• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

jo, nám taky kadí nejradši při kojení, ale je to různé, někdy půlden vůbec, pak 5x za sebou...
hrozně se přecpává, uspávám ji u prsa a ona sosá, dokud neusne, takže nás dnes v noci hrozně poblila :sweat_smile: tak zkusím uspávat jinak - teda, nevim jak. co děláte vy, aby vám po kojení prckové usnuli?

lusinta: popo mám asi 20 plen - ale jsou fakt obří, ještě jsem jí je teda nezkusila, čekám, až budu víc funkční a budu moct prát - má docela spotřebu :slight_smile:
takže nakoupím asi nějaké ty bambusky vel. 1 a haipy - jinak to jistí jednorázovky, moltexů máme zatím dost :slight_smile:
dáváš malé jenom plínu nebo plínu+separačku?
zkoušela jsi ty fleecové separačky od haipy?

monik: my kojíme tak co 2-3 hoky, ale někdy si říká i během 1 hodiny znova... a saje už jenom krátce, třeba 10 min. - pak teda třeba dalších 10 min. jen dudlá bradavku, ale to jí už asi zatrhnu... :slight_smile:
21. dub 2007 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kyri: Koukala jsem na fotecky, Taisha se vam opravdu povedla, je kraaaasnaaa :dizzy_face: Vidis,ze se vyplatilo to cekani :grinning:
21. dub 2007 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, my kakáme docela pravidelně :wink: , taky už to na ní poznáme.
Dnes nám prospala celé odpoledne, tak doufám, že bude spinkat i v noci.
Krmení - v noci je za pět minut hotová, okamžitě odpadne a spinká. Dohání to přes den, zatím se nechávám dudlat, asi dělám chybu, ale co bych neudělala pro šťastné dítě, že :dizzy_face:

Dobrou noc!
21. dub 2007 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sloník jsme na tom stejně, mám taky hrůzu z noci. Malej taky dnes prospal celý den, což je u něj nezvyk :unamused: I s krmením jsme na tom hodně podobně :wink:.
21. dub 2007 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky tak s krmením jsem na tom podobně jako vy.Jen malej mi tak znicil bradavky ze ted kojim přes kloboučky.
Jinak dnes jedu s Tomáškem na Řípskou pout tak si aspon užiju den.Vojtíka mi bude hlídat mamka(to mam chůvu co?)odstříkala jsem jim mléko tak snad to s ní Vojtík zvládne :grinning:
22. dub 2007 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
krejcirice,
na odstříkávání se těšim taky, a na to, jak s malou bude chvíli válčit někdo jiný :wink:
tomášek měl príma dort k narozkám - ten se mu musel líbit :slight_smile:

slonik, janica: tak my taky krásně spinkali přes den a od 2 do 4 v noci to byla síla - pořád ne a ne zabrat, ach jo, kam se podělo to miminko, který po nakojení hned usnulo a spalo 3 hodiny??? :frowning2:
navíc nám před nosem prodali kočár - maj vždycky jenom jeden kus, těšila jsem se, jak ji v něm budu uhoupávat, aby lépe usínala, nebo ji vyvenčím na zahradě a bude klídek...
22. dub 2007 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucija: dík, jj, vyplatilo se to :wink:
22. dub 2007 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky dneska je tady mrtvo.
zuzu:dobrý nápad
kyri:pěkná holčička povedla se
Nevíte někdo včem se skladuje odstříkané mléko a jak dlouho v ledničce a jak dlouho v mrazáku.
22. dub 2007 v 19:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
sisi v ledničce maximálně 24 hodin, v mrazáku 3 měsíce, rozmražené už nikdy znovu nemrazit...já ho skladuju v malých skleničkách od jogurtu a přesnídávek mám jich už plný mrazák a za chvíli budu vyhazovat to z února a pak mi určitě někdy bude chybět :frowning2: :wink:
22. dub 2007 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
draga: a čím odstříkáváš - máš odsávačku nebo to odstříkáváš ručně?
přemýšlím, že bych si koupila odsávačku a udělala zásoby, aby mohl "kojit" občas taky někdo jiný (třeba babičky a tak :wink:)
22. dub 2007 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj KYRI-ano dort se Tomáškovi moc líbil hlavně se mu líbil výlet na pout byli jsme tam asi na ni 6 hodin.Trochu jsem si odpočinula od mimča ale byla jsem stahaná z pouti jen sem doma ustlala a byla jsem tuhá.Naštěstí Vojtík spal celou noc v klidu jen se jednou vzbudil na kojení.

Já mléko odstříkávám ručně,včera jsem si vzala odsávačku a u té mi popraskali až do krve bradavky.
23. dub 2007 v 08:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha - tak já myslela, že odsávačky jsou šetrný a růčo mi to moc nejde... bych u toho strávila půl dne

na pouť bych šla hned taky :slight_smile: jsem se na to těšila celý těhu, až si zas něco takovýho užiju, doma (v jablonci) jsme chodili, kdykoli něco přijelo. tady v praze to má člověk pořád u nosu, ale nebyla jsem ani jednou za celý ty roky :sweat_smile:
říkala jsem si, když Taisha pořád nelezla ven, že bych šla na horskou dráhu nebo něco, aby ji to pošťouchlo (ale přítel mi to rozmluvil :wink:)
23. dub 2007 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,já mám odsávačku elektronickou, která je teda pekelně drahá pro mé možnosti, ale nelituji absolutně - je šetrná, bradavky výstavní, ačkoli malá si taky hraje a v mrazáku mám odstříkáno zhruba 1000ml na horší časy. Jsem ráda, že jsem zainvestovala. Pak ji třeba prodám nebo tak. Může se stát, že přijde laktační krize tak aspoň na nějaký ten den nám to rozhodně bude stačit.

Pěkný slunečný den... je tady poslední dobou nějak mrtvo.... :unamused: mimískové nás nějak zaměstnávají
23. dub 2007 v 10:23  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
hm hm, do el. odsávačky se mi nechce, ale jestli je to takhle...
nemáte někdo zkušenost s ISIS - ruční od aventu? ta se mi líbí a doporučovala ji p.a. na kursu... :fearful:
23. dub 2007 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
kyri já mám Avent elektronickou a dá se předělat na ruční, tu jsem zkoušela a je super. Má masážní vložku na prsa, lehce ovladatelná. Jestli tak asi tu nebo Medela je taky dobrá, tu jsem měla v porodnici. :wink:
23. dub 2007 v 10:30  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,já byla v porodnici s jednou paní a ta měla tu ruční od Aventu a byla úplně nespokojená a nadávala,že vyhodila peníze. Já mám taky elektr. od Medely a jsem naprosto spokojená!!!!!!!!!!!
23. dub 2007 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
hmmm tak to nevím, asi je to člověk od člověka jiný, chce to vyzkoušet. Mě Aventka vyhovuje ale Medela taky... no ale jak to vyzkjoušet v obchodě to asi nepůjde, co :grinning: jedině u kamarádky, známé nebo tak???
23. dub 2007 v 10:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzu, strartt - dík, koukala jsem na diskusi na koňovi a jasný favoriti jsou avent i medela (obě ruční, pákový) - tak asi ani jednou nic nezkazim. ta medela se mi líbí, že je dvoufázová, ta avent má zase příslušenství (ty lahvičky a novoroz. dudlíky...), ale medela zase prý jde našroubovat na normální skleněný láhve, ty máme doma ještě po příteli :grinning:
23. dub 2007 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky! Já dávám místo prsu malému dudlík :wink: doporučila mi to sestra a je to vpohodě. Malej nemá problém s přisátím.

Jó když je celé dopol. vzhůru tak ho dávám do autosedačky nebo na hrací deku a nebo ho chovám :grinning: strašně mě baví :wink:

Na prdíky jsem dávala ty kapky ale pak se mi kroutil ještě více a prděl celou noc a tím se budil takže už je nedávám. Taky mi už nekaká každej den äle po 3 dnech a pěkně ho to bolelo. Prý nemusí aj 10 dní kakat. To mi říkala sestra.
23. dub 2007 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
K tomu kakání: já přikládám k prsu na chvilku a zbytek příkrm. (Nemám moc mléka a Honzíkovi bych neneplnila bříško) :frowning2:
Kakal- co 3dny. Teď jsme zvíšili dávku a překvapivě je kakuška- co 2dny.
Kapky jsme vůbec nekupovali-spíše cvičíme (úspěšně-vždy povolí) :grinning: Kroutí se po příkrmu :unamused:
23. dub 2007 ve 23:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
čaute baby,
my jsme se šíleně opotničkovaly... :astonished: holky co na to pomáhá, poraďte? zkusila jsem Bepanthen, nějakou mastičku z lékárny co krásně voní, koupel v černém čaji, já ji tolik neoblíkám a na spaní máme celkem zimu ale prostě to nechce slézt. Zítra jdeme k doktorce, tak se jí zeptám, ale jestli máte nějakou radu sem s ní... budu vděčná za cokoli...

My už máme celkem zaběhnutý režim. Přes den - cca od 6 hodin do 20hodin jí co dvě, max. 3hodiny, vždy dopoledne a odpoledne je tak 1,5 hodinky vzhůru a pokud je najedená, vydrží se koukat na kolotoč, "opalovat" na lehátku nebo si jen tak se mnou "povídá." V 20h po vykoupání ji nakrmím, co nejvíc, co si vezme, i přes den, i 40minut a z obou prsů - no a pak ji houpu, než usne. No a pak okolo 22hodin ji nevzbudím, jen na chvíli přicucnu k prsnu asi tak15 minut, ona usne úplně do tuha a pak se vzbudí vždy ve 2ráno a ve 4ráno, někdy až v 6! Prostě v noci mi spí ukázkově. je pravda, že někdy nemůže zabrat v těch 20hodin a řve a řve, ale to mi nevadí a houpu. V noci pak jen chvilku pïje a zas tuhoš. Musím to zaklepat, aby nám to vydrželo :grinning:

Kakání - dříve třeba i 6x denně, teď tak jednou nebo dvakrát, ale je to různý, jeden den tak, druhý jinak.
24. dub 2007 v 10:24  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ZUZU_Z ahoj mi měli to samé s vyrážkou byli jsme u doktorky a malej dostal něco do koupání a ted už nemá ani pupínek hlavně se moc nesmí zpotit. :grinning:
24. dub 2007 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my kadíme zatím furt a nejradší při kojení :grinning:

dneska jsme byli u mudr. - malá přibrala za těch 10 dní 400g, tak prohlásili, že mám místo mlíka šlehačku :grinning: tak se těším, až mi přijde odsávačka (asi nakonec ta medela - harmony), uděláme zásoby, kdyby jednou přišla laktační krize :grinning: :grinning:
24. dub 2007 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kyri budu čekat na recenzi :wink:, furt přemýšlím jestli si mám taky koupit odsávačku, zatím odstříkávám ručně :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. dub 2007 v 17:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, mně to ručně moc nejde, i když dneska ráno, když jsem odklopila košíček, stříkalo to samo proudem :grinning: tak než jsem strčila malé bardavku do pusy, pokropilo jí to hlavu :grinning: :grinning:
25. dub 2007 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte mamči

tak s tím kaděním je to u nás to samé.Jak kojíme tak většinou i kakame.Ted to není tak pravidelný tak 3-4x,ale ze záčátku to bylo při každým kojení.My dost trpíme na škytavku.
jinak ta odsávačka o medely-harmony je dobrá.Použivala jsem ji už v porod a koupila ji i domu-jsem s ní spokojená.

Holky co to používáte na tý prdíky?????
25. dub 2007 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdarc,

my na ty prdíky požíváme sab simplex, ale zatím jsem je používale jen 2x a nebo zacvičíme nožičkama :wink:. Jinak se strašně omezuju v jídle, aby malej netrpěl, ale už mě to přestává bavit :frowning2:. Jím furt dokola to samé. Holky hoďte mi tipy na nějaké jídla, co víte že to prckovi nebude vadit, prosím. Jo a jsem vegetariánka :unamused:
25. dub 2007 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
monik: super, dík za referenci :slight_smile: už jsem ji včera objednala, tak se těším, až dorazí - hih, bude to moje oblíbená hračka, teďkonc:wink:

škytáme taky tak 2x denně nejmíň

janica: a byla jsi vegetariánka i v těhu? jak jsi to řešila, aby mimi mělo všechno, co potřebuje. já taky jedla dost "racio" - podle čínské medicíny (hlavně před těhu, pak přišly nevolnosti a už to nešlo), ale bez masa bych to teda nedala...
25. dub 2007 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já jsem vegoško už dost dlouho. Jsem už přestávala jíst maso už ve školce :sweat_smile: , nějak mi prostě nechutná :pensive:. V těhotenství jsem to řešila vitamínama.
25. dub 2007 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,to by člověk nřekl,kolik toho stihnu když nejdu na net:slight_smile:ale teď už jsem se musla odměnit.Malá mi spinká v šátku a já uvařila(janica-robi maso směsku na pánvičce s basmati rýží) a ještě vyprala 2pračky,jednu pověsila a vyžehlila kupu plínek!!!Wau!:slight_smile::slight_smile:
Za odměnu jsem si šla nakoupit na mamaja.cz nějaký nový látkový plínečky na naše látkovací přebalování.Máme jich nedostatek.

Kyri-ta fotka pověšených plínek je skvělá!!!Máte asi krásnou zahradu!vyfoť tam takových zákoutí víc:slight_smile: Taky věšíme na zahradě,ale na obyč trapným sušáku:slight_smile:

Janica-taky moc nejíme maso-chtěla bych přestat úplně,ale mám moc ráda kuřecí a tak mi to nějak nejde...Ale co stále vařit,aby to mohlo o mimi už taky nevím. Nedávám žádný ostrý koření(což jsme dřív používali hdoně),taky spousty zeleniny nemůžu(taky dřív hodně)-a nejvíc mi vadí to ovoce...Toho jsem taky zvyklá jíst moc a teď nic nemůžu jen banány a kompot...I proto,že má malá stále exém a já mám atopickej,tak nechci aby to chudinka měla taky..

Tak holky napište nějaké recepty,taky budu ráda:slight_smile:
25. dub 2007 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek