• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
já musím zaklepat, teď posledních pár dní je malá zlatá. Pořád spinká, budí se jen na kojení. My měly taky problém s odříhnutím. Nechám si jí 10 minut na rukách, pak ji dám do postýlky a do půl hoďky se vzbudí a pláče a když jí vezmu, tak si odbrkne ještě třeba 2x a pak už spinká. Doktorka mi říkala, že některým dětem to trvá než se ty vzduchové bubliny dostanou nahoru. Někdy se vzbudí až za hoďku. Dneska v noci jsem totálně zaspala a zapoměla jí vzbudit na kojení :sweat_smile: Vstala až po 6hodinách. Za to dopoledne to doháněla, jsem jí kojila po maximálně 2hoďkách.
19. kvě 2011 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83 Jdeme zase ve třech měsících na kontrolu. O zavinovačce mi nic neříkali, furt ho do ní balím.
19. kvě 2011 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov to je dobré, oni každému říkají něco jiného. V té zavinovačce má nohy u sebe tak asi proto. Jen se jí blbě spí, má mit zvednutou matračku a když spí na volno, tak je vždycky sesunuta úplně dole. Na noc jí zavinovačku nechávám, mám strach, aby nezajela pod peřinu a neudusila se
19. kvě 2011 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zukoc Blahoželám k miminku

@ciernavila Prosím, mohla by si mi to tiež poslať? Myslela som, že budem zásadová mama a zatial mám pocit, že Pavlíčka hrozne rozmazlujem.
19. kvě 2011 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, Pavlík mi nechce pásť koníčkov. Keď ho máme v náručí, tak krásne drží hlavičku, ale keď ho položím na bruško, tak sa strašne rozčúli a začne plakať (nechcem ho nechať vyplakávať, pretože máme problémy so srdiečkom a kardiolog mi vravel, že to nieje vhodné, pretože može prestať dýchať). A naviac mi ublinkáva. Takže po nakrmení ho ešte pol hodiny držím v náručí a až potom odkládam do postielky. Takže dúfam, že ho nebudem musieť nosiť na rukách do 12 rokov.
Naviac sa mi sám začal obracať na bok. Zdvihne nožičku a ručičku a švihne sa na bok. Je to normálne v necelých 5 týždňoch? Bojím sa, aby neprepadol na bruško a neudusil sa. No vystrašená prvorodička.
19. kvě 2011 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím dievčatá.
Kedže máme miminka v rovnakom termíne,prosím o radu.Náš malý príšerne plače pri odříhavaní v polohe na pleci,aké polohy používate pri odříhnutí?
Ďakujem
Krásny večer a hlavne kludnú noc všetkým maminkám a miminkám :slight_smile:
19. kvě 2011 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my máme něco s očičkem...má ho totál zalepené, když spinká, tak pak ho ani neotevře, totál zhnisané...tak zítra míříme k doktorce...optalmo-septonex nepomáhá.... :frowning2:
19. kvě 2011 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana ahoj, posli mi prosim do posty na aky mail ti to mozem poslat
19. kvě 2011 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak my jsme dnes byly v poradně a malá už konečně překročila hranici 3 kg (3.130g) :grinning: už má skoro bráchovu porodní váhu, už se nemůžu dočkat až bude mít 3,5kg a šupnu ju do Manduky, přes den moc nespí, je taková chovací, na rukách mi vždycky vytuhne, ale s malým ju nemůžu mít celý den na rukách, tak si myslím, to bude pro ni to pravé a i pro mě
19. kvě 2011 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana ahojky,tak my máme úplně stejný problém. Na bříšku nechce zvedat hlavu a strašně se rozčiluje a řve. Když ji nosím,tak krásně hlavu udrží a pozoruje. Nevím,zda to je normální :unamused: Možná se jim jen na břichu nelíbí. A hlavně já musím nosit pořád. V kolíbce mně vůbec nevydží. :confounded:
20. kvě 2011 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, včera nám skončilo šestinedělí a na kontrole jsme navážili 4550g, což je tedy 850g za 2 týdny, tak dr. koukala a ptala se jestli ho i přikrmuju. To je to naše celodenní kojení :grinning: Na břichu cvičí jen občas, moc se mu taky nechce. No, včera u dr. ležel jak placka :slight_smile: Je to lenoch. Taky občas začne natahovat, když vyloženě nechce, ale když má dobrý den, tak na chviličku hlavu zvedne.
@lusyy Nechci radit, ale myslím, že na to pozorování bys ji ještě nosit neměla, ať si nezničí páteř. Já s ním tak jen se dím na odříhnutí, ale chodit se nemá.
@zuzuli83 O zvýšené matraci ti taky říkali tam? To my taky neděláme :confused:
20. kvě 2011 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Juhuuu boli sme na kycle a doktor povedal ze maly ich ma tak krasne akoby som balila nasiroko. A pochvala ze doma latkujem. Ufff ale da to zabrat , dnes som pocas hodiny a pol prebalovala asi 5 krat. Maly hlasi kazde cvrknutie. To jedine ma odradza dat latkovu aj na noc. Mne sa inak maly troska vyhadzal na tvaricke, bojim sa ci to je len novorodenecke akne alebo daco vaznejsie - ekzem a tak... :frowning2: Budeme sa musiet spytat doktorky
20. kvě 2011 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
My též máme nějaké akne a na tvářičkách mi to připadá jako ekzém. Zkouším na to dávat odvar z černého čaje a dr. nám též radila opthalmo septonex a dubovou kůru. Tak snad nám něco zabere.
20. kvě 2011 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
tak máme atb. kapky do očí a zánět spojivek...já doufám, že to třeba malá nechytí taky...
dotázek a myslíte, že ho to bolí? já zánět spojivek nikdy neměla, tak to neumím posoudit...

jinak nosit vzpřímeně by se opravdu nemělo, jen na odříhnutí, jinak na pozorování se má nosit v klubíčku, jakoby záda a hlavičku opřenou o tvojí hruď a nožičky dávat k bříšku....
já tohle u malý dost zanedbala a pak jsme chodili hodně dlouho na rhc...špatně pásla koníky (prakticky dle doktr. je vůbec nepásla, protože to vypadalo jinak) a pak chodila hodně dlouho po špičkách...fakt jedno se nabalovalo na durhý...
20. kvě 2011 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila
@petaov já bych řekla, že je to novorozenecké akné...zmizí to časem...nic bych na to nedávala...
20. kvě 2011 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 zkusila jsem jen ten čaj. Nic jiného dávat nechci. Snad to fakt časem zmizí. Vypadá to hrozně a přitom se snažím jíst potraviny, které by mu neměly vadit :frowning2:
20. kvě 2011 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov malá to měla taky...Daník zatím ne...ale je to reakce na všechno kolem, na vzduch, pyl, na prací prášek (přejedeš mu tvářičky, když ho oblíkáš), na to, co jíš...není to, že jíš něco špatně, spíš prostě jen reakce, jak se se vším seznamuje... :wink:
20. kvě 2011 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
mozno to je i od potu, ma to hlavne na lickach a krku, vcera bol dost na teplo obleceny
20. kvě 2011 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky poradte jak ty mrnousky oblikate v takovymhle teplu do kocarku?furt tak nak tapu mam strach aby neofoukla ( treba dneska ma bodicko bez rukavu tricko s dlouhym a kabatek ale ten uz ji ted sundam, a polodupacky a ponozky a bavlnenou capku)
20. kvě 2011 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak na tvarickach ma taky takovy pupinky myslim ze jsou to asi ty potnicky nikde jinde po tele to nema
20. kvě 2011 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já oblékám podobně. Bodyčko s dlouhým, polodupačky a čepku. Kabátek dávám ráno, ale teď už začíná být teplo. Mám ho ještě v zavinovačce a tu pak třeba odhrnu. Beru s sebou vždycky i deku, kdyby foukalo.
20. kvě 2011 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov já ji nosím,tak že má vždy o mě opřenou hlavičku a držím ji pod zadečkem-takže je v klubíčku a ona kouká,když ji něco zaujme,tak tu hlavu zvedne,ale ne na dlouho. Takže myslíte,že to může ublížit. Potom tedy nevím jak by se mimča nosila. :unamused:
20. kvě 2011 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy :no potom ji můžeš nosit jak píšeš,ale obráceně :slight_smile:. Jako aby měla zádíčka a hlavičku opřené o tebe :wink: .
@pusolamy :tak my máme taky jen body s dlouhým a polodupačky nebo nějaké tepláčky a ponožky a slabounkou bavlněnou čepičku :wink: .Říkám vám,že já mám třetí mimi,ale s tím oblékáním to je oříšek i pro mě :slight_smile: .
20. kvě 2011 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy buď tak jak píše kijir, a nebo klasické klubíčko, jako když ji máš v šátku. Hlavičku má v tvé loketní jamce a držíš ji pod nožkama, má tak prověšenou dupku a dobře se tak prdí. Nebo já ho chovám přímo v zavinovačce. Ale z toho tvého popisu jsem pochopila, že ji máš na svislo. To je dobré pro odříhnutí, ale jen v sedě. Mi Vašík taky občas v tomhle držení zvedá hlavičku, ale to by neměl, protože neleží na rovném, tak se bojím, ať si fakt tu páteř nepoškodí, tak si sedám více do polosedu. Když tak mrkni do knížky Něžná náruč rodičů, tam je spousta různých poloh pro nošení, odříhnutí atd. :wink:
20. kvě 2011 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov ne, to mi říkala, dětská, že se jí vrací mlíčko a pak jí bolí bříško, tak máme zvýšené matrace všude, v postýlce, košíku i kočárku. Stejně sjede úplně dolů a pak se akorát vzteká.
20. kvě 2011 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy tady jsou nějaké obrázky http://www.babyweb.cz/Clanky/a4069-Jak-nejlepe-prenaset-detatko.aspx
Tu první svislou polohu tam uvádějí, jako polohu k přenášení na krátké vzdálenosti, na dlouhé nošení to není.
Trojka je to, co popisovala kijir.
20. kvě 2011 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Téda holky to byl dneska krásnej den,co?Nebo u vás někde byla bouřka?Tady teda ne,ale už se schylovalo a nakonec nic :grinning: .Byli jsme celé odpolko venku a hlavně že jsem namazala děti,ale maminka si spálila ruce a ksichtík :grinning: :grinning: :grinning: !!!No a teď už mi zvířátka spinkaj tak abych neusnula než přijede manža z odpolední dala jsem se do pečení mufinů :sweat_smile: .Jen se bojím aby manža nepřijel a od nás se nevalil černý dým a já si v klidku nespinkala jsem totiž dost zralá :wink: :grinning: :dizzy_face: ...
20. kvě 2011 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana moc děkuju za gratulaci :slight_smile:
Ahoj holky, tak máme konečně krááásně, co. I když skoro až moc, já nebejt po porodu, chodím snad všude jen v plavkách :grinning: Jinak já oblíkám teď body s dlouhým rukávem a dupajdy do pasu, toť vše. A i tak je krásně teploučká, s sebou nosím slabou deku, když se vracíme pozdě domů a přes korbičku mám plenku, kvůli slunci a taky, aby tam nefoukalo. Když vyrážím dopoledne, tak přidám lehčí mikinku a slabou čepičku, ale to pak musím vždycky sundat, jak je zpocená. K těm polohám, se starší dcerou jezdíme od jejích 3 měsíců na plavčo k paní Kiedroňové, autorce knihy Něžná náruč rodičů, jak psala @petaov, tak tam si samo na tom držení extra potrpěli :stuck_out_tongue_closed_eyes: , ale zas, když to má být děťátku k dobru :dizzy_face: , pak jsem tím "terorizovala" celou rodinu, jak mají správně držet :grinning: :grinning: Já používám na odříhnutí "tygříka", to je přes předloktí, ale ani jedna holka mi moc nekrkaly, tak je po kojení pokládám na bok a nechám chvilku v klidu a pak už je to dobrý..většinou :wink:
20. kvě 2011 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a holky, vy co mátě starší robátka, poraďtě mi fígl na uspávání, já ani manža ut starší zaboha nemůžem uspat, a to ani když jde vyjímečně dobrovolně :wink: Trvá nám to tak 1 až 1,5 hodiny, což je vážně mazec. Když uspávám já, tak jsem pak už úplně vynervovaná a na ní samozřejmě vzteklá, protože si představuju, co bych za tu dobu mohla všechno udělat. Kolikrát tam u ní vytuhneme a pak už nezvládneme vůbec nic, jen zuby a jít spát za ní :angry:
20. kvě 2011 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy tyhle baby nosítka jsou fajn, mám taky jedno od Chicca, akorát, že děti by se v tom měly nosit, až když samy sedí, tzn. samy jsou již ve vzpřímené poloze. Teda pokud to nosítko nemá krom varianty k sobě, od sebe, ještě i tu ležící, tam to pak jde, ale zase se to nic moc nosí :frowning2:
Oni výrobci píšou, že je to od narození, ale není to vhodný vzhledem k psychomotorickému vývoji - viz. ta Něžná náruč rodičů
20. kvě 2011 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek