• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@kijir tak Kája spí na bříšku celou noc a přes den taky.já jí zkusila večer jak usla přetočit na záda a pak jsem se dvě hodiny pokoušela jí zase uspat na zádech ale nepodařilo se:frowning2:. dala jsem ji zpátky na bříško a během minuty byla tuhá. Jinak já v ty čtyři ráno taky jen nakojím,odříhneme a spí dál přebaluju ji až v sedm ráno a taky jí to nevadí. já používám na zadeček pityol a naprosto v poho:slight_smile:
Jinak dnes mi přes den spala tak hoďku no tak snad bude spát v noci:slight_smile:
13. čer 2011 v 17:54  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja sa zacinam bat ze ci je to normalne ze mi stale spi...on to vtedy takto az velmi nemal. Zase prespal cely den, to len tieto posledne dva dni tak ma. Ale spi aj v noci, az mi to pride cudne. Dufam ze je v poriadku...
13. čer 2011 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir taky v noci nepřebaluju, až v sedm ráno, dělala jsem to tak i s Domišem a bez problémů a malé to taky nevadí, takže se moc neproberu ani já ani malá :wink:
@marketnieuw právě proto, že je malá v tom lehátku tak divně pokroucená, tak se jí tam nelíbí a ještě ji tam ani nedávám, ona je spokojená v manduce, dnes jsem s ní i věšela prádlo, teď už tu na mě zas řve, tak jdem okoupat a spat, ať si spočnu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
13. čer 2011 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee v naruci ne, ale v satku :wink: nestihla jsem ji z nej vyndat, bylo to fakt urgentni :grinning:

@debule @kijir ja se teda nestacim divit, kolik z vas dava spat miminko na brisko - tady mi porad vtloukaji, ze se to nesmi, ze hrozi syndrom nahleho umrti...
navic, mala by porad pasla koniky, vubec hlavicku na brisku nepoklada... to spis pak zacne brecet, kdyz uz je unavena .. nekdy dokonce zabori nos do gauce.. asi bych se bala ji nechat na brisku :unamused:
jak to delaji vase miminka? uz jsou asi zvykla, co?
13. čer 2011 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw tak malá si párkrát otočí hlavičku sem a tam a pak usne:slight_smile: vážně hned vytuhne:slight_smile: občas taky má nosík zabořený přímo ale většinou jen chviličku. tak doktorka říkala že by se to nemělo ale já tak taky spávala a nijak mi to neuškodilo:slight_smile: tak proč ji nechat se trápit. navíc mám monitor dechu takže když jí dám spát zapnu ho.ona by mi na zádech vážně neusla ale některé miminka to zase rády nemají.
13. čer 2011 ve 20:49  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw :tady taky říkají že na bříško nee :sweat_smile: ,jenže zase když my jsme byli malí tak našim se říkalo zase jedině na bříško.Ono si nevybereš.Mě dr říkala že když je to přes den pod kontrolou,tak to nevadí,ale v noci že by se nemělo.Je ale pravda že všichni moji kluci milovali a milují spaní na bříšku :slight_smile: .Teď teda konkrétně Jiřík když chce spinkat,tak si položí hlavičku na stranu a usne,když ne tak kouká co se kolem děje :slight_smile: :wink: ,ale jinak si ji položí sám.Někdy ho dám na záda pod hračky,tak dokud ho baví je v klidu,pak zabrečí,tak ho otočím na bříško a chruní.... :slight_smile: ! No a večer se mu na bříšku prostě nejlíp usíná :sweat_smile: ,když pak usne tak ho otočím a spí dál.A v noci po kojení ho můžu dát na zádíčka a to normálně zabere.Ale to vidím taky jen na chvilku než se otočí sám,protože po zkušenostech se staršíma bych ho mohla obracet celou noc :grinning: .
13. čer 2011 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule
@kijir
no je fakt, ze my jsme tak spali a ja taky na zadech neusnu :grinning:
hrozne jsem trpela v tehotenstvi, ze si nemuzu lehnout na bricho

hmmmm, tak ze bych to zkusila? monitor dechu teda nemam...
kdyz ona se ale zacne vztekat, kdyz ji prestane bavit past koniky
13. čer 2011 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsme s adou odedneska sami doma na tyden tatka nam odjel na ryby :cry: tak jsem z toho takova nejaka rozhozena i jsem to obrecela ( normalne jsem byla rada ze na tyden vypad a mela jsem tyden prosebe) ale ted s malou a jeste proste hormony pracujou :sweat_smile: tak my davame spat na zadicka na brisko bych mela strach prave kvuli SIDS ale ja ji davam spat zatim porad v zavinovacce to ji vyhovuje tak jinou polohu nehleda. no nic prdolka spinka tak jdu ze sebe udelat cloveka umejt vlasy a tak zitra vyrazime do mesta na kycle a pak mame sraz s kamaradkou a jejim trimesicnim chlapeckem :wink:
13. čer 2011 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir
@marketnieuw no mamka taky říkala že jim to tenkrát doporučovali a dnes zase ne. třeba malá nebude chtít spávat na bříško opravdu každé mimi je jiné ale určitě to zkus a uvidíš.třeba přes den ať nemáš večer strach. Já taky spávám na břichu nebo na boku na zádech bych neusla ani za nic.
13. čer 2011 ve 21:18  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy to bez tatinka zvladnete, neboj!!! pekne si dojdi na kavicku s kamoskou, projdi se po meste, kup si neco peknyho (nebo Adelce), chod na prochazky a hlavne nebud porad doma sama ... to bude dobry a tyden utece jak voda, uvidis...

@debule zitra to zkusim a poreferuju... ale myslim, ze se mi uvzteka :grinning:
13. čer 2011 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak dneska Kara rucickou asi 10 minut opakovane bouchala do hracky nad sebou, aby se houpala - nevim, jestli je to nahoda, nebo uz neco takovyho ted delaji vedome?
13. čer 2011 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw tak já jsem malýho dala na bříško jen asi 2x a to až v momentě když tvrdě spal, tak jsem ho otočila, aby si ulevil...
nicméně máme to jako vy...když ho dám na bříško, zvedá hlavu a když už nemůže a padá nosem do peřin, tak se začne vztekat, brečet...
ale za zkoušku nic nedáš...malej spí taky v zavinovačce, ale už se umí odkopat, takže to je otázka týdnů, kdy půjde z ní...a pak se nám dobře spinká na boku....
13. čer 2011 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 nam se taky spinkalo dobre na boku, ale ted musi mit hodne zvysenou matraci a jakoby "pada na nos", takze pak se bori oblicejem do perin a to se mi moc nelibi... :fearful:
ted ji teda zavinuju do deky a spi na zadech, ale v pohode usne jen vecer kdyz uz je faaaakt unavena ... a k tomu ji jeste poustim z iPhonu zvuk fenu :grinning: - to na ni vecer plati
13. čer 2011 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
@marketnieuw
@kometka5 náš malej taky na bříšku jen pase koníky a pak se vzteká, takže u nás spaní na břiše taky nehrozí. Ani dcera tak nespala a doteď spí hodně na zádech (já teda taky docela spim na zádech nebo na boku, na břiše ani náhodou, mě připadá, že se dusim, že se nemůžu pořádně nadechnout, takže mě to v těhotenství zas až tak nevadilo). Balim ho do velký plínky aby měl ručičky utažený, to pak taky usíná dobře, ale nevadí mu ani usínat navolno.
@ciernavila v noci kojim v ložnici a když je potřeba přebalit - jen když je pokaděnej (a to teď v noci nebívá nikdy), tak jdeme do koupelny. Jinak taky přebaluju až ráno. A svítíme jen takouvou tou bludičkou na kojení. Většinou si hned odkrkne a spí dál.
Malej má taky dny, kdy spí třeba jen 3x 20 minut, někdy zas spí skoro pořád.... Ale většinou spí tak 3x kolem hodiny (dopo doma a odpo v kočáru). Naštěstí v noci celkem spí, tak je to fajn, jen když třeba vstává kolem pátý a kroutí se, tak usne po šestý a v kolem půl sedmý vstává dcera, tak už se pak nevyspim a jsem od pěti vzhůru :frowning2:
@pusolamy hezky si to s malou užij, jednou za čas to neni špatný, ale rozumim tvým pocitům, manžel musel odjet na 14 dní pryč když bylo malému 10 dní, tak jsem byla doma sama s obouma dětma a to byl teda docela mazec, ještě jsme nebyli moc zajetí, dcera vyváděla když jsem malýho koupala, pak usínala vyčerpáním a já pak taky. To jsem tady taky brečela, že se to nedá zvládnout a dalo :slight_smile: Teď když odjede, tak si den zařídíme po svém (ne že by jindy ne - manžel vstává v pět ráno a z práce se vrací kolem šesté večer - dojíždí 80 km, pak tady něco podělá kolem baráku a jde spát), už jsem zajetí, většinou si pozvem kamarádky a užíváme si :slight_smile:
13. čer 2011 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ten muj nezmar usnul az ted... a v 5 bude vstavat :grinning:
jdu zehlit :confounded:
13. čer 2011 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw :Hezké ránko :slight_smile:,tak mě teda přijde že už to dělají vědomě.Nevím to jistě,ale Jiřík to už taky dělá.Jen mi spíš přijde že má problémy trefit se :grinning: .
A na to spaní na bříšku já taky nemám monitor dechu :wink: ...
14. čer 2011 v 07:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné dobré ranko holky,dneska nemám nějakou inspiraci co vařit. Stíháte vůbec uvařit,nebo vaši mrňousci vyžadají neustále vaši pozornost jako ta moje :slight_smile:
14. čer 2011 v 07:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint Čaj dávat nehci, ať si nezkazím kojení a myslím, že pro tak malá miminka ani čaje nejsou :confused:
@marketnieuw my máme taky houpačku od Fisher price, jak tu někdo psal. Nevím, proč se tam dávají děti od 11. týdne. Má to stejný tvar jako autosedačka a ta je už od narození. Já jen četla že to není dobré, protože jsou tam lenivé a nemusí nic dělat. Dávám ho tam jen, když ho to už nebaví v postýlce a já potřebuju uvařit oběd, tak si ho v tom vezmu k sobě do kuchyně. Jinak to spaní na bříšku by u nás asi taky neprošlo. Nesnáší to, už když ho tak dám na sebe na odříhnutí, tak se vzteká.
@karol_h lahvičku máme od Medely Calmu. Teče to, jen když saje. Zatím jsme spokojení :wink:
@kijir já musím přebalovat i v noci, i když není pokakaný, protože ta plína je vždycky totálně pročůraná, až má vlhké bodýčko a to máme pampers premium care :angry:
@ciernavila nám včera taky prospal celý den, až jsem se divila, ale k večeru si to zas vynahradil vydatným a dlouhým kojením :grinning:
@lusyy uvařit stihnu jen občas a to nějaké rychlé jídlo, co se strčí do trouby a nemusí se míchat. Třeba kuře, nebo zapečené těstoviny, či brambory :wink:
14. čer 2011 v 08:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy ještě k tomu jídlu, včera jsem si v Lidlu koupila fajnou kuchařku za 50kč. Jsou to recepty z celého světa a některé vypadají moc dobře a jsou rychlé.
A ne, že bych chtěla dělat reklamu Lidlu, ale od včerejška tam mají kojící podprsenky za 119kč :slight_smile: Dobře padnou, koupila jsem si hned dvě, protože mi ty vložky často protečou, tak pořád peru.
14. čer 2011 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov :Tak já jsem tady už psala že jsem Járovi čaj normálně dávala i u kojení...A nic si nezkazil.A čajíky jaou už od 1.týdne věku( heřmánkový,fenyklový).Tak to koukám,protože my máme pampers ty zelený a je to v pohodě a minule jsme měli i ty oranžový a k mému překvapení vydržely i ty i když ráno vážili asi 2kg :grinning: :grinning: !!!
@lusyy :Uvařit někdy stihnu,ale kolikrát až odpoledne :slight_smile: A s tou inspirací mi ani nemluv :slight_smile: Já s tím mám problém denně :grinning: !!!Vždycky přemýšlím,aby to bylo rychlý levný a dobrý :grinning: a to je někdy nadlidský výkon :slight_smile: :wink: ...
14. čer 2011 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir tak to máš pravdu,tyto tři věci je teda nadlidský výkon :grinning: Chjo,prej mateřská dovolená :grinning: Já taky někdy obědvám až večer. :sweat_smile:
14. čer 2011 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov ahojky já taky dávám čajík hlavně v těch vedrech připadá mi nesmyslné malou každou hodinu přikládat k prsu když má žízeň nebo je prostě přehřátá ale samozřejmě každý má jiný názor to chápu.
my máme houpačku a já malou taky do toho dávám jen na chvilku hlavně když potřebuju na záchod a vyčistit si zuby a tak:slight_smile: ona tam stejně zatím dlouho nevydrží:slight_smile:.
No u nás zatím vaří tatínek:slight_smile: a občas já ale radši jdu s malou a hafanama ven než vařit:slight_smile:. no zatím to jde když nemám starší děti ale až budeme mít druhé tak to budu muset vařit i kdyby se mi nechtělo:slight_smile:. většinou za celý den si na jídlo skoro ani nevzpomenu ale večer mám pak hlad jak vlk:slight_smile:máma mi nadává že nebudu mít kvalitní mlíko když pořádně nepojím ale já si nekdy i zuby čistím až kolem poledne když malá nechce spát a brečí když si jí nehledím:slight_smile:.fakt to někdy nejde:slight_smile:
Holky dnes se mi udělal mega opar bojím se malé dát pusinku aby to náhodou nechytla:frowning2:
14. čer 2011 v 09:50  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw Nas Daniel nechce byt na brusku ani za svet. na pasenie konikov ho obcas davam cez den ale vydrzi tak kratko, onedlho ho to prestava bavit a snazi sa prevratit na zada a jeduje sa ze mu to nejde, ma sice na male ze sa mu to uz uz podari ale vzdy mu musim pomoct aby sa prevratil. A ked je uz otoceny tak sa tvari tak spokojne ze konecne uz nie je na bruchu.
@lusyy Ja som robila vcera plnene lilky balkanskym syrom, sunkou, rajcinami, zapekane v trube ,, este som na to dala platok syra a posypala bazalkou k tomu nove brambory na pare. Dnes robim rizky.
14. čer 2011 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule pusinku ji s oparem nedavej, kup si naplast Compeed, bude to zakryte a zahoji se to rychleji
14. čer 2011 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
jo a vareni, to nehrozi... vubec me to nebavi, protoze kdyz neco rozdelam a ona se vzbudi a vyzaduje pozornost, tak to je naprd... varim az vecer, kdyz je manzel doma.. nebo vari on
pres den skoro nejim - max. tak jogurt nebo chleba :slight_smile: takze jsem si koupila vitaminy, aby mela mala v mlice co je potreba

a holky jak jste na tom s vahou po porodu?
14. čer 2011 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak dneska jsem se po dlouhé době naobědvala, jinak taky skoro celý den nejím. A s vařením je to podobný, jsem ráda, že se mně podaří uvařit aspoň v sobotu a neděli, ale protože mám doma ještě starší dítko, tak musím vymýšlet jednoduchý jídla. sama bych se vždycky něčím zaplácla.
@marketnieuw já to s váhou po porodu mám tak, že jsem vždycky všechny kila navíc nechala v porodnici a doma ještě něco zhubla. Asi to bylo takovým tím stresem, jak to všechno zvládnu a taky byli oba dva kluci uřvaní a ten třetí teď taky, takže je to honička. No, aspoň nemusím měnit šatník.
14. čer 2011 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majena no tak se trema detma, to musi byt mazec, to verim ...
mne jeste stale prebyva 4,5 kg ... ale v tehotenstvi jsem pribrala skoro 24kg, takze 19 uz je dole :grinning:

jen to bricho je ted nejaky vystouply... kdyz jsem sla z porodnice, tak bylo temer plochy - a ted se nejak zvetsilo ... :fearful: asi jak se to v tom brise vsechno vratilo na puvodni misto? nechapu :confused:
14. čer 2011 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw o váze mi ani nemluv, ještě jsem neměla odvahu na ni stoupnout a podívat se pravdě do očí :zipper_mouth: tentokrát to není jak s Domčou, to jsem nechala všechno v porodnici, teď bych to tipla, že mám tak 4kg navrch, ale na váhu hodlám stoupnou,t až přestanu plně kojit, to už to pak začnu i řešit :angry: teď aspoň chodím min. 2x týdně na brusle, máme tu kousek skvělou cyklostezku a snažím se už večer nejíst pečivo a sladké, to je ale někdy hodně těžké, kor když po celém dnu právě večer si na chvilku sednu, hodím se do klidu, a to pak teprv přichází chuť se najíst :sweat_smile:
@lusyy dnes vařím rizoto s kuřecím, brokolicí a parmazánem, vždycky se snažím vymyslet něco, co vydrží aspoň na 2 dny, kvůli malému bohužel musím vařit něco pořádného, když je nejhůř řeším to nějakou polívkou co dům dal :slight_smile:
malé pustím digestoř a většinou u toho zaspí, tak to dovařím, někdy ale nezaspí, a to pak stojí za to :rolling_eyes:
14. čer 2011 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov jsou......videla jsem v lekarne feniklovy v podstate od narozeni
14. čer 2011 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw :No tak já o váze radši ani nemluvím... :frowning2: .I když mám tři raubíře,tak mi to dolů nijak nejde...Nejhorší je,že jsem neměla ještě kila dole po Petovi a byla těhotná.Takžr i když jsem teď s Jiříkem přibrala jen 10 kg je to jako bych přibrala 20 :sweat_smile: .hned v porodce jsem nechala 7,ale porád mě čeká ještě nějakejch 14 abych byla na váze před Pétou.Já se na sebe nemůžu ani podívat :frowning2: .Ale snažím se nejíst světlé pečivo a uzeninu.Taky nesladím a teď jsem zkusila ten Emulips.Co ho mám šly mi dolů 2kg za necelé 4 týdny.Tak snad to nějak doklepu....Ale mám k tomu taky trochu dědičné předpoklady,takže jako tyčka nebudu nikdy :sweat_smile: :wink: .
14. čer 2011 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek