• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

ahojky:slight_smile:
Slonik-chtěla jsem se tě zeptat,jestli dáváte dudlík?nebo přikrmuješ? Stále mi nejde do hlavy,že tak dlouho spinká ta vaše kráska:slight_smile:
A babyvak asi nekupujte,lepší je šátek! My malou taky strkáme do šátku...Hlavně je super,že od 4týdnů už můžou být v jiném úvazu než v kolíbce a tak ji nosíš na obou ramenech a vůbec to nezatěžuje záda...Může se tak i ven a taky ji tak můžeš nosit delší dobu.V babyvaku už jsou pak těžcí,na to jedno rameno.Ještě uvaž:slight_smile:
14. dub 2007 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
startt-já mažu bepanthenem a po každým pití si je umývám-to je hrozně příjemný,valžnou vodou...Ale jsem na tom asi stejně jako ty.Taky malá když má večer prdy a tlačí,tak mi tahá bradavky a zachází s nima nešetrně:slight_smile:A taky někdy v novi,když obě usnem u kojení,tak je mám pak mokvavý:slight_smile:Kdoví,jaké mléčné orgie se v noci dějí,jak říká taťka:slight_smile::slight_smile::slight_smile:
Já usnu a malá si může dumlat jak s ejí zachce:slight_smile:A i když se snažím to hlídat,přece jen jsem tak v polospánku a pak vůbec netuším,jestli kojím 5minut nebo 50:slight_smile:
14. dub 2007 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj koukám že máme stejné problémy,mě také bolí prso ale jen jedno vždy se modlím aby už se malí najedl jak to bolí u kojení. :frowning2:
Jinak s tím šitím to mam už v pohodě můžu v klidu sedět a nic necítím :wink:
Jinak jsem ale pořád nevyspalá malej se budí v noci na jídlo až kolem 3-4ale já vstávám do práce už v 5.30 takže toho spánku moc nemám. :frowning2:
14. dub 2007 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,kdy jste sli na urady?Hned po propusteni z porodnice nebo pockate az po sestinedli? :grinning:
14. dub 2007 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj já šla na úřad asi za 5dní po propuštění z porodnice,nemusela bych tam tak brzy ale potřebovala jsem peníze tak jsem si šla vyřídit hlavně porodný. :grinning:
14. dub 2007 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co se týče úřadů, tak já jsem měla to štěstí, že to za mě oblítal můj přítel :slight_smile: .
Donesl mi jen lejstra a já vyplňovala a podepisovala :grinning:
14. dub 2007 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky tak já si ty úřady kromě matriky, kam zašel manžel když jsem byla v porodnici, musela vyžrat sama. A stálo to za to - úřední hodiny zrovna v době, kdy se mi to nehodilo, bezbariérový přístup je pro ně velká neznámá a řvoucí malá v případě dlouhého čekání.... :unamused: uvažovala jsem, že si zřídím elektronický podpis.
Taky jsem uvažovala o šátku...které jsou nej? Vatanai? Poraďte... když si koupím šátek, budu k němu mít i nějaký papír s instruktáží nebo si to musím sehnat zvlášť?
15. dub 2007 v 07:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky:slight_smile:my ještě úřady nemáme!!!V pondělí se chystám...Naštěstí bydlíme na vesnici,takže čekat dlouho nebudu:slight_smile:A pak ještě na pojišťovnu,tam taky ještě nejsme nahlášení..jen doufám,že z toho nebude žídný průšvih,že to budu zařizovat až měsíc po narození...
Zuzu-já mám Vatanai a je super. Malé s etam moc líbí,chystám se už i ven s šátkem. Můžeš zajít na diskuzi www.rodina.cz-a tam je přímo téma nošení dětí. Šátky jsou dobrý různý,ale asi nekupovat ty vyloženě levný(do 1000), většinou málo pruží a pak se to špatně váže.Vatanai je tenký,průžný,dobře s eváže,super na léto,ale mačká se.Mě to teda nevadí,ale někomujo. Pak ještě hodně kupují Storch,stejně kvalitní,ale tlustší. www.vbavlnce.cz
15. dub 2007 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzu" já mám taky Vatanai, kdybych kupovala šátek znovu, koupím raději Storch. S Vatanai jsme spokojená (co se týče funčnosti), jen se mi 100% nelíbí barevně, přeci jen těch barev mají málo (a tak v barvě Tibet chodí celá Praha :frowning2:), proto bych šla do Strochu.
Obchůdek Vbalnce má paní, která bylí pokud ne přímo v Ostravě, tak někde blízko u ní ("znám" jí z látkovací diskuze na baby-cafe)
15. dub 2007 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
15. dub 2007 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,všechny moc zdravím :wink: Maminy,já vás obdivuju,jak stíháte koníkovat :wink: já jsem ráda,když malá spinká,že jí vyperu plínky a hadříky,uklidím,uvařím a mám to tak akorát na další kojení :grinning: Holky,taky vám ve spánku mimouši tlačí prdíky?Naše Lea vždycky hrozně zrudne a heká,vrčí,prostě tlačí co může.Během těch tří hodin co spinká,je to několikrát.Někdy mi takhle proheká celý spaní.Chudák malá :frowning2: vyzkoušeli jsme snad úplně všechno,co se doporučuje,ale je to k ničemu.
Jinak už taky po očku sleduje kolotoč a hračky v postýlce,ale moc dlouho jí to zatím nevydrží,už se moc teším,až se začne smát :slight_smile: teď se usmívá moc hezky,ale zatím o tom neví.Krásný slunečný den Vám všem i vašim miminečkám :wink:
15. dub 2007 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
esicko-já sice koníkuju,ale zase nestihám vůbec nic jinýho..ale je to pro mě děsnej relax,který moc potřebuju..Takže než abych šla vařit,raději se odbydu,večer uvaří někdo jiný a já jsem na netu..Asi to není moc ok,ale prostě tu domácnost nezvládám:frowning2: Naštěstí mám tak hodného manžela,že to zatím toleruje:slight_smile:Navíc si mě takovou bral,tak s tím asi počítal...A já zase počítám s tím,že až malá vydží chvilku dělat něco sama a nebude se chtít pořád nosit,tak s tím vařením vážně začnu:slight_smile::slight_smile:

Zuzu-úvazů se neboj,pochopila jsem to podle návodu,který je u vatanai hned nebo si to najdeš na netu...Většinou na druhý pokus už jsme to měli dobře:slight_smile:Ode dneška se už nosí v kříži s kapsou a je děsne spokojená...Prospala mě takto celý odpoledne!!!A teď je ještě v kočárku s babičkou,takže dneska jsem šťastná!!!:slight_smile::slight_smile::slight_smile:jen se bojím,aby spala i v noci!!!!:frowning2:

A ještě dotaz-je tady některá,která nepoužívá dudlík???A kojíte všichni plně?Nebo musíte přikrmovat? Já jen že v únorovkách snad všechny už dávají umělý,tak mě to zarazilo...
15. dub 2007 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj chci se zeptat jestli vaše mimča mají bílej jazyk?
Malej ho má a nevím co to je a co s tím
15. dub 2007 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
my ho máme od začátku, dostala na to genciánovou violeť - tu hnusnou filovou vodičku - ten bílej povlak jsou nějaký kvasinky - soor - a mělo by se to mazat. No, maj to prý všechny miminka, co jsou kojený.
15. dub 2007 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
lusinto to není pravda v únorovkách nás ještě dost kojí :slight_smile:) teda aspoň co já vím tak já určitě, pak bejanka, luci, a další :slight_smile:) nekojí akorát mori ta nemohla od začátku - komplikace, pak Daniellka ale ta má zase dvojčátka a Kristi ta nějak přestala :grinning: :grinning: tak žádné pomluvy :astonished:
15. dub 2007 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky tak já plně kojím, i když nevím jak dlouho, protože, malej je pěknej hladovec. Zítra jdem k doktorce, teda už dnes, tak se pak pochlubím kolik přibral :wink:. Jinak dudlík se u nás nějak nechytá :unamused:. Jo holky a odstříkáváte? Já budu muset asi začít, začínají mě pěkně bolet prsa!

Jo jinak už je to doma lepší, už začínám pěkně všechno stíhat :wink:. Už mám i umytý okna v celým bytě :sunglasses:. Jo a úřady taky ještě nemám, ale tento týden bych chtěla všechno vyběhat, myslím že není kam spěchat, ty fronty mi fakt nechybí :frowning2:.
16. dub 2007 v 00:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky! Já se hlásím k plně kojícím. Když mi to vydrží do půl roku věku, tak budu spokojená. Uvidíme, jak bude Rafi přibírat. Do poradny jdeme až příští čtvrtek, ale myslím, že je těžší.

Dudlík už používáme, ale je občas. On ho často nechce. Jsou dny, kdy ho nemá vůbec. Začali jsme to zkoušet, když měl malý 4 týdny. Já dřív moc nechtěla kvůli kojení, ale teď někdy i když je najezený, tak si cpe ruce do pusy a to je lepší ten tvarovaný dudel (máme Avent) než pěstička.

To bíle v pusině je moučnivka. Způsobují to kvasinky z prsu, které mimi slupne při kojení. Rafi to taky trochu má, ale málo, takže my ničím nemažeme.
16. dub 2007 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
krejcirice může to být moučnivka :unamused: to ti ale poví doktorka
16. dub 2007 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
My se máme dobře, malá dokonce dnes udělala rekord, spinkala od 20 do 4, to už jsem nevydržela, všude mlíka, i když jsem dvakrát odstříkávala, tak jsem ji vzbudila. Ted poprvé spinká v babyvaku, ale jak je tam ohnutá, tak po chvilce trošku ublinkla, snad ji to nedělá špatně :astonished:.Ale spinká spokojeně - jen jsem ji tam položila, tak jak když ji do vody hodí.
Jen se to musím ještě trochu naučit a hlavně pak kojení :slight_smile:, abych ji mohla brát s sebou.

lusinta - dudlík plive, takže zatím bez dudlíku a nepřikrmujeme, zatím ji stačí to moje.

Protože je hodná, tak domácnost jakž takž zvládám, už vymejšlím, že upeču dorta k prvním narozeninám - teda k prvnímu měsíci :grinning:

a ten babyvak- přišla jsem do obchodu, potkala známou, říkám ji, že jdu koupit babyvak a ona - já TI ho dám, já už ho nepotřebuju. Tak jsme ušetřili :slight_smile:
16. dub 2007 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
hojda, holkýýý,
od soboty jsme doma, ale je to mazec :grinning: takže ke koňovi usedám až teď, mám děsně moc šitou pr+el, to je horší, než celej porod, tak skoro furt jenom ležim.

Taisha je naprostý zlatíčko, řve jenom hlady a prdíkama, který má jen malinko a spinká ve dne jako v noci (akorát po půlnoci má vždycky tak hodinový mejdan, kdy se mrská a strašně si chce "povídat" - kouká na nás, děla ksichtíky a plazí se nám po břiše) jsem z ní naprosto na větvi, včera mě to hrozně rozbulelo, když jsem si uvědomila, jak je to miminko nádherný a boží a dokonalý a jak se nám ten porod nakonec krásně povedl...
hih - přítel se bál, jestli na mě nejde poporodní blues :confused: ... takže s náma je tento týden hezky doma :grinning: )

gratuluju všem dalším zpozdilým březnovým mamkám, jsme si to těhu hezky vychutnaly, co? :grinning:

moniku, tak jsi nás nakonec předběhla...? :wink: ale přišlo to samo, viď, tabletkovat tě nemuseli...?

tak papa, holčiny, těšim se, až budu mít na čem sedět a napíšu i něco o tom, jak se nám rodilo :dizzy_face:
16. dub 2007 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
KYri gratuujeme a vítej zase zpět... doufáme, že přihodíš nějakou tu fotečku :wink:
16. dub 2007 ve 14:52  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kyri vítám te zpět :wink:.

Teď jsem dojela s poradny a malej váží 5,470 :sweat_smile: a měří 57cm. Takže fakt přikrmovat nemusím :grinning:.
16. dub 2007 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kyri, gratuluji a tesim se na fotky Taishy :wink:
16. dub 2007 v 15:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo jo, zrovna jsem na tom zapracovala, a když jsem zjišťovala, proč ten blbej foťák nefotí, po asi 10 min. snažení jsem konečně přišla na to, že má plnou kartu :grinning:
chjo, hormony hormony... :wink:
16. dub 2007 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
vydrzime, neboj :grinning:
16. dub 2007 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,,,
Draga,pomlouvat jsem nechtěla:slight_smile:Jen jsem to chtěla u vás propátrat,ale nebylo kdy ještě:slight_smile: Tak se nezlob:slight_smile:
Moučnivku máme taky trošku,ale máme něco šetrnějšího než tu fialku,ale moc to nezabírá:slight_smile:má to stále stejně.Ale Mudra nás už viděla 2krát a nic neříkala,máme mazat dál..taky se jí moc moc zhoršily teď potničky,chuďátko...A teď tam řve u taťky prdíkama:frowning2: Musím za nima...achjo..ale jinak byla dneska zlato-vychutnáváme si konečně to spaní celý den:slight_smile:už 2dny skoro pořád spala...Snad není nemocná!je to u ní totiž dost neobvyklý...

Kyri,vítej zpět!!!:slight_smile:A hodně sil!!!

Kristi-a jaký bylo grilování?:slight_smile:Ti docela závidím,takový akce už pořádat:slight_smile:
16. dub 2007 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
kyri vítej :grinning: taky jsem měla takové rozněžněné stavy :dizzy_face:

lusinta já se nezlobím :grinning: :grinning: my jsme měli hroznou vyrážku v obličejíčku naštěstí to už odeznívá prý je to běžné u miminek ale stejně
:frowning2:
16. dub 2007 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, jsem tu dočetla jsem posledních 5 stránek, uf, okomentovala co se dalo, od sexu po bílý jazyk a napsala jsem celý román o porodu a prvním týdnu s žížalkou doma, ale nebyla jsem přihlášená tak je v tahu. fuck. jdu doobjednat látkovky a mizím zase od komjutru, tak to připíšu zítra. času dost, pája je hodná, brečí málo, hodně jí a spinká a kadí a dělá ksichtíky....mít miminko je nejlepší věc na světě.
kyri: hurá! congratulations!
16. dub 2007 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko! Ahojky kyri, taky se moc těším na fotky Taishy, tak honem honem :grinning:

lusinta - co jí dáváš na tu moučnivku? Já pořád nadávám na tu fialku, protože malá si dává prstíky do pusinky a samozřejmě i s rukávkama :wink: a někdy se to nedá doprat :angry: nemáte něco lepšího? Teda kromě toho že to moc nezabírá :rolling_eyes:
17. dub 2007 v 06:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné ránko děvčata.MI také plně kojíme a malá je hrozně hodná.
V úterý jsem nastoupila na vyvolání,ve středu mi to vyvolávali od 8 ráno a v 18 hod.mi kontrakce ustoupili.Ve čtvrtek opět vyvolání v 10.30 hozné křeče v 10.45 mi píchli plodovku.Pořád kontrakce a silnější pořád mi něco píchali ve 20 hod.mi dali kapačku na urychlení otevírání kontrakce po půl minutě,ve 20.45 začal porod malou nemohli pořád dostat ven 2 porodní asistentky mi skákali po břiše a přítel mi dával kyslík.Nakonec ji vyndali na poslední chvili nedychala a srdíčko ji už vynechávalo vyndali ji zvonem ve 21.48 hod.Hned ji rozdýchávali a odnesli do inkubátoru,tam byla 2 dny a má zlomenou klíční kost jak ji tahali.Po 45 min.mi dali narkozu jelikož nešla porodit placenta.Takže jsem si neužila to krásné mít ji na bříšku,ale to nevadí hlavně že je v pořádku.Přítel z toho porodu byl na mrtvici.Pak mě celou noc hlídali sestry a dávaly mi kapačky a injekce.O mém porodu vědí v porodnici snad všichni.V papírech mám Těžký porod.Tak zatím.
17. dub 2007 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek