• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
Ahojte, tak mi dáváme spat hlavně na záda a teď, protože mi malá upřednostňuje pravou stranu, ju sem tam dávám na bok, ať musí stáčet hlavičku i na tu druhou stranu. Jinak jsme týden kapali kapky do očí, co nám předepsala Dr., ale očičko mám zaslzené a zahnisané pořád, takže v pondělí asi zavolám dr. co dál, bo ve čt máme jít na poradnu, tak jestli počkat nebo jít hned v po.
Pak mám na vás dotaz: za jak dlouho po císaři se může začít sportovat? Já blb jsem se v porodnici zapoměla zeptat a dostala jsem od manži za porod nové brusle :wink: a už to se mnou šije :grinning: ... to nemluvím o kole s prckem; při té revizi jizvy vloni mi říkali měsíc klid, tak by to mohlo být stejné, ne?
14. kvě 2011 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zukoc veliká gratulace k Bibiance, nakonec jsme to měly stejně, obě holky se rozhodly samy bez bonbonku :slight_smile: a je fajn, že už jsme tu všechny s mimískama :slight_smile:

Jinak bych chtěla smeknout před všema maminkama, které mají doma už starší dítka - a že vás tu pár je. Vůbec nechápu jak to všechno stíháte. Já už jsem s malou týden doma a vůbec nic nestíhám. Pořád jen kolečko přebalit, krmit, chovat a zase znovu. Přijde mi, že se jí nechce moc přes den spinkat, maximalně v kočárku venku, takže večer když už konečně zabere, tak zaberu minutu po ní. Vůbec si nedovedu představit, že bych stíhala ještě něco jinýho. S vařením to je pěkná bída a jídlo občas dávám na stojáka :slight_smile: Doufám, že se to všechno během šestinedělí srovná a budeme mít nějaký rytmus, zatím se nám to nějak nedaří a občas mám pocit, že mě z toho klepne :slight_smile:
14. kvě 2011 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zukoc Veliká gratulace ke krásné holčičce !!! :slight_smile:
14. kvě 2011 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol_h ...já zase obdivuju ty, co mají třetí dítko :grinning: , když dvě se dají zvládnout tak tak...?! :slight_smile:
Ale ono to asi prostě nějak jít musí... :sunglasses:
14. kvě 2011 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zukoc :No vidíš a mě teď v porodnici říkali,že se na bok nedává a nejbezpečnější je to na zádech.To o boku a ublinkávání platitlo právě za Petky a teď už zase ne.... :fearful: .Já ho právě dávám jen přes den a to právě jen když ho bolí to bříško a korutí se :wink: .Ale on má hlavičku na boku a už si ji i sám přetočí na druhou stranu.A u starších jakmile se ve 4 měsících uměli přetáčet sami,tak jsem je nechala na bříšku´i v noci,protože se na něj stejně hned přetočili jak jsem je dala na záda :slight_smile: .
14. kvě 2011 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ematyna To mas pravdu ja by som uz do troch deti nesla, asi preto ze som sito odzila 7 rokov ked som sa starala v rodinach o deti a to v rodinach kde ich mali minimalne 3 a z toho vzdy jedno malo daky handicap, dokonca v jednej rodine boli 4 deti a z toho jeden chlapcek bol autista a s tym to bolo naozaj narocne...a navyse boli vsetky predskolskeho veku :slight_smile:)) No keby som mala takto ficat nonstop 24 hodin denne pri 5 by som odkvacla :slight_smile:) - lebo uz maju minimalne 5 tych deti co som posledne pocula
@zukoc Gratulujem, vela zdravicka a nech vam pekne spinka :slight_smile:)

Jej inak mam radost ten nas krasne drzi tu hlavicku...poctivo tiez cvicime po trochu kazdy den

A odsavacka na VYSAVAC je ganiaaalna!!! Dnes sme skusili, strekli sme sprey Sterimar do nosika - ziadny plac, zapla som vysavac, odsala sople - ziadny plac, maly pri tom sledoval zaluzie /tie ho vzdy fascinuju/, takze to bolo rychlo a bez stresov. Pri ryme vrelo odporucam.
14. kvě 2011 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zukoc Gratuluji k holčičce a přeji jen vše dobré. A kdo vymyslel to jméno? Měli jste nějakou inspiraci? :slight_smile:
15. kvě 2011 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zukoc mooooc gratuluji k holčičce:slight_smile: krásné a zajímavé jméno.hlavně hoooodně zdravíčka.
15. kvě 2011 v 11:19  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak my jsme začali cvičit na břísku až od 3. týdne. Drobek mi na to přišel moc malinký a slaboučký. Četla jsem, že v měsíci má mimčo zvednout hlavičku na 3 sekundy a to stačí. To Vašík zvádnul, i když cvičil až od toho 3. týdne. Mimča se učí rychle. @ofelieee Kubík je pašák, že mu to tak jde.
@zukoc Gratuluju k miminku. Osobně si myslím, že nelze škatulkovat miminka a krmit je pravidelně co 2-3 hodiny. My někdy papáme i co hodinu. Jindy zase vydrží ty 3 hoďky. Ale už jsem slyšela názory starších mamin (babiček), že kdysi se jim v porodnici vozily mimča na jídlo, co tři hodiny a dřív ani náhodou. To by mě zajímalo, jestli všechny mimča šlapaly jako hodinky, nebo je nechali řvát hlady.
@ciernavila já odsávám klasicky. Vysavačem to musí být mazec, to tam toho musí být hodně :wink:
@kijir co se týče spaní na boku, tak tam, kde jsem rodila já, se to smělo. Dokonce mimča dávali i na polštář, což mi připadá, že to není dobré pro páteř.
15. kvě 2011 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy @debule moc děkuju holky :grinning: Jméno jsme chtěli takové,aby to nebyla divočina, ale taky aby nebylo všude kolem. Mám tu knížku od Knapové - Jak se bude jmenovat - a tam jsme vybírali.
15. kvě 2011 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov já myslím, že Dr. mluví spíš o té nejzašší hranici, co se týče tvorby mléka, ale to je tak cca 1. měsíc, než se laktace ustálí, jestli kojíme po hodině, je naše věc :grinning: U nás to je to samé, někdy vydrží i 3 hoďky a možná by spala i dýl a pak ji mám u prsa každou půl hodinu. Sestry mi ale říkaly, ať to nedělám, že si vyčuránci zvyknout často pít po menších dávkách místo aby se napily po dvou hoďkách pořádně. Ale jak to má asi jeden udělat, když to malý řve a vycucalo by si ruku..a dudlík dávat nechci :confused:
15. kvě 2011 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
krásné pondělní ráno

@zukoc A to jméno má nějaký význam? V té knížce jsou všechna jména nebo jen zvláštní,originální,netradiční?

@kijir Nám taky doporučovali dávat miminka na bok,kvůli blinkání. V porodnici jsme je měly po celou dobu na boku.

Holky spí vám mimča v noci v klidu? My pořád hekáme,mlaskáme,hýkáme a prdíme. Je strašně neklidná a nevím jak ji mám pomoc. :frowning2:
16. kvě 2011 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy noc v klidu bola teraz po dlhej dobe iba jedna, maleho stale tlaci brusko, niekedy aj v spanku tlaci ostosest aj dve tri hodiny kym si prdne alebo sa vykaka... momentalne zacal tlacit dnes rano okolo piatej, je uz pol desiatej a stale sa nevykakal a vidim ze tlaci, snazi sa, vzdy na plienke je len naznak ze cosi tam bude a stale nic...chudacik. mlaska hika tiez, ale nakollko ma aj sopliky tak aj obcas chrci, ale uz je to lepsie, rano som uz toho odsala vysavacom menej, stale davame kvapky do nosa. Teraz zaspal, spi uz tristvrte hodinku ale obcas sa natiahne a zatlaci...
Nas ked je nekludny tak to ma z toho ze si potrebuje prdnut alebo grgnut ci vykakat sa. Vtedy sa kruti, tlaci robi zvuky. Dost pomaha ked s nim cvicime, menime polohy atd, chytyim za nozicky a prisuvam k brusku, alebo ked lezi nadvihujem nozicky aj so zadockom. Horsie ze dnes som to skusala uz velakrat a stale nic, len tlačí a tlačí :frowning2:
16. kvě 2011 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy Miloslava Knappova - Jak se bude vaše dítě jmenovat
Jsou tam úplně všechna jména, která se mohou dát dítěti bez jakýchkoli povolení a papírování - tedy v té podobě, jak jsou uvedena v knize. Paní Knappová je snad jedinou znalkyní u nás přes jména a když někdo žádá něco extra nebo tak, tak ona k tomu musí vydat prohlášení, že je to možné a pak se je to jméno na matrice zpoplatněné. Těch jmen jsou tam mraky a některá jsou fakt praštěná :grinning: :grinning: U každého jména je význam, den, kdy slaví svátek a jaké jsou domácí podoby toho jména. Taky tam rozebírá vhodnost jmen k příjmení, libozvučnost, apod.. Má to přes 600 stran :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Bibiana - latinského původu - plná života, čilá :dizzy_face:
16. kvě 2011 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila děkuju, zatím to musím zaklepat - spinká božsky :grinning: :grinning: :grinning:
16. kvě 2011 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zukoc Taky jsme podle té knížky vybírali :wink:
@lusyy Náš Vašík se taky kroutí ze spaní, ale většinou to zaspí. Občas si prdne a i trochu zabrečí, ale je to všechno ve spánku. Asi jim nejde moc pomoct. Dávám mu večer ty probiotické kapky BioGaia, ale nevím, jestli to pomáhá, spíš je to jak vitamín.
@hobitkova Co se týče toho cvičení po císaři, tak nám v porodce říkali, že po šestinedělí se můžeme začít trochu víc namáhat, jako rychlá chůze a tak, ale vyloženě cvičit, to nevím. Asi je to na Tobě, jak se cítíš. Já teda když celý den lítám, tak mě to večer bolí, takže nevím, jestli bych brusle zvládla a ty jsi ještě v šestinedělí, tak by ses měla šetřit. Jinak přímé břišní svaly by se měly až po půl roce, ale to už je vyloženě posilování.
16. kvě 2011 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zukoc a mohla bych tě poprosit,podívat se na význam jména Judita a její domácí podoby. Hodně jsem se o to zajímala a na internetu jsem našla pokaždé jiný význam. Od hebrejského až po ugaritský význam a moc se to neshodovalo. Děkuji mockrát.

@petaov Já dávám taky ty probiotické kapky,ale dopoledne. Říká se,že jsou dobrý nejen na imunitu,ale když mají problémy s prdíkama. Což my nemáme,prdíme o stošest,někdy si říkám zda je to normální. :unamused:
16. kvě 2011 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy JUDITA - biblické jm., hebrejského původu (z hebr. Jehúdíth), znamená "židovka, žena z Judeje". Českou variantou jména je Jitka. Dom.podoby - Juta, Jutka, Juda, Judy, Juditka, Dita (osamostatnila se), Dituška ap.-Slov.,sch. Judita, hol.,dán.,něm.,franc.. Judith, angl. Judith - Judy, jody, Jodie (vznikla samost.jména), ital. Giuditta, špaň.,nor.,švéd.,maď. Judit, rus. Judif, pol. Judyta - Oblíbeno - jmeniny: 29. prosince
16. kvě 2011 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zukoc děkuji mockrát,já jsem se právě dočetla,že to byla žena které ochránila židovské město před vypleněním,tak jsem myslela,že tam k tomu bude něco víc. :slight_smile: Děkuju pěkně.
16. kvě 2011 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy Vašík taky dost prdí. Většinou při kojení se mi dost kroutí a prdí, je to sranda :slight_smile: Teď tu s ním sedím u počítače a zrovna vytuhnul. Ta miminka jsou tak sladká, nemůžu se na něj vynadívat.
16. kvě 2011 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@lusyy já zadala omylem, že se "mi to nelíbí " místo "odpovědět" , tak to není pravda :sunglasses:
tyhle větší výklady jsou taky v nějaký knížce, jsou to takový krátký pověsti o nositelce toho kterého jména, ale jak se to jmenuje nevím. Pamatuju, že jsme z toho četli na gymplu při ČJ - když jsme brali etymologii jmen a příjmení. Sem do té by se to při tom množství nevešlo :wink:
16. kvě 2011 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blinká nebo zvrací?

Pokud vyteče miminku z pusinky po kojení trochu mléka, není to obvykle nic vážného a je to považováno za fyziologický jev. Pokud však miminko vyzvrací větší množství mléka obloukem, pak už může jít o závažnější gastroezofageální reflux, který je způsoben nezralostí svěrače mezi jícnem a žaludkem. Miminka, která trpí gastroezofageálním refluxem, mohou špatně spinkat, sát, mohou být podrážděná a nepřibývají na váze.
Po krmení dítě nechávejte dostatečně odříhnout a ještě chvíli ho držte ve zvýšené poloze, neukládejte hned do postýlky nebo do kočárku. Pokud pije hltavě, můžete jej nechat odříhnout i v průběhu kojení, při krmení z lahvičky zkontrolujte velikost otvoru v savičce. Omezte zvýšenou manipulaci s miminkem brzo po krmení nebo ji provádějte opatrně, zkuste alespoň půl hodiny počkat s přebalováním, oblékáním a koupáním.

Větříky

Že Vaše miminko trápí větříky (meteorismus, plynatost), poznáte podle toho, že je mezi krmením neklidné, plačtivé, snaží se tlačit, může přitom zrudnout v obličeji a má vzedmuté bříško. Typické je, že epizody pláče začínají a končí náhle, bez jasné příčiny. Tomuto stavu se říká kojenecká nebo také tříměsíční kolika. Dbejte proto na dostatečné odříhnutí po krmení, sama omezte potraviny, které Vás nadýmají, cibuli, česnek, perlivé nápoje, luštěniny, čerstvý chléb, kávu a kořeněná jídla. Miminku můžete dát na bříško zahřátou plenku nebo můžete bříško hladit a jemně masírovat. Můžete mu také pohybovat nožičkami - přitlačovat je skrčené k jeho bříšku a natahovat je. Pokud se problémy s nadýmáním u Vašeho miminka častěji opakují, pak Vám může lékař doporučit používání rektální rourky a kapiček proti nadýmání nebo prebiotika. Kojenecké koliky většinou samy mizí ve 4. -6. měsíci věku, hlavně v souvislosti s přechodem na smíšenou stravu a s větší pohybovou aktivitou miminka.
16. kvě 2011 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojte holky :slight_smile:,tak jak se vám daří a co vaši mimísci :slight_smile: ?U nás docela dobrý,jen bych potřebovala asi týden spát :grinning: .Jiřík spí sice docela dobře,ale vzácně se všichni doplňují,tak že je každou hodinu vzhůru někdo :fearful: :dizzy_face: .Ale co je pro mě taky dost drsné je vypít ty\3 litry denně.Mám pocit že se jako utopím :grinning: ...
16. kvě 2011 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir s tím pitím mi to povídej, já piju odjakživa málo a i teď dá max. litr. Netrpím pocity žízně a tak mě to nějak nikdy nenapadne se napít :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Dneska jsme byli poprvé na procházce a pak jsme šli do poradny, ale vybrali jsme si sakra větrnný den :angry:
16. kvě 2011 v 17:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zukoc :No já mám právě pořád plnou sklenici na lince,takže kdykoli jdu okolo,tak se napiju,ale je to teda mazec :grinning: .Tady teda dneska taky pořádně fučí :unamused: ,ale budiž nám útěchou že koncem týdne slibují skoro léto :wink: ...
16. kvě 2011 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky víte co se ta naše potvurka naucila?vzdycky kdyz ji prebaluju ta pocka nez ji sundam plinu a nez ji stacim dat cistou tak se mi pocura tak ze ji to natece pod sebe takze ma mokry bodicko nekdy i kabatek no mazec takze se kazdy prebalovani i komplet prevlikame :grinning:
16. kvě 2011 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy Jéééé tak to my máme úplně stejný, akorát místo čurání kaká :grinning: :grinning: Jen převlíkám - ve dne v noci a občas to střelí i po mně a blízkém okolí :fearful:
16. kvě 2011 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zukoc : no kakani na me zatim zkusila jednou ale curani pravidelne :sunglasses:
16. kvě 2011 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
tak já se musím přiznat, že trošku dvě děti nezvládám...asi jak je mám oba dva doma, a ještě jsme nemohli ven, tak je toho moc...do toho Daník hrozně brečí...dneska spal jen 4hodiny v kočárku a jinak jenom brečí a brečí...i když ho chovám, tak brečí....a do toho Sonička do mě hučí z druhý strany... :unamused: no několikrát jsem na ní už vyjela úplně bezdůvdovně...
a ještě mi přijde, že přestala totál poslouchat, že je to trošku reakce na bráchu...jak ho mám věčně na rukou, tak má pocit ,že prostě musí počkat...a já to špatně nesu, natož ona... :frowning2:

no holky, potřebovala jsem se trošku vypovídat...jsem po dnešku totál vyšťavená... :pensive:
16. kvě 2011 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
přidávám se do klubu, taky mám pravidelně pokakané ruce. Posledně to střelil až na stěnu a pokakal i tatínkův snowboard, který je umístěný naproti přebalovacího pultu :grinning:
16. kvě 2011 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek