• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@zuzana_22 : Jj taky mě ten syndrom napadl,ale nevěděla jsem jestli může být jenom takhle v těhotenství :sweat_smile: .
Je jasný že jsou horší věci,ale naštěstí se nám zatím vyhýbají :slight_smile: .
No jo to jsme my máme termín totiž 3.4. :grinning:
3. pro 2010 v 07:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir Já mám dojem, že o těch nohách jsem to právě četla někde tady.
A jinak jsem teď zkoukla pár fotoblogů a připadám si opožděná :slight_smile: vůbec totiž nemám výbavičku, teda oblečky ještě po dceři jo, a k tomu pár kousků, který se mi někde líbily, ale třeba plenky, zařízenej pokojíček, kosmetika a tak, to vůbec ne, to budu řešit až po Novém roce.
3. pro 2010 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzana_22 : No já bych taky asi ještě výbavičku neměla,kdyby Peťulkovi nebyl rok a 2měsíce....tím pádem mám všechno schované :slight_smile: I kočárek budeme mít stejnej :slight_smile: .A postýlka taky teda stojí akorát je v ní právě plno věcí :sweat_smile: U prvního jsem to chystala v prosinci a to se narodil 15.února,takže ještě je čááás :grinning:.Myslím že po Novém roce je akorát....Taky jsem si to tak říkala že tak nějak v únoru....
3. pro 2010 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir tak to se shodneme. Já tak nějak dávám dohromady seznam, když mě něco napadne, sem tam něco ulovím na mmb, tak si říkám, že do vánoc vyklidím dětskej pokoj, kde je teď skladiště, a pak se na to vrhnu. Mně se první dcera narodila 11. února :slight_smile: a výbavičku jsem chystala v lednu, protože v prosinci jsme se stěhovali.
3. pro 2010 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky!
Tak my jsem byly na UTZ 24.11 a tam nám řekli že to vypadá na holčičku ale teda vyděsily mi docela tou váhou byla jsme v 21tý a malá měla 550g je to možné?Triošku se té velikosti bojím a to jsem přibrala od začátku těhu 5kg doktorka mi řekla že normální přírustek počítají mezi 10-12kg za celé těhotenství.Mám se děsit že budu rodit obra?Jinak taky kope už jako o závod.
3. pro 2010 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzana_22 : Jéé, tak my máme termín taky 1.dubna
Tatínek taky nemohl chytnout kopanec a včera večer jich schytal hned několik a hrozně se divil co tam ten náš Matyášek dělá :grinning:
Já jdu na cukr 22.12., tak snad to bude dobrý a budu moct papat cukroví :slight_smile:
Já teda nevim, ale nám neřekli kolik měl prcek v tom 20.týdnu a já jsem od začátku těhu přibrala 5 kilo, tak když to bude celkem do 10 kg tak budu spokojená.
3. pro 2010 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@catangoz : No vidíš a nám doktorka říkala že normální je 15-17kg za těhotenství :confounded: .Tak asi něco mezitím :sweat_smile: ....A já mám teď taky přibráno asi 5-5,5kg a malej měl 416g.myslím že ta velikost se bude hodně měnit a že není směrodatný že by to měl být obřík...Kamarádka (rodila včera ) měli na UZ ve 21+2 497g a malej se narodil a měl 3310g,takže myslím,že se nijka bát nemusiš :wink:
@xxmarypetxx : Tak koukám že v dubnu bude hooodně Matyášků :wink: :grinning:
3. pro 2010 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já už jsem si toho Matyáška rozmyslela, před deseti lety jsem ležela v porodnici s tím, jaké jsme vymysleli neprofláklé jméno - Anna, a skoro na každým pokoji byla nějaká Anička :grinning:

@catangoz S tou váhou si myslím nedělej starosti, mimčo může růst skokově. My byli na začátku o deset dnů menší, tak už panika, teď jsme buď akorát nebo trochu větší, to se nedá podle mě přesně určit. A váhový přírůstek mamči podle mě taky záleží na váze před otěhotněním, já měla kila navíc už předtím, tak se hodně hlídám, ale taky už mám pět navrch, a sestřička mě minule moc chválila, že je běžný třeba i deset, v půlce těhu.

@xxmarypetxx Nevím, odkud jsi, ale nechystáš se rodit v Motole? nebo některá jiná mamina? v prvním týdnu v dubnu tam totiž malujou, už sonduju, čím si vyvolat případně porod o týden dva dřív :slight_smile:
3. pro 2010 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzana_22 : Já jsem z jižní moravy, okres Břeclav, takže s největší pravděpodobností to bude porodnice Břeclav :wink:
3. pro 2010 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xxmarypetxx hmmm... já už jsem si říkala, jestli nebudeme před porodnicí postávat se skříženejma nohama spolu :grinning:
3. pro 2010 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzana_22 :grinning: :grinning: :grinning: Tak to vážně ne.
4. pro 2010 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, mohu se přidat? :slight_smile:
4. pro 2010 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
No s těma jménama je to sranda. manžel už před dvěma lety řekl že jestli bude mít syna chce aby měl jeho druhé jméno a to je Daniel. jenže tenkrát jsme netušili že dnes to bude jedno z nejpoužívanějších jmen:slight_smile:.Takže nevím jestli to nakonec nezměníme a nevybereme jiné:slight_smile:ale třeba to bude podle mého přání holčička:slight_smile:.
5. pro 2010 v 11:17  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule No já právě nevím, jestli to mám takhle řešit. V tom roce 2001 bylo Anna nejdávanější jméno v Praze, a nakonec ve třídě je jediná a tady v okolí taky, nevidět ty davy Aniček v porodnici, tak tomu ani nevěřím :slight_smile: Takže momentálně máme jako druhou variantu Štěpán, a podle utz na 90% holčičku, tak tam možná toho Matyáška napíšu, přeci jen se mi líbí nejvíc.
5. pro 2010 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
5. pro 2010 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzana_22 tak my ještě nevíme co to bude takže pořád neztrácím naději v holčičku:slight_smile: ale pokud to bude chlapeček nevím jestli toho Daniela manželovi rozmluvím. Ale Štěpán je taky krásné jméno ale taky se musí hodit k přijmení:slight_smile:.

Nevíte náhodou někdo jestli si člověk v porodnici může napsat třeba dvě jména a rozhodnout se až je prcek na světě nebo musí být před porodem jasně napsané jedno jméno? vím že dřív to muselo být napsané ale třeba je to dnes jinak:slight_smile:
5. pro 2010 ve 21:11  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule no my máme české příjmení a v něm R, takže vynecháváme cizí jména a tvrději znějící, takže se hodí obojí, ale ten Matýsek, to je prostě srdeční záležitost :slight_smile:
Nevím, jak to praktikují jinde, ale kámoška rodila v Motole, malá měla být na 100% kluk :slight_smile: a nakonec holčička. A po porodu jim sestřička říkala, že to teda bude ...., a kámoška, že ne, že to tam napsali jen tak, takže to na porodním sále už po porodu dodatečně měnili a šlo to. Ale upřímně si myslím, že porod je takovej mazec, že by to měl mít člověk rozhodnutý předem, aby se do toho ty emoce moc netahaly :slight_smile:
5. pro 2010 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzana_22 no to asi ano:slight_smile: ještě že máme ještě čas se rozhodnout:slight_smile:)) Snad se do té doby s manželem dohodneme:slight_smile:.třeba to bude holčička a bude jasno. Stejně se bojím právě toho že nám řeknou že to bude chlapeček a nakonec holčička! ale tak to je fuk hlavně že budem mimiško zdravé:slight_smile:.Takže vy čekáte holčičku? a ta se bude jmenovat jak jestli to není tajné:slight_smile:
5. pro 2010 ve 22:21  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky tak moje kamarádke taky celé těhotenství čekala Kubíčka a jaké překvapení,když se 3.12. narodila Anička :grinning: :grinning: :grinning: ....A tady u nás v Náchodě musíte mít jména daná jak pro kluka tak holčičku a pro každého pouze jedno,tedy pokud nebude nosit dvě křestní jména :wink: .
6. pro 2010 v 07:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
To musí být fajn mít nakoupenou modrou výbavičku a pak v tom mít holčičku:slight_smile:)) toho se právě bojím a chci mít spíš koupené neutrální věci co kdyby náhodou:slight_smile: ale tak ještě jsem nezačala takže uvidíme.
6. pro 2010 v 09:00  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule Pro holčičku máme jméno Monika :slight_smile:
S tím oblečením, já měla kdysi na malou na první půlrok taky všechno neutrální, ještě když chodí holčička v modrém, tak relativně dobrý, ale kluk v růžové, to už je horší :slight_smile: teď máme neutrální, modré i růžové, vyperu všechno a pak se uvidí :slight_smile:
6. pro 2010 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezké odpoledne všem tak nás nějak celou rodinku sklátila chřipka :angry: a jinak je fáákt lepší holčička v modrém než kluk ve sladce růžové :grinning: :grinning: :grinning:
6. pro 2010 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekny vecer, mozem sa pridat? Ja cakam prve, termin amm 17.4. 2011, moja doktorka vravela ze je to na 95% dievca, ale ako som bola na UTZ v Gennete v 21 tyzdni tam mi povedala ina doktorka ze je to citujem "kluk, je tam bimbas a pytlik"...no tak ja neviem. Strasne sme sa smiali, lebo odvtedy co moja doktorka povedala ze je to dievca, sme babatku zacali hovorit Nelinka, no a teraz....zacali sme pouzivat zase neutralne oslovenie lebo netusime ze ktora ma pravdu. Asi sa to fakt dozviem az pri porode. Tak radsej budem kupovat neutralne veci. Zatial toho moc nemam, ved casu dost. Len postielku, vanicku, par veciciek a obzeram kociky pomalicky. Co sa tyka tych krizov tie ma bolia rano pri vstavani z postele, inak mi je fajn, ani na zaciatku tehotenstva mi nejak moc zle nebolo. Uff, len pozeram ze ste pribrali len 5 kil, ja az 7. Aj som sa pytala doktorky ci to nie je vela, ale vravi ze je to v norme, no neviem, ci by som sa nemala trocha obmedzit. Inak drobcekovi spievame, muz mu vzdy kadeco porozprava a aj zahra na gitare, tak dufam ze hudobny sluch bude mat po nas :slight_smile:)
6. pro 2010 ve 23:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lima Držím palce na uzdravení, v týhle době těch chorob zase řádí :frowning2:
7. pro 2010 v 07:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila Ahoj, tak to mě pobavilo :slight_smile: já totiž byla hned od začátku přesvědčená, že je to kluk, dokonce jsem tam na ultrazvuku "cosi" viděla, a pak jak se to po třech měsících změnilo, že spíš holčička, tak si na to trochu nemůžu zvyknout :slight_smile: No ještě bude další velkej utz ve třicátým týdnu, tak vám to třeba upřesní.
Byla jsi na Gennetu v Praze?
7. pro 2010 v 07:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila S tím přibíráním na váze nemusíš mít strach. Já jsem od začátku těhu přibrala 8 kilo a doktor říkal, že je to ok. Tak doufám, že se do těch 15 kg za celé těhu vlezu :grinning:
7. pro 2010 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj lima: zatím to vypadá na holčičku,takže to bude Juditka,ale já si říkám že 100% to je až se nám narodí :slight_smile:
Holky,vy mě děsíte s tou váhou,já jsem zatím přibrala 1.5kg a docela mě děsí,že tak málo. Přitom jím úplně normálně a ke všemu miluju sladký. Já jdu na cukrovku 30.prosince,takže nevím jak se mezi svátkama dokážu krotit :frowning2:
7. pro 2010 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzana_22 ano bola som na Gennetu, fakt este v 30 tom sa pojde? ja som bola v tom ze len tieto dva ultrazvuky, teraz skutocne neviem, myslela som si ze babo uvidim uz len u doktorky na malom monitore. Mne na tom Gennete povedala Mudr.Smatanova ze chlapec, a ona to video aj stopla a ukazala ze to je chlapec ale ked som citala asi moc diskusii a niektori vravia ze sa to da pomylit s pupocnikom tak ktovie... ja som teraz strasne zvedava lebo som to chcela vediet :slight_smile:)
fassy, tak si ma ukludnila, ja sa tiez posnazim do toho vliezt ale teraz budu sviatky, kolace...bude to tazke :slight_smile:
7. pro 2010 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ano v Prahe som to bola..inak fassy, aka nahoda:slight_smile:) ked bude dievca tak Nela a ked chlapec muž vybral tiež meno Daniel.
7. pro 2010 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila Já byla myslím taky u Smetanové, a náš prcek byl natočenej špatně, tak nic moc neviděla, ale prý spíš holčička. A s tím utz jsem právě na Gennetu četla, že ještě ve třetím trimestru, a někde snad i v tý zprávě mám napsáno, že mě to čeká na konci ledna. Ale uvidím, doktor má taky utz v ordinaci, tak jestli mě tam pošle.
A s tím pupečníkem to měla kamarádka, prý stopro chlapeček, a pak to byla holčička, takže já tomu radši moc nevěřím :slight_smile:
8. pro 2010 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek