měla na Vás jeden dotaz, zda-li je bezpečné očkování proti chřipce v těhotenství. Začínám 16 tt a očkování proti chřipce provádí u nás v práci v měsíci listopadu.

Jinak se v úterý chystám na odběry krve na vrozené vady, mám z toho trochu obavu, neboť mé kamarádce to nedopadlo dobře, tak budu celý týden nervozní, jestli objevím ve schránce dopis nebo nikoliv.
1. říj 2006 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
No holky, kde všechny jste?
Vítám baru_d a s tím očkováním nevím. Zeptej se praktického lékaře. Na krev jdu už v pátek - už abych to měla za sebou.
2. říj 2006 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj těhule.. :wink:

bara_d nevim jestli vadí očkování, ale já mam jít na tetanovku a ta je prý pro plod neškodná tak možná to očkování bude taky, spíš si myslim, že je to lepší aspoň nic nechytnete, což se o mě říct nedá už cítim jak na mě něco leze takže piju čajík s citronem a medem to je asi jediný co můžu udělat :confounded:
2. říj 2006 v 08:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Včera jedna moje známá tak trochu čarovala, vzala prstýnek dala ho na řetízek a prý to ukáže jaké pohlaví dítě bude mít a kolik dětí bude mít..zkoušely jsme to tři mě vyšlo, že budu mít jednu holčičku ,jí dva kluky /ty už má/ a mojí mamce holčičku / to jsem já :grinning: / a pak se jí to přestalo točit, takže už víc dětí mít nebudem :grinning: :grinning: docela jsem se u toho pobavila :grinning:
2. říj 2006 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tyno - to uhádnu i bez prstýnku :grinning: Ne fakt zatím jsem se vždycky trefila s určením pohlaví. Prej jsem čarodejnice :frowning2:
Jestě mě napadlo. Jsi jen Týna? Mám totiž to jméno vybrané pro holčičku.
2. říj 2006 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
baru..nene Kristýna a chtěla jsem holčičku Justýnu, ale to mi neprošlo :sweat_smile: A co hádáš mě ty čarodo :grinning: :grinning:
2. říj 2006 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
já nevím s tím očkováním když jsem se nechala oočkovat proti chřipce asi před třemi roky, tak jsem hned po tom očkování chřipku dostala a byla stokrát horší než jiné chřipky.
Nechci tě strašit, to je moje zkušenost:slight_smile:
Tyno, já mám jít také na tetanovku ale moje doktorka mi ji teď dát nechce říkala že počkáme až po těhotenství prý tetanovka vydrží 10-15let a já bych teď šla po deseti tak máme asi ještě pět let čas.
2. říj 2006 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
protea..to je zajímavý každá doktorka má jiný názor, no já uvidim jdu tam ve čt tak buď mi jí dá nebo taky počkáme...já už jí mam ale půl roku prošlou nějak jsem na to zapomněla..tak doufam, že si nepíchnu rezavej hřebík do paty :sweat_smile:
2. říj 2006 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já to takhle nepoznám - musím ty lidi znát. Ale je fakt, že ze svejch předpovědí už mám chvílema hrůzu. Předvídám totiž i ty blbý věci a to pak není nic moc. Ale prej tohle umí každý, jen musíš poslouchat svý pocity.
Jo a Týna je odvozená od Kristýny :grinning: . A hlavně u nás žádná Týna není a navíc by měla svátek na manželovi narozeniny.
2. říj 2006 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj těhulky,též se hlásím do klubu.Termín porodu mam 19.3.ale asi to bude dřív.Budu totiž rodit po druhé. :slight_smile: Jinak první těhotenství bylo super.Ale toto druhé je hrůza pořád mi bylo špatně,teď už se mi jen motá hlava.Chtěla bych se zeptat jestli máte někdo informace o tom když má těhotná krev rh-.Slyšela sem že u druhého těhotenství je to nic moc.Na odběr krve jdu až ve středu.Tak se tam snad něco dozvim.
2. říj 2006 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky! Tak jsem tu zas nakoukla :slight_smile: a doufám, že tu brzo pokecám více. Zatím pořád přestavujeme byt a tak máme odpojený net ale zhruba do měsíce to snad bude hotové a pak hned doplním album a pořádně s vámi pokecám. Jsem úplně nedočkavá! :wink:
2. říj 2006 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj děvčata, koukám že tu dneska nikdo neni... Mám takový dotázek...Ve čtvrtek jdu na tu plodovku a nejsem si jistá jestli bych měla být nalačno, nebo se můžu normálně nasnídat...Nevíte to někdo?
3. říj 2006 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj bodlino... určitě se najez, dokonce mi to doporučovali, to víš nervy a do toho prázný žaludek:unamused: :unamused: :unamused: ... .... jídlo na plodovou vodu nemá vliv, takže můžeš papkat... držím palečky... :wink:
4. říj 2006 v 00:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sonepka_ koukám že jsi taky nespavec :wink: Děkuju moc za odpověď. Myslela jsem si to, ale jak se to blíží tak začínám být asi trochu nervózní a nejsem si jistá skoro ničím :confounded:
No a jak ty zvládáš to čekání? Co holčička-už kope?
4. říj 2006 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak slavnostně oznamuju, že výsledky plodové vody JSOU V POŘÁDKU !!!
Uf, spadl mi balvan ze srdce.
Jo, a manželovi vyšlo to, co si přál - bude mít DRUHÉHO SYNA!
Holčičí jméno jsem měla vybraný a na klučičí pořád ne a ne příjít...Tak mám na to ještě těch 5 měsíců :slight_smile:
Přeju vám všem taky samé dobré zprávy.Mějte se aspoň jako teď já :slight_smile:
4. říj 2006 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek