• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP březen 2007 - možná začátek dubna :-)

ahoj my máme v 5 týdnech 5650g a 60cm.jinak čaj malý dávám po lžičkách před kojením,ale moc ho nechce
3. kvě 2007 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
monik 111 - taky piju meltu, kojící čaj, snažím se baštit slepičí polívku jak píše kyri a navíc ještě piju Gravimilk. TO se dá koupit v lékárně, rozpouští se to do vody a pije každý den. V jedné knížce jsem četla, že se to nemá moc s pitím přehánět, že při kojení je to prý naopak kontraproduktivní, tak nevím proč, má se pít to co obvykle + to, co vypije mrně, takže tam doporučovali ke každému kojení navíc vypít malý hrneček vody.

HLAVNĚ doporučuju psychickou pohodu, to se projeví na mlíku i na mrňouskovi. Držím pěstičky!
3. kvě 2007 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
hih, já když sečtu ty hrníčky vody, po každém kojení, tak mi s tím, co vypiju normálně ty 3 litry snad vyjdou :sweat_smile:
Taisha je děsná násoska :grinning:
3. kvě 2007 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky
díky za rady a za podporu.Myslím,že se to pomalinku zlepšuje.Docela se mi začínají nalívat,tak se to snad rozjede.Ají sem odstříkala padesátku.Neni to moc ale alespon něco.

Holky kolik by mělo mimčo spapat v těch čtyřech týdnech???
4. kvě 2007 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
girl-taky jste teda macíčci:slight_smile: Ty mimča tak rychle rostou!my už nakupujeme 68 velikost:slight_smile: A hlavně už je to tíha,ji chovat.Za chvíli budeme mít svaly jak Rambo..

mady-já bych se na takové řeči doktorek vykašlala:slight_smile: Když chce papat,tak ať papá..V tom aby se prase vyznalo:slight_smile: Buď přibírají málo,nebo moc...Stále jen škatulkovat...
A čaj ke kojení se má dávat jen třeba na prdíky,ale jen pokud vážně pomáhá.1čaj.lžička před kojením(ale nedávala bych určo před každým)-jim se zbytečně zaplní ten mini žaludeček čajem a pak málo vypijí mlíčka.Tím pádem mají zase brzy hlad...

Stejně je to kojení teda věda!!!Nám se včera stalo,že malá od 14-20hod.skoro nejedla...Začla se žužlat,tak jsem ji dala k rpsu a ona začla strašně plakat...tak to bylo každou hodinu..Mlíko teklo normálně,to jsem zkoušela,tak vůbec nevím,čím to bylo.Asi ji bolelo bříško...
Sice jsem si přála,aby se jí konečně prodloužily intervaly mezi pitím,ale takhle jsem si to teda nepředstavovala!!!:slight_smile: Uvidíme co dneska,zatím ok.
4. kvě 2007 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
kyri-a co ty flufle?jaký jsou?:slight_smile:A po vyprání?nejsou moc umělý? Vyfotila bys je ěnkdy na T a dala do albíčka? Chtěla bych vidět,jak vypadají na mimi.A třeba i ty HD kalhotky:slight_smile: Taky se chystám nafotit tu naši šišku ve všech plenečkách:slight_smile:
4. kvě 2007 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě mě napadlo něco na podporu mlíka-nemám to teda sama vyzkoušený,ale kámoška si to koupila ještě v těhu a musela přestat brát,protože měla mlíčka hodně i bez přípravku:slight_smile:-od Weledy olej na podporu tvorby mlíka...Možná si ho taky koupím,protože mi někdy taky připadá,že by mohlo být víc.
4. kvě 2007 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :slight_smile: ahoj Lusi ten olej taky pouzivam a je vybornej urcite si ho kupte,teda alespon na me zabira :slight_smile:
4. kvě 2007 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
jé, tady je zase mrtvo! Kde jste všichni?
5. kvě 2007 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
lusinta, jo vidiš,to bych mohla :slight_smile:
akorát fluffly včera podělala, tak počkám na zítra, až je vyperu - ale přijde mi, že v nich vydrží docela dlouho spát - ony totiž mají vlastní fleecovou separačku uvnitř, takže to asi hřeje a není mokrý. ale má v tom "dupu jak mravenec" - včera prohlásila kámoška. jsou hodně objemný, ale teda hned suchý po vyprání. to je výhoda. jinak asi další kupovat nebudu. uchvátily mě ty zavazovačky konopný, tak jsem objednala ty. a taky teď používám čč - novorozenecký sklad.
6. kvě 2007 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
řvoun hladovej, ani jsem to nestihla dopsat:
na mimishop.cz měli i vkládací bambusové plenky - od baby idea, byly by super v kombinaci s těma zavazovačkama, ale dneska už jsem je tam neviděla...?:confused::frowning2:
taky jsem koukala tady:
http://strihplinky.xf.cz/navody.html
6. kvě 2007 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky:slight_smile: slonik-všechny nemáme takový zlatíčka jako ty:slight_smile::slight_smile:

Holky,já už vážně nemůžu-už podruhé jsem únavou úplně odpadla,v pátek.Zvracela jsem a měla 39..Tak jsem si den poležela,manžel opět nosil malou jen na kojení a už je fajn...Ale nevím nevím,jestli to takhle půjde dál..Emily je fakt náročná...Hlavně ty večery!nechápu co se to vždy děje!Od půl 8,kdy by měla jít spát spustí řev-.někdy to ani nejsou prdy-a řve a řve...Ani u prsa se nezklidní...Až do 10,kdy konečně zabere aspoň to prso a do 11 sosá a pak usne...V noci s ebudí po 1-2hod. a to mám jako fungovat???Navíc už bude mít 2měsíce,doufala jsem,že to 6tinedělím zkončí..
Jak to sakra děláte vy že vám ty mrňata v 8 chrápou????:slight_smile::slight_smile::slight_smile:

Kyri-my vypadáme jako ferda mravenec ve všech plínkách,nejvíc popolinky,ty dávám jen v opravdové nouzi:slight_smile:Ten sklad jsem nějak nepochopila,stále mi to nešlo uvázat.tak už to ani nezkouším:slight_smile:navíc mě nebaví čč žehlit,tak to nepoužívám...A abych si ušila sama,na to taky nemám:slight_smile:Ale jinak je to super odkaz,pro šikovný mamky:slight_smile: ty do toho půjdeš???
6. kvě 2007 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, lusinto, nám malá taky večer brečí - poslední týden, dokonce tak, že nechce jíst, takže ji během čtvrt hodinky zklidníme skákáním na míči, pak se v klidu nají a u toho usne. Ted v šestinedělí se prý děti chtějí daleko víc nosit a houpat. Skoro neděláme nic jinýho :grinning: ale zase ty noci za to stojej, je hodná.
6. kvě 2007 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
slonik-balon nám taky pomáhá..ale tak že se zklidní,ale jak s epřestane,zase začne..A u prsa taky.Takže sice zkoušíme všechno možný,ale stejně to má vždy stejný scénář a končíme až ve 23:frowning2: Dokonce jsem včera četla pohádku,ležela v postýlce a koukala na mě a poslouchala..Hladila jsem ji po hlavičce a ona spokojená..Pak jsem ji dala pusinku,asi po 15minutách a zkusila odejít z pokoje a řev...tak dneska zkusím čísta hladit dýl,třeba usne...A za týden mě odvezou do Bohnic...
6. kvě 2007 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
kyri-avavava!!copak to vidím ve tvém fotoalbu???ty ses dneska vrhla na bezplenkování??:slight_smile:Já totiž zrovna dneska definitivně jo:slight_smile:
6. kvě 2007 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj mam ted chvilku čas tak semu počítače,koukala jsem na některá alba a koukám že hodně miminka spějí s rodičema v posteli.
Náš malej usne normálně ve svým ale v noci když ho kojim tak usne u nás a když ho přendám do jeho tak se vzbudí a knourá.
Jak to máte vy?
6. kvě 2007 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
lusi: ale ne, to jsem jenom natáčela matroš na svoji diplomku (píšu to na Body-Mind Centering - vývojové pohybové vzorce), potřebovala jsem ji bez plín a nakrmenou - aby neřvala :grinning:
já naopak chytla děsnou vášeň do těch látkovek, takže žádná BKM - mam tendence objednávat kdeco :grinning: - teda hlavně ty netradiční materiály (konopí, bambus)
zkoušela jsi něco od imse?

jo, s tím spaním a usínáním: my večer koupeme v kyblíku - když je rozmrzelá, tak se v něm uklidní, pak je ale řev u utírání, čištění nosu a oblíkání, uklidní se ale u kojení, pak ji na chvíli chytnu do klubíčka, dám si ji na hrudník, někdy s dudlíkem, pokud má zrovna cumlací náladu, pak jí chvilinku zpívám, dám do postýlky, ona za pár minut většinou kníká, tak dám dudel, pohladím, takhle to jde tak 4-5x, a pak usne. a spí většinou tak min. 4 hodky (dřív i 6), pak se zas nakojí (u mě v posteli), usne u toho, dám ji do postýlky a ona spí další 4 hodky. takže pohoda.
- večerní řvaní jsme vychytali tím koupáním, je to většinou ve stejnou dobu, tak možná ten režim vykoupat-nakojit-spát ji trochu uzemňuje :slight_smile:

krejci: taisha u nás v posteli spí jen chvilku ráno po kojení, pak ji většinou dám do její - a ona neprotestuje. pokud nemá prdíky, tak spí kdekoli ráda a v klídku. pokud je má, tak řve kdekoli (v šátku, v posteli, v postýlce v kočáře - všude:stuck_out_tongue_closed_eyes:)
6. kvě 2007 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, když už tady diskutujeme o těch látkovkách :grinning::wink:, znáte tyhle?
http://www.latkovky.cz/product_info.php/cPath/21_31/products_id/228
6. kvě 2007 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
nám právě večer nejde to kojení na zklidnění..místo aby se u toho zklidnila,tak začne strašně tlačit prdy a začne řvát..dneska zkoušíme aromaolej levanduli:slight_smile:Tak uvidíme..zítra napíšu výsledek..
Do látkovek jsem taky zažraná děsně moc-ale míním to kombinovat:slight_smile: Tyto nové neznám...Ale zkus se zeptat na diskuzi na www.rodina.cz -diskuze-látkové pleny-já tam dřív chodila moc,teď už není čas..
taky bych řekla že o látkovkách tady diskutujeme jen my dvě:slight_smile::slight_smile::slight_smile:

A diplomku bych ěmla taky psát,ale místo psaní spíš přemýšlím,jetsli si o jeden semestr neodložím...Obdivuju tě,že jsi začla tak brzo po porodu!!!

Krejci-já ybch ráda aby malá spala sama,ale hned se vždy probudí..tak musí být s náma..Když začne šermovat rukama a probouzet se,chytnu jí je a ona se uklidní a pokračuje ve spaní.
6. kvě 2007 v 18:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
hehe, já začla jenom natáčet, nepísla jsem ani čárku a nic nečtu a na rok mám přerušíno, takže vegáč a užívám s miminko, žádný studium ani práce - i když bych měla poslední 2 dny šestinedělí neco lektorovat - 5 hodin každý den, už vidim, jak je Taisha beze mě tak dlouho anebo jak puberťákům přednášim rodinný právo s dítětem v šátku :grinning: :grinning:
takže to asi odvolám, mě zabijou za to... ale co se dá dělat :dizzy_face:
6. kvě 2007 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to se nedivím:slight_smile:ale třeba bude ještě hodnější...A co studuješ? Taky asi přeruším..Sice s ebojím,že s epak nedokopu znovu začít,ale na druhou stranu si nedovedu představit ty nervy ze zkoušek a ještě z míma...:frowning2: Navíc už bych musela začít chodit do školy...
7. kvě 2007 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, my látkovky taky používáme, ale jen na utírání :slight_smile:, tak to Vám moc nepomůžu, co. No, my máme jednu dobrou značku plínek zadarmo :astonished:, takže to neřeším.

A malá spí s námi v posteli jen o víkendu ráno, když jsme tam všichni. V noci spinká v košíčku, akorát dnes jsem si ji vzala od dvou do pěti, tatka je na týden pryč, tak mi bylo smutno :slight_smile:, ale stejně jsem se pořád budila a kontrolovala ji, takže dnes v noci bude asi zase u sebe v košíčku.

Dnes jsem stihla kosmetiku a malinká zatím hezky spinkala, tak to mám radost. Ve čtvrtek razím ke kadeřnici, musím se dát do gala. A asi budu muset trochu inovovat šatník, na konci května mám něco v práci a když jsem se dnes přeměřila, málem mi vypadly oči :cry: a nemám nic slušnýho na sebe.
7. kvě 2007 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
jéje tady je nějak mrtvo zase...
koukám že hodně maminek má přerušené studium. Já taky... a vůbec si neumím představit, že bych teď na své práci udělala aspoň čárku :grinning: a to je malá andílek.
Koupila jsem šátek a paráda. Zatím jen kolíbkujeme ale chci se naučit ještě nějaké úvazy. Máte nějaký dobrý tip??? :wink:
9. kvě 2007 v 10:25  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo,já se včera definitivně rozhodla,že taky přeruším..zrovna jdu zjišťovat na studijní info.Oparvdu jsem krůček před zhroucením..ale třeba už to dneska bude lepší,předtsavte si,co jsem včera zjistila!!!
malá vždy začla řvát po hygieně-a to tak moc,že ani nechtěla pak už pít...a pak už řvala únavou a hladem...(včera usla až ve 24!!!šílené!!!) a tak jsem přemýšlela,že je to tou hygienou a co by jí tak mohlo vadit...a zkusila jsem si dát na špičku jazyka tu "super a šetrnou" vodičku na jazýček (Sloník,ještě že ji nedáváte) a pálil mě z toho celý jazyk-až po chvilce,proto jsme na to nepřiši dřív,protože u té procedurky vypadala spokojeně- a pak i bolely mandle. Zkoušel to manžel a to stejný!!!
Chudinka!!!!

zuzu-my používám kříž s kapsou a malá je šťastná jako blecha:slight_smile:připlesklá na mě,jako v břichu...
9. kvě 2007 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
lusinto, držím pěstičky, ať se to brzy srovná. Jinak kdyby se hodně probrala po koupání, zkuste koupat ráno. Ale to asi víš, viď :wink: Malá je hodná, jenže mě naštvala (hodně slabej výraz) jedna osoba, kvůli který jsem celou noc nespala (jediná možnost, kdy se můžu vyspat) :angry: a jsem z ní tak na nervy, že asi přijdu o mlíko :frowning2: a ani dnešek není nic moc. Odpolko jdu na kontrolu po šestinedělí, tak snad aspoň tohle bude OK.

Hodně síly a sluníčka všem maminám a mimískům!
9. kvě 2007 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda holky...
to vám vůbec nezávidím...., ale vlastně moooc závidím-já nekojím-jen přikládám a už tam nic skoro není :frowning2: .
Takže mám příkrm 6x denně a pohoda :sunglasses: se vším....3xklepu :slight_smile:
Jen pěkně kojte dokud můžete....já se toho Nutrilonu nedoplatím... :unamused:
Hlavně sílu přeji, protože já mám opravdu klid a už pravidelný režim.
9. kvě 2007 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Trpaslička jak to že už nekojíš, se ti ztratilo mlíko, nebo co? A co Honzík kolik už váží, já jdu v pondělí do poradny, tak jsem zvědavá, malej je už pěknej macek.

Sloník hlavně se nenervuj a na tu osobu se vykašly, podívej se na Verunku a hned je líp, ne?

Holky a do kolika kila jsou ty šátky? Je to nějak omezený? Malej už váží určitě přes 6kilo, tak jestli to má cenu si ten šátek pořizovat :unamused: .

Lusinta drž se bude určitě líp :wink:

Jo a já jsem si myslela, že režim už máme(měly jsme ho tak týden) a teď 3 dny to stojí za prd :frowning2:
9. kvě 2007 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani, tak co odsavacka? vse ok?
9. kvě 2007 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé zdarec, jo vše ok :wink:
9. kvě 2007 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Měla jsem císaře a mlíko se mi objevilo až 5den po porodu a to už tenkrát v malém množství-říkali, že se rozkojím, ale ho..o h.v.o zlatá rybko :frowning2: .
Prsa stále nenatékala-říkala jsem si aspoň něco. Honzík zpočátku vydržel 10min. u prsa, teď: jak ho přiložím dělá hrozný cirkus :unamused:
Do poradny jdeme příští týden, ale už má 100% přes 6kg :sweat_smile:
S tím šátkem jsem to vzdala už od narození Honzíka-mám problémy s páteří a tím bych si určitě nepomohla.... :confounded:
9. kvě 2007 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek