• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@zuzuli83 no tak me ublinkava docela dost treba i 2 hodiny po kojeni, nekdy se i pozvraci ... prej mame ale nejakej skrytej reflux, ze ji to jakoby jde az do krku, ale ne tak casto ven
ale nejhorsi je, ze hrozne spatne ji, zalyka se u toho, odtahuje se a place... jsou to hrozny nervy ted to kojeni :frowning2:
a ja vubec nevedela co blbne, nejdriv jsem myslela, ze ji nechutna moje mliko (brala jsem ATB), pak ze je zahlenena .... tak ted uz mi vsechno do sebe zapada...
kolikrat ji uplne vidim (a i slysim), ze ji to jde zpatky, zacne jakoby polykat naprazdno, vyplazovat jazycek atd.
chuderka.... dokonce nekdy i lapa po dechu ... dneska to ma teda fakt hrozny (prave ze se pozvracela i u doktorky hodinu po jidle)
ty kojis? ten sirup se dava teda asi pred kojenim? a delali vam nejaky zvlastni vysetreni? doktorka rikala, ze ji mozna budou muset poslat na nejakou sondu :frowning2:
zvyseny matrace mame, uz od zacatku
31. kvě 2011 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
vidím, že se tady řeší reflux...
malá to měla, jsem ráda, že Daníka to obešlo, protože to byl docela očistec...
zvýšená matrace je základ...my pak měli i lehátko zvýšené, protože ona se mi po kojení dusila tím mlíkem, tak bych nic neudělala...
jednou jsem dokonce volala rychlou, protože se mi skoro udusila...fakt hrůza...
mě doktorka pak poradila takovej prášek, co se ředil s mlíkem nebo s vodou - byl to takovej gelík- myslím, že se to jmenovalo nutriton.a to trošku pomáhalo....

31. kvě 2011 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
1. já mám obě děti nekrkací, nejlíp mi to jde v tygříku, ale nemám teď čas půl hodiny kojit a půl hodiny čekat, tak ji většinou pokládám na bok do košíku-dle rady Dr., v noci to ani nezkouším, usínám totíž hned jak se přisaje :grinning: :grinning:
2. do podprdy používám tampónky od Chicca, na obě holky a super, jediné mi nepropouští a nepouští ani chloupek, nejsou totiž buničinový jako ostatní, ale mají takový porézní povrch jako alwaysky a taky tak fungují, nacucají se jak hrom, ale nic nepustí. A po oblečením vidět nejsou a to nosím všechno upnuté a obtáhlé (teda přes prsa, kolem pasu teď radši volím něco volnějšího:slight_smile:)Vyzkoušela jsem téměř včechny a furt jsem měla mokrý tričko, úplný kola.Ale je fakt, že mám hodně mlíka, třeba kámošce je fuk, jaké má :sunglasses:
3. proti komárům a jiné havěti - Chicco má řadu Zanza a tá má několik druhů odpuzovačů a i následné péče po štípnutí, tak koukněte, já jsem spokojená
@petaov já myslím, jestli to kometka5 nemyslela jinak, když bys to rozmražené spojila s čerstvým, kvůli množství, a pak to hned malej vypil, já bych v tom problém neviděla. jinak totiž to rozmražené je jen k okamžité spotřebě, takže by nešlo znovu zmrazit nebo nechat v lednici. A myslím, že při refluxu se zvrací do oblouku ne?? Ne jen takový to ublinkávání z přejedení či tak, ale to mlíčko se vrátí do jícnu a pak jakoby vychrstne ven
31. kvě 2011 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
@marketnieuw masáž provádím já. Máme tam odborně v yškolenou masérku, která si vždy půjčí miminko a masíruje ho. My po ní opakujeme a ona nás kontroluje jestli provádíme masáž správně. Včera jsme byly podruhé. Emičce se to celkem líbí. Akorát minulý týden plakala, nevím jestli to bylo, že ji bolelo bříško a nebo že to bylo pro ni nové.
My taky bojujeme s odříhnutím po kojení :unamused: . Kolikrát malou držím i 3/4 hod. než si odkrkne. Poslední dny mi začala i dost ublinkávat :frowning2: . Tak snad taky nebudem mít ten reflux :unamused: .
Moučnivku máme taky a mažeme nějakým roztokem (nevím, jak se to jmenuje).
@ciernavila já též používám z DM a jsou super.
@kometka5 Já jsem došla tak daleko, že jsem musela kvůli těm prsním vložkám obměnit šatník :grinning: . Nakoupila jsem si trička, pod kterými nejsou vložky vidět.
@petaov vložky do podprsenky si měním ráno a večer. Mě to stačí 2x denně, přes den je nemám mokré.
Holky jak vaši prckové snáší tropy? Emička mi dneska celej den prokňourala a zklidnila se až když jsem ji vykoupala.
31. kvě 2011 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zukoc jj přesně tak jsem to myslela, že když by se spojilo nový mlíko a zmražený, který se rozmrazí a hned se spotřebuje, tak je to v pořádku...
já to myslela tak, že to nový mlíko by se nemělo dávat do mrazáku ke zmraženému (jako nalít na ten led), stejně jako že by se nechalo rozmrazit a pak zase zamrazit i s novým mlíkem...
doufám, že je to k pochopení...

31. kvě 2011 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zukoc a můžu se zeptat, kolik stojí ty vložky od chicca? a kde je kupuješ? já jsem je ještě nikde neviděla...
já mám právě mlíka taky dost...a mě se dost stává to, že kojím z jednoho prsa a z druhýho mi taky teče mlíko a vložka je propučená hned.... :unamused:
31. kvě 2011 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 Já to tak mám taky, tyhle fakt vydrží, noc i den a měním ráno za nové. Kupuju je na www.chiccoshop.cz, tam jsou snad nejlevnější, nebo normálně v kamenném obchodě, ale tam jsou dražší, ale vzhledem k tomu, že mi takhle vydrží, tak se, myslím, vyplatí. Výhodnější je balení po 60 ks, stojí cca 230,-, ale na těhlech stránkách 199,-. Ale fakt doporučuju. Já zkoušela i ty levnější až levné - Fixies, Jonson, z DM, ale všechny mi propouštěly a taky nechávaly ty chloupky, jak psala ciernavila :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. kvě 2011 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 a ten nutriton se musi davat do mleka? nebo jsi kojila? a kdy ji to skoncilo?
ja jsem fakt zoufala, mala az ted usnula... celej vecer plakala, ublinkavala, krkala, svijela se, chvilema dusila...

kojeni jsem opet probrecela, protoze divat se na ni, s jakou chuti se prisaje, jakej ma hlad a pritom se u toho trapi, to je fakt nad moje sily... dvakrat si cucne, pak se zacne dusit, tak se pusti a zacne plakat ... a takhle porad dokola.. uz mam rozkousany bradavky z toho vecnyho prisavani

melo na to vliv to, co jsi jedla ty? me dneska totiz taky pali zaha, tak nevim, jestli to nema spojitost :unamused:
31. kvě 2011 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw to je mi moc líto :frowning2: , tak ať se vám to co nejdřív zlepší a maličká se může s chutí pořádně najíst :grinning:
31. kvě 2011 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw my na vyšetření snad nemusíme. Malé se to po tom sirupu spravilo, dává se to 3 minutky po kojení a od té doby, co to papá, to jsou asi tři týdny, tak blinkala dvakrát. Taky jsem vždycky slyšela, jak se jí to vrací a pak rychle polyká
1. čer 2011 v 07:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov mě ani nějak extra neblinkala, třeba jednou denně, ale byla schopna vyblinkat i všechno mlíko najednou, ale jí spíš bolelo břicho po kojení. Plakala a nespala. Jak máme ten sirup, tak je to lepší.
Já jsem kupovala vložky do podprdy v Sam baby, u hřbitova na Slezské, používám jedině chicco, před měsícem tam měli nějakou akci 60ks za 190kč. Mě jiné nevyhovujou, nemám problém, že by šli pod oblečením vidět a hlavně nejsou mokré. Ten gel uvnitř je super a všechno pohltí.
1. čer 2011 v 07:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw a hlavně mi říkali, že je důležité, ji hned po kojení nepokládat, nechat pět minutek vzpřímeně. Mě si většinou během té chvilky neodříhne, tak jí po těch pěti minutách přebalím, a někdy jak ji pak zvednu, tak si odříhne hned, jinak si ji dám přes rameno a u nás pomáhá, když u toho chodím a plácám ji od zadečku směrem přes zádíčka.
1. čer 2011 v 07:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, chci se zeptat, náš malej když pase koně, tak hlavičku hodně zvedá a při tom se překulí na záda, to samé při brknutí na rameni, úplně se nám šponuje obráceně ( do obráceného C) , někde jsem četla ( a i sestřenka mi to říkala) že to může být zvýšená svalová aktivita nebo tak nějak a že se s tím jezdí na neurologii. Je to normální? Taky vám to miminka dělají?
1. čer 2011 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83 no to by me ani nenapadlo ji polozit po 5 minutach !!! :confused:
my chodime tak 30-45 minut a stejne pak ublinkava, prave treba i hodinu, dve po kojeni ...
ja fakt doufam, ze nam na to daj neco, co pomuze :frowning2:
1. čer 2011 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila Do koupele máme Belneum Hermal. On má takovou suchou pleť, vypadá to jako ekzém.
Balneum Hermal pokrývá pokožku olejovým filmem, který slouží jako přechodná ochranná vrstva až do obnovení přirozeného tukového kožního pláště. Balneum Hermal snižuje uvolňování fyziologických faktorů zadržujících vodu v rohové vrstvě kůže. Snižuje také zvýšené odpařování vody u kožních onemocnění jako jsou ekzémy a lupénka. Kromě toho také usnadňuje odlučování šupin. Použití Balneum Hermal je vhodné u těch pacientů, u nichž je pokožka chudá na látky tukové povahy, suchá a lehce svědící. Zvláštní výhodou je příjemný způsob opětného obnovení přirozeného mastného povrchu kůže.
1. čer 2011 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xxmarypetxx nase mala se zacla otacet na zadicka v necelych 6 tydnech a zrovna vcera jsem se ptala doktorky, jestli je na tom neco spatnyho a rikala, ze vubec ne ... a do C se sponuje jen, kdyz ma boleni
taky me to napadlo, ze treba neco neni v poradku, ze jakoby neumi "poradne" past koniky :grinning:
1. čer 2011 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83 jo jeste prosimte, cetla jsem, ze by se melo krmit mensi mnozstvi a casteji - ze se jim to pak lepe zaziva... ale nekde jinde zase pisou opak... nevis, co je pravda?
kdyz se nad tim zamyslim, tak mozna mensi davky jsou logicky...
1. čer 2011 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to nevím, mě říkala doktorka, že hlavně ne častěji jak co dvě a půl hoďky, když je přejedená, tak se jí to asi víc vrací. Možná častěji a v těch malých dávkách, ale nevím, jak bych tu malou dávku poznala :sweat_smile: Ona si předtím nikdy neodbrkla, začla až dáváme sirup, je to i na prdíky a takové věci.
Právě, že se nemá dřív pokládat, aby se jí to všechno dostalo do žaludku a i u přebalování se nemá zvedat zadeček, ale překulovat z boku na bok.
1. čer 2011 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malý je dnes zas samá vyrážka. Dala jsem si včera jahodový nanuk od Mrože. Mohlo by to být tím? Myslela jsem, že se nesmí jen čerstvé jahody. Např. uvařené jahody v jahodových knedlících mu neudělaly nic.
1. čer 2011 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak dneska je den dětí! Tak všem drobečkmů přeji jen to nejlepší, ať už je nic netrápí a dělají vám jen samou radost :slight_smile:
1. čer 2011 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov dik, asi skusim aj ja ten Balneum ked sa mi minie SebaMed.
Inak ja som uplne vylucila sladke, vtedy som zistila ze maly dobre spi. Akonahle som to porusila a dala som si zmrzlinu uz mi nespal...ja naozaj neviem ci to je tym ale u nas to tak funguje. Nesladim, ziadne cokolady ani nic podobne.
Minule som ale neodolalal a dala osm si svieckovu s knedlou, maly sa riadne pokadil az za usami a naduvalo ho asi to bude tou knedlou, tak som obmedzila aj chlieb, lebo ani ten moc nerobi dobre.
1. čer 2011 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zukoc jak to tak čtu o těch vložkách, tak je asi taky zkusím, budu se muset podívat, kde je u nás prodávají :slight_smile:
1. čer 2011 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila já taky občas zhřeším a dám si něco sladkého. Malý vždycky tlačí ráno, tak od 6h. To tady psalo více holek, že jim ráno tlačí. Tak snad to to sladké tak neovlivní.
Ohledně těch vložek do podprsenky. Neuvažovala jste některá nad miskami od Medely? Zachytí odtékající mléko a pak se může uskladnit v ledničce. Máte s tím zkušenost? Mi právě taky dost stříká z toho druhého prsa, když kojím, tak si říkám, že je to škoda, že to jde do té vložky.
http://www.medela.cz/produkty/misky-zachyceni-mleka.php
1. čer 2011 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ramka taky asi vyzkouším ty vložky, co tu psaly holky. Já mám ještě k těm normálním pratelné vložky haipa daipa, ale ty jdou strašně vidět i v černé podprdě.
1. čer 2011 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, koukám,že probíráte ublinkávání.....malá mi také ublinkává i když je hezky odkrknutá, položím ji, tak se začne kroutit a tlačit a ublinkne, doktorka mi na to řekla, že máme jen zvýšit postýlku, ale nezdá se mi, že by to nějak výrazně pomohlo :unamused:
Když jsem ještě kojila, tak jsem měla vložky do podprsenky z Tesca a nemůžu si teda stěžovat :slight_smile:
1. čer 2011 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a ublinkávají vám miminka normální mléko nebo sražené???My to právě máme, že někdy normoš a někdy sražené :confused:
1. čer 2011 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw takovýhle děti by se měli několikrát během kojení odpojit a dát krknout...nicméně malá byla jak přísavka, přisála se, hltala tak, že se zalkala, kašlala, ale jenom co jsem jí dala krknout během kojení, tak neskutečně brečela až zvracela...což mimochodem dělá doteď...prostě brečí tolik, že si vyvolá zvracení :frowning2:
jinak kojit ve zvýšené poloze - že bude mít hlavičku výš než tělo...a takhle jí držet u dlouho po kojení...

ten nutriton se rozpouští v mlíce mateřském, když kojíš nebo ve vodě...já to dělala ve vodě, stačí fakt minimum, pomazala jsem bradavku a to stačilo...nedávat hodně, protože to jí pak zabetonuješ žaludek...jen netuším, jestli to lze koupit bez receptu... :zipper_mouth:
1. čer 2011 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina ono to je podle toho, kdy zvrací...jestli zvrací hned po jídle, tak nemůže být zražené nebo jo?
1. čer 2011 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov malej má po jahodách osypanou prdku...a to jsem měla jah.džus,takže bych řekla,že je to jedno, v jaký formě jsou...
1. čer 2011 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina :Ahojda tak my to máme stejně :slight_smile: Nekdy normální a někdy sražené a někdy to bývá spíš jako voda(takové bezbarvé)
@petaov :To Balneum ke koupání jsme taky měli na Péťu,protže se celej úplně loupal jak byl vysušenej i přes veškeré promazávání vším možným a hodně mu to pomohlo.Po vykoupání jsme mazali už úplně obyčejným slunečnicovým olejem z lékárny a bylo za chvíli po loupání :slight_smile:
1. čer 2011 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek