• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, jaké dáváte kapky na prdíky. My už jsme vyzkoušeli snad všechno i probiotické a po každém kojení mně do deseti minut začne křičet, propínat se a kroutit. Uklidní se jenom když skáčeme na balóně. Takže se myslim za chvilku proskáčeme až do sklepa. Děkuji moc za nějaké rady.
27. kvě 2011 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw :Jo my jsme na to taky koukali.Ale u nás teda dobrý :wink: ...Koukali jseme teda až potom,ale naštěstí dobrý :zipper_mouth: .
27. kvě 2011 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw tak malá stává jak kdy :confounded: vím že na nějaký režim je ještě brzy, ale čím dřív začneme tím dřív to pochopí. Asi je tohodně o tom bříšku na který dost trpí. Páč kolikrát zabírá a pak se začne kroutit a je to v háji
27. kvě 2011 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majena já střídám sabíky, baby calm a čekám na probiotika
27. kvě 2011 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iviska to jo, brisko to je svinstvo :grinning: ... no, musime vydrzet
27. kvě 2011 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw což o to já vydržím, ale domácnost brzo zkolabuje :grinning: :grinning: :grinning:
27. kvě 2011 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
tak po 4 silenejch dnech mi dneska spi jak zabita... parada :slight_smile:
(zrejme si to nechava na noc? :grinning:)
27. kvě 2011 v 15:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: si říkám kdy se to zlomí. Všichni kolem mě tvrdí že po 6ti týdnech to bude už jen lepší. Tak přes den to už jde - když nespí tak se zabaví koukáním kolem sebe, když je hezky tak jdeme ven :slight_smile: ale pak večer, prostě vykoupeme a místo aby spala tak čučí :grinning: oči jak nitky a spát nebude :confounded: uvidíme jak dneska
27. kvě 2011 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iviska : my jsme na tom stejne jako @marketnieuw usiname kolem pul desate az v deset ale to mi ty dve hodiny rvani za to stoji pak spi do pul paty nebo do peti naji se a treba dnes vstavala az v 10:15.takze vecer chovame chovame podavame dudak a tak dokola nez usne
27. kvě 2011 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy ale to nekojíš ne?
27. kvě 2011 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw asi máme stejný děti... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: protože dnešek je u nás taky pohodovej.... :wink:
27. kvě 2011 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem dnes pořídila odsávačku od Medely a taky tu Calmu, tak uvidím. V letáku píšou, že mléko v mrazáku vydrží 6měsíců při teplotě -16 a 12měsíců, při teplotě -18. @zukoc chtěla jsem se zeptat, jestli to musím dát do mrazáku rovnou, nebo můžu mít 1-2dny v lednici a pokud ho nakonec vůbec nepoužiju, dát zamrazit ?
27. kvě 2011 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iviska : prave ze kojim, dneska je jak pici panna celej den na jidlo ji musim budit jinak by asi ani nejedla tak uvidime co nam predvede vecer beruska nase :slight_smile:
27. kvě 2011 v 18:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy
@kometka5
nejakej dobrej vzduch dneska asi nebo co, ze nam ty deti dnes spi :grinning:
27. kvě 2011 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw tak u nás celý den je pod mrakem nebo prší, tak možná proto....
27. kvě 2011 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov tak v lednici vydrží 24hod. - já to dělám tak, že střádám 24hod. a pak to všechno zamrazím po jednotlivých dávkách...cca 150ml.
a dneska bude mít malej premiéru na lahvičku, tak jsem na to zvědavá, jestli to bude chtít...
27. kvě 2011 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy já se právě divím, že ti spí tak dlouho - třebas až do 5ti a pak až do 10ti. Mě když malá vytuhne kolem té 22h tak se probírá mezi 3 a 4 na kojení a pak mezi 6 a 7 - jak kdy. Dneska vytuhla brzo, už v 18,45 tak čekám co bude. Třebas jim prostě prospívá déšť .... takže pokud je to tak, tak pro mě za mě ať si večery proprší :grinning:
27. kvě 2011 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 takže to, co odstříkám ráno a večer pak můžu slít dohromady a zamrazit teda až potom jo? Asi se na všechno moc vyptávám, ale jsem v tomto směru úplný jeliman :fearful:
27. kvě 2011 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov tak to můžeš dát dohromady, ale musí mít stejnou teplotu...takže já mám třeba od každýho kojení trošku v lahvičkách a až to má stejnou teplotu (lednicovou), tak to sleju...a pak od toho nejstaršího mlíka do 24hod. dávám do mrazáku...

27. kvě 2011 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83 já osobně s tou lahvičkou zkušenosti nemám, jen jsem zkopírovala, co jsem našla na netu. Já nikdy neodstříkávala, vždycky jsem krmila osobně :grinning: Je fakt, že jsem se teda pomalu nemohla nikam vzdálit, max. na dvě hodiny, ale kolikrát ani to ne :confounded:
@petaov slívat se ty dávky můžou, to nám řílali v porodce a i to tak dělali, když jsem jim dávala mlíko pro nedonošeňátka, ale na přesnej postup, po kolika dnech mrazit, bych se zeptala laktační poradkyně, na netu jsou seznamy i podle bydliště. Nám Dr. v Motole říkali - v mrazáku 3 měs., ty píšeš až 12, tak bych to s ní probrala, ať se něco neudělá blbě :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak děti do 6 měsíců opravdu nepotřebují jiné tekutiny než MM a davat by se ani neměly, jen ve velkých vedrech, ale to se týká jiných klim. podm. a při horečnatých stavech, kdy je velká ztráta pocením.
Jinak já občas v kočárku svlékám jen do bodýčka, čepičku nemáme, teda krom dneška, to byla kosa a lilo, v kočárku mám takovou vypolstrovanou podložku, byla součástí, na to jsem si nechala ušít bavl. povlak, tak na tom leží, jinak venku zavinovačku nemám, jen dečku, když jsme dýl ve stínu. A proti svícení a foukání do korbičky mám skvělou vychytávku* koupila jsem slun. clonu, šije to paní pod značkou Lilianka, najdete ji jak na webu tak na MMB, pasuje na všechny kočárky a funguje, mám ji 2 dny a mohli jsme odslíct :grinning: :grinning: - to jen že se někdo ptal o pár stránek dopředu, na čem leží mimi :dizzy_face: Trochu vás nestíhám, jsem od rána do večera venku a pak začíná kolotoč :stuck_out_tongue_closed_eyes: :confused: :rolling_eyes:
27. kvě 2011 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov mne rekli, ze v lednici muze byt MM 48 hodin (dohromady pred i po zamrazeni), takze pokud zamrazis po 24h, tak bys po rozmrazeni musela pouzit opet do 24h...
a slivat muzes, ale pocitej samozrejme to starsi ...
27. kvě 2011 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw já ji mám v tom kojícím polštáři tady v obýváku, kde na ni furt vidím a můžu ju kontrolovat, jinak bych si to nelajzla, protože je fakt, že postupně se propadá níž a níž :sweat_smile: včera mi tak prospala celý den, za to dnes byla skoro celý den vzhůru, ale je pravda, že jsme byli celý den na cestách, tak to bylo furt z auta do auta, nahodit na kočár, vytáhnout ven atd., takže sotva zabrala, už jsme ju zas nechtě probudili
@majena já na ty prdíky dávám biogaia a nevím, jestli to nějak působí, ale poslední dva dny se mi kroutí a řve od šesti do osmi, kdy jdem koupat a paj jakoby utne je klid, i si v klidu sama usne - ale Domiš to měl přesně tak, brečel a kroutil se jenom asi dvě hoďky navečer po dobu dvou týdnů a pak klid
27. kvě 2011 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy my máme jen Vigantol, Kanavit dostává u doktora. Já to dávám přímo do pusinky, Dr. to taky tak dělá, mě se zdá, že ta jedna kapička by se na lžičce ztratila :wink: Chytnu ji pusinku jakoby do kapříka a kapnu :grinning: Trvá to vteřinku a je to přímo do pusinky :slight_smile:
27. kvě 2011 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw @iviska : dneska spala pres den a vecer byla uz v devet tuhos tak docela prekvapila
@iviska : ale tak to ti spi taky docela pekne u nas to neni pokazde takhle dlouho vcera byla vzhuru v tech pet a pak v pul devate jak kdy, ale dnes je to opravdu asi tim destem ze se jim dobre spi, u nas to teda funguje i na psa ten se celej den taky nehnul z gauce :grinning:
27. kvě 2011 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy jj, to je tim pocasim - ja bych taky dneska pres den bejvala spala dobre :grinning:
27. kvě 2011 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já doufám, že už se konečně dneska dostanu do sprchy. Jsem vyřízená :rolling_eyes: , už aby ten růstový spurt skončil, nebo co to je :confused:
27. kvě 2011 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zukoc můžeš mi prosím poslat odkaz na tu paní, co šije sl. clony. Jsem slepoň, ale já ji nenašla. Děkuji
Máme za sebou ranní procházku :confounded: . Jsem myslela, jak malou uspím a bude mi spát 3 hod. a ona se mi už zase kroutí v kočárku :unamused: . Asi nejspíš máme taky ten růstový spurt :grinning:
28. kvě 2011 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, ráda bych se k vám taky přidala, malá bude mít v pondělí 8 týdnů a ráda bych se s vámi občas podělila o naše zážitky, zkušennosti a tak.
S tím počasím máte pravdu, malá poslední dny skoro přes den nespala, ale včera a dnes jakoby jsme měli doma úplně jiný dítě :slight_smile:. S oblíkáním mám jako vy stejný problém, ikdyž už mám druhý dítě. :confused:
28. kvě 2011 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ramka vítej, tak naše malá předevčírem prospala celý den, to jak jsem psala, že se jí líbí kojící polštář, ale včera a dnes přes den už zas nic a nejradši by byla pořád na rukách, takže na nás désť asi nepůsobí :frowning2:
28. kvě 2011 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulinka87 to se nedivím, žes to nenašla, protože jsem to napsala blbě :rolling_eyes: není to Lilianka, ale Lilinka...www.lilinka.com a tam tě to potom při tom objednávání hodí na ten MMB, má tam víc různých vychytávek a pak má super věšci paní na MMB, nechala jsem si od ní ušít všechny podložky do kočárku i autosedečky..Marína Horemužová (MarinaH) ID 72252
28. kvě 2011 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek