• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@zukoc povedené foto :grinning:
@marketnieuw my jsme pořídili síťky do oken. Dávat něco do zásuvky na noc bych se bála. Jedině takové to, co se dá do místnosti před spaním, ale nesmí v ní nikdo být a na noc se to vyndá. Většinou je to napsáno v příbalovém letáku, že nemají být v místnosti ani zvířata.
Nad těmi rotaviry pořád uvažuju. Myslím, že to pro tak malé tělíčko není dobré, tolik očkování. Bojím se, že by měl nějakou reakci. Ještě nejsem úplně rozhodnutá.
31. kvě 2011 v 07:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw :Ahojky zrovna včera jsme na to koukali a opravdu by se to k dětem dávat nenělo.Našli jsme taky od nějaký značky KIDS,ale to bylo až od jednoho roku....Takže taky neime co s těma potvorama kousavýma :slight_smile: .
31. kvě 2011 v 07:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě existují takové síťky proti hmyzu na celou postýlku, ale říkala jsem si, že když v noci přebaluju a vyndávám ho z postýlky, že by tam stejně nějaká potvora mohla vletět, tak jsem dali ty síťě na okna. Občas sem ale stejně vletí nějaká ta moucha dveřma :angry:
31. kvě 2011 v 07:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov sitky v oknech mame taky, ale musel tam vletet dverma ...
much se ani tak nebojim, ty se daji lip najit a chytit, ale ti komari, to je fakt hruza

holky, nemate nekdo trik na odrihavani?

my s tim mame hroznej problem - obzvlast v noci, to usne a nekrkne si, drzim ji treba pul hodiny a nic...
tak ji dam zpatky do postylky, mam ji hodne zvysenou kvuli tomuhle...
no ale pak se vzbudi treba za 2-3 hodiny a zacne plakat, protoze ji to tam porad tlaci...
no tak musime nosit a houpat a pak si konecne krkne... kolikrat kvuli tomu nechce ani pit :frowning2:

zkousela jsem ji zvednout rucicku a trosku zatahnout, to nezabira... tak nevim, jestli jsou jeste nejaky dalsi triky

31. kvě 2011 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, kdo máte doma chlapečky - ošetřujete jim nějak speciálně pindíky? Vzpomněla jsem si, že můj synovec byl jako malinkej na nějaký operaci, že prej něco zanedbali, ale vlastně nevím vůbec o co šlo... a k doktorce jdem až na konci června... díky
31. kvě 2011 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee nám dr. říkala, že do jednoho roku se přetahovat nemá, takže já jen omývám vodou a při koupání mejdlíkem, hlavně místečka mezi pytlíčkem a pindíkem, jinak nic.
31. kvě 2011 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw
skus mozno nieco z tohoto:
1- dat si na plece ale velmi vysoko, ze ma hlavicku az cez plece
2- vystriedat si plecia pri odgrgavani
3-polozit do vodorovnej polohy na nejaku chvilku a potom opat zdvihnut na rameno
4-mat na pleci a pohupovat /+poklepávanie po chrbátiku/
5-mat na pleci po sediacky a potom sa s nim postavit
6-poloha na tigríka: bruskom položené na predlaktí, pusinkou smerom dole
7-dať na bok

Nam pomaha hlavne 1, 3, 4, 5
31. kvě 2011 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee aj ja len umývam, nemá sa ešte preťahovať nič....
31. kvě 2011 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee :Ahojda,jelikož mám třetího,tak myslím,že vím :grinning: :grinning: :grinning: !!Přesně jak píše baramaty do jednoho roka se s nimi nemá dělat nic :slight_smile:. U nejstaršího nám pak musela dr taky trošku pomoct,ale první přetažení dělala ona až v tom roce a pak mu musela trochu pomoct.U prostředního to dělala taky poprvé dr a tam bylo vše v pořádku.Někdy pak právě chodí klučíci na povolení té předkožky ,když to nejde...Ale zatím buď úplně v poho :wink: :slight_smile: .
31. kvě 2011 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee já to dělám stejně jako holky :wink: Taky mi dr. říkala, že přetahovat určitě ne do roka.
31. kvě 2011 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 @zukoc mám dotaz ještě ohledně toho slívání, jestli to dobře chápu. Slévat můžu jen to, co nastřádám během 24h, nebo můžu i třeba k dnešnímu odstříkanému dolít dávku, co mám v mrazáku z minulého týdne? díky moc :wink:
31. kvě 2011 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov tak já bych to nedělala...jelikož buď by jsi to jedno musela rozmrazit což se pak má hned spotřebovat, nebo nerozmražený vlít do zmraženýho, a to bych osobně nedělala...
já zamrazuju po cca 150ml...je prý nejlepší když je to jakoby po jednotlivých dávkách...aby jsi si pak nerozmrazila toho hodně... :wink:
snad jsem poradila...
31. kvě 2011 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mozte prosim poradit dake dobre vlozky do podprsenky? Ja mam aj pratelne Avent a skusala som aj jednorazove Chicco, Johnson and Johnson a ja mam pocit ze po vsetkkych ostanu na bradavke take male chlpky co musim potom davat dole. Existuju dake co tie vlakna nepustaju? Dik
31. kvě 2011 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte
@ciernavila já používám Fixies a myslím, že jsou dobrý. Tak vyzkoušej.
31. kvě 2011 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila : já pouzivam fixies anebo johnson and johnson
@marketnieuw : ja poplacavam po zadecku anebo po zadickach nebo nam pomuze kdyz se ze sedu postavim ale nekdy se nam to taky nepovede, komara jsem zatim nepotkala ale muchy to je hruza my mame v loznici stresni okno takze tam sit dat nejde tak az zacnou komari tak je budem taky honit :grinning:
31. kvě 2011 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majena dik, skusim
31. kvě 2011 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila taky používám fixies nebo z DMka babylove...a nemám problém...já spíš mám problém, že je mám pořád mokrý...a že jsou vidět pod oblečením... :unamused:
31. kvě 2011 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 no pod oblecenim su vidiet asi vsetky, to ma stve lebo to mozem potom nosit len cierne tricka, tam sa to strati. A este na par volnych veciach. DM tu u nas nemame len Schlecker, skoda, no pozrem pripadne este ake maju v lekarni.
31. kvě 2011 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila tak 1 2 3 4 5 delame... tygrika jsem na odrihavani nezkousela, vyzkousim...

jinak jsem se vratila od Dr. a vypada to, ze mala ma reflux jicnu ... mate to nekdo? pry se musi brat nejaky leky? ...
a taky asi mame moucnivku :confounded: ...

ohledne piti caje - rikala nedavat :fearful: - nechat to na mimi, kdyz jsou horka, tak si rekne treba casteji a napije se mleka jen tak na zizen... (takze v horkech krmit dle poptavky) ... caj nema zadnou vyzivovou hodnotu a riskovala bych, ze si naplni zaludek cajem a pak bude odmitat pit mleko ...

mazani opalovacim kremem doporucila - radeji nez riskovat spaleni ... pokud to jde, tak dlouhe rukavy a nohavice a namazat oblicej a hrbety rucicek .. a pokud je moc velky vedro, tak svleknout a namazat cely mimi.. samozrejme vysoky faktor a krem pro mimi z lekarny

a znova jsem se ptala na vit. K a mame davat do 3 mesicu ... a pak skoncit (i kdyz budu porad kojit)
31. kvě 2011 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila vyzkousela jsem Chicco, Lansinoh, Johnson a Medelu a nejvic mi vyhovuje Lansinoh... i tech chloupku je min - ale ja pred kojenim stejne prsa omyvam (kvuli infekci) ... a kdyz jsme nekde venku, tak mam specialni ubrousky od Chicca...
Johnson mi prisly nejhorsi - sice jsou vyborne tvarovany, ale nejrychleji prosaknou (mam totiz MM az moc :sweat_smile:)... pak jsem jeste zkusila latkovy od Medely a musim rict, ze me hrozne zklamaly :confused: - ten peknej tvar se po prvnim vyprani hned ztratil a taky rychle prosakly
31. kvě 2011 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw a tie Lansinoh kde zozeniem?
31. kvě 2011 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila treba tady http://www.malvik.cz/Pro-maminky/ostatni/Lansinoh-Jednorazove-vlozky-do-podprsenky-24ks
ale koukam, ze jsou celkem drahy (ja na cenu nekoukala) .... hmm :confounded:
31. kvě 2011 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
31. kvě 2011 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila já používám také fixies a jsem s nimi moc spokojená, ani jsem už neměla potřebu zkoušet jiné :wink:
31. kvě 2011 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme dneska byli na kontrole jakože v 6 týdnech (ve skutečnosti v 7 týdnecha 2 dnech :slight_smile: ) a vážíme 5430g.To má nejvíc ze všech těch mých zvířátek :grinning: !!!
@ciernavila :Já teda taky používám ty z DM a jsou moc dobré,ani neprosáknou ani nenechávají chloupky.Je škoda že DM nemáte :(
31. kvě 2011 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
A měníte ty vložky do podprdy po každém kojení? Já jen 1-2 krát za den, jinak bych se asi nedoplatila. Já používám Toujours, které jsem sehnala v Lidlu. Vyšly jen na 40kč. Chloupky trochu pouští, ale prsa si většinou před kojením omývám.
My jsme byli taky dnes na kontrole. Máme necelých 8 týdnů a 5220g. Za 4 týdny jsme tedy přibrali kilo a půl :slight_smile: Na Kanavit jsem se ptala. Dostali jsme ho v porodnici, takže teď už ho nemáme. Prý je nějaké nařízení, že už se to pak dávat nemá. Loni to prý ještě bylo. Každý to má asi jinak.
Jinak mi dr. říkala, že už mám dávat jen krátké bodýčka, protože je všude červený, hlavně v těch záhybech, jak je teď faldíkatý a dostali jsme na předpis plno nějaké kosmetiky - Lipobalsam, Excipial a ještě něco do koupele.
@kometka5 já jsem poprvé odstříkala asi jen 50ml. Teď to mám v mrazáku a nevím, co s tím. Myslela jsem, že to rozmrazím a pak vleju do jiného, které hned použiju. Ale když říkáš, že se to nemá, tak mu to dám někdy jen tak, ještě k normálnímu kojení. Teď teda už budu střádat po větších dávkách.
31. kvě 2011 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw tak my reflux máme, nejhorší je, když se přejí, tak nesmím krmit dřív jak co dvě a půl hodiny. Ona jak se přejedla tak jí jako by pálila žáha a chtěla pít pořád a řvala. Já myslela, že nemám dost mlíka a řve hlady . Musíme mít všude zvýšenou matraci i v kočárku a máme na to gastrotuss sirup a je to o hodně lepší
31. kvě 2011 v 17:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83 jak se ten reflux pozná, jak moc ublinkává? Mi ublinkává občas, když si neodříhne. Někdy je toho hodně, ale někdy zas troška, tak snad to nic není.
31. kvě 2011 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov to do kupela je nieco proti tym vyrazkam? ako sa to vola?
31. kvě 2011 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek