• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

lusinto,nám taky usíná kolem 11 večer - ale pak spí třeba do půl pátý, vzbudí se na krmení a přebalení, a pak zase další 2 hoďky chrní...
28. dub 2007 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, tak zelený hovínka jsou pryč, malá je asi OK. S krmením nevím, protože mě vždycky vydlábne celou. Je fakt, že v noci moc nejí, za pět minut toho moc nepořídí, ale hlady nekřičí a krmím dost často, co se probudí, tak dopoledne skoro každou hodku, odpoledne po dvou, někdy po třech, končíme v těch sedm. Nemyslím, že by byla hladová, má 4,6 kg, je jí pět týdnů a narodila se s váhou 3,38 (v porodnici shodila na 3,21 kg) takže podle mne hlady netrpí :dizzy_face:
28. dub 2007 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky děvčátka.Nám paní doktorka v porodnici na dětském říkala,že zelená hovínka jsou normální.Byli jsme tam s malou na pohotovosti pořád nám zvracela.Holky když kojíte z jednoho prsa odstříkáváte po kojení jen to jedno z kterého jste kojili nebo obě?budíte na kojení?
28. dub 2007 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty zelený hovínka jsou normál,ale pokud jsou jen občas..Když jsou třeba 2dny stále jen zelené,tak už to něco znamená...
Tak to je dobře Sloník,že už jste v pohodě:slight_smile:
Nám se malá dneska po 14 taky sama bez trubičky vykakala:slight_smile:takže svátek!!!:slight_smile:
28. dub 2007 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
sisinka2:ahojky,já po kojení vůbec neodstříkávám,není důvod.Málá vypije celé prso.Odstříkávám jen v noci,když dlouho spí a mě už ta prsa bolí,tak je vyprázdním jen do úlevy :wink: A na kojení ji nebudím,má svůj režim a já ho respektuju.Zkus si představit sebe,kdyby tě o půlnoci někdo vzbudil a chtěl po tobě,abys snědla celou husu.Taky by ses na to asi netvářila :grinning: Něco jinýho by bylo,pokud by mi prospala celý den a v noci byla vzhůru,to bych se snažila přes den zkracovat dobu mezi kojením,aby mohla být v noci delší.No a taky,pokud bych malá málo přibírala,tak to bych ji taky asi budila,ale jinak fakt ne..
29. dub 2007 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky sloniku! Ty si myslíš že to bylo tím vyčesávání stroupků? Já to malému dělám taky a plešku měl myslím i dříve :wink: No tvoří se mu ty stroupky docela často aby nebyl plešatej napořád :grinning: ale taky začínaj pomalu růst nový. Zdá se Ti že maj jinou barvu? Prý většinou změní barvu.
29. dub 2007 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hm! Tak já tos kojením nemám nic moc. Asi mám málo výživné mléko. Malej sice přibírá zatím tak jak má. Ale vydrží mi na cicku i 1,5 hoďky jako dnes v noci a pak i ráno. Jak ho sundám z prsa začne řvát a cpát si do pusy ruku a ještě mlaská. Tak nevím vždy zkusím po napití zmáčknou bradavku a mléko tam je. Tak nevím.Ale přes den mi jí skoro po hodině a v noci po 2,5.

Jó a dneska se mi brutálně pokadil :grinning: vyteklo to nohovicí do pyžama a ještě měl plenkku úplně plnou. Musel jít pod sprchu a jelikož ho natírám vazelínou (nařídila mudr.) tak jsem to nemohla umýt :grinning: ještě že tatínek byl při ruce
29. dub 2007 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
esicko:já jí vůbec nebudím,ale volala jsem lakteční poradkyni a ta mi řekla,že mám budit každé 2 hodky,že má jíst alespon 12 krát za den mě jí tak 8 krát.Mě pije jak kdy.Někdy 20 min.a někdy třeba jen 5 min.Doktorka na pohotovosti mi řekla nebudit,že si mimčo řekne samo a řekla mi to i dětská doktorka.Teda nevím proč ty poradkyně říkají úplně něco jiného.V noci mi spí pravidelně 3 a půl hodky a přes den také.
29. dub 2007 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
sisinko,já bych se taky přikláněla k tomu nebudit a jak píšeš ty,mám taky zkušenost s laktační poradkyní,která říkala budit a byla úplně zděšená,kyž jsem jí řekla,že málá v noci spí 7 hodin a já ji nebudím.Nedělá ti velké přestávky mezi kojením a pokud ti i pěkně přibírá,tak bych ji nechala spinkat :wink:
29. dub 2007 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
mady: nám se stalo to samý - ale až k ránu, protekly jí moltexy - ty úžasný eko plíny :grinning:
jsou sice od 4 kg, což malá už má, ale plandaj na ní... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
takže tatík pojede pro normální gelovky jednorázovky, jelikož na látkování v noci zatím nemam koule (ale přes den nám to jde hezky:slight_smile:)

jinak taky na kojení nebudíme - dneska v noci spala poprvé asi 6 hodin :dizzy_face: a usnula bez problémů, bez obvyklého řevu apod. dokonce jsem stihla večer uvařit, navečeřet se, pokecat s přítelem, a pak jít normálně spát, když se mi chtělo, nemusela jsem předtím hodinu sedět s malou u cecku nebo masírovat prdy, fakt dobrý! :grinning:

jo, mady, malej může být línej tahat, ze začátku vždycky pijou rychle, protože jim to do pusy samo stříká, ale pak už je to trochu víc dřina - teda, kojit 1,5 hod, to je mazec, asi bych přišla o bradavky :astonished:
29. dub 2007 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky:slight_smile:
určitě bych věřila víc té mojí poradkyni:slight_smile::slight_smile:Jezdí stále na školení a tak-a ta říká že akorát je 8-12krát.Takže se neděs..A my taky kojíme hodinu...a za hodinku zase..nemylsím si že b to bylo špatným mlíčkem...spíš potřebují být u maminky ty mrňousci jedni!!!Taky se mi Ema skoro po každém jídle ještě cucá,ale pokud to není nijak moc,tak ji zkusím uspat nebo chovat a přestane...
Tak to zkus ještě vydržet-třeba po hodině oddělat a pokud nebude vyloženě brečet,tak už mu nedat..
Má se to časem zkracovat-jak je bude zajímat víc svět okolo než prso,tak určo nebduem hodinu sedět v křesle:slight_smile: Doufááááám!!!!:slight_smile:

Kyri-moltexky nám ze začátku taky někdy protekly,ale to dělaj všechny plínky!!!Neděs se:slight_smile: My jsme je měli vždy když protekly špatně zapnutý..

A mimi bych taky nebudila.Pokud dobře přibírají.Každý mímo je individuální osobnost a má svůj režimek.Nesmíme je zas až tak srovnávat a cpát do tabulek...
29. dub 2007 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte. já myslím že ty poradkyně to myslí dobře spíš snáma než s miminkama, že když 6 nebo7 hodin nekojíš, tak to bolí nalité a taky se pak mín mlíka dělá, jakože není poptávka :slight_smile: já Páju nebudím, spí většinou v kuse 23-05ráno, akorát ve 3 vzbudím sebe a odsaju porcičku. vypadá to, že to funguje.
kyri: taisha je krásná osobnůstka, gratuluju snad ještě jednou. a s plínkama to dělám taky tak, přes den bavlnka /obyč. vícevrstvovka/ a v noci papírovky. blbé akorát je, že má přesně měsíc a přesně 3kg, takže má jakékoli plínky až po prsa.
jináč všechno hodně v pohodě, brečí málo, přibírá 30g denně, usmívá se, ostří zrak a je s ní samá sranda. Vříská přiměřeně, jenom někdy večer, sem tam prdík, ale trubička, Sab i dudlík jsou zatím ve skříni nepoužité
:slight_smile: :slight_smile:
29. dub 2007 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, já taky odstříkávám v noci, a odstříkávám obě - z jednoho trochu, aby se mi neutopila a druhý úplně, protože ona stihne vypít jen to jedno, a někdy ani to pořádně ne. Akorát je blbý, že se pokaždý vzbudím jinak a nevím, jak se vzbudí ona.

Kyri, jaký jste dali Taishe dudáček, že jí hned zachutnal? My zkoušeli silikon i latex, ale kašle na nás.
29. dub 2007 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
hih - tak včera jsem prokojila celé odpoledne a večer :grinning: byli jsme na posezení venku s kámošema, papkali dobroty (dala jsem se 2 hlty dobrého bílého, mňam :slight_smile:) a malá piknikovala s náma - a vydatně :grinning: byla děsně hodná, večer jsme ji vykoupali, znovu jsem ji nakojila a ona spala od 21 do 4,30 - nebo možná ještě dýl!!! to jsem fakt koukala - asi ji naše partička tak hezky unavila, no, vyspala jsem se fakt královsky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

jsem z toho nadšená, připadala jsem si i s miminem hrozně svobodně, dobře jsme pokecali, zasmáli se, užili si to, no, paráda! tak se těším, až dáme nějaký výlet.

lottie: díky :dizzy_face:

lusinta: jj, už jsem se je naučila pořádně zapnout :grinning: - musím jí dát ty lepítka přes sebe, pak to těsní dobře :slight_smile: a dneska si jdu na poštu pro bambusky a fluffle, těšim, těšim :slight_smile:
jinak se mi docela osvědčily fleesáčky od haipy - ty vrchní gaťky, hezky v nich sedí i čč a dobře těsní a "dýchají"...

slonik: je to baby-love z DM - donesli ho kamarádi, jako dáreček :slight_smile: je to latex, takový menší a placatý (ale symetrický) - malá si vždycky chvilku podudlá před usnutím, a pak ho vyplivne a už nepotřebuje :slight_smile:

jo, a sabíka už jsme asi 3 dny nedali vůbec, Taisha prdíky teď docela hezky pouští ven a odbrkávat se už taky naučila - a pořádně hlasitě :grinning: :grinning: :grinning:

jo, dneska jsou čarodějnice, jdete někam na oheň? :confused:
30. dub 2007 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasan, vyrážím, taky mě to baví s žížalkou venku, nosím ji v klokance, včera majáles, muzika, juchajda a dneska ty ohýnky...
30. dub 2007 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky:slight_smile:taky mě baví výletování..V sobotu jsme strávili v přírodě celý den a malá si to super užívala my taky:slight_smile:Ale doufali jsme,že večer odpadne dřív než v 11 a neodpadla,potvůrka!!!

Kyri-bambusky jsou skvělý!!!A o těch flufle napiš,taky o nich přemýšlím:slight_smile:A HP kalhotky jsem taky přemýšlela-M-Ska už nám josu malý,tak chci vyzkoušet nový druhy-a nakonec jsem objednala WackyWrap(myslím,že se tak jmenují..Strašně drahýýýý:frowning2: Ale prý super na léto..tak uvidíme...taky dám info:slight_smile:A nový konopky plínky,přijdou ve středu,taky se těším!!!!

Mě teda prsa nikdy ještě nestihly tak moc bolet...Malá je zatím stále žrout-přes den po hodině,v noci max po 3 a to je svátek...Tak snad se to bude teď už prodlužovat.
30. dub 2007 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
lusinta: konopky kalhotkový nebo zavazovačky? (ty mam v tom balíku taky:slight_smile:)
jo, představ si, z těch moltexek leze gel-fuj :stuck_out_tongue_closed_eyes: malá ho měla po celé prdelce, takový malinký průsvitný kuličky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: to mě štve...
takže asi budem na cesty používat tesco-fialový, s těma je každý spokojený :unamused:
30. dub 2007 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
kyri-ty moltexky normální-z těch gel neleze-ale pak s eprodávájí ještě 2jakost
na www.tutina.cz a mylsím i přes mimibazar) a z těch gel leze...Taky to máme.Ale jen někdy.Tak 1z 10. Taky mi to trošku vadí,ale k normál plínkám mám odpor:slight_smile: Nevím...nedala bych je,jen v nouzi:slight_smile:
A ty konopky mám zavazovací.A další-modrý a růžový-na cestě. A ty bambusky jaký máš barvičky ty?Vzala jsem už větší velikost,protože nám malá hrozně roste,tak to budu muset ze začátku zapínat na snapku,tak doufám,že to budu umět:slight_smile:
A ty HP flísáky jsou vážně dobrý???Možná budu litovat,že jsem je nevzala..Bojím se,aby nepromokaly.Hlavně až budou prcci sedět(ale do té doby asi bude velikost L a tím pádem nový kalhotky).
Ty popoliny svrchní popowrap taky nejsou špatný,ale chtěla jsem zkusit jiný materiál.toto je takový moc umělý...
30. dub 2007 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
mady - barva vlásků zdá se nezměněna, ale uvidím, až budou delší.

lusinta - nám včera a dnes vstávala ve 12:00 :dizzy_face: uvidím, jak zítra. Spinkat chodí pořád v 20:00 (koupeme v 19, tak jak se nají), v mezičase se vzbudí na jídlo, tak ji přebalím, chvilku krmíme a je zase tuhá :wink: hlavně aby jí to vydrželo :confused:
30. dub 2007 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, máme tu 2. jakost - z tutiny (a taky je mají na slunecnizena.cz)
je fakt, že to byla včera 1. plínka, ze který to leze - tak uvidíme

zrovna jsem se dala do praní těch plínek, co mi přišly, tak se těším, až je vyzkouším
- zavazovačky vypadají boží (mám růžový:slight_smile:)
- bambusku tots bots mam fialovou, dneska ji hned vyzkoušim, kdyžtak rovnou objednám ještě další
- pak mám ještě bambusku od baby idea, na pohled i osahání naprosto super (100% bambus), lepší, než tots bots, ale objemnější - kámoška je s ní hrozně spokojená
- ty fleesáky od haipy - mám pocit, že to po nich trošku vzlíná, když je ta plínka hodně mokrá ale nevím, mokrý oblečení z nich není a jsou příjemné - možná se to z nich rovnou odpařuje :sweat_smile: jinak jsou super, dobře drží, vejdou se do nich i jiné plínky - nejen haipy

...no, už začínám mít slušnou sbírku:slight_smile: asi 5 druhů plen :sweat_smile:
1. kvě 2007 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky:slight_smile:
Kyri-taky mi dneska přišly...Ale už mám výčitky,že tak utrácím:slight_smile::slight_smile:Bambusku TB mám taky fialovou-krásná-a zelenou-ta vypadala na obrázku pastelová,ale je sytě zelená,tak ta s emi moc nelíbí:frowning2: A starou mám modrou,velikost 1 a ta je nám už malá:frowning2: Tak budu asi prodávat...A bambusku mám i tu babyidea-bamboo extra-a ta je super-teda až tak po 10vyprání,dřív jsem ji neměla ráda-je hodně tuhá..ALe teď výborně saje,jako jediná není nikdy proteklá durch.

Jinak jsme byly včera v ZOO-dámská jízda,s mamkou:slight_smile:Kočár jsme táhly na nic,protože po půl hodině řev a musela být v šátku..příště ho ani brát nebudu..jen do města a na krátké procházky...A taky byla sranda kojit na veřejnosti..Venku byla zima,tak jsem seděla na topení v pavilonu ptáků:slight_smile:Myslím,že jsem byla větší atrakce než ty zvířata...

Slonik-ty mě chceš asi vyprovokovat!!!!S tím spinkáním vaší princezny!!!Už to raději nepiš nebo budu strašně závidět!!!My stále usínáme mezi 10-11,kojíme po 2hod. a ráno někdy už v 9,max v 11 vzhůru..Brzo padnu vyčerpáním!Nebo si konečně zvyknu...Nebo se stane zázrak a malá bude víc spinkat...
2. kvě 2007 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
lusinta: dík za info - tu zelenou jsem chtěla taky, ale né sytě, takže jdu do oranžové nebo žluté:slight_smile: a další konopky zavazovačky, fááákt jsou boží!
jakto, že vám není už ta velikost 1.? má to být tak do 7kg... :confused:
fluffle má zrovna na sobě a už docela dlouho spinká, tak jsem zvědavá, kolik tam toho bude, a co ta plína pobere:grinning:
2. kvě 2007 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
kyri-jsou jí,ale už to má těsně nad zadeček..tak nevím...Asi už z nich brzičko vyroste.Má totiž už přes 5kg-nevím přesně,dneska jsme měly jít k Mudře,ale neměl mě kdo odvést(dojíždím k doktroce 20km)a autobusem jsem se ještě bála...V pátek mě to cestování busem stejně čaká,tak jsem zvědavá..Hodinu(pak ještě tramvají).Zkusím ji mít v šátku..Pokud ale začne řvát,tak to bdue pěkná ostuda...
2. kvě 2007 v 16:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky,mám prosbu...
Pojišťovna ministerstva vnitra proplácí 1000Kč na kojící potřeby nebo léky pro kojící.Nakoupila jsem si ěnjaký léky,ale neproplatili mi to,protože to enbylo z lékárny,ale ze zdravé výživy..A tak je mi to líto:frowning2: Nemohla byste mi některá půjčit paragon z těch odsávaček? (pokud to bylo kupované v lékárně nebo net lékárně)
Kdyžtak mi napište do IP.
A pokud jste si to některá nenechaly proplatit,tak utíkejte:slight_smile::slight_smile:
2. kvě 2007 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,
konečně mám chvilku a něco jsem konečně dočetla.
My jsme na to špatně s kojením.mám malo mlíčka a malá moc nepřibírá :frowning2: :cry:
Takže jsme musely koupit Nutrilon a odpoledne musím přikrmovat.Pěkně mě to sere :angry: :angry: :angry:
Ale nedá se nic dělat.Musím doufat,že se ještě rozkojím.......
Nechápu to,pač dopoledne jí to ode mě stačí ale odpoledne je hladová a ja z těch prs nic nevztáhnu.Ani odsávačka nepomáha.
Nevíte co by ještě pomohlo aby se toho mlíka dělalo víc????Kojící čaj ,mlíko a snaha o odsávání nepomáha.Prostě je toho málo.
Mám strach že se to mlíko ztratí úplně :cry: :cry: :cry:
2. kvě 2007 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
monik-kojit co nejčastěji,vždy z obou.A taky prý melta.A hodně moc mega pít.
Snad to bude dobré,byla by to škoda:frowning2:
3. kvě 2007 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
monik: melta mi pomáhá.... zkus to, a taky kojící čaj ale od HUMANY - mají ho ve stejné pixle jako HIPP v lékárnách, je moc dobrý.

holky tady je nějak mrtvo... taky nestíhám..
lusinta: tý jo fakt už přes 5kg? :-O taky tě trošku pozlobíme: naše zlatíčko na dnešek spalo od 23hodin do 5 a to ještě tatínovi zazvonil budík, jinak by chrupala dál. Ale taky to má jak kdy, no... tak snad si brzy najde nějaký lepší režim :wink:
3. kvě 2007 ve 12:12  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
moínik:a nemáš laktační krizi?Já jí měla 2 dny no hrůza skoro žádné mléko,ale začala jsem odstříkávat a pít 4 litry vody a je vše ok.Kojím z obou prsou a to také pomohlo.Určitě se ti to spraví neboj.
Jinak nám dneska spala od 19.45 do 2.45 bylo to super.
Mi už máme 55 cm a 4170g.Doktorka říkala,že je pěkný jedlík,ale že to na ní není vidět.
3. kvě 2007 ve 14:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
lusinta: tak já tu odsávačku budu mít z jinýho než lékárenskýho serveru - škoda.

monik: jo, ta melta nebo vitakáva je dobrá + hodně pít, jak píšou holky, taky se mi to osvědčilo, 1 den to vypadalo, že mi mlíko slábne, ale pak to naskočilo hezky - a na malé se ten den ani nepoznal - přibrala nejdřív 400g za 10 dní, dneska ji podruhé u mudry vážili, a měla 340g za 9 dní - smějou se nám, že mám místo mlíka šlehačku. Taisha bude do konce šestinedělí mít nejmíň 5kg :sweat_smile:
určitě to naskočí, chce to jen vydržet a být v pohodě - pokud to jde
(číňani taky doporučují v šestinedělí jíst slepičí vývar s mrkví a petrželí(kořen) + obilné a rýžové kaše a sladit čaje medem)

nevíte někdo, jestli něco maminkovského/miminkovského proplácí vzp? (hih - teda, dostali jsme tam pro malou cd o správné manipulaci s kojenci - "něžná náruč rodičů" + hami výživy - mňam:slight_smile:)
ale třeba by nám mohli přispět i na látkovky :wink:

jo, máme konečně nový úžasný kočár, zrovna suším vypraný "vnitřek", tak to jdu omrknout, dát dohromady, a budem moct večír vyrazit na procházku, juchajda :grinning:
3. kvě 2007 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!Dneska jsme byli na vážení a malej má 4870 a přibral mi 310g za týden. Tak to je prý moc a mám omezit noční kojení. 6e jen tak 2x za noc. Jinak mám dávat čaj. Tak jsem dneska koupila fenyklový a heřmánkový. Dáváte ke kojení některá čaj? A nevíte kolik ho mám dávat? Jako na den?
3. kvě 2007 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek