• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@ofelieee A mate ten cinsky nocnik?

My tiez kupeme tak o pol osmej ale nie vzdy presne lebo poslednu dobu nam maly zvykne zaspat poobede dost neskoro - okolo piatej a potom sa zobudi az tesne pred kupanim alebo ho zobudim ja a on potom spi dalej.
30. kvě 2011 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulinka87 excipial seženeš bez předpisu :slight_smile: my mělí první tubu snad víc jak měsíc a týden. Malou tím mažu 2-3x za den. A sem tam když já mám hodně suchá místa použiji taky :wink:
30. kvě 2011 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zukoc Tak nějak to vypadalo, zkusím přidat fotku, ale nevím jestli to na ní půjde dost dobře vidět. Doktorka nám taky říkala, že to děti mívají a že to zmizí, ale bylo toho čím dál víc a jedině po té modré induloně to zmizlo a od té doby už se to neobjevilo
30. kvě 2011 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulinka87 tu baby masaz ji davas ty? uz ji mela? libi se ji to?
my jdeme pristi tyden na workshop se to naucit (od pojistovny zdarma), tak jsem zvedava, jak se ji to bude libit

my koupeme taky podle toho, jak nam to vyjde... vetsinou mezi 18-20h
ale usina mi teda az v tech 22-23

jinak mala zacina byt nejak hodne vzhuru :slight_smile:, dnes napr. je vzhuru od 6h a teprve ted mi usina... jak hodne spi ted vase miminka?
30. kvě 2011 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xxmarypetxx tak to přesně máme teď my...ale já to tedy nijak neřeším...dneska ráno jsem namazala indulonou, tak uvidíme, jestli pomůže...

mám dotaz, mažete opalovákem mimča, když jsou jenom ve stínu?
30. kvě 2011 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw Nas maly spi v noci tak od 20.30 do 3.30 - 4.30, kojenie cca o 12.00, 3.00 a ked rano vstane ale potom uz tlaci, vzdycha a vacsinou nespi, ale dnes zaspal aj po tej pol piatej rano a spal do pol siedmej. Inak cez den je to uz slabsie, kedysi spal aj tri hodky v kuse teraz si zacal davat take 10-30 minutove kolecka par krat pocas dna. Horsie ze posledne dni ho chyti tvrdy spanok okolo piatej tak ho akurat potom okupem a zase ulozim spat a on v spanku pokracuje... Joj to by bolo super keby mne m,aly vstaval o siestej rano, to som zvyknuta tak vstavat aj do prace.. aj o pol siestej, ale ked je to o pol stvrtej a o stvrtej tak to uz je aj na mna skoro
@kometka5 Ja som dakde citala ze do jedneho roka sa nema nicim mazat, ale len mechanicka ochrana - plienka, buda kocika a tak... Ja nemazem a rozhodne nie som pocas obeda na najvacsom slnku ale len rano a poobede a aj to nie dlho. Snazim sa vyhladavat miesta kde je tien, ale v tieni nemazem nicim.
30. kvě 2011 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xxmarypetxx tak mi to měli na tváříčkách stejné. Teď už to máme hlavně na krku a na druhé bradě :grinning:
30. kvě 2011 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83 Aj my, robim preto experiment, na jedno licko mu natieram Sudocrem ci to zabere, ak nie skusim tu modru indulonu
30. kvě 2011 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila tak to mame podobne ... Kara taky spinka pres den v kuse tak max. 45 min.

ohledne toho opalovaciho kremu - taky by me zajimalo, jestli se v nejhorsim pripade fakt muze dat... na vikend jedeme k mori, tak si myslim, ze ji asi ksichticek trochu maznu ... (i kdyz samozrejme bude ve stinu, ale ono se to slunicko u more hodne odrazi)
zitra jdeme k doktorovi, tak se na to zeptam ...
30. kvě 2011 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw ked uz k moru, tak to by som volila bud Vichy 60UV, Daylong Kids 40UV alebo Bioderma UV50. Len niektore deti sa zvyknu potom osypat ta to len pokusom zistis ktory vam bude vyhovovat
30. kvě 2011 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila diky za tip, mrknu se v lekarne
30. kvě 2011 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw asi by som sa rozhodovala podla zlozenia, som kukala dake diskusie a mamicky si chvalia kremy s 100% prirodnymi mineralnymi UV filtrami a tie su napr. Weleda alebo Lavera Sun sensitiv. tieto by nemali mat ani zlu reakciu na pokozku. Ved v lekarni poradia
30. kvě 2011 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw jej aj na Brane k detem som to nasla, , ta Lavera je 100% prirodna, cena bude asi pekne vysoka :slight_smile:
http://www.branakdetem.cz/opalovaci-mleko-neutral-spf-20-pro-deti-lavera.htm dokonca odporucana aj pre alergikov.
30. kvě 2011 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila diky, nasla jsem to - 12 euro, to jde ...
30. kvě 2011 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme měli pupínky taky, dr. nám napsala Cremor Holt, který jsem mazala dvakrát denně dva dny a pupínky byly pryč a už se neobjevily.
Malá přes den taky už moc nespí, ze začátku byl den, který prospala celý a druhý den toho zase moc nenaspala. Teď už se jí to tak nějak ustálilo, ale příjde mi, že je víc vzhůru. Aspoň v noci pěkně spinká, už ani moc netlačí jako dřív, věkem se to pomalu zlepšuje, chce to jen vydržet :wink:.
Já teda nemažu, v kočárku si myslím, že to není potřeba a čím míň se toho na kůžičku dává, tím líp. Promazávám akorát po koupání a případně, když má někde suchou pokožku, ale krém na opalování vůbec. Hodně dávám pozor, aby na ni nesvítilo. Ale k moři bych asi taky něco vzala. Chystám se také koupit tu clonu, o které se zde psalo, myslím, že je to výborná věc. Ten slunečník mi příjde víc na parádu než k účelu, také s ním nemám moc dobrou zkušennost.

Chtěla jsem se vás zeptat, jestli vám dr. doporučila očkování Rotarix proti rotavirům, pořád o tom přemýšlím, zda ano nebo ne. Syna jsem nechala očkovat proti pneumokoku, meningokoku a žloutence, tehdy rotarix ještě nebyl, a tak mám dilema. Jaký je váš názor na toto očkování?
30. kvě 2011 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila faktor 20? to mi přijde pro tak malé mimi dost málo, pokud vím, doporučuje se 50ka a do 2 let bych asi nižší ani nedala, ale je to samozřejmě na každém. Nevím, která značka je nejlepší, ale to určitě poradí MUDr. anebo v lékárně. My máme poslední 2 roky Sebamed a jsme spokojení.
@ramka co se toho rotarixu týče, taky nevím, dr. nám ho taky nabízela, že si to máme promyslet a pak jí říct, ale nevím, malý má navíc jenom Prevenar a žije, tak se mi do ní nechce moc pchat zbytečné vakcíny navíc, někdy mi to přijde jenom jako tahání peněz
30. kvě 2011 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné odpoledne

@ramka nám doktorka taky rotarix nabídla na rozmyšlení, kluci též měly jenom prevenar, ale rozhodla jsem se, že ho dám. Je fakt, že toho asi je hodně na takový malý tělíčko.Jinak taky moc nemažeme a kdyžtak jsem spokojená se Sebamed.
30. kvě 2011 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, s tim usinanim to mate super, ze vam mimca usnou samy v postylce. U nas malej usne jen na rukach (a casto kdyz ho polozime do postylky, tak se jako mavnutim kouzelneho proutku vzbudi a rve) a nebo v kocarku, kdyz s nim drncame. Nemate nejake typy, jak ho naucit usinat v postylce, kdyz rve jen co ho tam polozime? Nebo je na to jeste malinkatej? Je mu 6 tydnu ... Moc dekuji za rady :slight_smile:

Co se tyce Rotarixu, tak my jsme se rozhodli ockovat, ale take proto, ze budeme casto jezdit do Polska a tam mi prijde, ze je ta infekce nejak casteji (moje neter ji jako mala mela a musela byt v nemocnici a nebylo to nic prijemneho, vlastne ji mela i dcera manzelovi sestrenice). No takze urcite naockujeme.
30. kvě 2011 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova : no prave kvuli grilovackam a tak celkove kdyz je venku hezky tak mi ta pul osma prijde idealni a tchyne at si tlacha :grinning: nam taky rikala detska ze staci koupat jednou za tri dny ale prave kvuli tomu rezimu koupeme stejne kazdy den a kdyz se me ptaj jak casto koupeme tak tvrdim ze jednou za dva dny ( takovej kompromis :grinning: )
30. kvě 2011 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila sudocream jsem zkoušela taky a ten nám na tu tvářičku vůbec nepomohl
30. kvě 2011 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 Ale musíš mazat víckrát tou indulonou, aspoň 3x denně
Taky jsem četla, že se miminka do jednoho roku vůbec nemají mazat opalovacím krémem, ale radši ho doma máme s UV 50 od Sebamedu
30. kvě 2011 ve 14:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila nemáme číňák, nočníček se u nás říká plastovýmu obalu na květináč :slight_smile:

k tomu usínáí mi došlo že jsem nenapsala že ho taky zavinujeme, pevně i s ručičkama, koupila jsem si na to zavinovačku swaddleMe, v dece jsem to neuměla :slight_smile: je to super, řval jen asi poprvé či podruhé. Akorát mi trochu přijde, že jak se v tom míň hejbe, tak se mu hůř prdí...

na masáže taky chodíme, ale všechny mimča tam vždcky brečej u věcí co jsou poprvé, nový. ale pak doma, masážujem každej den, moc mě to ba, už si juchá :slight_smile: přeju všem ať se to taky líbí...
30. kvě 2011 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tam my kapeme jen vigantol, kanavit nemáme. Proti slunku mám na kočárku plínu, ale též uvažuju o cloně, ale potřebovala bych i nějakou s bočnicemi, nejen vrchní stříšku, protože tu už náš kočárek má. Mrknu pak na ten odkaz, co tu píšete, zatím nebyl čas :confused: Prdíky zatím neřeším, nedáváme nic. Já jím nějaká probiotika, když jde všechno do mlíka, tak nechci dávat ještě jemu. Koupeme kolem 6h, ale spát chodí tak v 9h.
Dnes jsme vyzkoušeli lahvičku Calma. Prý se na ni vrhl, jak na prso :wink: Vysál všechno - nechala jsem mu 110ml (víc se mi nepodařilo - odsávala jsem nakonec rukou, odsávačkou mi to nějak nešlo :confused: ). To měl ale málo, tak jsem hned přijela a kojila jsem pak ještě 40 minut, takže přiště mu asi nechám minimálně 200ml, je to fakt žrout :grinning:
30. kvě 2011 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Achjo, mně se vymazal takovej douhej text :angry: Já si takhle v sedm kojím a pročítám vás a najednou jsem si uvědomila, že ta starší už tu hodnou chvilku není, vylítla jsem, jestli neutekla ven, což dáma velice ráda dělá, ale ona spala v obyváku na plovoučce, nebyla jen vidět za křeslama :grinning: :grinning: Takže dnešní několika hodinové uspávání odpadlo-hurá :grinning: :grinning: :grinning: Je to tím, že nešla dnes spát poo, ale zase byla pak už protivná a uřvaná :confounded:
Jinak mrňata by se opravdu do roka mazat neměla, ale k moři bych si to taky neriskla. Já tu starší v létě mazala, to jí bylo půl roku, používám Daylong baby, je fajn, že působí bezprostředně po namazání. Ale na tyhle mimi bych volila něco fakt přírodního - weleda, zn. sebamed je prý super.
@xxmarypetxx vypadá to, že je to ono, nám pomáhá Aloe vera cocentrate od zn. LR, párkrát jsem mázla a už to skoro nemá. Já to používám skoro na všechno :grinning:
30. kvě 2011 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, já malého taky zavinuju, ručičky podél těla a pevně utáhnu, jedině tak mi v postýlce usíná. A házíme plínku přes obličej, v kočárku si jí tahá na oblilčej sám. Jinak dnes mi přes den spal tak celkem hodinku, bylo to na budku, každou chvíli brečel. Ale alespoň spí od sedmi v postýlce a zatím je klid.

Jinak u starší dcery nám dlouhé uspávání přestalo, když přestala spát po obědě (to jí byly 2 roky a 7 měsíců). Od té doby spala poo jen když byla fakt unavená nebo když jedeme někam autem, to vytuhne skoro vždycky. Teď tam teda musim být s ní, ale zas do 20 minut (včetně čtení pohádky) spí. Usíná tak kolem osmé, teď poslední dny teda po deváté (dneska tady ještě lítá). Ale to je přes léto vždycky horší. Do školky chodí na pět dní v měsíci, od září bude chodit denně, ale spát tam zatím nebude, takže to jsem neřešila.

@zukoc krásná fotka :slight_smile:
30. kvě 2011 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xxmarypetxx tak mě přijde, že jsem to mazala jen dneska a že už to má lepší...
30. kvě 2011 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova rotaviry jsou kapky do pusinky... :wink:

já jsem se rozhodla, že malýmu rotaviry dám, protože mě doktorka říkala, že to chytne 90% dětí do 2let s tím, že notná polovina se kvůli tomu dostane do nemocnice....my jsme si tohle odžili v 15měs. - 5dní v nemocnici a já si to nechci opakovat...takže i když je to docela dost drahý, tak jsem se rozhodla, že jo...
30. kvě 2011 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 já do toho rotarixu taky půjdu, taky jsme byly s malou v nemocnici a bylo to hrozný, tak když to jde, zkusím tomu předejít
30. kvě 2011 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ja som to dnes riskla a dala som po prvy krat maleho bodycko s kratkym rukavom a dobre som urobila, bol strasny hic.
Asi treti den som prestala pouzivat rychlozavinovacku, maleho davam len v pyzamku do spacieho vaku, rucicky volne a v pohode zaspinka.
Strasne ma prekvapilo ze neiktore deti zaspia s plienkou cez tvar. To aby mali tmu? Ja som este o nicom takom nepocula od znamych.
30. kvě 2011 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsme konecne usnuli :grinning:
nakonec jsem ji musela opet zavinout, ale je takovy vedro, ze nevim, jestli se takhle zavinuta neprobudi horkem...

holky, ted jsme s manzelem honili asi pul hodiny komara - myslite, ze takovy ty sajrajty do zasuvky jsou neskodny pro miminka? nebo jak to resite vy?

na Sebamed jsem koukala, ale myslim, ze ho tady v Belgii nemaji :frowning2: , no nic, zajdu do lekarny a uvidim
30. kvě 2011 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek