• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@ciernavila dávám to s novorozeneckou vložkou. My jsme právěže šátek nechtěli. Navíc to nosítko můžeš dávat jak na břicho, tak na záda, tak i na bok, což se líbilo i manželovi :slight_smile:
7. čer 2011 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila my taky s novorozenecnou vložkou a je tam tak krásně zapáslá, že jí to supr drží hlavičku a je tam vždycky hned tuhá, ale zatím ju tam mám taky jenom po chvilkách, žádné mega túry, to až bez té vložky až sama udrží hlavičku
7. čer 2011 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
takhle si tam hoví :slight_smile:
7. čer 2011 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova jej to je mile, ja si totiz neviem prestavit ako take male tam ma tie nozicky ulozene
7. čer 2011 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova jej tusim mate limitovanu ediciu moonlight
7. čer 2011 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila jj je to moonlight :slight_smile: právě že tam má ty nožičky rozčaplé jak kdyby měla široké balení, takže si myslím, že i na kyčle dobré
7. čer 2011 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw ahojky, ohledně HA já Cerazette začala brát asi před čtrnácti dny.
holky asi jsem úplně blbá ale co je to ten spurt?
8. čer 2011 v 05:57  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2018 (15. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule Keď dieťatko vyžaduje častejšie kojenie - akoby chcelo rýchlejšie pribrať, najčastejšie je to v 3. a 6. týždňoch a v 3. a 6. mesiacoch. Ale ja som si to u mojho syna tiež ešte nevšimla, on to má vždy tak po celu dobu pomerne rovnomerne.
8. čer 2011 v 06:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, my jsme měli ten spurt asi ve 4. a 7. týdnu a to fakt trvalo celý týden a bylo to na palici, byl u prsa prostě neustále. Teď se to docela uklidnilo. V noci spinká (snad to nezakřiknu) a dopoledne většinou taky prospí, ale odpoledne už mu zase začíná žravá a večer ho opět nemůžu odtrhnout od prsa. Takže náš otesánek má ten spurt asi tak nějak dlouhodobě :wink: Dneska odpo musím na chvíli odjet a obávám se, že 150ml nebude stačit. Jsem ráda, že tak hezky přibývá, protože v porodnici byl kost a kůže, ale někdy je to náročné... Ještě, že je jen jeden :slight_smile:
8. čer 2011 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezké ráno holky,
my máme spurt asi pořád a taky hlavně odpoledne, jenomže pak nevím, jjestli se u toho prsa nechce jenom uklidnit, když si jenom tak pocucává. Holky, jsou vaše miminka spokojená v kočárku? Náš Tobík tam vůbec nechce být, sotva ho tam položím začne řvát, a když náhodou neusne, tak koukat nevydrží. Už jsem z toho nešťastná, protože jsme si vlastně ještě neužili žádnou procházku a o nákupech ani nemluvím, to posílám pro chleba a rohlíky toho nejstaršího. Nejhorší jsou ty pohledy kolemjdoucích, jako že asi nedokážu dítě uklidnit. Tak přemýšlím o nějakém nosítku. Máme jenom klokanku, ale nevím, jestli je to na nožičky a záda dobrý.
8. čer 2011 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majena Nas je v kocarku rad. aj ked nespi, tak len kuka na vnutro budy a je ticho, place tam len ked ma v plienke alebo mu je teplo. Klokanka neni dobra na zada ani kycle, volila by som skor ergonomicke nositko, aj ja o nom uvazujem.
8. čer 2011 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezké ráno, tak bych to odhadovala, že u nás už se taky začíná projevovat spurt :slight_smile: poslední dva dny mi přijde, že nedělám nic jiného než kojím, hlavně večer. V noci je naštěstí klid, ale to usínání to je pořád hrůza. Včera zase zabrala až v jedenáct.

@Majena my máme v kočárku stejný problém, jediný kdy je klid je v momentě, kdy jí tam položím a tvrdě spí. Ale když jí dám do kočárku normálně, tak sotva jí položím spustí řev na celej barák a jak vyjedeme ven tak je to ostuda. Tak půl hodiny řevu než jí to unaví a vytuhne. Si říkám, že lidi si musí myslet, že to dítě snad týráme jak hystericky řve :slight_smile: :slight_smile: Nákup jsem zkusila dvakrát a nešlo to, takže to zařizuje manžel.
Jsem se bála, že jsme jediný, komu se nelíbí v kočárku, tak jsem ráda, že nejsem sama :slight_smile:
8. čer 2011 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majena tak malej taky skoro pořád řve v kočáru. pokud nespí, řve...a my si to fakt užíváme, protože chodím každý den do školky pro tu starší a vždycky jednu cestu prostě prořve. do krámu nechodím, max. když spí...protože si fakt taky připadám jako neschopná matka... :unamused:
8. čer 2011 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 já jsem kvůli tomu odhlásila kluka ze školky, protože to fakt nešlo. Řval prostě pořád, ale abych byla upřímná on brečí i mimo kočár. Jenom v noci zatím spí, snad to nezakřiknu. U staršího pomohlo až když seděl a mohl se dívat z kočárku ven, tak to si ještě počkáme. Hodně sil.
8. čer 2011 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my sme dosli z ORL, vraj daky zlaty stafylokok, doktor predpisal kvapky a ked som ich v lekarni vybrala som zistila ze je to to lokalne antibiotikum do nosa co nam dala doktorka pred troma tyzdnami. Vtedy to nezabralo, jaj snad uz to zaberie, uz nam tie hlieny lezu na nervy, vlecie sa to ako snek.... Kvoli soplom sa chudak vzdy nad ranom namaka kym sa pokadi. Vlecie sa to odkedy sme boli v Prahe - asi klima z vlaku. Este ze som ho u doktorky v cakarni prikryla, zas tam fukala klima, je to des a deti si tam behaju v kratkych rukavoch.
8. čer 2011 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky Kuba to s kočárem měl úplně stejně, pokud nespal, tak jen řval, i když spát tam vydržel třeba i ty "jeho" tři hodiny... ale když jsem někam fakt potřebovala dojít, tak jsem si brala i šátek, a když se rozkřikl, tak jsem ho tam šupla, tam byl v pohodě. Jinak klasický procházky byly jen okolo baráku po okolí... No ale cca ve 2 měsících to bylo jak mávnutím kouzelnýho proutku - najednou si tam vydrží kooukat, když jedeme pod stromama tak úplně nejlepší, ale i bez tak, na chvíli si usne, zase se probudí a kouká... a neklid je až když má hlad. Tak vám přeju ať je to podobný!

A k tomu spurtu - vlastně mě včera napadlo, jestli to není fáma na uklidnění mamin :slight_smile: protože jsme byly v parku 5 maimin s miminama a žvanily snad 5 hodin a žádná jiná o tom nikdy neslyšela a je fakt, že na předpor. kurzu o tom nepadlo slovo a nemá to zdaleka každý mimino... nicméně je každopádně příjemný mít to na co svést :wink: Kuba teď má zase nějakej "kakací spurt" :slight_smile: jak jsem si lebedila, že zvládáme už kakat jen na nočníček tak včera jsem to schytala na sukni, celkem 3x za den, a dneska už má taky za sebou 2 bombení... :sweat_smile:
8. čer 2011 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee :Ahojda ,jééé co to čtu?vy už chodíte takhle malinký na nočníček?Já to teď snažím učit Peťulku(docela mu to jde :slight_smile: ťuk,ťuk ťuk ),ale že bych to zkoušela s Jiříkem to ne teda.To máte nějakej speciální?Já o tom n ikdy nic neslyšela že by takhle malinké dětičky byly na nočníčku :confused: :sweat_smile: ...
8. čer 2011 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir bezplienkova komunikacna metoda, tu su k tomu dole aj linky na videa http://www.branakdetem.cz/clanek/bezplenkova-komunikacni-metoda-31 na modrom koniku je cela tema o tom, kamoska to tiez praktizuje, male sa ucia chodit na nocnik uz ako mali par tyznov
8. čer 2011 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila :děkuju určitě na to mrknu.Já to vážně slyším úplně poprvé :sweat_smile: ...
8. čer 2011 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
som zufala, prave som na konikovi zistila ze maly sa stafylokoka uz nezbavi, vraj sa to neda odstranit, ak je raz v tele tak sa da len "uspat" a hocikedy prepukne :frowning2:( Takze soplovy maraton nas bude asi sprevadzat stale a ja sa len mozem obavat aby sa k tomu nepridruzilo aj hnisanie oka, ci dake vyrazky atd...nemala som to radsej citat
8. čer 2011 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale preci jen ta pohodlnost s papirovkou :grinning: teda aspon pro me nikoho nesoudim za to ze si zvoli treba tuto metodu :slight_smile:
8. čer 2011 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy :neboj taky to asi nevyužiju,ale jen pro zajímavost :D!!!Teď to řeším s Pétou a kdyby k tomu měl přijít ještě Jiřík tak to teda neim neim....Plínka je plínka...aspoň u nás :wink:
8. čer 2011 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir taky jsem netušila jak to bude fungovat - jako dopředu - ale měla jsem chuť to zkusit. Prostě to stojí na teorii, že děcko si od malička je vědomý svojí potřeby a jen je třeba to podpořit a nenechat ho to "zapomenout" pomocí plínek. Takže v očekávatelnejch chvílích - po probuzení (což je většinou nemožný, to je obvykle: "Jííííííííst!" :slight_smile: ), po kojení a pak třeba párkrát když tak jako zneklidní, tak vyzkoušet dát ho na "nočníček" (prodávají se speciální, v našem případě je to květináč :slight_smile: někdo dává třeba nad umyvadlo, ale to bych měla počůranej celej byt ) - jako ne posadit, ale do klubíčka v náručí a zkoušet, naučit se k tomu nějaký stálý zvuky (u nás ááááááá) a čekat na úspěch :slight_smile: Po dvou měsících hodnotím jako největší přínos to, že mě (většinou :sweat_smile: ) nepočůrá při masáži nebo jen tak nahacení se, a že pohodlně ráno kaká a nebudí nás takový to dlouhý tlačení do plíny. Uvidíme, jak nás to bude bavit dál. Je mi jasný, že je to asi sranda hlavně pro prvorodičky, protože mít dvě děcka tak je to mnohem náročnější - natož tři! :slight_smile:
8. čer 2011 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee :Je to zajímavý to určitě,ale jak píšeš to bych asi mohla kdybych měla jedno :slight_smile: ,ale takhle.... :wink: ...
Ještě možná kdybych to tak dělala se všema,tak by ten starší už plínky pravděpodobně nepotřeboval a byla by starost jen o nové mimi... :sweat_smile:
8. čer 2011 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja mam sice len jedno ale kaka zasadne pocas kojenia, a drzat nocnik a pri tom kojit to by bol trocha gymnasticky kusok .-)) Ah asi som strelena ale ja som dnes kupila malemu sandalky, na ne ma kooopec casu ale boli uuuzasne, neodolala som - s napisom Rock and roll, Jazz a nad patou je nota a huslovy kluc. Nakolko my sme hudobna rodina musela som ich zobrat, este su aj zdravotne a celokozene, no nekup to :slight_smile:
8. čer 2011 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
Jak užjsem tu jednou psala, u nás se kaká před kojením, během i po a to i u toho většinou usne, takže už nepřebaluju. Pak tam stejně ještě během spánku několikrát natlačí. Prostě mám pocit, že kadí tak stokrát za den :slight_smile: , takže u nás by to s bezplenkovou metodou určitě nešlo.
@ciernavila my máme ty soplíky taky pořád, firt tak jako chrochtá a dr. to nijak neřeší, nic nám na to nedala. Jen zvlhčuju a odsávám, ale zatím žádná změna.
8. čer 2011 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, chtěla jsem se zeptat jestl je možné aby se malé už prořezávaly zoubky?
8. čer 2011 ve 21:31  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2018 (15. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila můj nejstarší klučina zlatého stafylokoka taky má a vůbec se neboj, kromě občasné rýmy, jakou mají běžně všechny děti, jsme nic závažnějšího neměli.
8. čer 2011 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule proc se ptas? ja totiz taky mela ten pocit - porad neco zuzla a hrozne slinta :grinning:
ale myslim, ze je to opravdu opravdu opravdu ojedinely

o bezplenkovy metode jsem taky premyslela, ale nakonec nepraktikuju - tim, ze jde mala ve 4 mesicich do jesli je to pro me asi bezpredmetny - v jeslich to s ni urcite delat nebudou :rolling_eyes:

jinak dneska jsme meli super odpoledne :unamused: diky tomu nasemu sirupu na reflux se ji ted hur kaka a jak tak hrozne tlacila po kojeni, tak se mi z toho pekne zeblila... musela jsem ji i vykoupat... no a po koupani konecne dokonala to svoje dilo a musela jsem ji znova celou prevlikat, pac prokadila vsechny vrstvy :grinning:

rano jsme byli na baby masazi a byla to docela sranda, 11 z 12 deti tam rvaly jak kdyz je na noze berou ... instruktorka musela pouzivat znakovou rec :grinning:
a ta jedna jedina holcicka (ne moje), co nervala to komplet cely prospala

my taky nepocitujeme zadny spurty... uz tak mame s kojenim boj :unamused:
8. čer 2011 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné ráno holky.

@debule Já myslím,že je ještě brzy,první zoubky se prořezávají až kolem 4-9 měsíce,ve vyjímečných případech třeba ve třetím,ale o tom jsem ještě neslyšela a to jsem pracovala na zubním :slight_smile: Juditka taky strašně slintá a pořád by něco žužlala,tak jsem ji dala dudlík. I když původní teorie byla,že dudlík nikdy :grinning: Stejně jsem ustoupila :sweat_smile:
9. čer 2011 v 06:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek