• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@xxmarypetxx tak už nás to akne potkalo asi taky :angry: jsou to takové drobné červené pupínky s bílým středem?Jako pidi beďárky?? Má takovej hustej výsev uprostřed čela :rolling_eyes:
28. kvě 2011 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dneska jsem tu starší uspávala 2 a čtvrt hodiny, to je fakt mazec, musela jsem si dojít i pro Bíbu a mezitím ji nakojit. Holky - dobrá rada nad zlato..PROSÍM :rolling_eyes: :angry: :frowning2: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
28. kvě 2011 ve 23:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky :wink:
tak hlásím posun. Předevčírem malá zabrala v 19,45 to jsem ji ještě měla v náručí a včera mě docela festovně překvapila. Po koupání a baště jsem ji jenom chvilinku pomazlila v náručí, přečetla jsem jí pohádku a šupajdila do postýlky, tam sice chvíli koukala ale pak zabrala úplně sama a od 19,45 spala do 1,30 :dizzy_face:)
29. kvě 2011 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zukoc malá tyhle pupínky taky sem tam má, hodně ji mažu excipial krémem, na ten nedám dopustit - když se jí to objeví, stačí 2dny a má to fuč :wink:
29. kvě 2011 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zukoc M& to mame stale, aj na krku zopar a na uskach...nemazeme nicim, doktorka vravi ze to same zmizne.

Inak nam Sab simplex moc nefunguje, mate niekto Infants Dophilus? Zabera to? Spominal tu uz niekto Bio Gaia? Ako ste s tym spokojní? Rozmýšľam čo vyskúšať, lebo malý vstáva pravidelne o pol štvrtej či piatej ráno a potom už skoro vôbec nespí doobeda, len tak pol hodinku, maximálne hodinku /v noci inak fajn/ Len včera vstal 3.30 a dnes 3.15 a odvtedy v kuse tlačí do plienky a vzdychá a trvá to tak aj dve hodky kým sa riadne pokaká...a vyprdká. Keby ste poradili čosi účinné tak by aj chudák spal do rána, len toto ho vždy prebudí to neustále tlačenie.
Ďakujem.

P.S. My mame len Vigantol, Kanavit vobec neuzivame ani doktorka nam ho nespominala, je tu niekto kto ho tiež neužíva, či je tak extrémne doležitý?
29. kvě 2011 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zukoc uspávání je u nás taky veselé, starší taky nechce usínat sama. Usínala do roku úplně v pohodě, pak měla zánět močáku, tak jsem tam byla s ní a od té doby je to mazec. Manžel by,l když bylo malé 1,5 roku, půl roku pryč, to si zvykla spát se mnou v ložnici v posteli, pak teda šla do pokojíčka, ale musim tam s ní být dokud neusne. Také uspávám kolikrát s malym v náručí nebo u prsa :frowning2: Takže s tím moc neporadím. A spíš bych radu potřebovala.
@ciernavila nám Sab taky nepomáhal, bio Gaia máme skoro měsíc a že bych pozorovala nějakou výraznou změnu k lepšímu tak to ne. Zrovna dneska se kroutil už někdy od dvou do pěti, ani moc nebrečel, ale tak kňoural a tlačil. Taky ho to budí.
29. kvě 2011 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila nám ty Biogaia docela zabírají, sice každý den od šesti do osmi probrečí a musím ji mít na rukách, ale celý den prdí o sto šest,tak si myslím, že nějaký účinek tam asi je
@zukoc o uspávání staršího mi ani nemluv, přemýšlím, že mu zruším spaní poo, protože tak v 9 večer chytne jakoby druhou mízu a neví coby roupama vymyslel, to ho můj bere do postele, ale trvá min hodinu než zabere, taky nám do roku usínal vzorně sám a pak jsem byla v nemocnici a můj si ho naučil, ž emusí někdo usínat s ním, tak uspává on, protože jsem mu řekla, že tohoto se odmítám účastnit, když není doma, tak mu přečtu pohádku a usíná sám, ale s tím, že mi asi tak desetkrát zdrhne za mnou a trvá to tak hodinu a půl, ale aspoň tams ním nemusím ležet
29. kvě 2011 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila Ahojky, my Kanavit take nemame a ni nam ho nedava doktorka. K cemu vlastne slouzi?
29. kvě 2011 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,jen v rychlosti,není moc času...u předchozích dětí jsem kanavit taky kapala,ale teď ho malé píchli už v porodce a nemusíme ho kapat doma, jen vigantol :slight_smile: ,ale bohužel si nemůžu vzpomenout k čemu ten kanavit vlastně slouží, jen vím, že to je vitamín K :wink:
29. kvě 2011 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a vítám nové maminky :slight_smile:
29. kvě 2011 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
já matně tuším, že je na křivici, ale nejsem si jistá :fearful: Nám ho kape Dr. při kontrolách. Ale třeba moje kamarádka kapala doma, Vigantol denně a kanavit nějak jednou týdně či za deset dní
@hobitkova já tak ypřemýšlela zrušit spaní přes den, ale od září jde malá do školky, sice jí tam neplánuju nechávat poo, ale co když....a ona by tam nevydržela ležet natož spát, když se to teď odnaučí, tak nevím. ..O tom, že ji v ložnici nechám a odejdu, jsem uvažovala, je jistý, že za mnou taky bude utíkat,ale pochybuju o svých schopnostech, jestli ji dokážu přesvedčit, aby se vrátilA DO POSTELE, ZŮSTALA TAM A USNULA (aha capslock :confounded:)Ale jsem už z toho dlouhýho uspávání vyčerpaná a pak už zuřím i na ní..tý práce, co bych mohla udělat, místo toho, co tam hodiny ležím :angry: :angry: :rolling_eyes:
29. kvě 2011 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
@ciernavila my máme probiotické kapky, ale bohužel na nás asi nepůsobí nic. Ještě asi dva dna zkoušíme Laktobacilíky baby. A kanavit taky vůbec nemáme, jak píše petrullina, řekli mně, že ho malýmu píchli v porodnici.
29. kvě 2011 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iviska - tak to závidím s tím usínáním. My bojujeme každý večer. Zatím nejdelší rekord máme od pul osmý do jedenácti a to už jsem nevěděla co by zabralo, pak jsem odpadla hned po malé :slight_smile: Ale pořád ještě doufám, že jednou na tom budeme taky tak vykoupat, nakrmit, pomazlit a usne sama :slight_smile:

Teď jsme měli dva dny nějaký divoký, jak v noci tak přes den byla nějaká neklidná a pořád pobrekávala, ale dneska už se to zlepšilo tak doufám, že i večerní uspávání bude v normálu :slight_smile:

Jinak my kapeme jen Vigantol každý den a kanavit nám dr. nepředepsala, ten snad malá dostala v porodnici. No a na prdíky nám zatím zabírá Espumisan, užívám ho 3x denně dvě kuličky a až na vyjímky docela zabírá - teda doufám, že to nezakřiknu :slight_smile:

29. kvě 2011 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zukoc no já jsem ho taky chvilu po té nemocnici uspávala, že jsem teda ležela s ním, ale po hodině jsem byla úplně vytočená, a to mi nestálo za to, tak jsem si řekla, že ho to odnaučím podle té knížky každé dítě umí dobře spát a za tři dny se to "povedlo" relativně - podstata byla v tom, že pokaždé když zdrhl z postele, jsem zavřela na chvilu dveře do pokojíku a řekla, mu, že pokud je chce mít otevřené, nesmí utíkat, ale spinkat ... no zdrhá dodnes - raz potřebuje čurat, raz pitíčko, ale vždycky už pak aspoň sám do hodiny usne a já jsu aspoň v klidu a ne vytočená na max. s tím, že jsem nic neudělala
no doufám, že malou tak nezkazíme :sweat_smile: zatím má pěkný náběh, většinou si čučí a sama usne, tak snad jí to vydrží
29. kvě 2011 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kubík bere Vigantol i Kanavit, ten Kanavit teď už jen jednu kapku měsíčně :sweat_smile: Dr říkala že je to vitamín K proti krvácivosti, což mi znělo divně, ale když mu trošku krvácelo z pupíčku když se hojil tak je fakt že po kapičce to jako zázrakem přestalo...

Proti těm ranním prdíkům nám moc pomáhá dát ho vykakat na nočníček, ta poloha v klubíčku mu pomůže to pustit (ať už kakání nebo aspoň prdíky), pak ho nakojím a spíme tak do sedmi. Protože to kroucení u něj taky začíná tak v 5 a jinak bysme se nevyspali... Kapičky ani nic jinýho nepoužíváme.

Jo a včera jsme s drahým vyhmátli perfektní usínací trik - spali jsme u tchánů kde není postýlka, Kuba měl takovej pelech mezi náma na manželský posteli, a jak se večer tak rozhlížel a neusínal, tak jsme mu každej z jedný strany do ucha začali syčet ššššššš a asi za 8 vteřin byl tuhej :grinning: bylo to fakt jak mávnutí kouzelnym proutkem. Jinak Kuba eště když nemůže zabrat tak pomůže dát ho na bok - usínal tak od malinka, teď už míň, ale když je třeba zabere to hezky. Třeba by to mohlo pomoct i jiným mimčům?
29. kvě 2011 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
vitamin K podporuje srazlivost krve
vetsinou ho davaji v porodnici hned po narozeni,
plus my jeste davame ampulku kazdy tyden - rikali do 3 mesicu nebo dokud budu kojit, protoze v materskem mlece vit. K neni... v UM je obsazen, takze se pak uz nemusi

na usinani ji obcas fest zabalim do velky tetra pleny - nekdy to nesnese a rve (tak ji zase vybalim :grinning:) ale nekdy, kdyz uz je moc unavena ale ne a ne zabrat, ji to pomuze a hned vytuhne
29. kvě 2011 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky přeju hezký večer :slight_smile: ! Tak my kapeme doma Vigantol a Kanavit nám kape dr v poradně.My proti prdíkům máme teda kapičky Baby calm a docela nám pomáhaj :sweat_smile: .Ale co jiříkovi nejvíc zabírá je ležení na bříšku.Přes den ho tak nechávám i spinkat :sweat_smile: :wink: .
A s těmi staršími jsem už právě psala,že Petulka vlastně ze dne na den najednou byl dán do velké postele a do dvou dnů tam usnul sám a aniž by vylezl.Byl na to šilkula.Občas ještě vyleze než usne ale to jen opravdu velmi výjmečně a jen jednou.Dáme ho zpátky a pak už si usne...Teď jsme ho přestěhovali k Járovi do pokoje a tam sice usne sám,ale kolem 2-4 hodiny ráno ještě přichází na svoji bývalou válendu do ložnice a do rána tam dospí :sweat_smile: .ale to snad taky brzy dopilujeme :slight_smile: :wink: ,doufám :dizzy_face: ...
29. kvě 2011 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila já jsem se vyloženě ptala na ten kanavit, protože jsem ho u malý dávala...tak mi bylo řečeno od doktorky, že už se nedává...tak mě překvapuje, že je to asi u každý doktorky jinak, jak poslouchám od jiných...
29. kvě 2011 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee tak na ššššš malej taky krásně reaguje...i mě přijde, že se u tohodle hrozně uklidní, když pláče...

a jinak jsem přišla, že se malej hrozně uklidní, když je prostě stočenej a třeba i zavázanej v plence i s ručičkami...tak mu to asi připomíná jak byl v břichu a je fakt spokojenej...

jinak já tedy večerní usínání ještě neřeším...jsem ráda, že nijak nekoukáme v noci, ale jen se napapáme a hned spinkáme a to mě zatím stačí...u malý jsem to taky neřešila hned ze začátku, ale od takovýho čtvrt roku jsem fakt byla ras...a nikdy jsme neměli problém s usínáním...
29. kvě 2011 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeste ohledne vit. K - tak jsem se prave docetla, ze se dava bud injekce po narozeni a nebo se podavaji dlouhodobeji kapky - takze miminka, co dostaly injekci kapky uzivat nemusi ....
(v anglictine: http://www.womens-health.co.uk/vitk.asp)
29. kvě 2011 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
kamarádce fantasticky usínaly děti, jak zapla vysavač, občas to "užívala" cíleně :grinning: , zdálo se mi to divné, ale je fakt, že jak zapnu i třeba fén, tak je klid, ne že by hned usnula, ale když brečí, tak se zklidní. Prý je to snad tím, jak jsou zvyklé na ten hluk z bříška :dizzy_face:
29. kvě 2011 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zukoc u nas kdyz jede vysavac, tak je taky klid... jak ale prestane, tak se mala vetsinou probere ... :grinning:
29. kvě 2011 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
tady si muzete stahnout tzv. bily sum - pro lepsi usinani :slight_smile: http://cantonbecker.com/music/white-noise-sleep-sounds/mp3s.php
29. kvě 2011 ve 23:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw..... tak že bych začala víc uklízet?? :grinning: :grinning: :grinning:
29. kvě 2011 ve 23:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Krásné ráno holky,vítám nové maminky. My kanavit dáváme 1x týdně i když ho do dostala v nemocnici. Ptala jsem se na to dr.a ona mě říkala že se to pořád řeší zda dávat či ne,ale že to nemůže ublížit., my s večerním usínáním máme procedúry-nemůže zabrat a pořád honí dudáka po postýlce,třeba 2 hodiny. :cry:
30. kvě 2011 v 06:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
dneska jsme měli krásnou noc, malá byla hodná :slight_smile:.
@zukoc děkuji za odkaz, clonu jsem objednala :grinning: . My máme slunečník ke kočárku, ale nepřijde mi moc praktický, furt ho musím štelovat podle sluníčka.
@iviska excipial je volně prodejný v lekárně? Nám se taky udělaly pupínky :frowning2: .
@ofelieee nám taky pomáhá šššššššššš :grinning: . Malá se hned uklidní. A ještě nám pomáhá zpívání popěvku LALA
My doma kapeme jen vigantol a kanavit dostává u doktora.
Dneska jdeme na babymasáž. Pro Emičku je to super relax :slight_smile: . Hned bych si to s ní vyměnila :grinning:
30. kvě 2011 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
krásné slunečné ranko holky tak mi vcera meli docela dobrý den pres den spala i po vykoupani a nakrmeni usla asi za hodinu, jen v sobotu jsme si s pritelem pekne nabehli :unamused: cely den jsme cestovali a kdyz jsme se v pul seste vratili tak jsme malou vykoupali a to byla ta chyba jak maj potvurky neco nauceny ( bormalne koupeme nejdriv v sedm spis v pul osme vcera dokonce v osm) tak pak do jedenacti temer v kuse rvala, takze uz vim ze se na babicku vyprdnem a budem si koupat jak to mame nauceny a ne ze ona nam furt dela prednasky ze ona mela deti nejdyl v pul sedme v postylkach ( jenze mela obe deti na zimu v lete si myslim ze je to neco jineho ). v kolik vy tak koupete?
30. kvě 2011 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy my koupeme kolem půl osmé, někd,y když třeba grilujem, v klidu i v osm, pak nakojím a do postýlky jde tak kolem půl deváté, jak říkáš, je léto, tak to neřeším a pak ráno aspoň dýl spí, a to mi vyhovuje, děláme to tak i přes zimu, Domiš ten usíná až kolem desáté, je to fakt o tom, co jak komu vyhovuje, kámoška si malého naučila, že chodil spat v sedm, ale to museli tak o půl šesté z venku atd. a vstává jí v pět ráno, což pro mě nehrozí, radši se vyspím :grinning: :grinning: :grinning:
30. kvě 2011 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my koupeme každý druhý den,v porodnici nám říkali,že to není nutné každý den a ani to není dobré pro pokožku mimča. Ale je fakt,že nemá žádný režim. A koupeme podle toho jak jí,takže vždycky půl hoďky před tím a to je různé :unamused:
30. kvě 2011 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
my koupeme o půl osmé. Vždycky okoupeme, nakrmíme a spíme. Teda až do včerejška. Nevím, kdo tomu mojemu dítěti dal ty alkalické baterky :grinning: Papáme co tři hodiny a malá během těch tří hodin spala maximálně hoďku a to i v noci. Nebrečela ale kňučela a vykládala si, samé I, E, A. Kdo má u toho usnout.
30. kvě 2011 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek