• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@debule : já to krátky taky jeste nedala a zatim asi ani davat nebudu mala ma porad studeny ruce tak aspon ten dlouhej rukav ji snad trochu zahreje. my pijem kolem tech osmdesati vetsinou a ted po dva dny jsme se se v noci vzbudily vlastne az rano v pet tak docela parada, akorat vecer spatne usina treba az v pul desate a vcera v pul jedenacte dokonce. nemate nekdo nejaky trik na uspavani (rychle uspavani?) :grinning:
25. kvě 2011 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
po delší době všechny zdravím!
Dočetla jsem a koukám, že jsme na tom podobně..
novorozenecké akné máme už víc než týden, na pusince, hlavičce i pod krčkem...k dr.jdeme v pondělí, tak uvidim, jestli nám na to něco dá...?
Noční spinkání se nám zlepšilo! :slight_smile: Dokonce se občas podaří i usnutí ve vlastní postýlce :slight_smile:. To první spinkání je nejdelší cca 3-4 hodiny, pak se to krátí 2-3, 1-2...a jak se začne rozednívat, začíná tlačit - mezitím pokňukává, pospává...když je hotovo, přebalíme,nabaštíme a jdeme budit bráchu do školy :wink:
No a s držením hlavičky zatím nevím...když leží na nás, tak mi přijde, že ji zvedá celkem dobře, ale když ho dám na podložku, tak leží s hlavičkou na stranu a brouká si,max.zvedá zadeček...
25. kvě 2011 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy ahoj, joojo, v šátku hodně nosím, ale zatím jen venku, doma leda když přijdeme a Kubík ještě spí, tak s tím zvládnu třeba mýt nádobí a tak. Myslím, že se to každý mimčo naučí, je jim to hodně přirozený... vázat jsem se to naučila podle tohohle videa: http://www.youtube.com/watch?v=LvSacFkVHHA&feature=related akorát tam mají elastickej šátek - s tím je to prý lehčí, já mám pevnej. Kubík brečel jen když jsem ho tam dávala poprvé, ale brzo usnul - a od tý doby je to fakt spolehlivej prostředek na uklidnění či uspání... zkus si třeba pořídit nějakej z bazaru na zkoušku, aby ti případně nebylo líto peněz... ale věřím, že to klapne! Přeju hodně štěstí :wink:
25. kvě 2011 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy ja v satku nosim, a hlavne doma :grinning:
jak rikas - taky se porad chce nosit, obzvlast posledni tri dny mi porad place, nevim proc...
satek jsem si koupila elastickej - jak rika @ofelieee, je to s nim jednodussi... naucila jsem se zatim jeden uvaz, kde je miminko briskem k tobe v klubicku, ten je celkem jednoduchej
maly se tam libi - poprvy teda neee, ale dala jsem ji dudlika a cumlala si a v pohode, hned usnula
obcas se probere a zacne se jakoby soukat ven :grinning: ale dudlik ji zase uklidni

akorat nevim, jestli si s tim nosenim po doma nekopu hrob :grinning:
25. kvě 2011 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my jsme dneska vyjeli v overalku s krátkým rukávem a bez nohaviček, protože včera bylo dost vedro, ovšem dnes zase ve stínu dost foukalo. Tak jsem ho musela zabalit do zavinovačky a do deky. Strašně se to počasí mění. Na slunku bylo sice vedro, ale i já jsem snesla svetr, tak jsem ho radši zabalila. Čert se v tom vyznej :confused:
25. kvě 2011 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
tak já jsem totál hotová...poslední 3dny opravdu stojí za to...malej jen brečí a brečí...je to fakt o nervy...
a já vůbec netuším o co jde... :unamused: nic nepomáhá, chování, houpání, dokonce brečí a vzlyká při kojení...já jsem už z toho docela na nervy...s malou skoro nepromluvím, protože se neslyšíme...

já mám doma babyvak ae neumím ho tam skoro dát, kort když se kroutí...tak je to skoro nemyslitelný...

tak já dávám polodupačky a bodíčko s dl. rukávem...v kočárku mám letní fusak, takže ho můžu i přikrýt, ale někdy si připadám jak magor, že tam mám fusak...ale zase jen tak ho tam přece neám...na čem vám leží děti v kočáru?
25. kvě 2011 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vítám nové maminky a miminka :slight_smile:

@pusolamy - jééé trik na rychlé uspávání bych taky brala. Obávám se, že asi nic není :frowning2: Teda u nás nic nezabírá. Přes den už se nám podařilo zajet nějaký režim, ale večer to je něco. Po sedmé hodině koupeme a většinou ještě v půl desáté nespí, oči jako baterky a ne a ne zabrat.

Jinak novorozenecké akné má malá už od narození. Doktorka říkala, že to nemám řešit, že to zmizí samo, tak uvidíme, zatím ale nic nemizí, tak asi zkusím modrou indulonu, když jí tady doporučujete.
25. kvě 2011 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 s tímna čem ležet v kočárku jsem to taky dlouho řešila, dlouho jsem tam měla klasickou peřinku z peří a bylo to super, ale na ni už je teď teplo, tak jsem tam poskládala jedno takový docela měkký biobavlněný prostěradlo a leží na něm, většinou na boku, a snad je tak spokojenej. Fusak nemám... A držim moc palce ať to zmákneš, já když vím, jak mě strašně znervózňuje Kubíkův pláč a to i když brečí jen minimálně, tak si umím představit, jak musí být strašný být tomu vystavená dlouho... Hodně sil! :sunglasses:

@lusyy @marketnieuw kamarádka mi teď říkala, že ona se svojí už 4 měsíční Markétkou zvládla třeba celovíkendovej seminář s malou v šátku, že si tam lebedila celej den, ať spící nebo bdící, že je na to zvyklá od mala... to je zase fajn je takhle naučit :slight_smile:
25. kvě 2011 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 Ja davam do kocika stale este prechodny fusak Emitex ale mam ho rozbaleny, zakryjem ho vtedy ked sme v tieni a fuka alebo vcera vo vlaku kde bola klima.

Inak tiez nemam odvahu davat este kratke bodycka.
Joj kazdym dnom sa nestiham cudovat z Danielka ako malo place ... dnes som mala pocit ze z celeho dna to bolo max. 5 minut a nikdy nie bezdovodne..len aby mu to vydrzalo :slight_smile: V jednom kus sa usmieva, aj zo spanku... Mama so sestrou co su tu na navsteve sa aj vecer do postielky chodia na neho obcas kuknut ako krasne spi a nevedia sa vynadivat :slight_smile:
25. kvě 2011 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 hihi, my taky brecime posledni 3 dny.... to musi bejt neco ve vzduchu :grinning:
25. kvě 2011 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol_h : presne jak pises pres den uz to mame docela zmakly docela i kojime porad ve stejnou dobu az na vyjimky teda ale vecer to je neco dnes usla ve 21:45 :unamused: a do te doby rev, ale ted snad vydrzi jako predchozi dny do tri nebo i do peti ( snad to nezakriknu :grinning: )
25. kvě 2011 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 já mám v kočárku taky jako ciernavila fusak od Emitexu a na něm ještě lehkou zavinovačku. Když je vedro, tak jezdím bez fusáku a leží jen na zavinovačce. Mi se taky občas stává, že mi brečí při kojení. Kroutí se u toho a pak najednou řve, jako kdyby se mu špatně leželo, nebo ho něco bolelo, nevím... :confused:
@ematyna se spinkáním to máme přesně jak popisuješ a k ránu pak začíná tlačit a pofňukávat - úplně stejné :wink:
26. kvě 2011 v 07:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 Já jsem byla včera taky hotová, malej pořád křičel. Už jsem ho zkusila i přikrmit, protože pořád jenom hledá a z prsa jakoby už nic nevytáhnul. Potom usnul, ale za půl hodiny to začlo nanovo. Takže dnes trnu hrůzou, co zase bude.
Jinak se holky ptám, včera jsme byli na 6ti týdenní prohlídce a čekali jsme tam tři hodiny, než jsme se dostali na řadu. Přijde mi to divný, že si doktorka pozve tolik mamin najednou a pak vyloženě nestíhá. Malej se tam tak rozeřval, že pak nebyl k utišení. Jak to chodí u doktorů u vás?
26. kvě 2011 v 07:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
krásné ránko,
@majena tak to u nás neexistuje...mě doktorka bere hned, jak dorazíme...kort když jsou to miminka a mohli by leccos chytit...
o tom příkrmu mi to taky napadlo, ale mám doma váhu tak od včerejška vážím a on pije cca 90ml< což si myslím, že je v pořádku...

@petaov
@ciernavila tak to já mám taky fusak od emitexu, píšou, že je to na jaro,léto, podzim, tak asi máme ten samej...tak to jsem ráda, že nejsem jediná, kdo vozí ve fusaku.... :grinning:
26. kvě 2011 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, po delší době zase nakukuju, není vůbec čas, přes den toho mc nenaspíme,do toho další 2 děti, no je to fofr, už bude malé měsíc a uteklo to an nevím jak.
Už máme 4.65 kg a 55 cm, je to malej otesánek, vydržet po sunaru aspoň 2,5 h, to je docela umění :frowning2: , ale máme nakázáno nepovolit....někdy je to o nervy teda.
V noci spíme docela dobře, ten první interval je tak od těch 20.30-2.30, ale pak přijde půl 5 a po krmení začne tlačení, fňukání, hekání a to trvá tak do těch 7 :rolling_eyes:
Holky, co dáváte z lahviček, poraďte mi prosím nějakou,co neteče jako blázen, já mám LOVI se savičkou od narození, ale malá se tím úplně topí a nechce se mi dávat kdoví kolik peněz než najdeme nějakou vyhovující....předtím jsem měla Avent, tak nevím, jesti je zas nekoupit :confused:
26. kvě 2011 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majena naše doktorka taky zve na přesnou hodinu a miminka bere hned...
26. kvě 2011 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee A to se ještě sestra strašně divila, jaktože s tím nepočítám, že tam budu tak dlouho čekat. Mezitím mně přišel kluk ze školy a já jsem mu nebrala telefon, tak byl celej vyplašenej, kde jsme a pro druhýho jsem musela poslat do školky babičku. Asi jí příště něco řeknu, navíc má malej rýmu, beztak to chytil tam. :cry:
26. kvě 2011 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majena mmm... to je pěkně blbý. To je fakt na promluvení si nebo změnu doktora...
26. kvě 2011 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné dopolko holky :slight_smile:
@majena :Ty jo tak to bych taky teda změnila doktora :( Nás si zve na čas a čekáme jen chvilinku třeba že dodělává mimi před námi.A když náhodou přijde někdo jiný jako ne mimi,tak ho nechá čekat na chodbě,vůbec ho do čekárny k mimiskům nepouští....
@petrullina :Ahojda tak my máme taky honičku,ale asi ne zas takovou :slight_smile: ,Jára mi hodně pomůže a Jiřik přes den docela spinká,sice už taky míň ale není to tak drastický :wink: .Dokonce si představ,že se mi dneska poštěstí jít i ke kadeřnici :sweat_smile: .A s tím spaním v noci koukám,že všechny miminka se nám kolem 4-5 budí a kroutí se a tlačí :slight_smile: .Ale já si ho pak vezmu k sobě a dám ho na bříško a ještě spinkáme tak do půl 7 než jdeme vstávat a vypravovat školáka do školy. :sweat_smile: :confused: .
26. kvě 2011 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee děkuji,mrknu na to a zkusím,zda tady MK někdo třeba neprodává :grinning:

@marketnieuw já taky pořád nosím,teda když zrovna nespí nebo nepapá,jinak se nudí a v kolébce nevydrží a chce pozorovat ( kolotoč ji přijde asi málo,u toho nevydrží :grinning: )
Jinak malá taky poslední 3 dny večer brečí. Je to zajímavé,že dopoledne je zlato a večer si to vyžereme,zrovna v době když už chceme jít spát. :sweat_smile:
26. kvě 2011 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina chvilku jsme zkouseli lahvicku Tommee Tippee a prestoze je to c.1 pro novorozence, tak to taky teklo moc a mala se tim dusila... takze tu taky nedoporucuju
(ja mela obyc z porodnice a ty byly nejlepsi) :slight_smile:
26. kvě 2011 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy tak to my ani kolotoc nemame, hracky ji zatim nebavi pozorovat
kdybych aspon vedela, kdy ji opravdu neco boli a kdy se jen tak vzteka :grinning:
to bych ji pak nechala vztekat do haleluja
26. kvě 2011 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majena tak to máš fakt divnou doktorku, asi bych taky zvažovala změnu, naše nás bere hned v tu dobu, na kterou nás objedná, nikdy jsme nečekali dýl jak 10 minut (na poradny pro mimča má vyhrazené odpoledne) a i když jdem někam jinam, na oční, ušní (teď jsme dávali náušničky) tak mě brali přednostně, protože je to miminko
26. kvě 2011 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina ahojky tak já používám buď avent nebo MAM a jsem spokojená malá z toho pěkně pije.ale chce to asi vyzkoušet.
26. kvě 2011 v 10:33  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, mohu se k vám přidat do diskuze? Mám dceru Emičku a zítra bude mít 6 týdnů. Koukala jsem a řešíte oblékání miminek a co do kočárku - máme stejný problém. A nejhorší jsou ty rady tipu - není jí zima nebo teplo? To bych kolikrát už vraždila, když se mi zeptá 10 lidí denně :grinning: . Zatím jsem neměla odvahu dát krátký rukáv - když jsou vedra, tak dávám plátěné letní kalhoty, bodýčko s dlouhým rukávem a když fouká slabou čepičku. V kočárku ji přikrývám dekou. Holky, jak často kojíte prcky v těhle vedrech? Malá se mi většinou budí po 2,5 hod. až 3 hodinách, ale venku mi vydrží spinkat i 4 hodiny. Mám ji budit nebo ji mám nechat spát? A dávate plně kojeným miminkům čaj? Mě doktor říkal, že není třeba.
26. kvě 2011 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulinka87 vitej :slight_smile:
ja plne kojim a caj nedavam
taky vetsinou kojime kazdych 2.5 - 3h pres den ale pokud spi dyl, tak na kojeni nebudim :slight_smile:

a s tim oblekanim ... venku davam zatim vsechno dlouhy - jsem opatrna, protoze prestoze je mala ve stinu, tak se to slunicko u nas na zahrade hodne odrazi
- to samy ve meste, od vyloh atd.
26. kvě 2011 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majena 3 hodiny cekani u doktorky? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
to je vopruz i pro dospelyho, natoz miminko... to teda pokud muzes, tak urcite zmen doktorku...
26. kvě 2011 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw malou taky na kojení nebudím, ale teď v těch vedrech jsem se bála, aby nebyla dehydrovaná (když mi spí třeba 4 hodiny).
@majena mně řekl doktor, že miminka do 3 měsíců berou přednostně a u nás to taky tak funguje .... přijdeme do čekárny a jdeme hned na řadu. Asi bych vyměnila doktora.
26. kvě 2011 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulinka87 ja nevim, predpokladam, ze se miminko vzbudi, kdyz bude mit zizen, ne? asi se na to budu muset doktorky zeptat :wink:
26. kvě 2011 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulinka87
@marketnieuw :holky podle mých zkušeností se mimča hlásí i na žížu :slight_smile: .Třeba u nejstaršího jsem na asi 4 měsících čaj začala přidávat,protože chtěl k prsu každou hodinu (byly vážne veliký vedra) a to si vždy jen ucucnul na tu žížu,takže jsem normálně dávala čajík z lahvičky(a jak jsem již psala kojila jsem až do 9 měsíců).A zase ten prostřední láhev nechtěl vůbec,takže tomu jsem žádné tekutiny kromě MM nedávala ani v létě v horkách a byl v pohodě :slight_smile: .Takže si myslím,že je zbytečné mimišky budit,kdyby jim cokoli chybělo tak by se přihlásili :slight_smile: :sweat_smile: .
26. kvě 2011 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek