• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
ahojky holky chvilku jsem tu nebyla a trvalo mi než jsem to všechno dočetla.-). Jinak my dobré v noci malá spí celkem dobře a nechávám ji spát takže určitě nebudím po třech hodinách.Navíc u toho vždy usnu takže se probudíme obě a můžeme zase kojit:slight_smile:.vypadá to na krásný den už se těšíme ven malá skvěle spí v kočárku tak jsme pořád venku.jdeme dnes na kontrolu s kyčlema tak jsem zvědavá co nám řeknou po 6týdnech..S oblíkáním zatím nemám odvahu jí dát krátké tričko ale mívá jen bodynko s dlouhým a kalhoty s ponožkama malá se mi hodně přehřívá takže pak má zbytečně potničky ani čepičku nedávám. a nosím sebou čajík.myslím že to ničemu nevadí i moje máma mi říkala že potřebuje tekutiny nám to taky dávala a myslím že se nám nic nestalo.-).Jinak už jsme konečně začali nosit vel.56 :slight_smile: i když nám je široká:slight_smile: tak uvidím jak rychle nám z toho malá vyroste:slight_smile:.Jinak nás zatím nic netrápí jen občas bříško ale to je asi všude:slight_smile:.
24. kvě 2011 v 09:07  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak jsi tehdy někde jela, kolik mléka si odstříkala pro malou? Budu asi taky půl dne pryč a vůbec nevím, kolik tak mimča vypijou. Ještě nemám nic pořízené, ale viděla jsem nějaké zásobníky na mléko Avent, jeden má 180 ml...
24. kvě 2011 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83 Ty pupínky měl tak týden, nejdřív jen málo, pak už toho bylo víc, tak jsem zkoušeli sudocream, přidat do vody heřmánek, všechno možný ale až modrá indulona zabrala a asi za 2 dny bylo po pupínkách. A teď už jsme bez pupínků.
náš prďola nás nechal konečně trochu vyspat, usnul po deváté hodině a vzbudil se až v 5 ráno, no to je nádhera :slight_smile: kéž by takových nocí bylo víc
Já mám právě strach mu už dát ty krátké bodýčka, aby mu nesvítilo na nožičky když je v kočárku, to je fakt děs ty mimča oblíkat
24. kvě 2011 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xxmarypetxx my používáme sudocream na zadeček, to pomáhá, ale na obličej nám též nepomohl a navíc dr. mi říkala, že se ani na obličej nemá dávat.
Krátké bodýčka už jsem mu párkrát dala, když byla fakt vedra a i já jsem si vzala tílko. Jinak já nenechávám kočárek otevřený, mám ho zakrytý, takže mu tam nesvítí, ani nefouká. Ale včera bylo děsné počasí. Foukalo a bylo docela chladno, tak jsem měla i bundu a malému jsem dala deku a pak se najednou udělalo vedro, tak jsem šla zas do trička a malého jsem narychlo odstrojovala... :confounded: Nesnáším tyhle změny počasí.
24. kvě 2011 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, mely jste nektera z vas/vasich miminek moucnivku? zajimalo by me, jak se to pozna krome bilyho jazyka... a je to nejak urgentni? nebo to pocka kdyz jdem k doktorovi az pristi tyden?
24. kvě 2011 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov já si odstříkané mléko mrazím a dávám ho do vyvařených skleniček od přesnídávek, mám už plný mražák :slight_smile: Vyvařuju je10 minut, nechtělo se mi kupovat ty original skleničky. Taky se chystám na dopoledne pryč a zapoměla jsem se včera zeptat doktorky, kolik mlíka ji mám nechat. Ona totiž někdy vypije 60 a párkrát už i 150 ml. Jak mu to budou dávat, stříkačkou?
24. kvě 2011 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xxmarypetxx díky. Ještě dneska zkusím od kosmetičky nějaký krém. Namíchala mi něco, tak to vyzkouším na čelíčku, jestli to nebude lepší. Pak už jedině tu indulonu
24. kvě 2011 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw malej má taky bílý jazýček...doktorka mi říkala, že se to pozná tak, že mlíko jde dát z jazyka pryč vatičkou...moučnivka ne...
ale jak je to akutní to neporadím...nicméně na to pomáhá genciánum....
24. kvě 2011 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
My sme dnes boli na prehliadke po sestinedeli, vraj tie vyrazky na tvaricke nic vazne, to vraj zmizne, nemam si to dako extra vsimat, vraj ak je takto teplo mam malemu po lyzickach dat prevarenu kojenecku vodu alebo mozem fenyklovy caj. Maly nam teda pekne rastie, pribral uz na 5,03 kg :slight_smile:
24. kvě 2011 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83 Vůbec se té modré indulony neboj, nám o ní říkali i v porodnici, že je dobrá pro miminka i když mají suchou kůži a tak a sama vím, že v podstatě pomáhá na řadu věcí, kde nepomůžou ani spešl drahé krémy ....
Takže mu můžu dát krátký rukáv, ale asi radši s polodupačkami aby měl zakryté nožky, ne? A jak dlouho s nima býváte venku když jsou takové pařáky?
24. kvě 2011 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83 Takže sis koupila jen odsávačku, nebo to děláš ručně? Ty přesnídávky mě taky napadly, asi to též vyzkouším. No, myslela jsem, že mu to pak dají přes lahev. Nevím, jestli je k tomu zase potřeba ta ohřívačka lahví, nebo stačí prostě nahřát v hrnci vodu a strčit ji do toho. Stříkačkou asi ne, to nevím, ani jak se dělá. A těch 60-150 ml vypije na jedno kojení?
@xxmarypetxx Já chodím do parku, kde je stín tak na dvě hoďky, někdy jen hoďku. Podle toho, jak jsem unavená. Někdy dávám k tomu bodyčku polodupačky, ale mám i takové ty overalky bez rukávků a nohaviček (nevím, jak se tomu říká) a k tomu mu dám ponožky.
24. kvě 2011 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov já bych měla z láhve strach, při mém štěstí by už nechtěla prso :confounded: Mám tu ruční odsávačku avent, ručně bych asi nic jiného nedělala. To mi vypije na jedno kojení, ale jak kdy, někdy míň a někdy fakt 150
24. kvě 2011 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov jo a bylo mi řečeno, že ohřívat to není potřeba, stačí pokojová teplota. My stříkačkou dávámé léky, tak to máme celkem natrénované. Je to popsané na kojení.net, myslím, že alternativní způsoby krmení nebo tak něco. Já bych do té flašky neměla odvahu jít. Už jsem uvažovala o lahvičce calma, od medely, má to být přímo pro kojené děti, že to je jako by pili z prsu.
24. kvě 2011 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83 aha, tak to jsem nevěděla, že když je to jen jednou výjimečně, že to taky vadí. Stříkačku máš jakou, z lékárny? A jak dlouho Ti to mléko vydrží v mrazáku? Díky :slight_smile:
24. kvě 2011 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 chtěla jsem se zeptat jak jsi psala o tom propínání. Náš malej se taky dost propíná, je úplně našponovanej a hlavně hodně tlačí hlavu dozadu. Když ho chovám a mám ruku na jeho hlavě tak mě do ní strašně tlačí. Snažim se taky chovat na ruce nebo aby byl zádama ke mně, ale někdy to je fuška. Pase krásně koníky, ty pase od 3 týdnů, a vydrží mít hlavu nahoře třeba 2 i 4 minuty, ale třeba když leží na zádíčkách a zkusim ho za ručičky přitáhnout, tak hlavu nezvedá vůbec, to mu visí dozadu. Doktorce se to v šesti týdnech moc nelíbilo, řikala že když se to nezlepší tak nás pošle na rehabilitaci. Jdeme tam příští týden protože pak má dovolenou, to mu budou 2,5 měsíce, tak se toho docela bojim.
Zkoušejí vám holky při kontrole v 6 týdnech to zvedání za ručičky jakoby do sedu? sestřenice co dělá rehabilitaci říkala, že do 3 měsíců by se to dělat nemělo, ale naše Bára to uměla brzo.
24. kvě 2011 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak modrou indulonu můžu taky doporučit, Bára byla hodně suchá, posílali nás i na vyšetření zda to není atopickej exém - naštěstí nebyl. Měla hodně takový vyrážky po tělíčku a modrá indulona nám na to taky pomáhala.
24. kvě 2011 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já když je takový vedro tak dávám krátký oblečení, ale přikrývám ho třeba plínkou a snažim se aby mu na kočár a do kočáru vůbec nesvítilo. Když jsme venku ve stínu na zahradě tak jsem s ním venku skoro celý den, třeba přes poledne ho beru domu do postýlky.
Já taky na kojení nebudim, večer mu dávám jíst naposledy tak mezi 7 a 8 a spí většinou tak do dvou, pak už jí třeba po třech hodinách, někdy v kočáru mi taky spí třeba 6 hodin (vyjímečně). Malou jsem taky nebudila, taky měla intervaly delší a kojila jsem do 15 měsíců, pak už nechtěla. Ale asi záleží na každém, kor když třeba kometka takto přišlo o mlíko, to jsem ještě od nikoho neslyšela a když jsem to četla tak jsem se trochu vyděsila, ale lenost u mě zatím zvítězila a nebudím, mlíka mám snad dost, náš malej už bude mít skoro 6 kilo :slight_smile:
24. kvě 2011 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov to já nevím jestli to až tak vadí, ale nechci to fakt riskovat. Vím, že spousta lidí dává z lahvičky a je to O.K.,ale mi to za to nestojí. Mám stříkačku z lékárny a vydrží to 3 měsíce v mražáku
24. kvě 2011 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baramaty jj, tak to malej dělá taky...u malý to posoudili jako zvýšené svalové napětí...a je to fakt fuška to odnaučit...raději dřív než líp začít s tím něcodělat...
24. kvě 2011 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83 já nebudu doma 3noci...tak taky odstříkávám a mrazím...taky jsem si říkala, že to vezmu stříkačkou a prstem....jen prosím tě, to máš připraveno víc stříkaček nebo to plníš jakoby při tom pití?
24. kvě 2011 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 já jsem zatím stříkačkou dávala jen léky, ale budu mít jen jednu, myslím, že to bude stačit plnit postupně
24. kvě 2011 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov hlavně jestli to budeš mrazit do těch přesnídávek, tak to nedávej plné, já dávám do jedné 100ml. Jsem to poprvé nalila asi 1cm od vrchu a praskla mi ta sklenička :grinning:
24. kvě 2011 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov a rozmrazuje se to jen ve vodní lázni...v mikrovlnce ne...ničí se nějaké vit. a látky...či co... :wink:
24. kvě 2011 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83 @kometka5 dík holky :wink:
@baramaty to zvedání za ručičky nám dr. taky zkoušela v 6-ti týdnech, taky mu hlava visela. Říkala, že je to lenoch :slight_smile: , ani koníčky tam moc nepásl (ale doma už mu to jde). Prý má vysoko to těžiště, tak mám masírovat zádíčka, ale spíš je to jeho leností. Ale nějak to neřešila, že by nás strašila rehabkou, to ne. Však on to dožene. Ale jinak říkala, že to nemám doma sama zkoušet, tahat ho za ty ruce!
24. kvě 2011 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
pokud je teplota v mrazaku -18 stupnu a nizsi, tak se muze matersky mliko skladovat az 6 mesicu
a to rozmrazovani - ani ne ve vodni lazni, ma se to nechat rozmrazit jen tak v lednicce
a ohrivat ve vodni lazni

jinak existuje lahvicka, ktera pry kojeni nekazi - Medela Calma - ale vyzkouseno to nemam, my jsme davali z uplne obycejny lahvicky s dudlikem z nemocnice
24. kvě 2011 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov odsrtříkané mléko vydrží při pokojové teplotě 24 hodin, ale teď ve vedrech se to nedoporučuje, v lednici 3 dny a v mrazáku 3 měsíce. Jednou ohřáté už se nesmí znovu zamrazit ani použít později. Ohřívat se má ve vodní lázni, mikrovlnka ničí všechno, co je v MM prospěšné. Uchovávat v jakékoli vyvařené skleněné nádobě a spíš menší než větší, ať se to pak zbytečně nevylévá. Některé děti jsou tak citlivé, že můžou odmítnout prso i po jednom pití z flašky, některým je to lautr putna :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. kvě 2011 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Medela Calma - lahvička pro kojené děti je novinkou na světovém trhu!

Pozorovala jste někdy Vaše dítě, jak pije z prsu? Víte, jaké úsilí musí vyvinout, aby se dostatečně napilo? Pro nás dospělé je příjem potravy automatickou činností. Pro Vaše dítě představuje krmení náročnou kombinaci sání, polykání, dýchání a odpočinku dle jeho individuálního rytmu. Dítě si řídí příjem potravy dle svých možností a potřeb.

Příroda nám nabízí jedinečný vzor. Ve snaze o hlubší pochopení vzájemného vztahu matky a dítěte při kojení a ve spojení s odbornými znalostmi byl firmou Medela AG vyvinut nový způsob podávání mléka kojeným dětem.

Co činí Calmu odlišnou od ostatních?

Běžné systémy určené pro podávání mléka či výživy (láhev s dudlíkem) vedou dítě ke změně způsobu sání. Dítě si samo nemůže regulovat tok mléka, bývá velice rychle zahlceno, má problémy s pravidelným dýcháním a potřebným odpočinkem. Tento způsob podávání mléka nevyžaduje od dítěte úsilí, které je zapotřebí při sání z prsu (mléko z lahvičky teče samo). Proto dítě postupně ztrácí sací reflex a odmítá pít z prsu. Z uvedených důvodů bývá dítě často odstaveno od prsu a kojení je bohužel předčasně ukončeno.

Lahvička Calma je zcela odlišná, neboť byla navržena především pro podávání mateřského mléka kojeným dětem. Speciální průtokový systém Calmy umožňuje dítěti pít svým vlastním přirozeným způsobem. Respektuje jeho rytmus sání, polykání, dýchání i odpočinku. Všechny tyto faktory mají velký vliv také na dostatečné okysličení jeho krve. Díky svým vlastnostem se Calma stává jedinečnou novinkou na světovém trhu.

Calma je s Vámi po celou dobu kojení

■Pomáhá prodloužit období kojení.
■Přináší volnost a pocit klidu kojícím matkám v době, kdy kojení není možné.
■Speciální savička odpovídá tvarem a délkou bradavce, takže umožňuje dítěti snadný přechod od prsu k lahvičce a zpět. Velmi jemné silikonové zakončení savičky umožňuje dítěti pohybovat jazykem stejně jako při kojení.
■Jedna velikost savičky po celou dobu kojení.
■Možnost odpočinku při krmení přináší dítěti pocit klidu, takže frekvence dýchání a srdeční rytmus jsou stejné jako při kojení.
■Jedinečný systém ventilace odvádí přebytečný vzduch z lahve a zabraňuje tak nadýmání dítěte.
■Snadná údržba, hygienické použití na cestách.
:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
24. kvě 2011 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zukoc máš s tou calmou zkušenosti? Pořád nevím jestli si ji mám pořídit
25. kvě 2011 v 07:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
krásné dopoledne holky,chci se optat,nosíte některá mimča v šátku? Malá se pořád chce nosit a včera mě už chytla záda,takže uvažuji o šátku,ale nevím jaký a zda tam malá vydrží,nemáte s tím některá zkušenosti? Mám pocit,že ho asi ofeelie používá,že ? :confused:
25. kvě 2011 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov ahojky tak malá mi vypije přibližně tu 130ml ale jak kdy někdy třeba jen 90ml. takže bych počítala tak 150ml radši víc jak míń. no jinak my dáváme z lahvičky a nikdy nebyl ještě problém že by mi pak nechtěla prso.a mateřské mléko nemusíš ohřívat pokojová teplota stačí ale pokud ho budeš dávat dolednice jako že jo když budeš půl dne pryč tak normálně hrneček s vařící vodou a dát to do toho pěkně se to pomalu prohřeje. já malé dávám z lahve každý večer protože tak vím kolik toho vypije a ona si vypije víc z lahve jak z prsa a pak spí od osmi do třech do rána. takže se i vyspím.jinak přes den kojím z prsa.
Holky už dáváte krátké bodynko? já zatím neměla odvahu.
25. kvě 2011 v 09:50  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek