TP březen 2007 - možná začátek dubna 🙂

Ahoj děvčata! Najde se tu některá, která má termín ke konci března či začátkem dubna?
kyri
28. dub 2007
lusinto,nám taky usíná kolem 11 večer - ale pak spí třeba do půl pátý, vzbudí se na krmení a přebalení, a pak zase další 2 hoďky chrní...
slonik
28. dub 2007
ahojky, tak zelený hovínka jsou pryč, malá je asi OK. S krmením nevím, protože mě vždycky vydlábne celou. Je fakt, že v noci moc nejí, za pět minut toho moc nepořídí, ale hlady nekřičí a krmím dost často, co se probudí, tak dopoledne skoro každou hodku, odpoledne po dvou, někdy po třech, končíme v těch sedm. Nemyslím, že by byla hladová, má 4,6 kg, je jí pět týdnů a narodila se s váhou 3,38 (v porodnici shodila na 3,21 kg) takže podle mne hlady netrpí x-)
sisinka2
28. dub 2007
ahojky děvčátka.Nám paní doktorka v porodnici na dětském říkala,že zelená hovínka jsou normální.Byli jsme tam s malou na pohotovosti pořád nám zvracela.Holky když kojíte z jednoho prsa odstříkáváte po kojení jen to jedno z kterého jste kojili nebo obě?budíte na kojení?
lusinta
28. dub 2007
ty zelený hovínka jsou normál,ale pokud jsou jen občas..Když jsou třeba 2dny stále jen zelené,tak už to něco znamená...
Tak to je dobře Sloník,že už jste v pohodě🙂
Nám se malá dneska po 14 taky sama bez trubičky vykakala🙂takže svátek!!!🙂
esicko
29. dub 2007
sisinka2:ahojky,já po kojení vůbec neodstříkávám,není důvod.Málá vypije celé prso.Odstříkávám jen v noci,když dlouho spí a mě už ta prsa bolí,tak je vyprázdním jen do úlevy 😉 A na kojení ji nebudím,má svůj režim a já ho respektuju.Zkus si představit sebe,kdyby tě o půlnoci někdo vzbudil a chtěl po tobě,abys snědla celou husu.Taky by ses na to asi netvářila 😃 Něco jinýho by bylo,pokud by mi prospala celý den a v noci byla vzhůru,to bych se snažila přes den zkracovat dobu mezi kojením,aby mohla být v noci delší.No a taky,pokud bych malá málo přibírala,tak to bych ji taky asi budila,ale jinak fakt ne..
mady
29. dub 2007
Ahojky sloniku! Ty si myslíš že to bylo tím vyčesávání stroupků? Já to malému dělám taky a plešku měl myslím i dříve 😉 No tvoří se mu ty stroupky docela často aby nebyl plešatej napořád 😃 ale taky začínaj pomalu růst nový. Zdá se Ti že maj jinou barvu? Prý většinou změní barvu.
mady
29. dub 2007
Hm! Tak já tos kojením nemám nic moc. Asi mám málo výživné mléko. Malej sice přibírá zatím tak jak má. Ale vydrží mi na cicku i 1,5 hoďky jako dnes v noci a pak i ráno. Jak ho sundám z prsa začne řvát a cpát si do pusy ruku a ještě mlaská. Tak nevím vždy zkusím po napití zmáčknou bradavku a mléko tam je. Tak nevím.Ale přes den mi jí skoro po hodině a v noci po 2,5.

Jó a dneska se mi brutálně pokadil 😃 vyteklo to nohovicí do pyžama a ještě měl plenkku úplně plnou. Musel jít pod sprchu a jelikož ho natírám vazelínou (nařídila mudr.) tak jsem to nemohla umýt 😃 ještě že tatínek byl při ruce
sisinka2
29. dub 2007
esicko:já jí vůbec nebudím,ale volala jsem lakteční poradkyni a ta mi řekla,že mám budit každé 2 hodky,že má jíst alespon 12 krát za den mě jí tak 8 krát.Mě pije jak kdy.Někdy 20 min.a někdy třeba jen 5 min.Doktorka na pohotovosti mi řekla nebudit,že si mimčo řekne samo a řekla mi to i dětská doktorka.Teda nevím proč ty poradkyně říkají úplně něco jiného.V noci mi spí pravidelně 3 a půl hodky a přes den také.
esicko
29. dub 2007
sisinko,já bych se taky přikláněla k tomu nebudit a jak píšeš ty,mám taky zkušenost s laktační poradkyní,která říkala budit a byla úplně zděšená,kyž jsem jí řekla,že málá v noci spí 7 hodin a já ji nebudím.Nedělá ti velké přestávky mezi kojením a pokud ti i pěkně přibírá,tak bych ji nechala spinkat 😉
kyri
29. dub 2007
mady: nám se stalo to samý - ale až k ránu, protekly jí moltexy - ty úžasný eko plíny 😃
jsou sice od 4 kg, což malá už má, ale plandaj na ní... :-p
takže tatík pojede pro normální gelovky jednorázovky, jelikož na látkování v noci zatím nemam koule (ale přes den nám to jde hezky🙂)

jinak taky na kojení nebudíme - dneska v noci spala poprvé asi 6 hodin x-) a usnula bez problémů, bez obvyklého řevu apod. dokonce jsem stihla večer uvařit, navečeřet se, pokecat s přítelem, a pak jít normálně spát, když se mi chtělo, nemusela jsem předtím hodinu sedět s malou u cecku nebo masírovat prdy, fakt dobrý! 😃

jo, mady, malej může být línej tahat, ze začátku vždycky pijou rychle, protože jim to do pusy samo stříká, ale pak už je to trochu víc dřina - teda, kojit 1,5 hod, to je mazec, asi bych přišla o bradavky :-o
lusinta
29. dub 2007
ahojky🙂
určitě bych věřila víc té mojí poradkyni🙂🙂Jezdí stále na školení a tak-a ta říká že akorát je 8-12krát.Takže se neděs..A my taky kojíme hodinu...a za hodinku zase..nemylsím si že b to bylo špatným mlíčkem...spíš potřebují být u maminky ty mrňousci jedni!!!Taky se mi Ema skoro po každém jídle ještě cucá,ale pokud to není nijak moc,tak ji zkusím uspat nebo chovat a přestane...
Tak to zkus ještě vydržet-třeba po hodině oddělat a pokud nebude vyloženě brečet,tak už mu nedat..
Má se to časem zkracovat-jak je bude zajímat víc svět okolo než prso,tak určo nebduem hodinu sedět v křesle🙂 Doufááááám!!!!🙂

Kyri-moltexky nám ze začátku taky někdy protekly,ale to dělaj všechny plínky!!!Neděs se🙂 My jsme je měli vždy když protekly špatně zapnutý..

A mimi bych taky nebudila.Pokud dobře přibírají.Každý mímo je individuální osobnost a má svůj režimek.Nesmíme je zas až tak srovnávat a cpát do tabulek...
lottie
29. dub 2007
ahojte. já myslím že ty poradkyně to myslí dobře spíš snáma než s miminkama, že když 6 nebo7 hodin nekojíš, tak to bolí nalité a taky se pak mín mlíka dělá, jakože není poptávka 🙂 já Páju nebudím, spí většinou v kuse 23-05ráno, akorát ve 3 vzbudím sebe a odsaju porcičku. vypadá to, že to funguje.
kyri: taisha je krásná osobnůstka, gratuluju snad ještě jednou. a s plínkama to dělám taky tak, přes den bavlnka /obyč. vícevrstvovka/ a v noci papírovky. blbé akorát je, že má přesně měsíc a přesně 3kg, takže má jakékoli plínky až po prsa.
jináč všechno hodně v pohodě, brečí málo, přibírá 30g denně, usmívá se, ostří zrak a je s ní samá sranda. Vříská přiměřeně, jenom někdy večer, sem tam prdík, ale trubička, Sab i dudlík jsou zatím ve skříni nepoužité
🙂 🙂
slonik
29. dub 2007
ahojky, já taky odstříkávám v noci, a odstříkávám obě - z jednoho trochu, aby se mi neutopila a druhý úplně, protože ona stihne vypít jen to jedno, a někdy ani to pořádně ne. Akorát je blbý, že se pokaždý vzbudím jinak a nevím, jak se vzbudí ona.

Kyri, jaký jste dali Taishe dudáček, že jí hned zachutnal? My zkoušeli silikon i latex, ale kašle na nás.
kyri
30. dub 2007
hih - tak včera jsem prokojila celé odpoledne a večer 😃 byli jsme na posezení venku s kámošema, papkali dobroty (dala jsem se 2 hlty dobrého bílého, mňam 🙂) a malá piknikovala s náma - a vydatně 😃 byla děsně hodná, večer jsme ji vykoupali, znovu jsem ji nakojila a ona spala od 21 do 4,30 - nebo možná ještě dýl!!! to jsem fakt koukala - asi ji naše partička tak hezky unavila, no, vyspala jsem se fakt královsky x-) x-) x-)

jsem z toho nadšená, připadala jsem si i s miminem hrozně svobodně, dobře jsme pokecali, zasmáli se, užili si to, no, paráda! tak se těším, až dáme nějaký výlet.

lottie: díky x-)

lusinta: jj, už jsem se je naučila pořádně zapnout 😃 - musím jí dát ty lepítka přes sebe, pak to těsní dobře 🙂 a dneska si jdu na poštu pro bambusky a fluffle, těšim, těšim 🙂
jinak se mi docela osvědčily fleesáčky od haipy - ty vrchní gaťky, hezky v nich sedí i čč a dobře těsní a "dýchají"...

slonik: je to baby-love z DM - donesli ho kamarádi, jako dáreček 🙂 je to latex, takový menší a placatý (ale symetrický) - malá si vždycky chvilku podudlá před usnutím, a pak ho vyplivne a už nepotřebuje 🙂

jo, a sabíka už jsme asi 3 dny nedali vůbec, Taisha prdíky teď docela hezky pouští ven a odbrkávat se už taky naučila - a pořádně hlasitě 😃 😃 😃

jo, dneska jsou čarodějnice, jdete někam na oheň? =-)
lottie
30. dub 2007
jasan, vyrážím, taky mě to baví s žížalkou venku, nosím ji v klokance, včera majáles, muzika, juchajda a dneska ty ohýnky...
lusinta
30. dub 2007
ahojky🙂taky mě baví výletování..V sobotu jsme strávili v přírodě celý den a malá si to super užívala my taky🙂Ale doufali jsme,že večer odpadne dřív než v 11 a neodpadla,potvůrka!!!

Kyri-bambusky jsou skvělý!!!A o těch flufle napiš,taky o nich přemýšlím🙂A HP kalhotky jsem taky přemýšlela-M-Ska už nám josu malý,tak chci vyzkoušet nový druhy-a nakonec jsem objednala WackyWrap(myslím,že se tak jmenují..Strašně drahýýýý😞 Ale prý super na léto..tak uvidíme...taky dám info:-)A nový konopky plínky,přijdou ve středu,taky se těším!!!!

Mě teda prsa nikdy ještě nestihly tak moc bolet...Malá je zatím stále žrout-přes den po hodině,v noci max po 3 a to je svátek...Tak snad se to bude teď už prodlužovat.
kyri
30. dub 2007
lusinta: konopky kalhotkový nebo zavazovačky? (ty mam v tom balíku taky🙂)
jo, představ si, z těch moltexek leze gel-fuj :-p malá ho měla po celé prdelce, takový malinký průsvitný kuličky :-p :-p :-p to mě štve...
takže asi budem na cesty používat tesco-fialový, s těma je každý spokojený :-|
lusinta
30. dub 2007
kyri-ty moltexky normální-z těch gel neleze-ale pak s eprodávájí ještě 2jakost
na www.tutina.cz a mylsím i přes mimibazar) a z těch gel leze...Taky to máme.Ale jen někdy.Tak 1z 10. Taky mi to trošku vadí,ale k normál plínkám mám odpor🙂 Nevím...nedala bych je,jen v nouzi🙂
A ty konopky mám zavazovací.A další-modrý a růžový-na cestě. A ty bambusky jaký máš barvičky ty?Vzala jsem už větší velikost,protože nám malá hrozně roste,tak to budu muset ze začátku zapínat na snapku,tak doufám,že to budu umět🙂
A ty HP flísáky jsou vážně dobrý???Možná budu litovat,že jsem je nevzala..Bojím se,aby nepromokaly.Hlavně až budou prcci sedět(ale do té doby asi bude velikost L a tím pádem nový kalhotky).
Ty popoliny svrchní popowrap taky nejsou špatný,ale chtěla jsem zkusit jiný materiál.toto je takový moc umělý...
slonik
30. dub 2007
mady - barva vlásků zdá se nezměněna, ale uvidím, až budou delší.

lusinta - nám včera a dnes vstávala ve 12:00 x-) uvidím, jak zítra. Spinkat chodí pořád v 20:00 (koupeme v 19, tak jak se nají), v mezičase se vzbudí na jídlo, tak ji přebalím, chvilku krmíme a je zase tuhá 😉 hlavně aby jí to vydrželo =-)
kyri
1. kvě 2007
jj, máme tu 2. jakost - z tutiny (a taky je mají na slunecnizena.cz)
je fakt, že to byla včera 1. plínka, ze který to leze - tak uvidíme

zrovna jsem se dala do praní těch plínek, co mi přišly, tak se těším, až je vyzkouším
- zavazovačky vypadají boží (mám růžový🙂)
- bambusku tots bots mam fialovou, dneska ji hned vyzkoušim, kdyžtak rovnou objednám ještě další
- pak mám ještě bambusku od baby idea, na pohled i osahání naprosto super (100% bambus), lepší, než tots bots, ale objemnější - kámoška je s ní hrozně spokojená
- ty fleesáky od haipy - mám pocit, že to po nich trošku vzlíná, když je ta plínka hodně mokrá ale nevím, mokrý oblečení z nich není a jsou příjemné - možná se to z nich rovnou odpařuje :-N jinak jsou super, dobře drží, vejdou se do nich i jiné plínky - nejen haipy

...no, už začínám mít slušnou sbírku🙂 asi 5 druhů plen :-N
lusinta
2. kvě 2007
Ahojky🙂
Kyri-taky mi dneska přišly...Ale už mám výčitky,že tak utrácím🙂🙂Bambusku TB mám taky fialovou-krásná-a zelenou-ta vypadala na obrázku pastelová,ale je sytě zelená,tak ta s emi moc nelíbí😞 A starou mám modrou,velikost 1 a ta je nám už malá😞 Tak budu asi prodávat...A bambusku mám i tu babyidea-bamboo extra-a ta je super-teda až tak po 10vyprání,dřív jsem ji neměla ráda-je hodně tuhá..ALe teď výborně saje,jako jediná není nikdy proteklá durch.

Jinak jsme byly včera v ZOO-dámská jízda,s mamkou🙂Kočár jsme táhly na nic,protože po půl hodině řev a musela být v šátku..příště ho ani brát nebudu..jen do města a na krátké procházky...A taky byla sranda kojit na veřejnosti..Venku byla zima,tak jsem seděla na topení v pavilonu ptáků🙂Myslím,že jsem byla větší atrakce než ty zvířata...

Slonik-ty mě chceš asi vyprovokovat!!!!S tím spinkáním vaší princezny!!!Už to raději nepiš nebo budu strašně závidět!!!My stále usínáme mezi 10-11,kojíme po 2hod. a ráno někdy už v 9,max v 11 vzhůru..Brzo padnu vyčerpáním!Nebo si konečně zvyknu...Nebo se stane zázrak a malá bude víc spinkat...
kyri
2. kvě 2007
lusinta: dík za info - tu zelenou jsem chtěla taky, ale né sytě, takže jdu do oranžové nebo žluté🙂 a další konopky zavazovačky, fááákt jsou boží!
jakto, že vám není už ta velikost 1.? má to být tak do 7kg... =-)
fluffle má zrovna na sobě a už docela dlouho spinká, tak jsem zvědavá, kolik tam toho bude, a co ta plína pobere😃
lusinta
2. kvě 2007
kyri-jsou jí,ale už to má těsně nad zadeček..tak nevím...Asi už z nich brzičko vyroste.Má totiž už přes 5kg-nevím přesně,dneska jsme měly jít k Mudře,ale neměl mě kdo odvést(dojíždím k doktroce 20km)a autobusem jsem se ještě bála...V pátek mě to cestování busem stejně čaká,tak jsem zvědavá..Hodinu(pak ještě tramvají).Zkusím ji mít v šátku..Pokud ale začne řvát,tak to bdue pěkná ostuda...
lusinta
2. kvě 2007
Holky,mám prosbu...
Pojišťovna ministerstva vnitra proplácí 1000Kč na kojící potřeby nebo léky pro kojící.Nakoupila jsem si ěnjaký léky,ale neproplatili mi to,protože to enbylo z lékárny,ale ze zdravé výživy..A tak je mi to líto😞 Nemohla byste mi některá půjčit paragon z těch odsávaček? (pokud to bylo kupované v lékárně nebo net lékárně)
Kdyžtak mi napište do IP.
A pokud jste si to některá nenechaly proplatit,tak utíkejte🙂🙂
monik111
2. kvě 2007
Ahojte holky,
konečně mám chvilku a něco jsem konečně dočetla.
My jsme na to špatně s kojením.mám malo mlíčka a malá moc nepřibírá 😞 😢
Takže jsme musely koupit Nutrilon a odpoledne musím přikrmovat.Pěkně mě to sere ]-( ]-( ]-(
Ale nedá se nic dělat.Musím doufat,že se ještě rozkojím.......
Nechápu to,pač dopoledne jí to ode mě stačí ale odpoledne je hladová a ja z těch prs nic nevztáhnu.Ani odsávačka nepomáha.
Nevíte co by ještě pomohlo aby se toho mlíka dělalo víc????Kojící čaj ,mlíko a snaha o odsávání nepomáha.Prostě je toho málo.
Mám strach že se to mlíko ztratí úplně 😢 😢 😢
lusinta
3. kvě 2007
monik-kojit co nejčastěji,vždy z obou.A taky prý melta.A hodně moc mega pít.
Snad to bude dobré,byla by to škoda😞
zuzu_z
3. kvě 2007
monik: melta mi pomáhá.... zkus to, a taky kojící čaj ale od HUMANY - mají ho ve stejné pixle jako HIPP v lékárnách, je moc dobrý.

holky tady je nějak mrtvo... taky nestíhám..
lusinta: tý jo fakt už přes 5kg? 😮 taky tě trošku pozlobíme: naše zlatíčko na dnešek spalo od 23hodin do 5 a to ještě tatínovi zazvonil budík, jinak by chrupala dál. Ale taky to má jak kdy, no... tak snad si brzy najde nějaký lepší režim 😉
sisinka2
3. kvě 2007
moínik:a nemáš laktační krizi?Já jí měla 2 dny no hrůza skoro žádné mléko,ale začala jsem odstříkávat a pít 4 litry vody a je vše ok.Kojím z obou prsou a to také pomohlo.Určitě se ti to spraví neboj.
Jinak nám dneska spala od 19.45 do 2.45 bylo to super.
Mi už máme 55 cm a 4170g.Doktorka říkala,že je pěkný jedlík,ale že to na ní není vidět.
kyri
3. kvě 2007
lusinta: tak já tu odsávačku budu mít z jinýho než lékárenskýho serveru - škoda.

monik: jo, ta melta nebo vitakáva je dobrá + hodně pít, jak píšou holky, taky se mi to osvědčilo, 1 den to vypadalo, že mi mlíko slábne, ale pak to naskočilo hezky - a na malé se ten den ani nepoznal - přibrala nejdřív 400g za 10 dní, dneska ji podruhé u mudry vážili, a měla 340g za 9 dní - smějou se nám, že mám místo mlíka šlehačku. Taisha bude do konce šestinedělí mít nejmíň 5kg :-N
určitě to naskočí, chce to jen vydržet a být v pohodě - pokud to jde
(číňani taky doporučují v šestinedělí jíst slepičí vývar s mrkví a petrželí(kořen) + obilné a rýžové kaše a sladit čaje medem)

nevíte někdo, jestli něco maminkovského/miminkovského proplácí vzp? (hih - teda, dostali jsme tam pro malou cd o správné manipulaci s kojenci - "něžná náruč rodičů" + hami výživy - mňam🙂)
ale třeba by nám mohli přispět i na látkovky 😉

jo, máme konečně nový úžasný kočár, zrovna suším vypraný "vnitřek", tak to jdu omrknout, dát dohromady, a budem moct večír vyrazit na procházku, juchajda 😃
mady
3. kvě 2007
Ahojky!Dneska jsme byli na vážení a malej má 4870 a přibral mi 310g za týden. Tak to je prý moc a mám omezit noční kojení. 6e jen tak 2x za noc. Jinak mám dávat čaj. Tak jsem dneska koupila fenyklový a heřmánkový. Dáváte ke kojení některá čaj? A nevíte kolik ho mám dávat? Jako na den?

Začni psát odpověď...

Odešli