• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@marketnieuw dik, aj vam zelam
12. čer 2011 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila ahojky, u nás to máme stejně jak většina holek tady. Kojím, přebaluji v ložnici na posteli. Lampu mám přkrytou froté ručníkem aby nebylo tolik ostré světlo - jen vyloženě tlumivé abych při něm viděla na malou když ji přebaluji, ale většinou kojíme bez světla (dost světla nám jde střešním oknem). Manžel má taky dost náročnou práci, hlavně na pozornost, každý třetí den má 24h službu a i když ty začátky byly doopravdy kruté, tak vydržel a nešel spát jinam. Ono taky 2x nebylo kam, protože jsme se čerstvě stěhovali a krom koberce v obýváku by neměla na čem ležet :grinning:

Když tak zkusit špunty do uší a nebo manžela vyslat do jiné místnosti :wink:
12. čer 2011 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky díky za uklidnění. Včera jsem trochu na ní vyzrála. Zkusila jsem jí dát prso a když se začala škubat tak jsem jí narvala dudlík, nechala si jí na klíně a jak začla usínat, tak jsem jí dudlík vytáhla a vrazila jí tam prso :grinning: Manžel trochu nechápal, ale asi to zabralo :grinning: Doufám, že to bude přechodné, jinak mě asi picne
13. čer 2011 v 07:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
juj tak nas maly spravil svoj rekord...teraz prespal 17 hodin a medzi tym 4x vstal na kojenie. Teraz zase podriemava, asi zacnem verit na tie rastove spurty, nielenze v bdelosti je posledne tri dni stale hladny ale vyzaduje aj viac spanku.
13. čer 2011 v 07:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@iviska aj ja mam lampu prehodenu zase farebnym trickom aby bola tlmena. Som sa smiala rano lebo manzel mi vravel ze ked on sa zobudi a je rozospaty tak sa zlakne ked maly tak chrci a fuci pri kojeni ze ho dusim :grinning: Kedze je stale zahlieneny tak to naozaj podla tych zvukov tak znie, ale to len zo zaciatku kym pije tak hltavo, potom sa ukludni.
13. čer 2011 v 07:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
tak my jsme zase od 5h vzhuru, usnula az ted... to jsem zvedava, na jak dlouho :rolling_eyes:
13. čer 2011 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, závidím Vám tak krátké kojení. Já kojím tak hodinu, někdy dvě a pak si na půl hoď ky lehne a opět je řev a hledá a rve si ruce do pusy. Všimla jsem si, že to dělá přes den vtěch největších vedrech. V noci a dopoledne je v pohodě (to kojím cca30min.), ale jak odpo začne pražit slunko, tak je to katastrofa, to neusne ani v kočáře. Máme byt na slunečnou stranu a jak to vyhřeje ten panel, tak je tu fakt hic, i když máme zatažené žaluzie. Včera už jsem byla z toho kojení úplně hotová, tak jsme vyrazili na chatu. Řval ještě v autě, bo tam byl též hic, ale na horách bylo už příjemně a tam celou dobu nynal. Dokonce jsem měla čas nasbírat si borůvky :slight_smile: Takže doufám, že v létě bude hnusně, nebo budeme jezdit každý víkend na hory. Ale přes týden se asi zblázním.
@ciernavila my máme byt 1+1, takže kojím a přebaluju, tam kde spíme. Přítel má dost tvrdé spaní a to i bez špuntů do uší. Někdy se ptá, jestli jsem k němu vůbec vstávala :slight_smile: Ale on moc nekřičí. Jdu k němu, už když kňourá. Lampičku mám malou a je zapnutá i během kojení, protože v noci tu máme hroznou tmu. Kojím na sedačce.
13. čer 2011 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy přesně takhle jak to píšeš ty, začla blbnout minulý týden a pak už to nešlo vůbec, budu doufat, že se uklidní
13. čer 2011 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila tak nám malá spinká ve svém pokojíčku, už od první chvíle. Mám tam přebalovací pult a je tam i velká postel, tak ze začátku jsem tam ležela, když špatně usínala, abych pořád neběhala. Fakt jsem ráda, že tam teď sama hezky usne. V noci na kojení si jí beru do obýváku na gauč
13. čer 2011 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov prej "doufam, ze v lete bude hnusne" :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
13. čer 2011 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj holky, my v noci přebalujeme v ložnici a kojím v posteli a občas u toho obě s malou vytuhneme :grinning: Většinou o nás manža ani neví a ráno se diví, že jsme kojily a ani nás neslyšel :slight_smile: Ovšem dneska v noci to bylo nějaký špatný, od dvou do tří řvala jak blázen -. to museli mít sousedi radost :slight_smile:
Jinak jak jste tu řešily ty špunty do uší tak ty si manžel vyžádal už asi před čtrnácti dny. Nemá je na noc, ale na ten čas večerního uspávání, protože to je fakt síla. Když nemá malá zrovna dobrej den, tak vydrží s přestávkama řvát od sedmi do desíti :frowning2:

Minulý týden jsme byly na kontrole v šesti týdnech a malá sice vyrostla, ale moc nepřibrala má jen 4.02 :frowning2: nějak mi dochází mlíčko, takže potom co si chvíli po kojení chytla mojí ruku a narvala do pusinky prst jsem nevydržela a začaly jsme přikrmovat. Chtěla jsem vás poprosit o radu - myslím, že jste to tu už kdysi řešily - jaké používáte lahvičky? My máme Nuk a přijde mi, že se to nějak moc teče a každou chvíli se mi zakucká. Nemáte nějaký typ co bych měla vyzkoušet??? Díky
:slight_smile:
13. čer 2011 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
No nas neplace v noci ked je hladny, len obcas sa stane ze par krat zamrnci ale to len ked ho prebalim pred kojenim a on uz je dost hladny, ale nas neneha spat to ranne fucanie a tlacenie :slight_smile:...
Heh on este furt spal od vcera, zase sa zobudil teraz len na kojenie a opat bude spat tusim... sa mi to az nechce verit, ak to potiahne do 13.00 tak to bude uz 24 hodin co s malymi prestavkami spi
13. čer 2011 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
13. čer 2011 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, tak zase po delší době :wink: , stíhám vás číst, ale psát už moc ne :frowning2: , malá toho přes den moc nenaspí a večer zase musím dělat to, co nestihnu přes den....zase ale na druhou stranu už se nám srovnalo to papání,po 120 ml UM vydrží 3-3,5 hodiny a večer spíme od těch 21 do 4 h, takže jsem ráda, že aspoň v noci.
Začínám pomalu chystat seznam na naší měsíční dovolenou, to zas bude krámů :grinning: :grinning:
Dneska odpoledne mě čeká kontrola po šestinedělí, zítra máme kyčle a ve středu poradnu, tak jsem zvědavá kolik bude bobinka vážit :slight_smile:
@karol_h také jsem to řešila....nakonec máme lahvičky Farlin,ty mají dudlík, který dost připomíná bradavku,je z měkoučkého silikonu a pak máme Avent.
13. čer 2011 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, máte některá ohřívačku na láhve???Potřebuju ji na tu dovolenou, ale nějak nevím, jakou si vybrat...
13. čer 2011 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina ja mam Avent ale bohuzial neporadim, lebo som ju este nepouzila ani raz. kupila som ju na Aukre pouzitu ale vyzera ako nova. Aj flasky mam vsetky Avent preto som vxyberala podla toho.

Malemu som objavila na hlavicke trocha take supinky tvrde vyzera to ako tie male mlecne krusty. Mam olej ale len slnecnicovy z lekarne, myslite ze by to bolo dobre potret tym, alebo mu mu mam dat na to radsej Oilatum krem?
13. čer 2011 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina ja mam ohrivacku Tommee Tippee a jsem docela zklamana, je to uplne obycejnej kastrulek na teplou vodu :grinning:
no, funkci to splni, ale ocekavala jsem od toho trochu vic :slight_smile:

tobe taky Verunka pres den nespi? ja uz nevim, fakt je to normalni? rano vstavala v 5h a od ty doby spala 2x 20 minut a to jen diky tomu, ze jsem s ni sla s kocarem - jakmile prestanu drncat, tak je plna zivota ...
vcera nespala cely odpoledne... JA jsem vyrizena a ona ma plno energie...
a jeste k tomu jsme asi konecne dospeli k tomu spurtu :wink: - ji od patku kazdy 2h a v noci 3h
13. čer 2011 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol_h ahojky, my používáme MAM a nebo Avent a jsme spokojení.Já mám Nuk ale má dírku jako když zboku a to mi malá nechce.chce to asi vyzkoušet co jí bude sedět.
13. čer 2011 ve 12:41  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina ahojky, já ohřívačku nepoužívám vždy to dám na chvíli do horké vody:slight_smile:.
Vy jedete na měsíční dovolenou?:slight_smile: to závidím my letos nikam:frowning2: ale snad příští rok jak malá bude větší:slight_smile:.
13. čer 2011 ve 12:44  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky
@ciernavila taky máme na hlavičce ty šupinky a natírám to jen olejem, ono jde asi jen o to, aby se to promastilo a je jedno čím.
13. čer 2011 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ debule, petrullina - holky díky, až s malou vyrazím odpol. ven tak se zkusím po nějaké mrknout, snad nějakou vhodnou najdeme, nebo se mi v tom mlíčku utopí :slight_smile:
13. čer 2011 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov - co se týče toho řvaní ve vedrech, tak mi moje dětská dr řekla, ž epokud je fakt hic, tak mam maylmu mezi kojenim dat par lzicek cajiku nebo prevarene kojenecke vody.ze proste i tomiminko muze mit zizen a je prehraty a pak je neklidny. Bud pry lzickou, kapatkem nebo tou specialni lahvickou, ktera mam savicku jako zensky prs. Jinak pry hrozi, ze si dite odvykne tahat a pak se u prsu neprotaha k tomu zadnimu mliku.
13. čer 2011 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova Man se prefektne osvedcilo sedatko od Fisher price...je to s vrnenim, takze to vibruje a malej tam pres den krasne usne...http://www.fisher-price-hracky.cz/fisher-pr-lehatka/48-fisher-price-houpaci-sedatko.html...dá se sehnam na mimibazaru i za 800,-
13. čer 2011 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw Zkusila jsi ji dat spat na brisko? maly mi dela na zadehc hroiznou rutiku, mrci, bruci, palce, krouti se anechce spat a je co ho otocim na brisko, tak spi behem minuty
13. čer 2011 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint lehátko už máme druhé, to první jsme prodali po Domíkovi a ted máme půjčené trochu jiné, ale zatím v něm moc nechce být :frowning2: tak uvidíme, dnes dopoledne to byl lepší, byli jsme na zahradě a tam v kočáře chviklku čučella a aj zadřímla, tak jsem mohla dělat bábovičky s Domčou :grinning: :grinning: :grinning: ale teď už mi tu zas nespí, no asi usne až vyjedu kočárem, je to boj :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. čer 2011 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint na brisko ji nedavam, protoze ma reflux a musi mit hodne zvysenou matraci
ale balim ji do deky, takze se rucickama a nozickama nebudi... a stejne moc nespi

holky, vy uz davate mimi do lehatka? mne doktorka rekla az od 11. tydne...
13. čer 2011 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky už jste někdy byly na záchodě s miminem v náručí? :sweat_smile:
13. čer 2011 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee :s miminem ne,ale s Pétulkou běžně :grinning: :grinning: :grinning: :sweat_smile: !!!
13. čer 2011 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee ano už jsem to zkusila jelikož mi nic jiného nezbylo:slight_smile:
@marketnieuw no já malou taky dávám na bříško a spíme skoro celou noc na zádech mi vůbec nechce usnout. Jinak my máme houpačku takže malou dávám po chvilkách tam. sice nevydrží nějak dlouho ale stačí to abych si aspoň vyčistila zuby a tak:slight_smile: jelikož přes den toho taky moc nenaspí.
13. čer 2011 v 16:16  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule :Jiřík taky hodně spí na bříšku :slight_smile: .Ve dne pořád a v noci ho nechám na bříšku usnout a pak ho otočím na záda a k ránu když se začne kroutit,tak si ho vezmu k sobě a spí zase na bříšku :sweat_smile: ...
Holky tak já abych vám řekla pravdu,tak pokud se v noci nepokadí,tak nepřebaluju...Plínka mi to vydrží a na zadeček používám Sudocrem a nic se neděje.Přijde mi že se pak moc probudí :sweat_smile: :sweat_smile: .Tak jsem to dělala se všema klukama a vždycky to bylo v pořádku.Takže ho jen nakojím,odříhnout a spát :wink: ...
13. čer 2011 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek