• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@ciernavila Vašík taky občas kaká takový tmavozelený gel. Myslíš, že to jsou ty sople? To mě nenapadlo, ale asi jo. Já taky odsávám a kolikrát nic neodsaju. Snažím se tu zvlhčovat vzduch mokrým prádlem.
3. čer 2011 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím dievčatá.
Ako tak čítam,tak všetky detičky sú dobre živené.Včera sme boli u doktorky na kontrolu v 6 týždňoch a náš medvídek má už 6 kg a 60 cm.je to riadny jedlík.Máme problém vydržať hodinu bez jedla,no je to teda náročné :slight_smile:
3. čer 2011 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov Ano, aj doktorka mi potvrdila ze je to tymi soplikmi. Ved aj konzistenciu to ma taku istu tahavu. Teraz mi akurat zaspal v satke. Som si ju druhykrat skusala uviazat, raz som ho tam mala asi par minut. Teraz sa mi to na treti pokus podarilo , najprv sa vzpieral ze tam ma malo miesta a nakoniec tam zaspal. Som zvedavy kolko si pospi v tej satke. Aj ja vlhcim, na postielke ma dve mokre plienky prevesene a mokry uterak mame na topeni polozeny a strieka nam v izbe vecer fontanka ale efekt nevidim ziadny zatial.

@stazina1 Tak to mas dobre ze vam rastie tak do dlzky rovnomerne, nas ma tiez peknu vahu na svoj vek ale je mansi, tak sa smejem ze sa podoba na mna ked som bola mala - hlava gulata ako futbalova lopta a same faldiky:slight_smile:)
3. čer 2011 ve 12:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila
ten náš je celá tatko :slight_smile: samý faldík,dvojitá brada a pivné bruško,no proste tatínek :slight_smile: už mu zase knučí,chce papať,fakt človek okolo neho nič neurobí :slight_smile: Ale čo už,ved som to chcela :slight_smile:
3. čer 2011 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby, ktore jednorazovky su take nie uplne tenke, a nesmrdia po chemii? Lebo ja latkujem a jednorazovky davam len na noc a ked idem von. Skusila som Happy v porodnici a tie boli fajn, ale dostat ich len cez net a su troska drahsie, potom som skusila Fixies, tie usli, ale Huggies a Pampers humus, ...je to sama chemia, Huggies navonane a tie Pampers Premium ci co to je otrasny material, a smrad uz len ked je nova.... NEviete poradit ktora tak chemicky nesmrdi a vyzera tak "papierovo" a nie moc umelo? Dik
3. čer 2011 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky co kojíte, chtěla jsem se zeptat, dostaly už jste některá MS? Já mám dneska přesně šest týdnů po porodu, je možné, že jsem jí dostala?
3. čer 2011 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
tomu mojmu malemu sa v tej satke zapacilo...spi uz v nej asi dve hodky...to zas bude hlad, ked jedol posledne minimalne pred troma hodinami ak nie aj viac
3. čer 2011 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila já teda používám ty Huggies z organické bavlny a necítím z nich nic, ani navonění ani chemii. Ale právě z toho důvodu já nemám ráda Pampers, tam to cítím. Na starší jsem používala Huggies Premium a taky jsem nic necítila. Tak jsi asi víc citlivá, nebo já míň :grinning: My měly v porodce taky Háppy, ale u nás je v krámě normálně mají a ani se mi nezdají dražší..
3. čer 2011 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83 Já myslím, že tu dokonce někdo psal, že hned po šestinedělí dostal MS, ale většinou to bývá u holek, co nekojí, popř. nemají olik mléka a dokrmují, ale není to pravidlem. Já MS dostala, až když jsem přestala kojit v noci, cca po roce a měsíci. J
á mám taky jobovku, já zase dneska dostala angínu a téměř úplně přišla o hlas, takže mám zase antibiotika a to jsem měsíc před porodem měla dvoje :angry: :confounded: :frowning2:
3. čer 2011 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zukoc skoda ze ja si nepamatam ktore Huggies som mala akurat mi na nich vadilo ze som z nich na synovi nasla kusky gelu - take drobne krystaliky. Bolo ich malo ale predsa boli. Skusim sa na ne kuknut este raz ktore to boli.
@zuzuli83 teda ja som nedostala este a doktorka povedala ze najblizsie dva tyzdne nedostanem vraj baby ktore to mavaju pravidelne dostanu skorej, takze asi aj mne to pride coskoro ...mozno no uvidim
3. čer 2011 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila A co zkusit Alany z DM, ty jsou ekologicke a mohly by splnovat tvoje pozadavky, ja je teda vyzkousene nemam, ale maminy si je docela chvali...Jinak ty organicke Huggiesky ted akorat dobirame baleni a prave z techto jsem na male nasla ty gelove krystalky. Nejradsi mam pampersky, sice jak pisete, ten chemicky zapach nic moc, ale zase me vyhovuje, ze jsou tenoucke a fakt, zvlast ty bile premium, proste nic nepusti...
3. čer 2011 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw tak bílý šup jsem si stáhla a vypadá to, že funguje tak akorát na mě. Vašík dnes nespí od 14h, pusa se mu otvírá, ale spát prostě nebude :confounded:
3. čer 2011 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw myslela jsem bílý šum :grinning:
3. čer 2011 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky,
já na gyndě byla te´d v úterý, alespoň to mám za sebou a nemusím na to myslet. MS bych neměla dostat pokud budu kojit a zároveň jsem si nechala napsat antiko pro kojící :wink:)
Malá má v 6ti týdnech (den před sedmým týdnem) 54cm a 3580g zatím přibírá na spodní hranici a v pondělí jdeme na převážení, tak uvidíme co a jak :wink:
4. čer 2011 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila ahoj, já jsem teda spokojená s pamperskama, ale těma modrýma. Jsou trochu dražší, ale když je kupuju v akci tak to jde. Ty jediné mi dcera nepročůralaa nebyla po nich opruzená, malému teď dávám ty sleep and play, ještě to taky nepročůrá, ty taky nejsou špatný a jsou levnější. Ty premium opravdu tak divně smrděj, ty jsem teď jedny vyzkoušela a už nikdy víc.
s MS je to hodně individuální, po malý jsem to dostala hned po šestinedělí a to jsem kojila 6 měsíců plně, pak do 15 měsíců, s malym už jsem to teď taky dostala - 11.týdnů po porodu. A taky plně kojim. A přijde mi, že mu to teď vůbec nechutná, říká se, že je to mlíko takové hořčí a malej mi teď jak jsem to dostala občas u prsa brečel, tak na tom asi něco bude. Ach jo.
4. čer 2011 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
tyjo holky já čučím, fakt MS už teď? Já se těšila že aspoň pár měsíců bude ještě klídek... :slight_smile: holky a kod berete antiko a kojíte, nebojíte se že ty hormony půjdou do mlíka?

@ciernavila jo mě taky Kuba teď už v šátku vydrží spát nejdýl přes den. Ve čtvrtek na takovym festiválku starý dobrý tři hodiny, to jinak už není šance - v kočáře, hacce či jinak...

@petaov asi tři dny taky kojím co dvě hoďky, pokud jo dobře nezaspí, většinou to nebývá problém a teď hledá i pláče častěji, navíc většinou fakt hladově vysaje obě prsa, tak to svádím na další růstový spurt, má to bejt ve 3 a 6 týdnech a 3 a 6 měsících, tak by to jakž takž vycházelo, i když mám pocit že na ty spurty svádím už nějak nepravděpodobně hodně situací :slight_smile: ale je zajímavý, že zároveň já mám tyhle dny mnohem větší hlad, prostě jím jak těhotná, asi si tělo řeklo, aby mělo z čeho brát... včera jahody s pravou šlehačkou, medový sušenky, maso a brambory... a to vše jen k večeři :sweat_smile:

@stazina1 ty jo tak to jsi ještě v náskoku s tou velikostí :slight_smile: koukám že velký děcka jsou tu všichni kluci. Asi to tak prostě je, Kuba je plně kojenej, tak to těžko můžu nějak řešit, diet si v životě ještě užije...
4. čer 2011 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee ahoj, ty jahody se šlehačkou Ti závidím :wink: Mi se po jahodách malý osypal, takže mám na léto útrum a teď už se všude prodávají :unamused: Jinak já mám antikoncepci Azalia pro kojící a dr. mě ujistila, že je to v poho. To jsem našla na netu: Azalia neovlivňuje tvorbu mléka nebo jeho kvalitu. Nicméně malé množství účinné látky přípravku Azalia přechází do mateřského mléka. V důsledku toho může dítě požít 0,01-0,05 mikrogramu etonogestrelu na kg tělesné hmotnosti na den, ale toto množství nenaznačuje riziko pro kojence.
Zkoušeli jsme i pánskou ochranu, ale mi latex nedělá dobře a zase jsem z toho chytla zánět močového měchýře :confounded: Někdo tady psal o nějaké antikoncepční injekci, tak to mě celkem láká, protože já na prášky dost zapomínám.
4. čer 2011 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee a ty spurty u nás byly 4. a 7. týden. Může to být plus mínus :wink:
4. čer 2011 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov a byla sis jistá, že je to ono? Já vlastně netuším, svádím na to stav, kdy Kuba chce častějc pít, víc spí, ale když bdí tak míň vydrží veselej a já mám ten velehlad...

jo, taky jsem byla zvědavá jak to půjde s jahodama a jsem ráda... tak ty se těš zase na ty za rok :wink:
5. čer 2011 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezkou neděli přeju :slight_smile: ,tak se taky hlísím,že mi asi odrazila MS :frowning2: ,Jsem z toho teda jako hotová,protože tohle se mi stalo poprvé :confounded: !!!U starších jsem ji dostala až když jsem přestala úplně kojit...Nevím teda jestli to není tou antinou,protože ji beru už skoro 14 dní a najednou včera to začalo :confused: :confused: .Tak jsem zvědavá jestli to je ojedinělé nebo se to bude nějak už jako opakovat...chjoooooo :fearful:
Já teda používám Pampers active a s těma jsem moc spokojená :slight_smile: ,ale vyhovují nám i Babylove z DM :slight_smile: .A co se jahod týče tak jsem včera zkusila koláč a zatím dobrý :wink: ,ale vím že je nemůžu v syrovém stavu,jen nějak právě tepelně upravené :wink: ...
5. čer 2011 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aj ja zelam peknu nedelu...malý dnes stále pospáva, jaj ale MS este nechcem veru dostat, dufam ze mi tak skoro nedojdu :slight_smile:) Vcera som kupila na skusku tie zelene Tesco plienky co ich tak chvalili aj na koniku, tak som zvedava ake budu.
Ozaj, co vasi malí najradsej rozpravaju? Danielko ma oblubené "Agúúú" , "Eó""a minule som sa smiala lebo povedal čosi čo vyznelo ako "Google" a "go", ale to musela byť samozrejme náhoda :grinning:
5. čer 2011 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila tak jsem se dnes zaposlouchala a Kara taky rika aguuu a pak vydava takovej zvuk jak Teletubbies (to jejich o-ooo) a nekdy jeste neco jako eeeeej

google je vtipnej :grinning:

jinak jsme se vratili od more - nakonec jsem v lekarne poridila krem Vichy pro deti faktor 50+ a mazala jsem ji oblicej...a neosypala se... takze uspech :sweat_smile:

dneska (vlastne vcera) mi mala dala co proto... 7 hodin v tahu byla vzhuru... a z toho 4 prorvala :rolling_eyes:

@kijir jakou mas antikoncepci?
6. čer 2011 v 01:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw :Ahoj,já mám právě minipilulky Azalia....Myslím,že nás je tady má víc co holky psali a já je dokonce měla už po Pétovi a u toho si nic takového nepamatuju :confounded: .Nevím co to jako má být.....
Taky jsem měla na Péťu tohle Vichy 50+,protože moji kluci se strašně rychle spálí i tady :frowning2: .I přes faktor 35nbyli spálení.Járovi v jeho sedmi letech musím ještě pořád mazat 35.To moooooře vám moc závidím,ale na druhou stranu já bych si ho teď s těma raubířema asi moc neužila :wink: :grinning:
6. čer 2011 v 07:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee taky si nejsem jistá, jestli to byly ty spurty, ale četla jsem o tom, že to tak nějak probíhá. Trvalo to u nás vždycky několik dní a když to srovnám s klidným obdobím, tak bych řekla, že to bylo ono. Občas teď máme takový jeden dva dny, ale to zas přisuzuju tomu, že jsou ta děsná vedra :wink:
@kijir já jsem tu Azalii ještě nestihla vyzvednout z lékárny, ale četla jsem na netu v příbalévém letáku, že se po ní může špinit, tak teď váhám, jestli si ji vyzvedávat, protože též bych teď nerada měla MS. Někdo tu psal, že je po ní hořké mlíko, no, tak to fakt nechci. Už tak mi přijde, že mu někdy nechutná. Včera byl celý den vzhůru, u každého kojení se kroutil, stokrát se odpojoval, brečel, pak se poblinkal. Bylo to fakt náročné, až v 10h večer konečně usnul a v noci spal jak andílek i teď spinká, čert jeden :slight_smile:
6. čer 2011 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné ráno holky,
tak malá má 4550g,ale když se narodila tak byla drobísek. Já jsem MS dostala hned po šestinedělí,ale to bylo tím,že jsem nekojila,tak antikon.jsem nemusela řešit a mám prášky jako obvykle.
Maminky od holčiček,budete dávat naušničky?
6. čer 2011 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila
@marketnieuw malá má taky oblíbené aguuu :grinning: To je sranda a ještě říká auu
Byli jsme na víkend na chatě, měla jsem z toho strach, ale byla zlatá a cestu zvládla taky v pohodě, je to dvě hoďky autem :slight_smile:
Z tou MS nevím, celý pátek odpo jsem krvácela, bolelo mě břicho a od té doby jen špiním, ráno a dopoledne vždycky po kojení, tak tomu nerozumím. Třeba se to ještě čistí. Ve středu jdu na gyndu, tak mám strach, aby to bylo všechno O.K.
@lusyy náušničky dávat chci, mě doktorka říkala, že po druhém očkování. Určitě to ořvu.
6. čer 2011 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83 mě právě říkala,že mohu už po prvním očkování. Tak to tedy nevím.
Mě malá,když brečí tak říká neeee :slight_smile:
6. čer 2011 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kijir Ahojky, já po dceři taky brala Azalii a právě každých 14 dní jsem hrozně špinila, tak jsem nebrala nic, ale brzy jsem dostala i MS. Teď po synovi jsem nebrala nic a stejně MS dorazila celkem brzy.
Slyšela jsem, že při MS je mlíko hořčí a že to je i v období kdy by to maminka jakoby měla mít. Já to teda mám odkoukané i u dcery, ta se taky vždy těsně před tím než jsem MS dostala kroutila, odpojovala, pobrekávala a bylo vidět, že jí to nechtná, kluk mi to ted dělá taky, ale je to tak dva dny, pak si asi zvyknou :slight_smile:
6. čer 2011 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy u dcery jsem dávala naušnice nastřelit hned po prvnim očkování, bylo to hned a malá ani nebrečela, zrovna spinkala a jen se probudila, trochu zabrekla a hned to bylo robrý. I se nám to dobře zahojilo.
6. čer 2011 v 08:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy právě, že každá doktorka to dělá jinak :unamused: Známá měla náušničky u malé po šestinedělí.
6. čer 2011 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek