• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@kometka5 :Ahojda taky mám někdy pocit že je toho moc :dizzy_face: .Ale to je asi normální...Vždycky to ale odnese Jaroušek,protože jak s ním jsou trochu ty problémy,tak kolikrát prostě vystartuju asi víc než by bylo vhodné.Jenže člověk když je totálně nevyspalej a mimi brečí ačkoli je pro něj udělané vše co potřebuje do toho pořád někde lovím Petulu,kterej je jek nezřízená střela a doknce je natolik vyčůranej,že už přišel na to že když kojím tak na něj nemůžu :angry: ,tak prostě kolikrát pak vyletí a nakonec ho to mrzí :frowning2: .Takže se nestresuj,protože v tom nejsi sama :slight_smile: ,minimálně jsme dvě :grinning: :grinning: !!!
17. kvě 2011 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky, jak tu píšete o tom čůraní a kakání po sundání plínky - recepisem by mohla bejt bezplenková metoda... je tu o ní diskuze a spousta inforamcí tak vůbec na internetu... my v tom s Kubíkem jedem a je to bezva, kdyby nic jinýho, tak mám vždycky radost z každýho úspěchu, machruju v parcích, že mi pidimimi čůrá na keře a nestane se mi, že bych při masáži skončila mokrá :slight_smile: fakt doporučuju.. vlastně věřím, že je to pro mimča přirozenější než čůrat do plen... a je to báječný i v tom, že je to v tomhle věku jedna z mála komunikací, kterou mezi sebou opravdu máme...

Jinak včera mě pěkně vyšplouchlo počasí, vyrážela jsem vem okolo třetí a byla kosa a foukal studenej vítr, tak jsem na Kubu navlíkla čapku, mikinu, dala mu teplou deku a takovej ten překdryv do kočárku... no a když jsme se okolo sedmý vraceli dom, tak byl krásnej teplej klidnej večer a Kubovi pěkný horko. Zlatej šátek oproti kočárku :wink:
17. kvě 2011 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee už jsem o tom četla, že se má vychytat, kdy ty miminka čůrají a kakají, ale fakt nevím, jak bych to dělala, když slyším, že tam nakládá před kojením, během kojení i po :grinning: Vašík hlavně kaká, jenom počůranou plínu jsem měnila asi čtyřikrát za celou dobu.
17. kvě 2011 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
@kijir tak to jsem ráda, že v tom nejsem sama....mě přijde, že malá mi chce hrozně pomáhat i věci, který nezvládne a já to prostě nějak neustojím, protože malej pořád a pořád jen řve....takže na někoho musím zařvat, tak je chudák Soník nezjblíž...

tedy bezplenková metoda jde mimo mě...možná je to moje pohodlnost, nicméně fakt nemám čas abych u miminka neustále byla a čekala na jeho signál, až se mu bude chtít čůrat nebo kakat. to už teď nic neudělám, natož pak... :grinning:
17. kvě 2011 v 11:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zukoc díky za odkaz. Malé při pití už několikrát zaskočilo a já se úplně děsila, co kdyby se začla dusit, tak teď aspoň vím co dělat kdyby náhodou. Doufám, že to potřebovat nebudu, ale člověk nikdy neví.
@petaov chtěla jsem se zeptat, zítra jdeme na kyčle, je to tam v poho? Jdeme na fifejdy, určitě jsi byla taky tam, že?
17. kvě 2011 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
pro malou je signál k čůrání , když si ji vezmu nahou na sebe :grinning: nebo když ji sundám plínku, ale to je asi všude stejné :slight_smile: Teď jak jsme byly na kontrole u dětské, tak se první na váze počůrala a jak si ji vzala nahou doktorka, tak jí pokakala :grinning:
Holky, chtěla jsem se zeptat, jak často vám kakají miminka. Já jen kojím a celou dobu, když jsem jí přebalila, bylo pokakaná, to je asi 8xdenně. Teď už 3 dny kaká, tak 4x denně, ale jinak je O.K. Je to normální nebo má třeba hlad?
17. kvě 2011 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83 :Ahojda,kakání není signálem hladu,neboj :slight_smile: .Kojené děti nemusí kakat i několik dní,protože mateřské mléko je pro děti úplně a beze zbytku stravitelné.Jiřík teď kaká tak maximálně dvakrát denně a někdy ani vůbec.Zato to pak stojí za to :grinning: :grinning: :grinning: !!! A signálem hladu by bylo že nemá počůranou plínku minimálně 6krát za 24 hodin :slight_smile: .
17. kvě 2011 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83 ahoj, my jdeme taky zítra na kyčle :slight_smile: No, připrav se na to, že je tam tak 50 mamin a jede to tam jak na běžícím páse. Je to od 1h do 2h. Vyšetření trvá cca 2 min.
Mě se v porodnici ptali, kolikrát denně kaká a ja jsem říkala, že nevím, že má kakoš, pokaždé, když přebaluju (takže asi 10krát denně) a oni mi říkali, že čím víc, tím líp. Ale pak už se to asi ustálí a bude kakat míň. Plínku má počůranou taky vždycky, ale čiště jen počůranou jsme měli asi fakt jen 4krát za celou dobu.
17. kvě 2011 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir díky moc, už jsem měla strach, je pravda, že to pak stojí za to ta plína. Dneska byla až po záda :grinning: Počůraná je vždycky hodně. Jsi mě uklidnila, děkuji
17. kvě 2011 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzuli83 :Není přece za co :slight_smile:
17. kvě 2011 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov je, díky a to se tam chodí tak často? Měli jste to O.K. My jsme to měly v porodnici dobré, tak jsem zvědavá, co nám řeknou zítra
17. kvě 2011 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83 my to měli v porodnici taky dobré, ale teď jsme dostali široké balení. Dává to většinou všem, asi preventivně. Chodí se ve třech týdnech, v šesti a pak ve třech měsících.
17. kvě 2011 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
právě jsem dostala zánět močového měchýře :frowning2: Rozjelo se mi to hrozně rychle. Ve 2h jedu k dr., ale do té doby se asi zblázním. Máte s tím některá zkušenost? Můžou se nějaká antibiotika při kojení?
17. kvě 2011 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov : ahojda za normalnich okolnosti kdyz citim ze se o me pokousi zanet mocaku tak hned nasadim urologickej caj a proplachuju se nim porad vetsinou to pomuze anebo si koupim urinal v lekarne tak s tim k dr nechodim ALe nevim jak je to v tehotenstvi a pri kojeni jestli se ten caj muze nebo i ten urinal. hlavne hodne pij a uvidis co ti rekne dr. at je ti brzy lepe
17. kvě 2011 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy mi na ty záněty bohužel zabírají jen antibiotika, dost na to trpím. Dostala jsem nějaká slabá, abych mohla kojit, ale vzala jsem si je ve 3h a zatím nezabrala. Ta silná antibiotika, co jsem mívala vždycky, zabírala už do půl hodiny, ale musela bych u nich přestat kojit, tak snad ta slabá zaberou :frowning2:
17. kvě 2011 v 17:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, tak my jsme dnes byli na očním, protože ty první kapky od pediatričky nezabraly a očičko máme pořád lehce zahnisané, tak jsme nafasovaly druhé kapky (tobrex) a ten budem kapat dalších 10 dní. Ale říkala, že se mimčům slzné kanálky tvoří až do 2 měsíců, takže to zatím není žádná hrůza a že by se to mělo spravit.
@kometka5 taky mi občas ujedou nervy a schytá to chudák Domík, kolikrát je mi ho i líto, protože to myslí dobře, dává sestřičce cumel, hladí ju, ale bohužel vždycky v době když spí a akorát ju tím vzbudí ... včera ale perlil - když jsem kojila mi zdrhl z baráku v ponožkách až ven na ulici, kde máme ještě s dalšíma sousedama trampolínu a tam si skákal, no vrchol, můj se jenom vytočil dole ve dveřích a nezamkl, malý zmerčil auto a už mastil ... naštěstí bydlíme ve slepé ulici a v řadovce :slight_smile: ale i tak ....
17. kvě 2011 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné ráno mamči,potřebovala bych poradit. Jakou má mít miminko stolici,když je na UM. My máme kašovitou(asi jako při kojení) ale není žlutá,ale zelená a ta barva mě dost děsí. Ale není to žádný průjem. Stolice 1-2 denně a prospíváme,teď přibrala 300g za týden. Myslíte,že to mám řešit,nebo vyměnit stravu? :unamused:
Děkuji za rady.
18. kvě 2011 v 06:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy
Ahoj lussy.My sme na BEBE už od porodnice,teda ešte kojím ale kedže mám menej mliečka,tak ešte prikrmujem.Čo sa týka stolice,tak nám doktorka vravela,že zelená stolica občas nič neznamená,horšie by bolo ak by bola stolica ako voda a trvala by niekoľko dní.Doležité je,že priberáte na váhe :slight_smile:
18. kvě 2011 v 07:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stazina1 My jsme na Nutradefense a ve složení píší,že tam je olej z mořských řas a prebiotická vláknina,tak si myslím,že je to z toho. My ji máme od té doby,co dávám Nutradef.když jsme používali nutrilon,tak měla žlutou stolici,ale spíš zácpu. Tak nevím,zdy taky nepřejít na Bebu. :confused:
18. kvě 2011 v 07:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy
Ja som zatial s bebou spokojná,je pravda,že malý ma prdíky a krče v brušku po každom jedle ale vraj je to normálne.Horšie je to s jeho spánkom,naspí mi v priebehu dna cca hod.a v noci sa mi budí každé 2,5 - 3 hod.
Čo sa týka stolice,tak problém nemáme,kakáme po každom jedle,takže som fakt rada.
Už aby mal malý viacej mesiacov,dúfam,že mu tie prdíky ustanú a aj ten spánok :slight_smile:
18. kvě 2011 v 08:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
co se týče stolice, tak my máme pokaždé jinou. Někdy žlutou vaječinu, pak zelenou a dneska ráno úplně hnědou vodu. Občas se říká, že zelená je hladová, ale když přibírá, tak to je tím, že to tak zbarví nějaké jídlo, říkala mi to dr.
18. kvě 2011 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky chtěla jsem poprosit o radu, už nevím co s tou naší malou potvůrkou mám dělat, vždycky když mi usne v ruce a položím jí do postýlky tak začně strašně řvát úplně hystericky, i když nemá důvod, je přebalená, nakrmená atd... si říkám, jestli si nezačíná vynucovat pozornost...nemáte s tím nějaké zkušenosti? mám jí nechat vyřvat?
18. kvě 2011 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol_h Taky nám to malý dělá. Zkus ji nepokládat hned. Já ho na sobě měla vždycky tak 10-15 min., a už se mi zdálo, že je ťuhýk, tak jsem ho položila do postýlky a začal řev. Chce to asi huštat dýl. Když mi začne řvát, tak ho hned beru na ruce a snažím se ho znovu uhuštat, protože to je ještě takový rozespalý. Vyřvat nenechávám, jednak bychom ohluchli :slight_smile: a jednak by se tím totálně probral.
18. kvě 2011 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov - od pěti hodin od rána je teď půl hodiny v klidu a vypadá, že tvrdě spí :slight_smile: je to občas teda záhul. Zkusím ji tedy uspávat v ruce dýl, snad ji tím moc nerozmazlíme a nebudu jí mít na ruce celý den :slight_smile: máš pravdu, nechat vyřvat to nejde, to je tak hysterickej řev, že se bojím, aby se neudusila...
18. kvě 2011 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kuk holky, tak já už kojím jen z jednoho prsa a z toho už taky teče málo, tak jsme začali dokrmovat Sunarem no co naděláme. Jinak v pondělí jsme byli na vážení a malá přibrala za 16 dní 800 g,je to pěknej otesánek :grinning:
18. kvě 2011 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol_h děti do 3 měsíců údajně rozmazlit nelze, vyřvat bych taky nenechala, takže já tu kolikrát lítám jak střela, když uspávám malého nebo krmím a do toho malá začne řvát, tak lítám od něho k ní, strčit cumel, což zabere tak na chvilku, na chvilku na ruky a tak pořád dokola než usne, někdy fakt super blázinec, ale ona se fakt se chce asi aj chvilku potulíkovat, protože když ju mám na rukách fakt třeba těch 10 minut, tak vytuhne úplně dotvrda
18. kvě 2011 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak dneská je náádherně, byly jsme dopo venku a teď mi obě spinkají, tak v klidu obědvám :wink: Teda Bibča zatím spinká pořád, takže pohoda. Škoda jen, že je to jen tím, že je to takový mrně a že toho spánku bude ubývat :fearful:
18. kvě 2011 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83 ahoj, tak co kyčle, jak jste dopadly? My už máme to balení jen na noc, už se nám to zlepšilo.
18. kvě 2011 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova taky jsme meli ucpany slzny kanalek a na radu moji maminky jsme masirovali a to zabralo... jedes briskem prstu (samozrejme s ostrihanym nehtem) - nebo ja to delala vatickou od koutku ocicka podel nosanku ... docela tlacit (az je kuze bila)
to jsem udelala cca 5x a opakovala nekolikrat denne ... fakt to pomohlo
jinak jsme cistili ocicko vatickou namocenou ve fyziologickym roztoku

jinak ja se taky pridavam k tem, co musi uspavat na ruce :grinning:
ale uprimne, fakt se bojim, ze uz je rozmazlena :confused:
takze vy rikate pokracovat?
18. kvě 2011 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek