• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@marketnieuw jj, tu masáž nám dr. taky ukazovala, takže taky 5x denně po tom, co jí kapnu ty kapky, masírujem a na čištění mám nějaký roztok z lékárny, tak snad nám to taky zabere
s tím uspáváním, co mám aji knížku "Každé dítě umí dobře spát" tak tam tuším psali, že až od dvou měsíců má smysl dítě pomalu začít učit samo usínat v potýlce - mimochodem ta knížka je fakt dobrá, dobře napsaná a dobré rady, pomohlo nám to usměrnit i Domíka, co se týče usínání
18. kvě 2011 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my pres dem uspavame v kocarku je v nem cely den akorat na krmeni chodime domu jinak furt venku doma se ji moc nelibi a vecer uspava taky na ruce a v noci bud usne sama v postylce a kdyz ne tak si ji beru do postele a tisknu k sobe to usne takze bude taky pekne rozcapena na to spani :confounded:
dnes nam jsou 4 tydny kojeni se nam pekne rozjelo uz neprikrmujem, mamka uz je taky v poradku uz se necistim ani nic tak parada :slight_smile:
18. kvě 2011 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova no tak to jsi me uklidnila... v noci po kojeni mi usne hned krasne, ale pres den... je unavena, ale presto v postylce nebo kocarku ne a ne usnout - musim ji tam dat uz tuhou :grinning:
ale to vy vsechny znate :grinning: :grinning:

tu knizku si budu muset teda poridit :wink:
18. kvě 2011 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja sa riadim podla toho co som niekde citala ze dieta sa ma dat do postielky ked je v polospanku a nie uz ked spi. Lebo ked sa da v polospanku uvedomuje si ze je v postielke a nema taky sok ako ked ho tam dame spiace a nahodou sa prebudi a v soku zisti ze nie je v naruci ale v posteli. Nas sa naucil sam zaspat v postielke vecer a cez den v košíku, v kočíku vonku tiez....najprv kuka troska okolo seba a sam zaspi. Dnes sa dokonca v kosiku prebudil zamrncal, ja som nepribehla na prve zapistanie, tak sa pokukaval okolo seba a sam zase zaspal.
Ale asi nie na kazde dieta to plati to je mozne...

Baby ak chcete niektora knizku Kazde dieta potrebuje pravidla alebo tu o tom spani, tak je tu o tom diskusia, mne ju jedna baba poslala na mail, cize mozem preposlat kto bude mat zaujem.
18. kvě 2011 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
a co si pamatuju i s Domišem, tak do těch 2 měsíců mi vždycky vytuhl při kojení, tak jsme ho dali do postýlky a fakt kolem těch 2 měs začal být vzhůru a on si tam pak v klidu usl, na to jsme měli štěstí, do roka spal ukázkově, kéž by si z něho malá vzala příklad, zatím to vypadá nadějně, teď kuká v postýlce a tak do půl hoďky si sama usne, v noci ju pak jenom nakojím a šupnu zpátky do postýlky, zato přes den sama nezabere, to buď uhušat na rukách, v kočáře nebo tak stokrát podávat vypadlý cumel :confounded:
jenom jsem se chtěla ještě zeptat, dodnes jsem kvůli té její malé váze kojila co dvě hoďky, ale dnes přes den mi hodněkrát ublinkávala, tak jsem si říkala, že je asi čas začít kojit co tři hodiny, co myslíte? podle mě jestli ublinkává musí být přecpaná, už mi to aji hodně teče, sundám podprdu a prším :grinning: :grinning: :grinning:
18. kvě 2011 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova mam uplne ty samy starosti jako ty :grinning:
i s usinanim (kdyz je v postylce nebo kocare, tak musim co 10 vterin podavat dudlika :slight_smile:),
i s kojenim - mliko mi tece tak hrozne, ze se u toho mala kolikrat dusi :unamused:
uz jsem i davno prestala odsavat (mam uz stejne plnej mrazak :grinning:), aby se mi tolik netvorilo... a nejak to nepomaha

@ciernavila to ja ji davam spat, kdyz vidim, ze je unavena a usina - ale proste jak ji polozim, tak se totalne probere... a pak se tak rozerve, ze je uz tuplem vzhuru
18. kvě 2011 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem taky toho názoru, že by se samostatné usínání mělo učit až od těch 2. měsíců, slyšela jsem, že i do tří měsíců, je to ještě v poho. Mimča jsou ještě mrňavé a chcou se tulinkat a usínat u nás. Mi zatím usíná jen u prsa, pak když se probere, tak ho ještě uhuštám na rukách. Jinak bdělé stavy zatím nemáme, budí se jen na jídlo a hlad je sviňa, tak to bych ho asi nepřemluvila, ať to zaspí :grinning:
19. kvě 2011 v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Znáte někdo knížku "Manuál pro začínající maminky" ? Uvažuju o koupi, ale nevím, jestli to není zbytečné.
19. kvě 2011 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezké ráno, tak to jsem ráda, že jsme na tom s tím usínáním všechny stejně :slight_smile: po včerejším probrečeným dni jsme měli alespoň krásnou klidnou noc :slight_smile: Dneska bude nádherně, tak se těším, až vyrazíme na procházku....doufám, že dneska bez breku :slight_smile:
19. kvě 2011 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov tak to jsi me uklidnila, tak ja budu vesele rozmazlovat dal :grinning: :grinning: :grinning:

nase mala uz je pres den docela dost vzhuru, tak jsem se chtela zeptat, co se s takovym mesicnim miminkem dela? :grinning: krome davani na brisko a noseni a mluveni?
po krmeni je treba hodinu az hodinu a pul vzhuru, tak uz nevim, cim to naplnit, protoze sama v postylce bejt nechce :unamused:
19. kvě 2011 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
krásné ranko holky,tak my jsme měly taky včera hodně uplakaný den a pořád jsem jen chovala,ale ani to nepomáhalo,asi měla blbou náladu.

@marketnieuw Taky řeším co s ní,když nespinká a na bříšku se mi strašně vzteká,nejradši se chová a musím chodit,jelikož ona ráda pozoruje. Jenže mě pak bolí nohy,záda i ruce :unamused:

@ciernavila Mohla bych poprosit o přeposlání? To je jen nějaký výtah?
19. kvě 2011 v 08:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy ... taky musime chodit, jinak se nudi :slight_smile:, takze taky me boli zada a ruce...
obcas ji i doma soupnu do vaku http://www.modrykonik.cz/fotoblog/marketnieuw/album/kara-15-4-2011/6866091/ (aspon mam pak volny ruce) ... hrozne se ji tam libi a hned tam vytuhne (nelibilo se ji to akorat jednou, ale to mela nejakou blbou naladu)
takze ted premyslim, ze si poridim ten elastickej satek, protoze z tohohle vaku mi muze vypadnout, kdyz se predklonim :grinning:
19. kvě 2011 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw taky uvažuji,že bych si něco takového pořídila,ale spíše bych šla do nějakém krosničky,jelikož se bojím,že by takto neviděla a rozčilovala by se. :grinning:
19. kvě 2011 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy taky planuju poridit nekterou z techhle: http://www.malvik.cz/Vyrobce/Baby-Bjorn/Klokanky-krosny/
za 2 tydny jedeme na prodlouzeny vikend pryc, tak na prochazky v terenu to bude urcite nejlepsi ...
a urcite je to jednodussi nez vazat satek (ale chce to vyzkouset, nase mala to ma v satku taky rada, asi jak je tam zmacknuta :slight_smile:)
19. kvě 2011 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw jojo,něco takového,já jsem ještě našla toto http://www.detskezbozi.com/nosic-chicco-go-2010.html- je to malinko levnější. trochu se obojím,že se ji v tom nebude líbit a bude to zbytečný,ale musíme to vyzkoušet. Dej vědět,po výletě,jak se to malé líbilo. :grinning:
19. kvě 2011 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukám,že se to nezobrazí,tak dej kdyžtak www.krtecek.com a je to pod sekcí krosničky,šátky. Mě se tam líbí cca za 500,- ta žlutá :grinning:
19. kvě 2011 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy no, to jsou hezky barvicky... ta ruzova je taky pekna :slight_smile:
a o tolik levnejsi...
19. kvě 2011 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky :slight_smile:
Koukám,že tu diskutujete o usínání,já teda musím říct,že po nakrmení a odkrknutí okamžitě pokládám do postýlky,protože předchozí děti mě vyškolily víc než dost, ono takové hodinové nošení ve dne v noci, to byla síla teda :frowning2: a to se ještě většinou stalo, že i po té hodině jsem je dala do postýlky a řev, takže teď buď usne ještě při krmení (odkrknutí) nebo prostě v postýlce chvilku mžourá a pak usne.
19. kvě 2011 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw jojo,jsou hezký barvičky i ta cena :grinning: jen ,aby ti naši mrňousci tam chtěli být. :grinning:
19. kvě 2011 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina my mame prave problem s odkrknutim a tim to vsechno vlastne zacalo - trva ji to i pul hodiny, bez toho se ji bojim polozit :unamused: ... no a mezitim se tak jako probere a ted uz si na to asi zvykla....
takze ty rikas nechovat? :dizzy_face:
my teda v noci problem nemame - to usne hned...
19. kvě 2011 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw no jestli jí odkrknutí trvá déle, tak asi raději nepokládej,pak by se ublinkla,začala by škytat a stejně by nespinkala, já také čekám až si Verča krkne třeba 10 min.,ale ona mi právě na tom rameni hned vytuhne :slight_smile:
19. kvě 2011 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina no mne teda skyta stejne... po kazdym kojeni :frowning2:
a u toho se rovnou jeste vykadi :grinning:
19. kvě 2011 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Řekla bych to asi takhle...chovat ano, ale uspávat na rukách ne :wink: , to samé s kočárkem, vždycky jsem s ním drncala i když nebylo proč a pak jsem musela drncat pořád :unamused:
19. kvě 2011 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy Mal by to byt preklad knihy, ja to mam v dvoch castiach - deti potrebuju pravidla a potom ta s tym spanim, tak mi prosim posli do posty na aky email ti to mozem poslat.
Inak ked sa chce tak chovat neuvazovala si o manduce neskor? Moj to nevyzaduje ale strasne ma ta manduca laka, lebo som viazala vcera satku a ta mi pride troska zlozitejsia. Aj ked manzel si mysli ze naco manducu ked satka je podla neho variabilnejsia a je to len vec cviku to viazat...
19. kvě 2011 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
tak já od rána houpala a houpala ahoupala...před hodinou jsem dohoupala, tak jsem vyžehlila uklidila a už vidím, ja kse malej zase vrtí...já se snad zblázním...asi už si v životě jen tak nesednu... :grinning:
jinak já tedy přes den ani né tak uspávám, jako prostě chodím, chovám, aby nebrečel a on pak usne...nicméně v noci prostě nakojím a on spí nebo usíná v postýlce...jestli reaguje na to, že je tma a že se spí... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

já ani nevím, proč D. brečí...doufám, že až ho začne trošku něco zajímat, že ho to zabaví, protože takhle prostě brečí, pak se chvilku propíná, že ho bolí břiško a pak prostě jen brečí a brečí....dudlík mi přestal chtít, pořád ho vyplivává, ještě zkusím koupit ten kulatej, aby to připomínalo bradavku, tak snad ten se mu bude líbit...
nejlepší je, že když přijde manžel doma, tak je hodnej...protože je vyřvanej z celýho dne, tak pak podvečer a večer a noc prospí....
19. kvě 2011 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw Nad krosnou taky uvažuju, protože bychom rádi v létě na hory na chatu. Ale můžou se tam mimča dávat, když ještě nesedí a nedrží hlavičku, nezničí jim to páteř?
19. kvě 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov Babybjorn urcite - maji jednu, ktera je od 3 mesicu a ty ostatni jsou vsechny od 0 mesicu, takze ty jsou urcite v pohode... u ostatnich znacek nevim
19. kvě 2011 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
No rozhodne pre namensie je najlepsia satka aspon do troch mesiacov inak tie nositka su lepsie ergonomicke - Ergo, manduca atd, tie vsetky maju aj novorodenecke vlozky. Ale aj tak je najlepsie ho zvislo davat neskor, kym je takto maly by som ho davala tiez len v satke uvaz "koliska" Vcera so to skusala ale este potrebujem cvik :slight_smile: Daka mamina inak vravela ze nosila male babo do troch mesiacov v manduce vraj jej to odporucil ortoped a ze je to dobre na koliky, ale ktovie ci je to pravda... Ale manducu ma aj kamoska a strasne si to chvali, no kazdemu sedi nieco ine, niektore deti v tom napriklad vobec spociatku nechcu sediet a po tyznoch ci po mesiaci akoby utal a zacnu sa radi nosit... Moj pokus o satkovanie:
19. kvě 2011 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Inak maly tam bol ticho v satke ale spal tak neviem ci sa mu pacilo alebo nie...mala som ho tam len kratko ale vyskusam aj na dlhsie
19. kvě 2011 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov ahoj, na kyčlích v poho. Prý plenku navíc dávat nemám, jen nemám balit do zavinovačky ať nemá nohy u sebe. Ještě máte nějakou kontrolu?
19. kvě 2011 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek