• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
A taky přejeme všem dětičkám krásný den :slight_smile: !!!Vždy´t ten dnešní patří jim :wink: :grinning: !!!
1. čer 2011 v 11:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@marketnieuw jj, říká se tomu zvýšené sval.napětí...určitě jsem to už psala, že jsem s malou kvůli tomu chodila na rehabilitaci...a s malým mi to asi taky nemine. příští týden jdeme do poradny, tak myslím, že nás tam pošle...
malej se hodně prohýbá právě do C a ješzě upřednosňuje jednu stranu...a i když ho dám pást koníky, tak mi přepadává na tu silnější stranu...
1. čer 2011 v 11:08  • Odpověz  • To se mi líbí
jinak u nás pekelný včerejší den a noc...skoro vůbec nespal...nedal se utišit ani v náručí...mě to hlavně pak mrzí vůči malý, protože na ní nemám skoro čas...
a do toho jak se prohýbá tak se hrozně blbě drží...snažím se trošku silou ho tlačit do klubíčka, ale bojím se, abych mu něco neudělala, protože on hroznou silou tlačí proti mě... :confounded:
1. čer 2011 v 11:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@kijir také ublinkáváte???já právě nevím, jaké množství už je moc a hlavně kvůli tomu je boj s krmením a obzvlášť jak jsme na UM, když se mi ublinkne, tak je děsný problém udržet aspoň ty 2,5 h.My vůbec bojujem s tím jídlem,intervaly nepravidelný, po 90ml, které nejvíc vypije, vydrží hrozně krátce,ani pomalu nemůžeme nikam jít, protože se nedá doba krmení vůbec naplánovat, u dětí tohle vůbec neznám,v pohodě vydržely 3 a více hodin a teď je to prostě boj :frowning2:
1. čer 2011 v 11:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@zukoc díky moc, zkusím je objednat...snad budou fakt super...a budu moct nosit co chci, aniž by mi to bylo vidět...
1. čer 2011 v 11:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@petrullina tak mě taky přijde, že ty tři hodiny utečou jako voda...malej taky nevydrží víc a to jí cca 100ml.
1. čer 2011 v 11:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@kometka5 také mám velké výčitky vůči větším dětem, přijde mi, že s nima udělám jen to nejnutnější a jinak na ně nemám vůbec čas :frowning2: :frowning2:
1. čer 2011 v 11:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@kometka5 já jsem právě vyřízená z toho, že vypije 90 a za hodinu a půl je prostě děsnej řev, čaj to by vytáhla celou flašku, dudlíka zuřivě tahá,ale jak zjistí, že neteče, tak jde ven a řev,dokud jí to mlíko nedám a pak blije no....nekonečnej kolotoč a nevím, jak to srovnat :frowning2:
1. čer 2011 v 11:31  • Odpověz  • To se mi líbí
@petrullina a co jí dát 120ml? to by nevytáhla? beru to podle malýho že vypije tak 100-120ml...
1. čer 2011 v 11:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@kometka5 Ona už by těch 120ml měla vypít, když je na Sunaru, ale už jsem to zkoušela a vypla to jen jednou a pak se právě poblinkala a vydržela jen 2 hodiny....ještě jsem přemýšlela, jestli nezkusit třeba změnit mléko....
1. čer 2011 v 11:38  • Odpověz  • To se mi líbí
A pro pobavení nebo spíš k pláči...dr. řekla : to prostě musí vydržet....takže ta mi taky neporadila
1. čer 2011 v 11:40  • Odpověz  • To se mi líbí
@kometka5 aha ... no tak o svalovym napeti se doktorka v poradne teda nezminila... :unamused: ... uvidime, co rekne nase pediatricka v pondeli ...
ale je fakt, ze jsem si uz vsimla, ze v CR je ta pediatricka pece daleko duslednejsi :frowning2:
a je to spatny i kdyz se jakoby cela otoci az na zada? ona se nepovali jen na bok...

a s tim krkanim behem kojeni - to zkousim, ale vetsinou je to stejne marny
a hlavicku mame vys nez nozicky... o hodne - skoro u toho kojeni sedi (a jeste jsem jakoby zaklonena, aby ji to mliko moc neteklo)

jinak posledni dva dny jsou u nas fakt peklo... pres den vubec nespi, usne mi treba na 10 minut a pak se asi probudi tim palenim zahy, prestoze kocarek i postylka jsou hodne zvyseny ... spi mi pres den jedine v satku "na stojaka" a nebo kdyz ji chovam v polosedu
kdyz je vzhuru, tak porad polyka na prazdno a ublinkava, ani koniky past nemuzem ...
a to jdu s ni dneska na gyndu, to bude cekarna z toho revu vodvarena :grinning: ... taky bych si potrebovala dat sprchu, no to teda zatim nehrozi - jedine s ni v satku :grinning:
1. čer 2011 v 11:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@marketnieuw beruška malá....nejhorší je, když víš, že děláš vše pro to,aby jí bylo lépe a moc to nepomáhá :frowning2:
jinak Verča přes den taky spí zhruba v 10timinutových intervalech nebo by ráda na ruce,ale v tom jsem neoblomná :wink:
1. čer 2011 ve 12:04  • Odpověz  • To se mi líbí
@marketnieuw ona se podle mě otočí setrvačností,ne?
1. čer 2011 ve 12:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte holky,u nás byl včera taky řvací den, když usnul, tak na chvilinku. To s tí prohýbáním máme taky. Taky se mně zdá jakoby po kojení polykal, že se mu vrací mlíko, ale on neublinkává. Myslíte, že by mohl mít ten reflux i tak? Mám taky výčitky kvůli starším klukům, že na ně není vůbec čas, i když to moc nedávají najevo. Ani nikam moc nemůžeme na procházku, protože vydrží max. 2hodiny a nebo prořve celou zpáteční cestu. Doktorka řekne, krmit až po 3hod. a jinak nic neporadí, že je prý přejezený a bolí ho bříško, ale ona ten řev neslyší. Tak asi musíme vydržet, snad se to zlepší. Taky přeji všem dětičkám všechno nej k dnešnímu svátku.
1. čer 2011 ve 12:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@kometka5 ja nevim... pockej, poslu ti to do IP, podivej se na to
1. čer 2011 ve 12:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, včera jsme byli u dr. na kontrole ve 2,5 měsících (ve třech má naše dr. dovolenou). Malý má už 6 kg a 61 cm, dr. se divila, že je jen kojený :grinning:
Náš malej taky občea ublinkává, spíš le je přepitej a uteče mu něco hned po kojení, někdy to má taky už sraženější.
S tím svalovým napětím, taky jsem se na to kometky ptala, malej se hrozně prohybal při chování, zakláněl hlavu do zadu, přestal ve dvou měsících. Z koníků se mi taky přetáčí od 4 týdnů na zádíčka, taky jde až úplně na záda, ne jen na bok a dělá to hezky pomalu, ne že by sebou moc švihnul. Při koníkáh občas hlavičkou mlátil, držel jí nahoře, ale šla mu hodně do všech stran. Teď to taky občas udělá, ale většinou drží dobře. Doktorce se to v 6. týdnech moc nelíbilo, on i nepřitahoval hlavičku. Včera už nic neřikala, jen že má ta svaly co držej hlavičku trochu volnější, hlavičku ještě nepřitáhne, prý jí má asi těžkou :grinning: Ale řikala, že to zatim vypadá dobře a nikam nás neposlala. Já jsem hodně chovala zády k sobě, malej je teda nejvíc spokojenej když leží a má nad sebou hrazdičku nebo si s ním někdo povídá.
1. čer 2011 ve 12:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@majena máme úplně to samé,akorát teda nekojím, ale přesně jak píšeš, dr.řekla, že není možné,aby měla malá po 2 hodinách hlad,prý ji akorát bude kvasit mléko v žaludku,když nevydržíme 3 hodiny,jenže ten řev je opravdu děsnej :frowning2:
1. čer 2011 ve 12:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@marketnieuw tak já bych neřekla, že je to špatně, že pak z boku se jakoby převrátí na zádíčka...já bych viděla špatně to, že z toho bříška přepadává na jednu stranu...a přepadává pořád na jednu stranu? u nás to tak je, protože ta strana je jakoby silnější...on když je jakoby na zádech, tak je prohnutej, zakloněnou hlavu na jednu stranu...
1. čer 2011 ve 12:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@petrullina tak malej když je vzhůru, tak víc jak dvě hodiny taky nevydrží.... :unamused:
1. čer 2011 ve 12:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@petrullina :no jo ublinkáváme a ne jen hned po jídle i pak třeba až za delší dobu,ale není to žádné velké zvracení,vážně jen ublinkne.Já teda neví kolik malej vypije,protože jen kojíme,ale jí po 3-5 hodinách,podle toho jak spí.A musím teda zatím asi zaťukat,ale mě spí přes den ještě docela dobře :slight_smile:.třeba dneska spal od 9-11 :30 pak hodinku na jídlo a přebalení a pomuchlání s bráškama a mamkou a už zase spinká...
A v noci mi spal od 20:00 až do 03:27 :grinning: .A dr když viděla kolik vážíme,tak říkala určitě v noci nebudit na jídlo,když bude hlad tak se ozve :slight_smile:
1. čer 2011 ve 12:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@kometka5 jo, jenom na jednu stranu... myslis, ze je to tim, ze ji mam porad na rameni na to krkani?
no, ma preferenci hlavicky na jednu stranu to je fakt... ale na tu druhou nez na kterou se pretaci :confused:
1. čer 2011 ve 12:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@marketnieuw řekla bych, že je to tím, že má to svalové napětí, že je prohnutá do C...
a já malýho nosím hodně jakoby opřenýho o mý prsa, a je to k ničemu...stejně se dokáže porhnout...
1. čer 2011 ve 12:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@ramka pokud ti nevadí nakupovat přes net, zak v tom chiccoshopu vyjdou nejlépe-a o dost, pokud tedy nenarazíš na nějakou akci a vezmeš aspoň dvě balení kvůli poštovnýmu.To jediný mě na nakupování přes net fakt štve :angry: :angry:
1. čer 2011 ve 13:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak dneska s malou na 6-tydenni prohlidce tak mame 3480g 54 cm a obvod hlavicky 37,5 cm.doktorka byla spokojena rikala ze se snazi zvedat hlavicku kdyz je na brisku coz teda docela jo, no a za chvili vyrazi mamka na kontrolu po sestinedeli :unamused:
1. čer 2011 ve 13:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@kometka5 Tak mi to máme přesně jak píšeš, taky preferuje jednu stranu a když pase, tak se nám na tu silnější stranu překulil. Snažím se ho dávat teď na tu slabší stranu a chovám v klubíčku, tak nevim jestli to pomůže
1. čer 2011 ve 14:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky už jsme byli na gyndě po šestinedělí? já se tam pořád nemůžu nějak dostat
1. čer 2011 ve 14:12  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, máte některá polohovací klín? Chtěla jsem se zeptat, jestli z toho mimčo nesjíždí dolů a jestli to můžu dát i do kočárku. Díky moc.
1. čer 2011 ve 14:42  • Odpověz  • To se mi líbí
To je snad zákon schválnosti, tady se probírá blinkání a moje neblinkací dítě hodilo do oblouku takovou šavli, že je komplet poblinkaná ona, já i sedačka. Snad to byla vyjímka, jinak se přidávám do klubu :cry:
@xxmarypetxx já se po první holčičce dostala na kontrolu až někde po třech měsících, jezdím do Prahy, tak je to pro mě výlet na celej den :stuck_out_tongue_closed_eyes:
1. čer 2011 ve 14:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@xxmarypetxx Já jsem se tam taky ještě nedostala. Vůbec si netroufám tam jít s malým, protože by to celé určitě prořval. Tak půjdu až bude mít kdo ho pohlídat.
1. čer 2011 ve 14:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek