• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@zukoc :To máš teda dobrý můj manža by neslyšel ani dělo kdyby střílelo vedle něj :grinning: :angry:
23. kvě 2011 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir no jo, jenže já si pak připadám jak neschopná matka, všechny ostatní pozorují děti, zda dýchají a tak, vzbudí se při sebemenším špitnutí a já chrápu jak poleno :angry: :grinning:
23. kvě 2011 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83 akné máme též hrozné. Docela nám pomáhá ten odvar z černého čaje, ale chce to čas. Jo, mi zas dr. řekla, že mám narvat dudlík, ale ona ten řev nemusí poslouchat, tak si to dělám po svém a kojím ho, když chce. Každé mimčo je jiné, náše mu Vašíkovi prostě chutná. Jsem ráda, že prospívá a víc mě nezajímá :slight_smile:
23. kvě 2011 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83 : být tebou tak v noci nebudim nam doktorka taky rikala kojit max po trech hodinach i v noci ale prdim na to jsem rada ze spi takze treba tuhle spala asi od pul desate do pul pate a hlady neumrela.
@karol_h : u nas byla dr. doma hned po prichodu z porodky a zdalo se ji ze je mala moc krabata ma vystouplou tu fontanelu a ze mame malo pocuranych plinek tak nam rekla at se druhy den prijedeme zvazit k ni a tam zjistila ze jsme jeste ubyly od propusteni z porodnice tak jsme tyden a pul davaly po kojeni jeste nutrilon a pak uz se mala rozpila a ted uz zas pije jen ode me a pribývá pekne
@zukoc : já v noci chodim kojit do obýváku v sede na kojici polstář a spim u toho taky mala je v tom polstari pekne zapadla tak nemam strach ze mi sklouzne na zem tak si klidanko hodim sloficek u toho a pak se vratime do postele
23. kvě 2011 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov a jak dlouho už to máte? Malá to má od pátku a vypadá to děsně. No já jsem udělala černý čaj a několikrát denně jí to potřela tamponkem. Doktorka mi říkala, že to trvá tak měsíc než to zmizí. Jsem z toho celkem zdeptaná :frowning2:
23. kvě 2011 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,

@zuzuli83 já si taky nastavuju budík, protože malý mi v noci spí moc pěkně a fakt mu nedělá problém vzbudit se až ráno...a jelikož Sonička byla to samý, a já ve třech měsících najednou neměla mlíko, a lakt. poradkyně mi řekla, že je to z toho nočního nekojení...takže teď už nejsem tak líná (i když jsem si taky říkala, že jí přece nebudu budit) a budím a kojíme...
23. kvě 2011 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak já už jsem byla od toho jeho plakání tak zoufalá, že jsem si koupila babyvak, ale nějak ho tam neumím dát...
do toho se mi začal hrozně propínat, zaklánět...snažím se ho nosit jen jak se má, buď na ruce nebo že se opírá o mý prsa, ale teď už to moc nejde...protože on je hrozně našponovaný...tlačí proti mě a já se bojím, že když se s ním budu prát, že mu snad něco zlomím...
ona to měla i malá, museli jsme pak chodit na rhc a byl z toho docela problém...
myslela jsem si, že se tomuhle vyhneme ale asi ne...
23. kvě 2011 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, mohla bych se k vám přidat? Mám třetího chlapečka Tobiáška, narodil se 11.4.2011 a ráda bych se někdy poradila a podiskutovala.Díky
23. kvě 2011 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 někde, ale už nevím kde, jsem četla, že to propínání je z pálení žáhy, že jim ta poloha ulevuje... Kubajs to teď taky docela dělá, když třeba leží, tak jakoby se chtěl pořád dívat "nad sebe"... takže je asi důležitý hodně odkrkávat, jinak nevím...

k tomu nošení, nejsem žádnej všeználek, ale strašně bych si dala pozor na takový ty laciný nosítka, kde ty děcka visej jen jakoby za "slipy" :slight_smile: myslím že to samo o sobě může bejt dost nepohodlný, já bych to teda dost nechtěla, tak proč mimi? :wink: ale taky svislá poloha a záda... v tý knížce Něžná náruč rodičů je dobrej tip - mrkněte se , když vezmete dítě nahatý do svislý polohy, do zrcadla. oni se jim ty záda tak všelijak zkroutěj... je jasný, že firmy jako chicco potřebujou ty nosičky prodat, tak je doporučej co nejmenším...
23. kvě 2011 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majena vítej :slight_smile:
23. kvě 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 nám taky v porodce říkali kojit max. po 4 hodinách, ne kvůli mimču, ale kvůli mlíku, že se pak přestává dělat. Ale ona se vždycky tak nějak +- vzbudí :sunglasses:
@pusolamy já zas nemůžu jít pryč, protože ta starší děsně blbě spí, má úplný záchvaty a kdyby se vzbudila a já tam nebyla, tak už ji do rána neuklidnim..hrůza
jo a holky, co to je to mimi akne, to slyším prvně
23. kvě 2011 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky, za sebe bych teda taky v noci nebudila, mi malá už taky po koupání spí okolo 5 hod., pak co 3 a pomalu ten první interval natahuje, tak doufám, že to bude stejné jak s Domišem, ten to tak natahoval, že od 2 měs. spal v kuse do 5 hod., a to jsem byla skvěle vyspaná :slight_smile:, pokud přibívají nevidím důvod, proč je budit a obdivuju ty, kdo jsou v noci schopny kojit vsedě, já jedině vleže, ale je pravda, že u toho neusnu a malá je s tím rychle hotová, tak ji šupnu zpátky do po a spím dál :sweat_smile:
s tím vážením nás taky mudra váží v každé poradně, napřed jsme chodili co 2 týdny, teď jdem za 3
23. kvě 2011 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majena ahoj, jen se přidej, místa je tu dost :grinning: :grinning:
@petaov podle mě to děláš dobře, náš dětskej Dr. taky říká, že mám kojit, kdykoliv si řekne a co nejdýl, a dneska na vážení říkal, že když malá po kojení škytá, že ji mám dokojit
23. kvě 2011 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, po dlouhé době se opět hlásím, nějak na ten internet nemám čas. Náš Maty už bude mít ve čtvrtek 2 měsíce a už měl 4.85 kg a 60 cm, roste nám jak z vody. Ty pupínky jsme měli taky a nejlepší je na to modrá indulona, po ní nám to zmizlo, fakt doporučuji. měl to jen na tvářích a bradě a tohle fakt pomohlo. jinak to je malej nervák, občas chytá úplný záchvaty vzteku a není k utišení dokud nedostane najest. Celý zrudne až se nemůže nadechnout a řve a řve a řve. jenže ono to chvilku trvá než to zehřeju a to stojí za to.Prdíky nás trápí taky, někdy musíme použít rektální trubičku a to máme ty probiotické kapky bio gaia za šest stovek. V noci se budí 2x a pak každé 2 hodiny. S tím oblékáním taky bojujem, mám strach aby mu nebylo horko. kdy můžou nosit jen krátký bodýčka?
23. kvě 2011 v 15:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majena: ahoj a vítej :slight_smile:
23. kvě 2011 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
A tie pupinky ste mali len na tvaricke? Nam sa rozsirili aj na uska, krk a zopar som mu objavila na hrudi a dve i na rucicke...to uz neviem ci je stale len akne...
23. kvě 2011 v 17:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xxmarypetxx dvouměsíčnímu mimču bych krátkej rukáv už klidně dala, aby se zbytečně nepařilo a nemělo ještě potničky, ale aby nefoukalo do korbičky :confused:

holky k tomu kojení, koukněte do té knížky, co je součástí očkováku, tam je napsaný, jak na to :grinning: :grinning:
23. kvě 2011 v 18:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xxmarypetxx a jak dlouho jste ty pupínky měli?
23. kvě 2011 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila urcite to je porad baby akne
pry to, co je do pasu je v pohode... od pasu dolu uz ne :slight_smile:

@petaov urcite! kdyz vam to vyhovuje tak kojte jak chcete... mne taky rikali kojit jak je poptavka, jediny minus muze byt to, kdyz je z toho boli brisko - ze to pak maji samozrejme casteji

holky, chci se zeptat jak dlouho muzu malou nechat brecet - nechce mi vubec usinat v kocaru a postylce, tak jsem se rozhodla, ze ji nechavam chvilku brecet - ted uz jsme se dostali az na 15 minut a to je pro me (psychicky :grinning:) jaksi maximum ...
vim, ze kdyz je to moc dlouho, tak si muzou vybrecet kylu - ale jak dlouho? vite to nekdo?

(ja vim, ze mi nektere reknete, ze byste je brecet nenechali, ale ja si myslim, ze ona si opravdu vynucuje to byt na rukou... a chci tomu zavcas udelat pritrz :grinning:)
ja za ni pravidelne chodim a snazim se ji uklidnovat, ale ona je fakt hystericka, kdyz se rozjede :grinning:
23. kvě 2011 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw : to zname zrovna mi tu jedna hysterka rve na ruce dudak nedudak chovat nechovat stejne rve.proste si musi porvat nez usne jak nase mila babicka rika ABY JSME VEDELI ZE JI MAME grrrrrr :angry:
23. kvě 2011 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, mohla bych se taky přidat? Matyášek se narodil 17.3., tak snad nebude vadit, že je o trochu starší než ty vaše dětičky, ale březnovou diskuzi jsem nenašla :frowning2: Zběžne jsem prošla posldeních pár stránek co jste napovídaly a jak jste probíraly to oblékání tak já taky nikdy nevim, teď o víkendu už jsem dávala jen krátké bodíčko a laclové kraťásky, čepičku do kočárku nedávám skoro nikdy, ouško mu kdyžtak přehodím plínkou, měl hlavičku v čepičce hodně zapocenou.
Náš malej je docela hodnej, i když někdy má taky svoje dny, spíš ho trápěji prdíky - taky máme probiotické kapky, ale žádnej zázrak to není.
23. kvě 2011 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83 ty potničky,nebo co to je, máme asi už týden. Měl to až takové drsné, myslela jsem, že je to ekzém. Zdá se mi, že se to trochu lepší. Teď jsme na to dostali ophtalmo septonex mast, tak uvidíme.
23. kvě 2011 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baramaty : ahoj vitej, uz tu mame i nejaky breznovy deticky :slight_smile:
23. kvě 2011 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy děkuji. Termín jsem měli 29.3., ale malej se narodil o 12 dní dřív, stejně jako první dcera.
Zrovna dneska malej docela brečel, do toho telefonovala mamka a taky říkala aspoň víš že ho máš :angry: Já se snažim moc brečet nenechávat, ani holku jsem nenechávala, ale někdy to opravdu jinak nejde. Obě děti chtěli v kočáru drndat, s dcerou to bylo snažší, teď to moc nejde, takže si malej docela zařve, až mi to dnes hlásil soused, že mi za barákem brečí dítě. Bydlíme v baráku na vsi, tak jsme celé dny na zahradě. V postýlce po koupání malej naštěstí usíná docela dobře, ale pár nocí jsem taky uspávala v náručí u telky.
23. kvě 2011 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baramaty vítej :dizzy_face: a nebo květnové, co měly být dubnové :grinning: :grinning:
23. kvě 2011 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zukoc díky :slight_smile: Květnové dětičky jsou taky fajn - starší Barborka je narozená 8.5., koukala jsem že Bibianka je 9.5. Jestli bude ta Vaše taky takový Býk jako ta naše, tak se máte na co těšit :grinning:
23. kvě 2011 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baramaty no vzhledem k tomu, že si to datum vybrala oproti 26.4., kdy jsem měla termín, tak na tom býkovi asi nějak extra trvá...to si užijem :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. kvě 2011 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezké ráno :slight_smile: ,Vítám nové maminky a miminka :wink: :grinning: !!!
24. kvě 2011 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko, vypadá to na další krásný den :slight_smile: malá si ještě chrní - nabírá síly na celý den, kdy zas nebude opica chtít spat a bude chtít být jenom na rukách, což znamená, že si přes den taky pěkně pořve, protože holt není sama, kdo si žádá mou péči, aspoň že ty noci jsou čím dál lepší, a to ju za chvilku čeká píchání uší, snad to zvládne
24. kvě 2011 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezké ráno, my jsme měli po včerejšm prořvaném dni docela klidnou noc. :slight_smile: Jinak celý den nosím nebo skáču na balónu jako blázen. Když se vrátí starší kluci ze školy a ze školky, začne u nás blázinec. Včera jsme byli s nožkama a Tobík se opět předvedl jako pěkný vztekloun a uklidnil se až po cestě domů. Ve skrytu duše jsem doufala, že aspoň třetí dítko bude hodnější, ale zatím to tak nevypadá.
24. kvě 2011 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek