• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

ahoj sisinko, to je síla, ty sis teda "užila" :confused: moc gratuluju, že to takhle šťastně dopadlo a přeju ať jsi ty i malá brzo úplně fit!
17. dub 2007 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky to je tak hezký,jak máte ikonky svoje míma.Taky si to změním. Tuto mi tam dal manžel a vůbec se mi to nelíbí!!!

Sisinka-hrozný,ale jsi statečná,bereš to dobře. A hlavní je,že je Aduška vpořádku!!!

Slonik-zjistím název a příště to sem napíšu...

Zrovna tady hopsám na balonu s malou v šátku:slight_smile:Ona prostě nebude sama a nebude!!!:slight_smile: Doufám,že jí to nezůstane...
Máte někdo taky šátek?Chodíte s ním i ven? My určitě budem,ale nevím,jak ji mám oblíct a sebe taky:slight_smile:

Draga-a co jste na to Dalíkovi dávali? Něco od doktorky? My nic-jen omývám 2krát denně většinou převařenou vodou ksichtík.ALe říkala jsem si,že bych mohla zkusit apsoň járišovku,místo normoš vody. Ale asi to nepomůže,má to z potu,jak hodinu kojíme,tak jsme obě celý zpocený a když leží na té tvářičce...
17. dub 2007 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sissi, to jste si teda nezaslouzily, ale gratuluju jak jste to zvladly a ze to bude vse v poradku. :wink:
17. dub 2007 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sisi no to jste si teda užily :fearful:. No lituju i tvého muže, ten si myslím rozmyslí jestli půjde k druhému porodu, ale ještě, že jsi ho tam měla co?
17. dub 2007 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sissi gratuluji k mimískovi! Hlavně že je vpořádku! A Ty samozřejmě taky. Když člověk čte takové trápení s porodem tak se úplně stydí za to že si stěžoval na ten svůj rychlej a bez potíží :wink:

Jinak náš malej je pořád olezlej z toho mého úžasného jahodového džusu. Chudáčka ani nefotím :grinning: Je úplně kouzelně škareďounkej :grinning:

Jinak bradavky mám taky prasklé ale ten bepanthen je super. Kojíme tak po 3 hodinách a někdy i po 2 hodinách a někdy celé dopoledne :grinning:

Dudlík dávám hned po návratu z porodnice kdy mi to doporučila sestra a jsem spokojená malej se tím uklidňuje. Taky už pomrkává po hračkách. Dneska jsem mu složila hrací deku ale to se moc nechytal. Spíše v autosedačce. Jo a dneska se poprvé na mě usmál :wink: snad věděl že se směje na mě. Jinak se usmívá ve spánku a je to krása.

Jinak na tchýni jsem alergická taky. Né že by byla zlá ale pořád ubrekává že jí malého nepůjčím. Jenže já se ho sama nemůžu nabažit. Je prostě můj a nechci ho půjčovat. A ještě tchýně má 68 let a já už nemám v ní důvěru. Chápete mě?! Připadám si blbě ale prostě už jí bolí klouby, je tlustá a prostě takovej hrošík no a je po operaci ruky kdy ji spravovali zkácené vazy. Prostě se mi ho nechce půjčovat :wink: Máte to někdo podobný nebo ne? Věřím jen manželovi.

Ještě radu! Malej má něco v očku asi řasu vždy na to u mudry zapomenu. Myslíte že tam může zarůst? Když se nevytáhne za včas? Předem všem děkujíííííííí
17. dub 2007 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte všíchni,gratuluji ke všem narozeným mimčům.Nestíhla jsem nic dočíst,je v tabulce jsem zjistila že už jsme snad komlet.

Nás měly vyvolavat uterý ale v pondělí v noci to přišlo samo.Jenže tak hroznej porod sem něčekala.Měla jsem kontrakce hned od záčátku po dvou minutách a tahlo se to šílených patnáct hodin,samotný porod ještě horší.Mala nešla ven a ja už nemela síly,tak mi doktoři hupali po břichu jak šílený.Trvalo to 45min a mely jsme ¨pekně na mále.Mála se musela křísit,tak to bylo to nejhorší,když mi ji hned odnesli a já videla jen modrý mimi a žádný křik.Hrůza a nikomu to nepřeju.Naštěstí vše dopadlo dobře ale malá byla v inkubátoru.Placenta se mi taky odlučolvala hodinu a další hodinu mě šili.Hrůza jak to bolelo.Jsem sešitá až na pr....Ale malá je poklad.Sice pak mela i infekci tak jí davali antibiotika a hroznou žloutenku.Tak jsem ji měla u sebe až po čtyřech dnech :angry:
Bylo to vážně hrozný a nebyt tam se mnou Míla tak to asi nezvládnu.Ale pro něj to asi byl taky zažitek na celý život.

no ale jsme už v pořádku doma a já jsem moc štastná :slight_smile:

tak vás jdu dočíst at vím jaké to bylo u ostatních :wink: :wink:
17. dub 2007 v 16:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
sisi: tak jsme si to asi užily postejnavo :unamused: :unamused: Taky jsem v porodnici byla opravdu "slavná",každej to snad vědel :angry:
17. dub 2007 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak vám posledním moc gratuluju k miminkům a přeju všem hóoóódně moc zdraví a štěstíčka.Číst ty vaše porody,to se mi do toho teda vůbec nechce,no ale přežily jste to,tak to snad taky přežiju,ale....moc odvahy jste mi nedodaly :confused: Tak hezký den všem!
17. dub 2007 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, gratuluju k poslednim miminkum!!!!!
Teeeda ty vase porody stoji za to...

Sisi muj pritel byl z naseho porodu taky spatnej..u nas koncovka byla podobne silena,malou tahali klestema..ale teda nastesti se jim to povedlo a vytahli ji v poradku,ja byla po 24 hodinach uz tak strasne unavena,mela jsem hlad a zizen a vsichni kolem me sr..li,tak jsem tam po nich ve finale trochu rvala..no trochu vic,a po priteli taky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: jestli bude nejaky pristi porod,tak uz tam se mnou asi nepujde.

Lusinto-s tim oblikanim do satku,to chce proste zkouset a zkouset...My jsme poprve byly navleceny a nasledne zpoceny obe dve..a pak co prochazka,tak ubiram a ubiram vrstvy...dneska jsem ja mela jen tenke tilko a Lea bodycko s dlouhym,tenoucke teplacky a ponozky...a zpoceny jsme zas :grinning:

Mady,alergii na tchyni mam i ja...Prislo to nahle nejak po porodu,predtim mi pripadala uplne v poho.Je hodna,ale taky ji nechci malou pujcovat,sisla na ni a olizuje ji..je mi to neprijemny.
17. dub 2007 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
jejda uz vam tise zavidim ze mate ty sve mimousky usebe a mate to vsechno zasebou no my jeste chvilinku
jooo tchyne tak behem tohoto tehotenstvi ji nekdy nemohu vystat vetsinou ji vidim jednou tydne a jsem rada ze tomu neni casteji, ikdyz se nekdy snazim se sni normalne bavit ale teda nekdy jsem nani hodne neprijemna proste tedka ji nejak nemusim
17. dub 2007 v 18:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, porod jsem myslela, že byl děsný, ale jsou i horší jak tak koukám :unamused:
bylo to úplně jinačí, než jsem si představovala, první doba porodní trvala 2 dny, kontrakce furt, bolest hrozná, hlavně posledních 5 hodin už jsem na ně křičela, že nemůžu, že chci tlačit, no hysterka :frowning2:
ale když mi dovolili tlačit, řekla jsem díky a na 3 kontrakce byla Pája venku trvalo to asi 10minut a ani to moc nebolelo, asi taky proto, že byla fakt maličká 2150g! šití už jsem nějak nevnímala, nebolelo, jenom jsem zírala na tu žížalku a přemýšlela proč je tak prtavá a co z toho bude a byla jsem štastná a roztřepaná. Prý nějak předčasně zestárla placenta a byla hnusná a nevýživná..chudák Pavlínka místo aby poslední 2 měsíce přibírala, tak měla hlad.
ale všechno o.k. zdravá, všechno vyvinuté jak má, takže 2 dny na termolůžku a pak už pořád u mě a kojím a saje a roste jak divá. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: akorát ještě nesmíme na procházky, jenom rychlovka k dětské mudře a zpět, dokud nebude mít aspon 3kila, zítra se jdem zase vážit tak jsem zvědavá, roste prý rychleji než ostatní miminka a za 2 měsíce prý nikdo nepozná rozdíl. Ale hlavně je děsně hodná a vypadá že bude krásná po tatínkovi a chytrá po mamince.. :grinning:
17. dub 2007 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak mi jsme byli dnes u doktorky a máme 5,5kg a 59cm, 37 hlavička. :slight_smile:
Holky taky jste si hodně vytrpěli, ale už to máte za sebou a teď jen to krásné :wink:
17. dub 2007 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
teda trpasličko, vy rostete jak z vody. Je fakt, že jste předbíhali už na startu, co :grinning: ?
18. dub 2007 v 07:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky! Mám šílenou depku. Mám pocit že malej nevidí. Když mu mávám rukou před očima tak ani nemrkne. Když mu jezdím hračkou před očima tak taky nic. A na mě se dívá jen málokdy. Asi se objednám k oční ale má strach z výsledku. To jsme mu našli ještě v oku řasu či co ale vůbec se nehýbe jak kdyby byla přirostlá. Ach jo! Měle jsem úplně šílenou noc se mi o to m i zdálo. Jak to máte vy s prckama? Je na nich vpohodě vidět že vidí?
18. dub 2007 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mady zrovna o tom jsem se nedávno bavila s tchýni(dělá na očním), říkala jak tam přišla mamina s 3měs. mimčem, že si myslí, že nevidí.Říkala, že to bylo nepříjemný vyšetření, měla strach, že by musela oznámit, že mimčo nevidí, ale naštěstí bylo vše ok :wink: A dívá se Viky za světlem? Tak klid a nestresuj se, určitě to bude dobrý :wink:
18. dub 2007 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
šmarja, moniku + sissy, vy jste si to teda vyžraly - no, hlavně, že je to dobrý a mimísci jsou v pořádku. velký šití bolí jak prase, ale to se zahojí brzo - i když muka tantalova, taky jsem byla rozpáraná pořádně, a když mě šil, tak jsem měla pocit, že dává dohromady kousky, který k sobě snad ani nepatřej :sweat_smile:
tak až seberu odvahu, juknu se, jestli dole nejsem jak somálská žena po obřízce... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

(no, malá měla taky hlavičku 34 cm, to je u holčiček spíš ta horní míra - a já nejsem zrovna obryně - au au!)

mady, my koukáme jak divý na všechno, co je kolem, ale někdy má malá taky takový ten nepřítomný pohled, třeba, když je unavená...
18. dub 2007 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mady: zkus dát dlaň nad něj a pak jí prudce přibliž tak 15 cm před obličej, měl by mrknout (někde jsem to četla, ale už si bohužel nepamatuju kde, tak ani nevím ,esli ti to píšu přesně)

Kyri: zdravíčko, zrovna dneska se mi o vás zdálo, písnu ti ip
18. dub 2007 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
sisi+monik: ještě jsem vám zapomněla napsat, že jste holky statečný, šikovný a nejlepší a vaše zlatíčka taky, že jste to takhle zvládly! přeju už jen samý krásný a pohodový zážitky :dizzy_face:
18. dub 2007 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Danielah tak tu ruku jsem zkoušela a nic :frowning2:

Janica já chci taky tchýni na očním :frowning2: by mi hned řekla co a jak. Se mi vůbec nechce neboť nechci vědět výsledek pokud by byl špatnej :frowning2:

Nemrkne ani když fotím s bleskem. Někdy se mi zdá že se dívá za světlem :frowning2: ale kdo ví. Ach jo! Mám z toho šílenou depku.
18. dub 2007 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jó kyri jak jste přišli na tak zvláštní jméno. Je moc hezký ale nikdy jsem ho snad ani neslyšela. Nevíš jestli je ještě nějaká v ČR? Nebo jste jediní? A co na matrice? V pohodě?
18. dub 2007 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mady: ale právě že si nepamatuju, odkud to vím, tak tě nechci strašit, určitě má ještě čas (moje máma mě vystresovala, že se K v 6 týdnech neotáčí za zvukem chrastítka, ptala jsem se dětské a ona, že to má ještě čas a že zkoušky, zda dítě má sluchovou vadu se dělají v 8 měsících)
Zavolej na oční a domluv se tam, abys byla klidná :wink:
18. dub 2007 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
monik, sisinka: gratuluju jak jste to holky nakonec zvládly, jste vážně dobré, přeju Vám už jen všechno dobré!
18. dub 2007 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mady musíš s tou rukou pomaličku jak kdyby od levého ucha k pravému a hýbat prstama. Můj malej už pěkně fixuje. Zkoušela to i doktorka v poradně a říkala, že mu to jde pěkně.
18. dub 2007 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
mady: inspirovali jsme se u mexických čarodějů :grinning:
a podle jednoho webu dělaného podle matrik je malá zatím asi jedniá Taisha v ČR.

na matrice problémy byly, hned 2 den po porodu za mnou přišla pani, že to jméno dát nemůžeme v téhle podobě, že není v nějaké jejich knize... pak mi ukazovala další podobná jména, ať si jako vyberem jinou podobu, jenže to byly úplně JINÝ jména (taisa, thaisa apod.), pak nám dala kontakt na znalkyni phdr. knappovou, ať si teda necháme udělat znalecký posudek, že to je jméno, a že je v téhle pravopisné podobě. tak jsem to naštvaná psala příteli, ten zasedl k netu, našel o tom jméně spoustu informací + asi 10 lidí - známých osobností, který se tak jmenují (1 spisovatelka, 1 tanečnice a choreografka, pak nějaká jordánská zpěvačka ... :grinning: ) no, a to jméno je hodně rozšířený v africe a arábii (znamená "plná života" :dizzy_face: )

pak volal paní knappové a ta mu řekla, že je to v klídku, že v nejnovějším vydání její knihy, kterou matrikáři používají, to jméno je, str. 502 :grinning: a že na praze 4 by si měli aktualizovat zdroje :sunglasses: tak tam dneska přítel jel, jim to sdělit, jsem zvědavá, s jakou se vrátí. říkal, že pokud budou dělat problémy, tak pojede koupit tu knihu a omlátí jim to o hlavu :grinning:

danielah: ahoj, tak co se ti zdálo? :slight_smile:
18. dub 2007 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
lusinta: taky máme šátek, ještě jsme ho nezkusili vázat, tak jsem zvědavá, jak to půjde - dnska zkoušíme koupací kyblík, zítra asi popolinky (až bude kýbl na špinavé plenky:slight_smile:) tak na pozítří si dáme šátkování :grinning: :wink:

holky, taky se tak strašně potíte, co jste začly kojit? já si připadám načuchlá jak houmles a používat nějaký vůně se mi nechce, aby z toho malá nebyla zmatená ...
18. dub 2007 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky:slight_smile:
kyri-my taky měli problém s jménem.Sice jí ho uznali hned-ale na všech dokumentech v porodnici jí to popletli,takže máme na všech dokladech-očkovací průkaz apod.zabělítkovaný ě a přepsaný na ie:frowning2:

s šátkováním se kdyžtak nenech odradit,v té kolíbce zezačátku s ezas až moc miminkům nelíbí..Sice tam párkrát Ema byla,ale teď s ejí kříž líbí mnohem víc...
18. dub 2007 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kyri tak co prošlo vám jméno? doufám že ano a že si malá opravdu bude užívat život plnými doušky :slight_smile:

mady Dalíček na začátku taky moc nemrkal těm miminkům se očíčka vyvíjí postupně ale když bleskali foťákama tak brečel a zavíral oči...ale třeba když jsem mu koukala do očí měl tam takový jakoby "hleny" a vůbec mu to nevadilo...nebo když mu manžel mávnul u očí tak vlbec nereagoval protože to neznal tak se nebál...a ty se taky neboj nech mu čas vždyť je maličký miminko a držím palečky
18. dub 2007 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
teď si pročítám ty vaše porody teda to je fakt síla ale hlavně , že jste všechny i s mimískama v pořádku...moc vám všem gratuluju joa už se ozvala januska? Nějak jsem tu o ní nečetla vím že už porodila, holčička veliká a císařem ale dál nic :frowning2:
18. dub 2007 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky tady je mrtvo... :unamused:
kyri: doufám, že ti to jméno projde, je fakt originální

tak jsem konečně dodělala tabulky a do alba březňátek jsem přidala fotky těch, co je mají v albech. Vypadá to tam krásně, úplná přehlídka. Všechna miminka jsou rozkošná... jestli je tam někdo chcete přidat a nemáte album, tak mi je můžete poslat: zuzu_z@centrum.cz

Petaska, Kata74, Tadeas a Baruna se zřejmě ztratily ve víru povinností (mateřských) tak je tam už necháme, svítí oranžově a nemáme aktuální info, škoda.

Hezké odpoledne a zase něco napište, nebo vás ti mimísové tak zaměstnávají? šup šup
19. dub 2007 ve 13:29  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuziku jsi šikula :wink: , je to pěkný, ještě že tě máme :sunglasses:.
19. dub 2007 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek