• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@ofelieee s těmi spurty to není fáma. Mám knížku, kterou napsal dětský lékař spolu s matkou tří dětí a ti píšou: Zvýšený zájem dítěte o pití ve srovnání s předchozím obdobím je projevem tzv. růstového spurtu. Dítě totiž neroste rovnoměrně a nepřibývá pravidelně, zvlášť kojené dítě ne. Jeho růstový vzorec je jiný než vzorec dítěte živeného uměle - tedy mlékem stále stejného složení. Růst dítěte je značně ovlivněn i geneticky. Pokud se růst dítěte zrychlí, což bývá celkem pravidelně ve 3. a v 6. týdnu jeho života, ve 3. měsíci i později, dítě si častým zájmem o pití vynucuje zvýšení tvorby mléka. Dítě si žádá pít i v noci, nebo naopak v noci pít nepřestává. Dožaduje se pití k večeru, kdy se prsy zdají prázdné, není spokojené, že proud mléka je dočasně slabší než dříve nebo než na začátku kojení. Pokud se k prsu nedostane, nebo je mu místo něj nabídnut dudlík, či láhev s čajem, začne mít mléka nedostatek a jeho potřeba není uspokojena. A přitom by stačilo tak málo - přiložit dítě šastěji, omezit trochu domácí práce a věnovat se mu. Není vždy nutné dodržovat časový režim a dítěti vnucovat něco, co mu nevyhovuje. Nejlepší je kojit kdykoliv dítě projeví zájem a tak dlouho, jak dlouho chce. Není nic divného, že během hodiny je dítě přiloženo vícekrát.
9. čer 2011 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw no ptám se protože malá je hrozně nevrlá, hrozně slintá a často teď pláče:frowning2: a spí tak hodinu za den.navíc jsem jí koukala do pusenky když plakala a vypadá to jako byl dole se klubaly ty přední dva zoubky. ale nevím taky mi to připadá hrozně bzry. tak uvidíme v úterý jdeme k doktorce tak nám snad řekne:slight_smile:. od sestřenky malá měla v necelých třech měsících už dole ty přední zoubky:slight_smile:.
9. čer 2011 v 11:00  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule třeba už vám fakt rostou :wink: Mrkni tady do diskuze http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/prvni-zoubky-ve-dvou-mesich/
9. čer 2011 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov díky! takový uklidnění mě vždycky potěší :slight_smile: i když teď je zase Kuba báječnej už...

@marketnieuw pane jo, ve 4 měsících? nebude ti smutno?
9. čer 2011 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee to vis ze bude.... ! :frowning2:
ale neda se svitit... MOZNA budu delat aspon par mesicu part-time, ale to se jeste musi probrat s manzelem :grinning: (co na to hypoteka) :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. čer 2011 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov jé děkuji kouknu se:slight_smile:
9. čer 2011 v 11:55  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee jo, mě to taky uklidnilo :slight_smile: Aspoň mám teď argumenty pro všechny ty radílky, co mi říkali, jak jsem blbá, že kojím furt a že ho mám nechat vyřvat, nebo narvat dudlík.
9. čer 2011 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majena no tak som kludnejsia
9. čer 2011 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky,
skoro dva měsíce jsem se neozvala, sice vás průběžně čtu, ale nemám moc co napsat, protože máme tak nějak od každého trochu :slight_smile: Majda je úžasná, čiperný usměvavý mimčo, někdy hůř spí, někdy líp, rozhodně se nenudím, ale zase žádnej stres. Hlavně už se těším na prázdniny, řešení školy s tou starší mi zabírá víc času než mimčo :slight_smile:
Ale chtěla jsem k tomu spurtu - mezi 4. a 6. týdnem přibrala 20 dkg, a mezi 6. týdnem a dvěma měsíci kilo!!! za necelý tři týdny :slight_smile: takže růstovej spurt aspoň u nás rozhodně funguje, teď jí táhne na třetí měsíc a posledních pár dnů už zase pije jak o život :slight_smile: tak jsem zvědavá na kontrolu ve třech měsících.
9. čer 2011 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme dneska byly na kontrole kyčlí,máme to dobré,ale preventivně máme dávat pořád tři pleny až do čtvrtého měsíce. Musíte je taky dávat,tak dlouho?
9. čer 2011 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy my jsme byly na kyčlích včera a nemáme dávat nic, jen nechat nožičky volně a nedávat zavinovačku
Holky nebyly jste někdo čistit ty slzné kanálky? My jdeme v úterý a mám z toho celkem strach :cry: Doufám, že to aspoň pomůže.
Včera jsem byla na gyndě a hrůza :confounded: Celkem to bolelo a ještě ke všemu mi čistil tu jizvu, měla jsem tam nějakou tkáň přirostlou nebo něco a celé mi to rozrýpal tak si připadám jak týden po porodu ani si nesednu :frowning2: Prý jestli to bude dělat problémy, tak pak na laser, snad to bude lepší
9. čer 2011 v 17:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83 My máme v papírech označený II.a+ Možná kdo má I.a - tak asi nemusí :unamused:
9. čer 2011 v 17:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy my to tam máme začené jinak, už jsem to dala dětské, jdeme na kontrolu zase ve třech měsících. Ty plenky dáváš pořád nebo jen na noc?
9. čer 2011 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy :nám teda říkal dr že dobrý a široký balení už dávat nemusíme.na další kontrolu jdeme až ve 3,5 měsících...
@zuzuli83 :My byli slzné kanálky čistit s tím nejstarším.Dělal mu to primář a říkal že maminkám nedoporučuje u toho být.Že pro ty dětičky to zdaleka není tak hrozný jako pohled pro ty maminky...Tak jsem tam nešla sestřička si ho odnesla ,brečel teda hodně,ale už když mi ho nesla zpátky byl úplně spokojený mimi :slight_smile:.takže myslím,že se nemusíš vůbec bát :slight_smile:...chvíli potom jsme ještě kapali a masírovali,ale už hned potom to bylo dobrý...

Mě teď asi klepne holky,protže Péta má antibiotika,protože má nějakej zvláštní druh hnisavé angíny :( Dost se bojím aby to náhodou nechytil Jiřík...Doufám že ho MM ochrání :slight_smile:
9. čer 2011 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir díky, doufám, že u toho nebudu muset být, nějak jí držet nebo tak něco, to bych asi nezvládla :frowning2: Jsem hrozná citlivka. Jsem řvala i jak jí stříhali tu uzdičku pod jazykem, skoro víc jak malá. Právě masírujem a kapem od začátku všechno možné a vůbec to nezabralo, tak snad to pomůže
9. čer 2011 v 18:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
taky se pripojime do dikuze. Nas pepíček je koncem dubna...chtěla jsme se zeptat, kdy se vaše děti začaly vědomě smát....my jsme v 7 týdnu a pořád nám ten vědomí úsměv nějak chybí :frowning2:
9. čer 2011 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint :Ahoj a vítej mezi náma :slight_smile:.já právě myslím,že to začalo těsně před 7. týdnem...Ale taky myslím,že je to individuální,neboj to přijde a pak se bude smát pořád :wink: :slight_smile: .
9. čer 2011 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@zuzuli83 taky my byli na kyčlích v po a máme dávat preventivně jen 2 plinky a kontrola ve třech měsících, asi to má každý dr. jinak, no a minulý týden nás taky oční poslala na kanálky do nemocnice, ale tam nám řekli, že je ještě malá, že tak malým mimčům se to nedělá, že až ve třech měsících, brali jí jenom stěr z očička, jestli jsou potřeba další atb kapky, ale ten byl v pořádku, tak máme jenom 5xdenně prokapávat třeba septhonexem nebo omnisanem a teď to vypadá, že ty masáže zabraly, protože už jí to nehnisá a konečně to má čisté, tak to fakt vypadá, že se ty kanálky teprv tvoří
@aprint smát se začala minulý týden, včera jsme jí koupili kolotoč nad košík a na ten se teda kření o 106 :slight_smile:
akorát zatím nežvatlá
holky nestáčí vám mímo hlavičku jenom na jednu stranu? ona už ji začíná mít šišatou a když se jí snažím napolohovat a dát pod ní plinku, ať má hlavičku stočenou i na druhou stranu, vždycky ju stejně otočí na tu svoji, v noci ji dávám aspoň spát na bok, ale fakt začíná hodně upřednostňovat tu jednu stranu, co s tím?
9. čer 2011 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova nás se v nemocnici ptali jak je stará, tak asi jí to udělají. My už jsme kapali kde čím a masírujem pořád, pár dní už to vypadá dobře a pak se to zase vrátí :frowning2:
9. čer 2011 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy my jsme měli 2a na začátku a to jsme dávali to široké balení každý den. V 6 týdnech jsme měli 1b a už to tedy máme jen na noc. Na kontrolu jdeme ve třech měsících, takže jestli už to bude 1a, tak už nebudeme muset dávat.Já být Tebou tak jí to v těch největších vedrech nedávám, stejně je to jen preventivně. Já občas zapomenu.
@hobitkova Vašík taky stáčí hlavičku na tu stranu, jak seděl v bříšku. Když mu ji otáčím, hrozně se zapře a nechce. Taky ho dáváme na bok, jinak nevím, co se dá ještě dělat. Všechny hračky v postýlce jsme dali na druhou stranu, ale on si stejně dělá, co chce, občas ji tam otočí a někdy se mu nechce. Je to beran :slight_smile:
@aprint ahoj, u nás začal úsměv minulý týden, ale nevím, jestli je to vědomě. Spíš se furt kření na hračky a jen tak do blba, ale můj úsměv zatím opětoval jen dvakrát. Já jsem někde četla, že ve dvou měsících se mimčo už směje, ale ve třech to je opravdu vědomě.
9. čer 2011 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova ja som si vsimla ze nas maly ked lezi na prebalovaku tiez dava hlavicku smerom na stranu a vykopava pri tom dva krat castejsie to nohou co ma na opacnej strane ako otocena hlava. Ale dnes som si ho zamerne vsimala na inom mieste na hracek deke a ked som to spozorovala tak som tak umiestnovala hracky a aj seba aby som ho upurala na druhu stranu. A vtedy otacal tu hlavu aj na druhu stranu tym padom a zacal vykopavat aj svojou pravou nohou, cize zavisi od toho co ho na ktorej strane zaujme. Len ked lezi na prebalovaku ma z jednej strany stenu a preto ta strana ho nezaujima, tak to potom na inych miestach a volnom priestore a pri hrach vyvazujem ze ho putam na opacnu stranu. Aby nekopal viacmenej len to jednou nohou tak casto.

@lusyy Ked mate kycle dobre preco vam kazali az tri plienky? Uff tri sa mi zdaju teda riadny balik. My ked sme boli na kycle nam nekazali nic ale tym ze latkujem davam plienku malemu jednu a ked na to dam zvrchnaky uz to sa mi zda dost. Chuda ved s troma musi mat riadny balik.

Inak nas Daniel sa umsieva vedome tak asi vyse tyzdna ale hlasne zasmiatie bolo tak maximalne tri krat, a strasne je ukecany. Dnes sa usmieval na seba v zrkadle, strasne sa mu to pacilo.
9. čer 2011 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, my jsme dneska byli na stříhání uzdičky pod jazykem, malej to docela obrečel, pak mi řval hlavně doma, nemohla jsme ho vůbec ničím uklidnit.
@hobitkova Malej naštěstí hlavu točí na obě strany, snažila jsem se mu jí polohovat rovně aby jí neměl takovou placanou, teď už i kolikrát spí a má jí hezky rovně nahoru. Jinak jsem slyšela, že se jim má něco dát (já jsem třeba používala mazlíka) na tu stranu kam chceš aby se otočila, k hlavičce, že se to bude stažit odtlačit a bude jí tam cpát. U dcery to docela fungovalo.
@aprint Malej se taky směje tak od toho 2.měsíce, teď už je to fakt vědomě, krásně kouká a pozoruje, hodně se směje na starší dceru, ale to tak poslední týden ( a my jsme o měsíc starší). Má moc rád když si s ním někdy povídá, to u toho houká a někdy skoro zpívá :slight_smile:
9. čer 2011 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kara taky uprednostnuje hlavicku na jednu stranu, ale neni to nijak drasticky - i ve spani si ji otaci na obe strany a nema ji ani nijak zplostelou... doporucili nam davat hracky (kolotoc atd.) na druhou stranu a davat spat na stranu... nedoporucovali nam hlavicku nasilim (i kdyz opatrne) otacet - napr. ve spanku a tak

smeje se asi od 6. tydne vedome - ted uz ji dokazu rozesmat kdykoliv chci, je to slunicko
nahlas se taky smeje, ale to je asi spis nahoda (nekdy to dela ze spani :grinning: )
povida, ale to ji musim trochu rozmluvit :slight_smile: - sama od sebe zridka

dneska jsem s ni trochu cvicila (par cviku, co nam ukazali vcera na ty baby masazi) a kupodivu se ji to libilo :dizzy_face: - je to roztahovani rucicek a nozicek a prekrizeni zpatky atd.

jeste nam ukazovali neco z cinsky mediciny - pry to posilnuje imunitu - je to jakoby rolovani kuze na zadickach - delate to nekdo? mne to prijde dost drasticky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. čer 2011 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baramaty vidíš to mě nenapadlo dát tu plenku na tu horší stranu, já jí ji zatím dávala na tu lepší, jako že jí ju podložím a ona se tam točila o to víc, tak to zkusím tak, hračky a všechno jí dávám na tu horší, aji na ni z ní mluvím, no všechno, tak snad to nebude nijak hrozné, jenom jsem se na to dnes soustředila, jinak já jsem žeprý měla hlavu úplně sleženou do trojúhelníku, říkala máti, že mě dokonce podkládali knížkama a nakonec mám hlavu normální :grinning: :grinning: :grinning:
9. čer 2011 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásný den maminky,chci se vás optat,máte problémy s večerním usínáním u miminek?
10. čer 2011 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova Nám Matýsek taky stáčí hlavičku na svoji levou stranu, tak jsme ho v postýlce předělali obráceně a mluvíme na něj z pravé strany. Teď už se to zlepšilo, otáčí se víc ale stejně když spí, tak si ji dá na tu svoji stranu ať se nám to líbí nebo ne. Někdy jsem z toho fakt na nervy, aby jsme kvůli tomu nemuseli cvičit nebo něco, ale předtím tu hlavičku ani nedal na tu slabší stranu a teď už dost, tak snad to bude dobrý.
10. čer 2011 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
S tou hlavičkou je to asi hodně podobné všude, už v porodnici mi malou přinesli vždy s hlavičkou na tu samou stranu, říkala jsem si, že jsou sestry na to naučené a také tuto stranu stále preferuje, ale občas už i sama spí na straně druhé. Hlavičku má stále pěkně souměrnou, tak u nás to bude asi dobré.
@lusyy tak první tři čtyři týdny jsem musela uspávat v náručí, nejlépe při chůzi, jinak neusnula a to i v noci a teď mi usne buď při kojení a nebo když ji položím tak si sama usne. Po koupání spí ale tak hoďku, pak se vzbudí, tak ještě znovu nakojíme a pak většinou usíná krásně sama tak na ty čtyři až pět hodin.
10. čer 2011 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, tak dneska super noc.Kája spinkala od devíti do pěti do rána:slight_smile:.ale díky zoubkům nespí vůbec přes den to asi jen hoďku tak je večer hrozně unavená a já taky:slight_smile:.
Jinak s tou hlavičkou malá má taky radši jednu stranu ale jelikož spinkává jen na bříšku tak si ji sama otáčí jak chce občas jí otočím nebo když ji ukládám tak se snažím jí strany pravidelně střídat ale stejně se otočí jak chce. na zádech nebo na boku zadržímne jen na malou chvilku pak začně plakat a musíme otočit na bříško a tak spinká celou noc.
10. čer 2011 v 09:51  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
vidím, že tady řešíte hlavičky...my taky upřednosťnujeme jednu stranu...doktorka mi poradila složit plenku jakodo válečku a dát jí to na tu "lepší" stranu k páteři...takže je vlastně jakoby trošku na boku a pak mu to jde špatně se točit na tu "lepší" stranu. upozorňuji, že je to někdy s dost velkým vztekáním, že mu to nejde...nicméně jelikož mi řveme prakticky neustále, tak mi to je jedno. :grinning:

ráno jsme byli na kyčlích, tak je vše v pořádku a jdeme v 16tt. a za chvilku pádíme k dětský...jelikož poslední 2dny jí prakticky neustále, vícj ak 2hodiny nevydržíme, tak si myslím, že pěkně přibral...ale v noci spinká krásně, dneska mi spal od 21h. do 2hod. a pak až do 6h., tak jsem se i vyspala...

ale mám docela dost velké trápení s malou...je chováním úplně jako neřízená střela, dokonce i ve školce si už stěžovali...a včera mi při pohádce řekla, že s ní už vůbec nejsem...což má pravdu, protože já jenom houpu, kojím...nic jinýho. opravdu nemám čtvrt hodinu kdy bych byla jenom s ní...možná tak ještě dopoledne, ale odpoledne a večer fakt brečí skoro neustále... :unamused: a manže chodí jen na koupání, má toho v práci moc...
10. čer 2011 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,

@kometka5 u nás je to úplně stejný, vůbec nemám na kluky čas. Jsem ráda, když zkontroluju úkoly, ještě že chodí do školy zatím jenom jeden. Malej brečí buď celý dopoledne nebo odpoledne, má to na střídačku. A v kočárku taky, o tom už jsem psala. Po manželovi taky toho nemůžu víc chtít, je v práci od rána do večera a to máme jetě plno práce na baráku. Máme asi podobný děti, malej v noci spí podobně. Tak musíme doufat, že se to třeba časem trošku zlepší.
10. čer 2011 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek