• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@kijir tak já ještě na gyndě nebyla, jdu až za 14dní, ale u prvního mi dělala taky stěry...a musela jsem si volat... :wink:

já jsem přemýšlela o tělísku, ale mě tam štve to, že když to nebudu snášet, tak vyhodím 6tis. a za 14dní to třeba budu muset vyndat...tak nevím...zatím asi to vezmu přes antiko a pak uvidíme...
2. čer 2011 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov na prevenar se doplácí a na synflorix ne? já myslela ,že už je to zadarmiko...
já jsem u malý nechala píchnout prevenar po prvním zánětu stř.ucha a od tý doby pohoda, i rýmu má takovou mírnější, ale možná to tak není...
2. čer 2011 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 ten synflorix je plně hrazený pojišťovnou, prevenar jen částečně
2. čer 2011 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir
@petaov
Právě, mě přijde že to očkování je někdy jen tahání peněz a záleží kdo s kým má smlouvy a ten to pak doporučuje... mě naše ten Rotarix taky nedoporučovala, ten taky dávat nebudem. Říkala mi, že by toho na ně bylo dost. Já spíš uvažuju o tuberkulóze, malá jí dostala hned v porodnici, teď se to zas nedává. A při dnešní migraci lidí bych z ní měla docela strach. A hlavně jak se vyplňuje ten papír v porodnici, tak jsem tam zapomněla uvést, že manžel byl rok před narozením syna v Afghánistánu, až naše dětská dr, se mě na to ptala, tak že by mi to určitě píchla. Tu by mu prý píchli po půl roce až bude mít za sebou hexy a ten prevenar. Po mě by za Prevenar dr. nic doplácet nechtěla, tak ani nevim jaký zrovna ona má.
tak to je docela rozdíl v ceně tělíska, kamarádka platila 5500 a mě už řikal 6000. Vzhledem k tomu, že manžel 3. dítě nechce, tak si to asi nechám dát, ale až tak v září.
2. čer 2011 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir mě teď taky žádné stěry nedělal, nebo o tom alespoň nevím :grinning:
2. čer 2011 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 no pokud je nárok na PPM tak končí dnem porodu, ale mě PPM o pár dní utekla, tak abych vůbec dosáhla na tříletý rodičák, na tříletý mají nárok maminy buď které braly mateřskou nebo byly v neschopnosti v souvislosti s těhotenstvím a porodem a to se pak ukončuje na konci šestinedělí :slight_smile:
@kijir já jsem zatím jen objednaná, mě končí šestinedělí až 14.června...13.června tam jdu :slight_smile: ,tak uvidím,co se mnou bude provádět :grinning:
2. čer 2011 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov :No mě právě teda ty stěry dělala už teď,tak nevím...To taky plně kojím :sweat_smile: .A nám tu studii nabídli právě v porodce :slight_smile: ,ale zase ti pak musejí dělat pro mimiska všechna očkování tam kde píchají ta studijní očkování.Poprvé jdeme teď 14.6.,takže jsem zvědavá.Naše dětská dr s tím taky neměla žádný problém.K ní budeme chodit normálně do poradny a očkovat do Náchoda,no.Doufám že to pomůže,protože s těma ouškama toho už máme vážně strašně moc za sebou,tak by se to aspon jednomu mohlo vyhnout :fearful: .
@kometka5 : myslím ,že úplně zadarmo je Prevenar a na Prevenar 13 se už musí něco doplácet :zipper_mouth: ,to je dobrý co?A ten Synflorix by měl být zadarmo.A právě ta studie by měla být ještě učinnější než ten Prevenar 13.
2. čer 2011 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo, my máme ten prevenar 13
2. čer 2011 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir takže ten prevenar 13 je nejlepší? kromě tý studie?
2. čer 2011 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 :No určitě by měl být lepší než prevenar.Ten je asi proti 7 pneumokokovým virům a prevenar 13 proti 13ti.A v porovnáním s tím synflorixem to teda nevím :sweat_smile: ...
2. čer 2011 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, našla jsem v Mamince reklamu na nějaké nové kpičky na prdíky, jmenuje se to INFACOL suspenze a je to na stránkách www.ceumed.eu. tak koukněte. Teda nemá šajn, kolik to stojí.
Jinak ta starší Prevenar má, ale ještě ten 10, teď je ten 13 a musím zaklepat - nic jí nikdy nebylo. Ještě ani pořádně nemarodila, teda jen s tím průjmem a zvracením, jak jsme byly v nemocnici a to byl mazec, tak právě pro malou přemýšlím k tomu Prevenaru 13 i o tom Rotarixu.
2. čer 2011 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zukoc my máme na prdíky Espumisan kapky,je to takovej banánovej sirup a jsem s nima spokojená :slight_smile: ,na ten Infacol jsem viděla plakát dětské dr.
2. čer 2011 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina Ten Espumisan sirup je přímo pro děti?? Ten pro dospělý má možná vliv na mě, ale na malou ani omylem :confounded: I když musím říct, že oproti té starší na prdíky prakticky netrpí, chvíli se s tím pere, pak to vyprdí a vykaká a usne, a to ani ne po každým kojení. No ona vlastně pořád jen spí :grinning: :grinning: :grinning:
Chtěla jsem se zeptat na tu neschopenku, já mezi holkama dělala na pol. úvazek a na RD už jsem nebyla, měla jsem tu dvouletou a pak jsem byla na neschopence až do nástupu na MD, žila jsem v domění, že tím momentem, kdy jsem nastoupila na MD mi zrušili PN. Nebo se to tak nedělá? Abych něco neprošvihla kvůli RD. Děkuju :dizzy_face:
2. čer 2011 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak Infacol stojí cca od 130,- do 150,- Kč. Tak ho asi vyzkouším, za tu cenu :grinning:
2. čer 2011 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky po dlouhé době se hlásím taktéž. Včara jsem byla se starším na očkování spalničky. Tak je takový nevrhlý. do tedka a stále bouji s kojením. Ale asi jsme dokojili. PO šestinedělí jsem to dostala a malej přestal pít úplně , sice odstříkávám a snažím se podporovat laktaci, ale už to mám skoro 11 dní a malej ne a ne pít. A protože dr. se to nelíbilo začíjnám přikrmovat. No jo.Zase ale musím říct že jsme dlouho vydřželi oproti kojení s Matýskem. Tam jsem kojila ani ne 14 dní.

A jak jinak? koukám, že se to tu rozrodilo:slight_smile:)) Jo přidám nějaké fotečky:slight_smile:) Zatím se mějte kluci se oba dva vzbudili a mám docela fofr. :grinning:
2. čer 2011 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov je to na tri mesice jmenuje se to SAYANA a platila jsem 400 prasky od stejne znacky stoji pry 600 :wink:
2. čer 2011 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, po delší době jsem sem zase nakoukla. Vítám nové maminky a miminka :slight_smile:

Dnes jsme byli na tříměsíční kontrole a Daneček má 5500 g a 61,5 cm. Už je to velký kluk. To tak strašně letí.

S tím očkováním nám doktorka doporučila ten synflorix kvůli tomu, že jsme oba s manželem alergici, tak je velká pravděpodobnost, že malý bude taky alergik a říkala, že má v poslední době zkušenosti, že u malých potencionálních alergiků se po prevenaru objevily horečky apod., po synflorixu ne. Tak uvidíme. Jinak synflorix se neplatí a Prevenar ano.

Jinak na gyndě už jsem byla taky a dokonce několikrát, ale vždy mě poslal domů se zaváděcíma bobulema na zánět. Jinak by mi stěry dělal taky. Naposledy mi napsal bobule, které se nesmí užívat pokud kojím - což kojím, tak prášky letěly rovnou do koše. S tímto doktorem prostě nejsem spokojená, tak jsem měnila gynekologa za gynekoložku, tak uvidím co mi řekne ona.
2. čer 2011 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zukoc Tak ten Infacol jsme už zkoušely, no a u nás teda nic moc účinek. Měli ho i v porodnici, když jsem si byla něco vyprosit pro malou, protože mi tam v kuse řvala. Vybraly jsme hned po příchodu z porodnice asi 2 balení, ono taky jedno vystačí cca na týden, když se to dává podle návodu před každým krmením. Ale ono na každé dítko zabírá něco jiného. My dáváme i BioGaia probio kapky a najeli jsme na Sabíka. Tato kombinace malé zatím jakž takž zabírá, ale ona je hodně citlivá na to, co snim, dneska jsem si dala kousek asi 4 dny starého makového závinu, no a po večerním koupání řev jak pavián. Naštěstí teda u nás ten Sab nějak kouzelně zabírá, stačí ji několikrát kápnout pár kapek na dudlík a je klid. U starší dcery ale zase Sab moc nezabíral, ono to chce fakt vyzkouset.
2. čer 2011 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir mě stěr dělal, prej prevence proti rakovině děl. čípku...

@kijir Kuba měl v šesti týdnech 5340g myslim. Teď v týdnu jsem byla na procházce s kámoškou z předpor. kurzu, její Barunka je o 2 týdny mladší... a je, ale bez přehánění, poloviční. Nosí eště velikost 56, Kubovi už není většina věcí 62 :slight_smile:
3. čer 2011 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee :Jj my už máme taky velikost 62 a už něco i 68 :grinning: .To nám ti kluci teda rostou,asi kojíme smetanu :wink: :sweat_smile: !!!
3. čer 2011 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno, my jsme tento týden taky najeli na vel. 62, ale obleče i 56 a dokonce dvě bodýčka vel. 50, takže čert se v tom vyznej :confused: ale myslím, že teď měří 58cm :wink: V 8 týdnech máme 5220g, takže myslím, že je taky slušný cvalík. Z porodnice jsme odcházeli s 2680g a lezly mu žebra :confounded: teď už je to radost pohledět :slight_smile:
3. čer 2011 v 09:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zukoc ten espumisan je pro všechny,jen dávkování je jiné, Verunka taky na prdíky extra netrpí, takže ho dávám minimálně, ale nám pomáhá :slight_smile: , na každé miminko asi platí něco jiného :slight_smile:
Pokud si nastoupila na MD a peníze máš klasickou mateřskou, tak potom PN končí dnem nástupu na MD,jenže já sice byla zaměstnaná, jenže jsem nenaplnila těch 270 dnů nemoc. pojištění,nevím teda jak to počítali, protože mě to vycházelo, ale podle socky ne,takže abych dosáhla aspoň na tříletý rodičák, tak pokračuju dál v neschopence až do konce šestinedělí, to je podmínka pro to,abych ten tříletej dostala.Buď brát mateřskou nebo být na neschopence do konce šesti... :slight_smile: je to děsnej guláš a oni sami co nemusí, tak neporadí :frowning2:
3. čer 2011 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nevíte holky, jak je to pak s rodičovskou? Kdy se o ni musím přihlásit a kde? Mateřskou mi vyřizovala účetní v práci, takže vůbec netuším, kde se co vyplňuje a posílá. Díky
3. čer 2011 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby ja mam tiez radost ze ten nas maly tak pribera /len niekedy mam pocit ze az moc, neviem ci to je spravne a nemala by som to trocha obmedzit/ ale dari sa vam tie medzery medzi kojenim natiahnut na aspon 2 hodiny? V noci v pohode, aj cez den ked spi ale dnes, ja neviem ci je to tymi soplami sme kojili rano o 6.00, potom chcel o 7.00 a o 8.30 spustil taky plac, ze nic nepomahalo, vsetky priciny placu boli preskumane - bol prebalerny, vyprdeny, vykakany atd atd, skusala som vsetko mozne, strkal si ruky do pusy zabralo az ked som mu trocha dala cucnut. Teraz zase spi, takze je uz skoro dve hodky bez mlieka, tak snad potiahne ten spanok dlhsie,, nerada by som ten limit skracovala. Aspon tych 2-2,5 by vydrzat mohol. Ved ked spi vydrzi aj 4 hodky i cez den obcas.
3. čer 2011 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila U nás je to taky různé. V noci vydrží i 5 hodin. Všimla jsem si, že dobře spí, když prší. Když jsou vedra, tak se hlásí každou hodinu. Takže asi má fakt důvod. Já bych ho neomezovala. Když vyloženě neječí a jen hledá, snažím se ho různě rozptýlit. Pořídili jsme teď houpačku a v tom se docela uklidní a na chvíli zapomene na hledání. Ale když je řev, tak to ani nezkouším a dám mu.
3. čer 2011 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov no ale teraz nie je vedro, je pod mrakom, ja si myslim ze to ma s tymi soplikmi ako je zahlieneny a nemoze sa vykakat tak sa chce tym sposobom ukludnit ze si cucne a mozno si mysli ze sa pri tom vykaka ako sa mu to vacsinou stava...ale teraz nic len place a tlaci a stale sa tvari ze je hladny. A nehlada len ale stale mi dnes place a to on neplace nikdy len tak bez priciny alebo z nudy len ked mu neico je, tak asi to bude tou chorobou chudak :frowning2: A rozptylovanie nefunguje dnes absolutne ziadne.
3. čer 2011 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila Vašík je zahleněný pořád. Ty si psala, že vám na to dr. něco předepsala. To nepomáhá? Nám nic nenapsala. Pořád čekám, že se to samo spraví a ono nic :frowning2:
3. čer 2011 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky
@ciernavila tak nám se taky nedaří natáhnout dobu mezi kojením na víc než 2 hodiny. Ale už jsem to přestala řešit a dám mu, kdy si řekne. Taky se někdy napije jenom na žízeň. A v noci někdy vydrží 4 hodiny.
3. čer 2011 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov Predpisala mu na rymu, ta mu potom trocha presla ale teraz nam kazsali len striekat morsku vodu do nosa - co aj stale robim ale nos ma cisty len mu to steka z nosa rovno do krku. Odsavackou na vysavac som neodsala nic, jemu to steka po zadnej stene. doktor na ORL povedal ze deti do pol roka maju tak uzke tie kanaly ze to je normalne,...ja osm z toho zufala, teraz plakal, vzala som ho na prebalovat, pocvicila s nozickami a on sa vyprdkal a vykakal tmavozeleny gel a hned sa usmieva. On to mal vazne z toho ze tie sople ho v tom bruchu tlacia. Snad to raz skonci uz konenecne dufam....
3. čer 2011 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky!
Hlaásím se docela po dlouhé době.Naše Barunka má v 7týdnech 5120g a 60cm je hubená a dlouhá.Zatímn přibírá a já plně kojím tak snad bude dobře a budu kojit dál je to sice docela zabíračka ale nemusím platit drahé mléko a je to tpelé a stále při ruce.Jinak sjem se chtěla zeptat.Mám stále potíže po porodu v neděli to bude 8tý po porodu a stále ještě nemám po očistkách.Moje gynekoložka mi poslala do porodky na kyretáž dělohy byla jsme s nervama v háji a včera ráno tam jela.Pan primář mi vyšetřil a zjistil že mám v děloze hyperechogení utvar veliksoti 0,7x1,2cm a že to muže být koagulum které se rozpouští a nebo sliznice že si mylsí že se to spraví samo.Ž e by mi neradi dělali kyretáž abych nezačala zase krvácet nebo mi nezvlekli infekci.Moej dr mi hnala na tu kyretáž z důvodu toho že prý to může b¨ýt polyp.Máte někdo zkušenost stím že před měsícem jsme měla dělohu čistou a ted polyp?Nemám ponětí zda se může takhle rychle vyvtořit?Ajsem z otho ocela v šoku nevím komu mám věřit a co ted dělat.Nemáte stím někdo zkušenost?Co se délky 6nedělí týče?Rodila jsem císařem a malá byl hozně velká říkaly že tomůže trvat déle než se zavine děloha tak nevím ale moje dr mi tak vynervovala že nevím co mám dělat.Jsme zamtená a nervozní.Díky
3. čer 2011 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek