• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
tak jsem se vratila z gyndy... mela jsem z toho takovou hruzu a vubec jsem to necitila :grinning:
a prej dalsi kontrola za 2 roky, no to me pan profesor pobavil :grinning:

@majena klin mame - vyrabeji se ruzny velikosti, i do kocarku
no, nebudu ti lhat, mimco z toho sjizdi - zalezi taky jaky ma klin uhel... ja teda davam ten klin pod matraci, at ten prechod neni tak ostrej...
ale v postylce ji vzdycky "pripevnim" dekou :grinning: - dam ji deku pod rucicky a zastrcim na bocich pod matraci - a je to v pohode
korbicku kocarku mam polohovaci, a tam teda sjizdi hodne - navic kdyz lezi na boku tak se vzdycky tlamickou zareje do boku kocaru - jeste ze je vypolstrovanej :grinning:
1. čer 2011 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majena ja sla na gyndu s malou - manzel tam volal, jestli je to OK kdyz tam bude rvat a oni ze jo, ze jsou na to zvykli a at se vubec nebojim :grinning:
no a samozrejme, ze zrovna kdyz jsem vlezla do ordinace, tak zacla rvat :grinning:
pan doktor ale rikal, ze je na to zvyklej a tak to aspon probehlo rychle a v pohode :grinning:
1. čer 2011 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xxmarypetxx Ja som bola, maly mi celu cestu do Prahy, pocas prehliadky i domov prespal, kojila som v cajovni, potom u lekarky a raz ked plakal vo vlaku cestou domov.

Dnes sme boli u doktorky, poslala nas na ORL. Po tej ryme sa nam to vratilo znova, maly je zas zahlieneny, steka mu to do krku, /obcas ho napne na davenie z tych soplov / a potom ma z toho gelovitu stolicu. Vysledky az o tyzden. Vaha 5330 a to ma len 7 tyzdnov, som zvedava co bude v 3 mesiacoch :slight_smile:
1. čer 2011 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mne doktorka zenska odporucila liek Cicatridina. Urychluje hojenie ran po porode, vraj to pouzivaju aj plasticki chirurgovia na liecbu jaziev. Ja mam vo forme kapsul co sa vkladaju dnu. Tu je info:http://www.cicatridina.info/hojeni-ran/
Ja som totiz po navsteve doktorky este dva dni krvacala take to je krehke...:frowning2:
1. čer 2011 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,tak já jsem už na kontrole po šestinedělí byla. Malou jsem měla s sebou a sestřička ji hlídala. Naštěstí byla v pohodě. Mě doktor prohlédnul a udělal ultrazvuk a zase mě vnucoval to očkování proto rakovině dělož.čípku. Nenabízí vám to váš doktor taky?
1. čer 2011 v 18:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, muzu se k vam taky pridat?Mam dve holky, starsi bude mit v cervenci dva roky, mladsi je taky letosni dubnatko :sunglasses:, zitra bude mit 5 tydnu. Uz nejakou dobu vas tu procitam a az dnes jsem se odhodlala se pripojit :sweat_smile: Jak tu resite to blinkani-my s tim teda taky docela dost bojujeme, malou kojim a teda blije me snad porad, dokonce i pred dalsim kojenim, tzn. i po 3 hod., jsem uz z toho nestastna :frowning2: Zkousime Nutriton, ale ten mi prijde, ze ji po nem boli bricho, zitra si jdu do lekarny vyzvednout Gastrotuss baby sirup, tak uvidime. K doktorce na prohlidku jdem az za vic jak tyden. No jinak je mala taky silene ohazena pupinkama, ma chuderka cely oblicej rudy, dokonce i ve vlaskach. Od vcera ji to mazu Excipialem a prijde mi, ze je to trochu lepsi...
1. čer 2011 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majinka123 Vítej mezi námi :slight_smile:
1. čer 2011 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, vítam nové maminky. Dnes sme boli na kontrolu po 6. týždňoch, tak už máme 4960 g a 59 cm. Tiež máme problém s ublinkávanim a to aj tesne pred ďalším kojením. Dodržujem všetky rady, ktoré som našla: pri krmení zvýšená poloha a časté odkrkávanie, po krmení 20 minút vo zvislej polohe, zvýšená postieľka, ale nič z toho nefunguje. Doktorka mi dnes poradila Nutrilon Nutriton, tak uvidíme. Inak sme už sme si prešli novorodeneckým akne (ešte máme zbytky), mliečnymi krustami, válčime s prdíkami. A naviac nemožem kojit, tak odsávam a dávam MM z flašky. No proste je to na budku.
1. čer 2011 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
já byla na gyndě dneska. Tady v ostravě byla zrovna stávka v dopravě :confounded: Potřebovala jsem se rychle vrátit k malému a bus jel jednou za hodinu, no super.
Jinak dneska taky bojujeme s ublinkáváním. Celý den se u kojení kroutí, brečí, no hrůza :cry:
1. čer 2011 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
jak máte v postýlce zvýšenou tu matraci? Já tam mám monitor dechu, tak nevím, jak to mám podložit, aby mi to dál snímalo.
1. čer 2011 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majinka123 Zdravim :slight_smile:

@petaov Ja mam pod matracom vankusik
1. čer 2011 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
To mám radost z toho, jak některý vaši bobíšci váží v šestinedělí taky tolik, třeba přes pět kilo. Dneska paní na stavebním úřadě tipla Kubíkovi půl roku :slight_smile: Je to fakt kousek. Koukala jsem tu ale na diskuzi "velké miminko" a tam jsou v šestinedělí i osmikiloví a ve třech měsících se nevejdou do kočárů :wink: tak takovej slon to zase není...
1. čer 2011 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ja byla na kontrole dnes (presne po 6 tydnech) bylo to v pohode nic me neboli ani nebolelo pri vysetreni. vse je o.k. holky nechali jste si dat nejakou antikoncepci?ja jsem si nechala pichnout injekci ktera se muze pri kojeni a nemusim myslet na tabletky :grinning:
1. čer 2011 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy ja jsem dostala prasky Cerazette - ani mi nic jinyho nenabidli :confused:
1. čer 2011 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja jsem vyrizenaaaaaaa !!!
ted usnula, boli me nohy z toho dnesniho non-stop chozeni a noseni po baraku :grinning:
zitra odjizdime na 4 dny k tomu mori, to jsem zvedava, jak to tam zvladnem... :confused:

@ofelieee kolik mel Kubik v 6 tydnech?
1. čer 2011 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy :já mám prášky Azalia :slight_smile:
@ofelieee :Mě zase na kontrole nožiček dr říkala že si myslela že jdeme už na tu ve 3,5 měsících :grinning: :grinning: !!!
2. čer 2011 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov my jsme to taky řešili jak to zvednout kvůli monitoru. První jsme nechali monitor na roštu a zvedli matraci a stačilo aby se malá pohla a hned to pískalo. Teď máme podloženou matraci i s monitorem a je to lepší. Občas sice jak sjede, tak začne houkat, ale bylo to snad dvakrát. Nejhorší je, že nespí v zavinovačce a mele sebou a je tam pokroucená. Ještě jsem četla, že se dá podložit celá postýlka- přední nohy třeba knížkama.
2. čer 2011 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy já mám taky prášky Azalia. Ani jsem nevěděla, že je nějaká injekce. Jak dlouho to působí?
2. čer 2011 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83 a to máte podložené kníhami, nebo polštářem? Já se právě obávám, že to bude pískat. My máme pd tím monitorem ještě desku, protože má být na něčem rovném, tak právě nevím, co strčit ještě pod to. Možná zkusím dát polštář mezi matraci a ten monitor.
2. čer 2011 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov já to mám nakonec podložené složenou velkou dekou, tu mám přímo na roštu, pak mám desku na ní monitor a matraci. Tak mi to zatím vyhovuje nejvíc
2. čer 2011 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov
@zuzuli83 já když jsem pokládala postýlku pro malou, tak jsem zvedla nožičky knížkama...když to zvednu polštářem nebo tak, tak je přece ta matrace pak prohnutá, nebo to chápu špatně?
2. čer 2011 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 mě se ta matračka neprohla, je pevná, udělalo mi to jen sklon. Zkoušela jsem to podkládat ale nelíbilo se mi to ani kolotoč se nechtěl točit :unamused:
2. čer 2011 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, mě dr. na gyndě doporučoval tělísko na 5 let, stojí to ale 6000. Mluvila jsme s kamarádkou, která to má a je spokojená, jen na začátku prý 4 měsíce v kuse menstruovala, pak by třeba těch 5 let měla mít klid úplně. Tak o tom taky přemýšlím, jen si to nebudu pro jistotu dávat teď na léto. U první jsem měla prášky Azalia, ale nedělaly mi dobře, každých 14 dní jsem hodně špinila. Injekci mi nenabízel.....

Chtěla jsem se zaptat, budete nechávat očkovat prevenar? U dcery to ještě nebylo hrazené pojišťovnou, nakonec jsem jí očkovat nenechávala, má navíc žloutenku a klíšťovku. Malej teď v úterý dostal první hexu, dr. mu hned chtěla píchat ten prevenar, nakonec jsem se domluvili, že mu to dá kdyžtak příště. Nevim jestli mu to mám cpát.
2. čer 2011 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majinka123 Vítej :slight_smile:
Tak konečně jsme natrefili láhev, která nás netopí :slight_smile: , včera jsem koupila od Farlinu, hned z toho vycucla 120 ml a spala 3 hodiny v kuse :grinning: :grinning:, tak ještě přikoupím další :slight_smile:
Já jsem se objednala na prohlídku přesně po 6ti týdnech, hlavně z toho důvodu, že mi dr. musí ukončit neschopenku a to se musí přesně v těch 6ti týdnech po porodu.
Chystáte se někdo s miminkem na nějakou dovolenou???Chtěla bych jet s malou na celý červenec pryč, pokud bude počasí, tak jsem na to zvědavá :wink:
2. čer 2011 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina neschopenka ti přece končí dnem porodu, ne? takhle jsem to tedy měla já...

jinak my jedeme na týden v srpnu na dovču a určitě taky v červenci...já si myslím, že teď s mimčem to bude lepší než kdyby prckovi byl rok... :wink:

já jsem zjistila, že malej usíná jedině u mě v posteli a to i beze mě...chci ho trošku učit usínat nejenom v náručí a nikde jinde sám neusne, než u mě v posteli. jestli tam cítí mě nebo nevím...a já z toho moc nadšená tedy nejsem... :unamused:
2. čer 2011 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baramaty :Ahojda my jsme u prvního Prevenar neměli a měl několikanásobně záněty středního ucha.Došlo to až tak daleko,že mu trhali mandle a dávali dvakrát drenáže do uší :frowning2: .U druhéhé jsme ho dali,ale stejně měl tuto zimu 5krát zánět středního ucha během 2 měsíců a také dvoje antibiotika tím pádem...Takže teď u třetího jsem taky strašně váhala.Jenže všichni doktoři ať už naše dětská nebo i přímo v porodce a také můj bratranec lékař byli jednoznačně pro :slight_smile: .Takže ho dám,ale domluvila jsem si to v porodce,protože nám tam nabízeli očkování v nějaké pneumokokové studii,že tam očkují ten nejnovější prevenar ještě o něco obohacenější(přesně nevím o co musela bych to zase nastudovat v těch materiálech).Měl by zabírat na více druhů...No tak uvidíme :wink: .
2. čer 2011 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina :taky jsem byla na gyndě hned asi 3 dny po konci šestinedělí :slight_smile: .Všechno bylo v poho akorát si mám ještě volat na výsledky nějakých stěrů...Dělali ti je taky?Prý se to po porodu musí,ale mě to dělali teda poprvé :confused: .
2. čer 2011 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baramaty já jsem taky uvažovala o tělísku. Mi dr. říkala cenu okolo 1000kč. Ale právě, že je to minimálně na 5 let, tak nevím, asi bych chtěla druhé dříve. Mám recept na ty prášky Azalia, ale ještě jsem ho nevyzvedla.
Já jsem malému zaplatila ten Prevenar (900kč). Moje dr. to docela propaguje. Je to o tom, ke komu chodíš. Jiní dr. říkají, že stačí Synflorix. Ta moje dr.má asi smlouvu s těma firmama a propaguje i ten Rotarix (3600kč), ale do toho nejdu, zdá se mi to velká zátěž pro mimčo.
2. čer 2011 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir mi bude dr. dělat stěry, až přestanu kojit, dřív se to prý nedělá :confused:
2. čer 2011 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir o té pneumokokové studii jsem taky slyšela. Prý to bude už příští rok povinné. Ale nevědela jsem, že se to dá už očkovat, když je to jen studie. My máme asi jen ten obyč prevenar.
2. čer 2011 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek