• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

Zuzu_z-ahoj koukala jsem na ty fotky musim tě mooooc pochválit měla jsi skvělej nápad a hlavně se ti povedl. :grinning:
19. dub 2007 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzu: petaska myslim psala o pár stránek dozadu, že má kluka - a šel, tuším, císařem...
19. dub 2007 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky mám chuť na nějakou buchtu, jíte všechny nebo se nějakým vyhýbáte skrz kojení :unamused:
19. dub 2007 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jim všechny, jen ne kynutý čerstvě upečený - ty jsou hrozně prdící :grinning:
19. dub 2007 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobrý večer, my byly dnes na prohlídce u paní doktorky, takže Verunka přibrala kilo (od narození) - má 4,4 a měří 57 cm, takže vyrostla o 8 cm :wink: sem někde četla, že v prvním měsíci děti nejvíc rostou, asi 2-3 cm za měsíc, tak nevím nevím.¨

buchty taky starý, jsem ted takový domácí dojížděč - co zbyde :grinning:
Zuzu-z perfektní nápad s těma fotkama
tak já přihodím pár fotek a půjdu spinkat, malá už hodinku a půl zařezává a já tady vysedávám :wink:
19. dub 2007 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
my měli dneska úžasnou noc, malá spala nejdřív 5 hodin v kuse, pak tak 2-3, což se nám doma ještě nezadařilo, teď spí zase už asi hoďku a půl, tak možná stinhu odvšivit kuchyň, je to tu jak po boji - a hlavně vykydat ledinci, tam budou nálezy... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: neviděla jsem ji zevnitř od odjezdu do porodky, tak jsem zvědavá :grinning:

a přišlo mi docela dost peňouzí mateřské, juchů, jdu se mrknout, co ještě nakoupit za látkovky - asi bambusky a haipa daipa, jsem se pro ně včera nadchla, tak je zkusíme... :slight_smile:
20. dub 2007 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
hezké ránko,
kyri: to je možný, já už jsem to pak zas tak detailně nečetla, no budu to muset pročíst, abych na někoho nezapomněla, uvidíme.
slonik: tak to je dobrý přírůstek, Terezka podle domácí digitální váhy tak 900g řekla bych, ale je o týden starší... pěkně rostete. Míru nevím.. u doktorky to ještě neměřila a já jí ty nožičky natahovat nechci, chuděrce:wink:

kdo máte holčičky, budete nechávat propíchávat ouška na naušničky? Dostali jsme ty malinkatý, ale prý se to může prostřelit až po tom druhém očkování, což je někdy až v půl roce, ne? :frowning2:
20. dub 2007 v 11:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky-tak mi byli na prohlídce včera,Vojtík přibral od porodu kilo a vyrostl 3cm.
Jinak máme ted už 2 dny potíže s prdíky.Dostal na to kapičky ale myslím že to moc nepomohlo,v noci jsme se moc nevspali.
Kdo má takové problémy napište jak to řešíte,díky
20. dub 2007 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, krejcirice, taky jsme pěkně prdíkovali (snědla jsem kechnu s trochou zelí :sweat_smile: ) a možná nám pomohl ten sab (kapičky) - ale půlku ho vyplivla
20. dub 2007 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzu-z - naušničky taky chystáme, je tady někde diskuze na téma naušničky, chtěla jsem se zeptat doktorky, ale zapomněla jsem, jak si to nenapíšu, tak jsem ztracená. Zkus juknout na tu diskuzi - ale je to opravdu co člověk, to názor.

krejcirice - na prdíky nám pomáhá nejvíc rozbalit a procvičovat nožičky a masírovat bříško po směru hodinových ručiček. Naštěstí na ně moc netrpí, snažím se jíst vzorově, ale neříhá, takže to tam prostě čas od času je. JEště prodávají mastičky na bříška, ale v lékárně mi říkali, že jsou moc agresivní, že až od 3 měsíců :unamused: Sabík dávám preventivně večer - ale není to nutný, spíš jí ho budu muset dávat po obědě.

kyri - tak kdy sem foukneš nějakou fotku Vaší princezny? A jak to dopadlo s tím jménem?

taky máte mrňousky akční od 17 do koupání? Co s tím děláte? A co s nima vůbec děláte přes den, když nespí? Díky a hezký sluníčkový den!
20. dub 2007 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
No mě zásadně nespí každý den od 9-do těch 12 to ho ani za nic ničím neuspím.Naštěstí ho dám do autosedačky a houpu ho to je v klidu. :wink:
20. dub 2007 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
slonik: už jdu na to :wink:
akorát nemáme porodní, ty jsou ještě ve foťáku strejdy, tak je přecucnem jindy.

se jménem to dopadlo dobře, prý chvíli nemohli najít Taishiny papíry, ale nakonec to bez problémů vyřídili a přítel přijel už s rodným listem :slight_smile:
20. dub 2007 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
krejci- mně většinou do oběda usne, pokud nejdeme k doktorce - to je totiž doba, kdy by normálně spinkala, ale prostě ji někdo otravuje, tak se spát nebude. Ale pak kolem oběda zabere. Spíš horší bývá po obědě, ale dnes je super, sice to bylo krkolomný, ale teď už spinká druhou hodinu, tak jsem ráda. Aspoň si dodělám, co potřebuju. A přemejšlím, že bychom vyrazily ven, ale ona teď kočárek v poslendí době moc nemusí. Si vždycky čtu nějakej časák a řídím kočárek :grinning: jsem viděla jednu maminku a říkala si - bože, to je věc - a už to tak dělám taky :grinning: :dizzy_face:

kyri - tak šup šup, už se těšíme!
20. dub 2007 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
hotovo :grinning: :wink:
20. dub 2007 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
kyri, to je kočka! Čekání se vyplatilo, nemarnila čas, je fakt krásná! Ještě jednou gratuluju!
20. dub 2007 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
malá ještě spinká, tady je klid :wink: přemejšlím, jestli ji mám vzbudit a vzít do kočárku :confounded:, no uvidíme.
20. dub 2007 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Náušničky: každý doktor to má jinak, naše po 6 nedělí nastřeluje, někteří Dr chtějí až po ukončeném očkování apod
My jsme nechali Klárce v 6 týdnech nastřelit (náušnice je ve sterilní kapsli - takže je menší riziko zánětu), nehnisalo jí to vůbec a za 3 týdny, když se to zahojilo, jsme dali "naše" náušnice. Nicméně i ty nastřelovací byly moc pěkné. A celé to stálo 300,-
20. dub 2007 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
kyri-jo,bambusky kup,jsou super!!A taky jsou skvělý zavazovačky konopný. Taky doporučuju.Do toho dávám buď vícevrstvou popo nebo vkládačku. Budu si je taky dokupovat.Mají nový barvičky:slight_smile::slight_smile:
Taischa je moc krásná a obdivuju vaši techniku koupání v kyblíčku,nám to teda tak nejde...vy ji tam necháváte sedět?A nemusíte držet hlavičku? Možná je to tím,že my dáváme moc vody,pak si tam tak plave a my máme co dělat,abychom ji udrželi.A jednou za týden jde do vany s taťkou,protože tam ji můžu líp umýt-našla jsem ji totiž ve 4týdnech pod pažičkama oloupané smradlavé kůže:frowning2: Tak jsem se styděla:slight_smile::slight_smile:
20. dub 2007 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
kyri-taisha-příště už to nespletu:slight_smile:
sloník-jméno té vodičky na moučnivku jsem nezjistila,na obale to napsaný není,tím že je dělaná v lékárně,taks e zkuste zeptat doktorky. A taky doporučju na bříško na tu masážku olejíček od Weledy-na masáž bříška kojenců.

vy si teda dopřáváte s tím jídlem,zelí apod.bych si vůbec nemohla dovolit...Sice už se Emuška naučila prdět a prdí celý den:slight_smile:a u každýho kojení obzvlášť,ale stejně nás to večer ještě vždy trápí,už sice kratší dobu,protože už víme,jak na to,ale jídlo si hlídám.A teď má ještě k tomu nějaký exém na ksichtíku-nebyly to obyč potničky,jak jsme si mysleli-tak mám zakázanou i čokoládu,ořechy atd.už skoro nevím,co vlastně jíst...Malá je z toho exému navíc pěkně plačtivá a morouskovatá-ale má to i výhody,mnohem víc spí:slight_smile: Noa ajá ve středu prochladla,takže jsem si zažila první trable s prsem. V noci ze stř.na čtv.jsem skoro nespala,měla jsem zimnici,bolelo mě děsně prso,celé tělo...Tak jsem volala další den známé,té laktační poradkyni,tak jsem si dávala tvarohový zábaly a zalezla do postele.Prospala jsem den,malá byla u manžela v šátku,taky ho prospala,budily jsme se obě jen na kojení:slight_smile:A dneska už je líp.Tvaroh ještě dávám,ale už nebolí,jen trošku červené...Tak holky pozor,nnesmíme to šestinedělí podceňovat!:slight_smile:
20. dub 2007 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
uf, to sis teda užila trablí - já měla bolení prsů jen jeden den v porodnici, když se mi nalily, teď to teda bolí trochu taky, neb malá se dneska budí co 3 hoďky a nestíhá konzumovat :slight_smile: i když je to otesánek.
už se budu asi poohlížet po odsávačce

s tou vodou v kyblíku to přítel trefil nějak náhodou, na tom našem nejsou ty rysky podle věku... a hlavičku jsem jí držela, povětšinou. a nožičky a prdelka jí hezky plavaly :grinning:
20. dub 2007 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak musíme dát příště míň vody...A co jinak látkování?jaký máte arzenál?a jsi spokojená? Mě teda moc nevyhovují popo froťáčky,jsou moc obrovské...
A co šátkování?už jste dávali? Ta naše potvůrka uplačkaná tam teď tráví ceý dny,je to roztomilý...

a naušnice dávat nebudem...Když je bude chtít,ať si je dá až jako větší.Ani se mi to na těch miminečkách nelíbí..
20. dub 2007 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
lusinta - díky, já se zkusím zeptat, ale vzhledem k tomu, že mi tu fialku řekla Mudra, tak to asi o něčem novém neví :confounded:

ona mi ještě spinká, já ji asi půjdu vzbudit, to asi nebude chtít spinkat v noci :confused:
20. dub 2007 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte mamči,
ani nevím jak jste na tom,pač vás nestíhám dočítat.Málá je hrozně neklidná a moc toho nenaspí.Prý u ní doznívá ta žloutenka a ta léčba antibiotikama.Tak nevím.K tomu nám vázne kojení-teda jen z jednoho prsa.Mám rozeklou bradavku a malá se na ní nějak nemůže přisát.Tak jsem dnes koupila kloboučky a cüvidím jak to pomůže. :frowning2:
holky jak často kojíte??? :sunglasses: a jak dlouho????

kyri:mrkla jsem na malou je to kočka :wink:
20. dub 2007 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monik kojení už se nám konečně zkracuje :sunglasses:, ze začátku sál i hodinu, teď už tak půl hoďky přes den maximálně a v noci jen 15min, tak doufám, že to tak už zůstane :sweat_smile:. A kojíme často tak zhruba po 2 hoďkách, no jo prďola je furt hladnej, taky za měsíc přibral 1,5kg :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. dub 2007 v 17:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojtě holky.Málá je klidná spí tak 3-4 hodky,ale v noci déle usína.To jí pak hladím po hlavičce a zpívám a je pak do 5 min.v limbu.
Kojim podle potřeby malé někdy i 45 min.Prdíky nám naštěstí jdou ven,takže netrpíme.Holky jak to děláte s plenama?Kamarádka říkala,že mám dávat do jednorázovek ještě bavlněnou plenu.Dala jsem ji párkrát,ale malá je v tom neklidná a když se počůrá a pokadí,tak ji to prosákává až do dupaček.Na bokách nožiček ta plena totiž přesahuje.Jakou máte zkušenost?
S těma naušničkama mi říkali od 3 měsíců.
20. dub 2007 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
sisi-kamarádka asi myslela mezi plenu a body, kvůly kyčlím.
20. dub 2007 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holčiny, teda já taky stíhnám všechno tak sporadicky.....
nád MUDra doporučila dudlíka, stejně jak někde psala Drag, po 2Oti minutách nepije,ale spí mi u prsu,v noci je taky neklidná,pořád sebou hází....
holky, chcu se zeptat, kolikrát denně vám miminka kakají, teda u těch maminek, které kojí. nám se teď stalo, že kadíme obden, no za to to ale stojí ZATO!! to jí musím chytnout a umýt v umyvadle, protože ubrousky to nepoberou......
naušničky nám píchli už v porodnici a malá s tím nemá žádné problémy.........
20. dub 2007 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
hankah:ta naše kadí po každém kojení,takže vlastně pořád.Sestřička v porodnici říkala,že je to individuální.
21. dub 2007 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maminky, tak uz nastesti mame 3400g,52cm v 6. tydnu. Sla jsme se vcera zvazit a pani doktorka mi uz udelala kontrolu,jako po 6.tydnech. Akorat jsme nemocni, mame rymu, takze vymazavame nosanek.
:slight_smile: KAkani :wink: ,je opravdu individualni. My normalne kakame v prubehu nebo po kojeni, ale stava se, ze nekdy i cely den nekakame..ale neni se ceho obavat, je to normalni.

Prijemny, klidny a nicim neruseny vikend.

Citát dne:

Láska nezná stáří.

[Stendhal]
21. dub 2007 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,mám nějakou depku...zjistila jsem,že si jako matka absolutně nevěřím... mám stále pocit,že vše dělám špatně,že bych to bez pomoci absolutně nezvládala,že na to prostě nějak nemám. Snad je to jen těma hormonama a přejde to...Četla jsem si nové popisy porodů v Jaké to bylo a dodalo mi to trochu novou sílu-jak jsem si vzpomněla na svůj porod.Doufám,že na dlouho...

A k tomu kakání:slight_smile:My teď nekakáme klidně i 3dny a pak má už tuhý žlutý bobek -prý je to taky normální,znamená to,že vše spotřebuje pro svůj růst. Jen je problém,že se to ještě nenaučila vytlačit,takže když začne hysterčit a řvát a zjistíme,že to nejsou prdíky,tak ji musíme strčit trubičku a trošku polechtat:slight_smile:pak už to leze samo,a je toho opravdu hoooodně! Jen doufám,že se to brzo naučí princezna sama!
21. dub 2007 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek