• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@petulinka87 :promiń ani jsem tě nepřivítala :frowning2: .Takže znovu a lépe :slight_smile: : Vítej mezi námi :grinning: !!!
26. kvě 2011 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw já právě taky nevím jestli takhle malý miminka už dokážou rozeznat jestli mají žízeň. Tak se zeptej doktorky a dej vědět, my jdeme na kontrolu až za 3 týdny.
26. kvě 2011 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir děkuji za přivítání, četla jsem od tebe příspěvek ohledně žízně miminek a jsem klidnější :grinning: . Jsi už zkušená matka, tak máš ty miminka už "přečtený" a víš jak na ně.
26. kvě 2011 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulinka87 jojo, radsi se zeptam - jdeme pristi tyden... ale jak rika @kijir, taky si myslim, ze se mimco ozve
26. kvě 2011 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, taky se hlásím do klubu řvoucích miminek, náš malej brečí druhej den a je to fakt na budku, netušim co mu může být. Jinak taky se pak kolem 4 až páté k ránu budí a kroutí se, to dělala i dcera :slight_smile:
Jak tady řešíte to pití, tak dceři jsem flašku taky nedávala (narodila se v květnu a pak byly opravdu tepla), když chtěla taak jsem jí častěji kojila, ale nebylo to tak hrozné. Tak si myslím, že si řeknou a nebudila bych.
U nás fouká od včera tak studený vítr, teploměr hlásí 23 stupňů, ale venku je to normálně na mikinu, taky netušim jak oblíkat, včera jsem malého taky vyletnila a pak balila do zavinovačky a přikrývala dekou a kočár stavěla na sluníčko. Babička mi malého chvíli hlídala, jely jsme se s dcerou projet na kole, ale ten protivítr byl hroznej, za chvíli jsem byla vyřízená - přeci jen tahat malou v sedačce když má 15 kg neni nic moc :grinning:
26. kvě 2011 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Heh my kolotoc mame ale kupeny na aukre, teda je sice krasny ale zasekava sa a ked sa prestane tocit maleho to uz nebavi...ale nastastie on si najde vzdy cosi zaujimave -sledovanie zaluzii alebo kyvajucu sa kytku na parapete...
To je pravda, aj nas sa budi rano okolo 4-5 ale bohuzial potom uz moc nezaspi, az doobeda na vychadzke v kociku, tiez tlačí, fučí....až do takej siedmej osmej rana.
26. kvě 2011 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inak čo sa tej žízne týka....náš malý keď ju má a nie je hladný to vidno že pije inak... vtedy plače akoby bol síce hladný ale keď ho priložím pije hltavo a po chvíli sa odtiahne že mu to stačí....po cca 5 minut, ak má hlad tak to saje ostošesť ovela dlhsie, najprv rychlo a potom si cuca pomaly pravidelne az skoro pri tom zaspava...
26. kvě 2011 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw to s tou doktorkou,já si spíš myslím,že to má nasvědomí sestra, protože mně řekla, že si to objednává ona. Chodíme tam už 9 let se všema klukama a tohle se ještě nestalo. Sestra je tam asi rok jiná. Příště se doktorky zeptám, jestli o tom vůbec věděla, že tam tak dlouho čekáme.
Jinak na žízeň jsem zkusila dát jenom převařenou kojeneckou vodu a nosím ji i ven na procházku. Ale my na té procházce moc dlouho nevydržíme, protože mně křičí i v kočárku, když nemůže usnout.
26. kvě 2011 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kubajs dneska spal neuvěřitelných 7 hodin v kuse v noci. Tak už mě bolelo prso! :slight_smile: volala jsem svojí porodní asistentce, protože mě znejistěla i Kometka, abych nepřišla o mlíko... nu doporučila mi, abych po tom dlouhym spaní nekojila z obou prsů, aby se ulevilo i tomu druhýmu ( což bude ve 3 v noci náročnej výkon :sweat_smile: ) ale že snad by to mělo bejt OK a určitě nebudit...

s tou žízní jsem taky zvědavá, protože se spolu s Kubou v šátku někdy dost potíme... tak o to víc...

@marketnieuw tobě malá doma v šátku i bdí, nebo jenom spí? Mě zatím přijde, že tam umí jenom spát... hodilo by se, aby tam vydržel i vzhůru :slight_smile:
26. kvě 2011 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majena tak to je mozny, ze je to sestrou - a to by mela doktorka teda vedet, ze ji odrazuje pacienty :grinning:

@ofelieee
i bdi - do ty doby nez usne :grinning: ... asi tak 15 minut
ale ja myslim, ze pro tak maly miminko je to normalni - citi se tam dobre, tak si tam proste hodi slofika :grinning:
a s tim pocenim mas pravdu - ja debil jsem si jeste koupila cernej satek :grinning:
26. kvě 2011 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, tak dneska přes den pil Daník jen tak 60ml...což mi přijde málo...nicméě i když jsem zkoušela kojit z obou prsou, tak on jenom cumlá a nic netahá...a přitom zmáčknu prso a teče mlíko...

a do toho bojujeme hrozně s dudlíkem...je možný že by ho nechtěl? resp. on ho chce když mu ho držím u pusy, jinak ho jazykem vyhazuje...

řeknu vám, že poslední dny jsem s mýho miminka totál hotová...
26. kvě 2011 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jak to tak čtu, tak jsem jediná, co už dává krátké bodýčko :confused: Ale dneska bylo fakt vedro. Dávám mu teď i větší čepičku, aby ji neměl akorát na hlavičku, protože pak měl ve vláskách taky ty potničky. Začala jsem ho mazat tou modrou indulonou, jak jste radily. Pomáhá to jen na chvilku. Večer namažu, ráno je to lepší, ale odpo, jak přijedeme z procházky, tak je zas celý zarudnutý. To jsem zvědavá, jak bude, chudák, vypadat v létě. :confounded:
Jinak odpo pije častěji, asi na tu žízeň. Čaj dávat nechci, prý to nějak kazí chuť k mléku a četla jsem, že do 6.měsíce není vhodný.
26. kvě 2011 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 mi Domča nechtěl cumel až asi do 3 měsíců, furt ho vyplivoval a pak cumlal jak ďas až do 2 let než ho odevzdal čertovi :slight_smile: takže ještě chvilku počkej a pak mu ho zkus zaes dát
jinak u nás se ustálují bolesti břicha a malá každý den řve od šesti do devíti, tak snad ji to brzo přejde, akorát to očičko se pořád nelepší, tak budem muset v po znovu na oční a jsu zvědavá, co vymyslí dál
a dnes jsem zjistila, co na ni zabírá, protože v košíku už mi vůbec nechce být, řvala sotva jsem ju tam pokládala, asi jí vadí, že z tama nic nevidí, tak ju pokládám do kojícího polštáře, ztama chvilku spokojeně pozoruje a pak si sama usne, kámoška mi říkala, že je uklidňuje, když je něco obklopuje jak v bříšku a fakt na tom asi něco je, protože je úplně spokojená, jak je tam zapadlá :grinning: .. dnes mi tak prospala celý den než jsme šli ven :grinning: ... zítra nás zas čeká výletní den, tak doufám, že ten déšť, co hlásí na Moravu přijde zas až se zpožděním :rolling_eyes:
26. kvě 2011 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 Kubik taky dudlík dlouho nechtěl v podstatě vůbec, až asi poslední týden se občas uvolí... a pak s ním třeba hned usne. Proč si ho nebere rovnou, trumbera? :slight_smile:
26. kvě 2011 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné dopoledne holky,jak prosím vás dáváte mimčům kapičky(Kanavit a Vigantol) kapete jim to přímo do pusinky nebo na lžičku?
27. kvě 2011 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy ahoj, já kapu na lžičku i s trochou mléka. Mám takové malinkaté umělohmotné lžižky od Canpol babies :wink:
27. kvě 2011 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova taky davam malou spat do kojiciho polstare, ale davej si pozor, at ti tam nepropadne a nejak blbe se nenatoci a neudusi - pry se to stava ... na tohle jsou nejlepsi takovy ty kulaty povlaky kolem celyho toho polstare, pak nic nehrozi :slight_smile:

jinak my jsme tady prave meli pana doktora, mala se rano brutalne pozvracela, osypala se, oteklo ji jedno ocicko a hrozne plakala.... uz ji ta vyrazka temer zmizela a vypada to na alergii na jahody :frowning2: ... uz jsem je jedla nekolikrat a nevadilo ji to, ale tentokrat ji asi nejak nesedly...

taky jsem si precetla, ze kolem 6 tydnu maji spicku co se tyka place - pry prumerne 3h denne (tak to my za posledni dny jsme spis nadprumerne :grinning:) ... a uz by se to pak melo snizovat... tak snad :wink:
27. kvě 2011 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
@lusyy kapu před kojením přímo do pusy.
@marketnieuw chudinka malá :frowning2: . Vypadá to děsivě, snad to rychle odezní.
Emička mi taky dneska celou noc probrečela :confounded: . Brečela od 19 hod. do 3 hod. téměř v kuse.
27. kvě 2011 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy : ahoj kapeme po koupani primo do pusy, kdyz ji oblikam tak se vetsinou rozerve tak se pak trefim :slight_smile:
27. kvě 2011 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@marketnieuw :no pekne zrizena chudinka jak kdyby se poprala :grinning:
27. kvě 2011 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezké poledne :slight_smile:
@lusyy :tak my taky kapeme přímo do pusinky.Jen kapičky na prdíky dáváme lžičkou :slight_smile: .
@marketnieuw :Jejda beruška malá :frowning2: ,ale neboj to brzo zmizí pokud to je reakce na jídlo.My měli s Pétou podobnou ale po pórku :sweat_smile: .A měl to v obličeji a potom zase na zadečku jak to šlo ven :wink: ...
Holky normálně si představte,že jsem tady ségře na bazaru na koníkovi (teda spíš beremese) prodávala její svatební šaty a neuhodnete kam je budeme posílat :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ? Peníze nám přišly z anglie a šaty putují do Nigérie :slight_smile: :sweat_smile: .
27. kvě 2011 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy já používám úplně stejnou metodu jako pusolamy :grinning:
27. kvě 2011 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir :slight_smile: To je bomba. To ty šaty budou mít krásnou historii. Nemáš nějakou fotečku, jak vypadají, že je o ně zájem až v Africe?
27. kvě 2011 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 Ahojky, nas malej dudlika taky nechce, takze jsme na tom stejne jako ty. Porad ho vyplivava a cumlal ho chvilicku vsehovsudy dvakrat, ale dudlik ho proste nezajima.

@lusyy Ja davam Vigantol na lzicku s troskou mleka. Pred kojenim. Mam takovou malinkou lzicku, ze ktere se mu to dobre papa. Kapicky na prdiky davame take na lzicku, ty uz bez mleka.

@kijir: Jee, taky bych rada videla fotku tech satu, musi byt prekrasne!
27. kvě 2011 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem je zkusila vyfotit,ale není to takhle úplně ono,protože k nim jsou ještě rukavičky a závoj.Taky samozřejmě jestě obruče do sukně :slight_smile: .
27. kvě 2011 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsem paní psala jestli yb nám pak mohla poslat fotku nevěsty :slight_smile: ,tak jsem zvědavá :wink: ...Ale holky komunikace v angličtině byl teda trochu oříšek :sweat_smile: :confused: .Ještě že existují nějaké překladače na netu,přeci jenom mám školu už notnou chvíli za sebou :sweat_smile:
27. kvě 2011 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky,
mám dubnovou holčičku a chtěla jsem se zeptat zda někdo z vás neřeší dlouhé usínání. My koupeme kolem 18,30 a malá i když je unavená ne a ne zabrat, to bude třeba hodinu brečet, ale nezabere. Usne na tvrdo až kolem 22h. Nemáte nějaký tip? Usíná buď v náručí nebo pak na naší posteli. V postýlce nezabere sama ani náhodou.
27. kvě 2011 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir no tak hlavne, ze vam prisly penize, protoze na BRMS je o tomhle Nigerijskem obchodovani cela diskuse :wink:

@iviska nam taky vecer usina az kolem 22-23h, ale ja to neresim, protoze pak rano spi do 8-9 h :grinning: a to mi vyhovuje lip
vzdycky ji udyndam v satku, kde usne, pak strcim do postylky, tam se probere - knoura a cuci - ale musim byt u ni a podavat ji dudlika a zpivat ji dokud neusne ( a to uz je docela pokrok, protoze nejdriv v postylce taky vubec neusnula)
27. kvě 2011 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina My máme nejlepší zkušenost s lahvičkama od Nuku, měli jsme Avent, ten nám strašně tekl kolem toho uzávěru a od Nuku máme 5 lahviček, protože nekojíme a jsme s nima moc spokojený
27. kvě 2011 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov Pokud to jsou potničky, tak to nepomůže nic, to se mu udělá vždycky z toho potu, ale pokud je to takové to akné, tak to chce mazat aspoň 5 x denně tou indulonou, nám to asi po těch 2-3 dnech fakt krásně zmizelo.
Jinak my už jsme měli taky krátký bodýčko, ale jen ručky holé, na nožky jsem dala ty bavlněné kalhoty, protože ať chcem nebo ne, tak na nožky nám pořád svítí
27. kvě 2011 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek