• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
Jo holky už jste byli s vašima drobečkama na očkování ? my jdeme dneska odpoledne do nemocnice,protože jsme se přihlásili do té pneumokokové studie,tak jsem zvědavá jak to bude probíhat :confused: ...
14. čer 2011 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir a emulips se může při kojení?
tak já jsem jako s malou přibrala 18kg a zůstalo mi 12kg. úplně stejnej průběh co s malou...a u malý jsem to dávala dolů 1,5 roku...fakt opruz...a teď když si představím, že mi to čeká znova...
a přitom mám pocit, že skoro nejím, no nevím...závidím všem, který mají nic nebo minimum nahoře...
14. čer 2011 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir my byli v pátek jenom na tom rotarixu a jdeme za měsíc na hexu...
14. čer 2011 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila Tak u nás máme oddelené spálne už od tehotenstva, pretože ja som behala aj 6 x za noc na záchod. Inak s tým spaním som z toho tiež úplne hotová. Predtým bol aspoň po krmení čiperný a hral sa a teraz 3 dni spinká, manžel ho trošku večer rozdivočí, ale to je len na chvilku a potom zase usne.
@kijir to ti závidím, mne na brušku nechce ležať ani za boha. Koníky pasie zásadne na mne alebo na manželovi. Keď ho dáme na podložku alebo do postielky na bruško, tak okamžite reve a je mu jedno koľko hračiek na pozeranie okolo seba má. Inak, čo sa týka plienok, ja používam pampers oranžové a som spokojná, u tých zelených mi pripadá, že má stále vlhké bodíčka medzi nožičkami.
@petaov Ja Pavlíčkovi dávam čaj už dlho. Dávam teda fenyklový čajík na prdíky, ale nejako nezaberá. Pýtala som sa na to doktorky, ta mi vravela, že dieťa na MM nemusí mať iné tekutiny, ale keď dávam, tak mu tiež neuškodím.
@marketnieuw Už skoro neviem ako vyzerá sporák :slight_smile: . Za celý deň zjem jogurt a rohlík alebo dva, ale na váhe to vobec nieje vidieť stále mám navrch 6 kg. Najhoršie na tom je, že vobec nemám čas nejako začať cvičiť. To je stále prebalovanie, krmenie, odříhavanie (ublinkáva, tak to trvá dlho), odsávanie (nekojím kvoli srdiečku) a keď doosávam, tak začínam znova. Občas stihnem pred ďalším kolečkom na záchod. Pripadám si úplne neschopná.

Chcela som sa spýtať kedy sa vám miminka začali obracať na bok? Pavlik začal v 5 týždňoch. Nechávate ich takto spať? Ja by som ho mohla otáčať na zádička do nekonečna a stále sa mi otočí na bok a spinká.
14. čer 2011 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir My sme zatiaľ boli len na rotarixe a za mesiac nás čaká hexa a synflorix
14. čer 2011 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 :Jo jo může.Mám kapičky s příchutí anýz (mělo by to pomáhat i na prdíky :slight_smile: ).Berou se třikrát denně a musí se dodoržovat pitný režim.Ale jinak se teda úplně cítím jako ty.Jím tak maximálně dvakrát denně za běhu a celej den se nezastavím a dolů to nejde a nejde :angry: :angry: .A na nějaký vyložený diety nejsem typ :sweat_smile: ,protože pak si říkám,že co bych z toho života měla,kdybych se nemohla ani pořádně "nažrat " :grinning: :grinning: :grinning: ! (psáno a říkáno samozřejmě s nadsázkou :wink: )
14. čer 2011 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda ja som pribrala 20 kg a zostava mi zhodit este 5. Ale ak by som zhodila aj 10 tak sa nenahnevam :slight_smile: My sme este na ockovani ziadnom neboli, mame az hexa v 3 mesiaci.
14. čer 2011 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak máme očkování za sebou.ještě mu brali krev z ručičky,ale ta mu vůbec nechtěla téct tak tam má pěknou modřinu.A očkovali mu ten studijní prevenar do jedné nožičky a do druhé tu hexa kombinaci.Chvilinku si vyloženě pořval,ale jen co mu to zalepili,tak se na ně smál :sweat_smile: ,brouček můj malej.... :slight_smile: :wink: .Tak teď budu čekat jestli bude někde nějaká reakce....
14. čer 2011 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir z očkování mám pomalu větší strach než malý...mám obavu, že dostane horečku nebo tak .-( jinak s braním krve jsme si taky užili v nemocnici při fototerapii...na jedné službě byly sestry, které prostě neuměly vzít krev..měli jsme modřinu na ručičce v loketní jamce i na hlavičce...prostě paráda
14. čer 2011 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint :Ale to očkování zvládaj většinou dobře,tak to víš že brečej,ale za chvilku nic nevědí.Ta reakce už je něco jiného a taky každé dítko reaguje jinak.Jenže to k tomu bohužel patří a tak nezbývá než doufat že budou reakce co nejmenší nejlépe žádné :slight_smile:
14. čer 2011 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, tak my dnes taky byli na kontrole a malá dostala pichanec hexavakcinu.no pěkně si pořvala:frowning2: ale dala jsem jí cucnout mlíčka a bylo líp. jinak máme v 9týdnech 4900g no prý otesánek:slight_smile:.je to vážně moc?no ale co já ji přece nebudu trápit hlady!
Jinak já přibrala 16kg, 7kg zůstalo v porodnici a 3kg byla dole během dvou týdnů ale pořád zbývá 6kg:frowning2: no jsem zvědavá jak rychle to zhubnu:slight_smile:aspoň že se už vlezu do kalhot:slight_smile:.
14. čer 2011 ve 21:33  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky tak mi dnes na kyclich stejny jako minule 2a,2a (nevim co to znamena teda) mame davat dal siroky baleni a dalsi kontrola ve 4 mesicich...asik to zacnem trosku sulit a budu ji to davat jen na noc to sir.baleni protoze v tehlech vedrech ji v tom je akorat teplo.dneska byla cely den hodna spinkala ale v sest dostala hystak pak se trochu zklidnila u prsa ale jen jsem ji oddalila tak zas zacla jecet tak jsem ji ve ctvrt na osm vykoupala to se na me smala ve vanicce ale pak zas hystak tak jsem ji premluvila at se naji a pak se mi ji podarila uspat a od 20:45 spinkame,je to potvurka ale nedala bych ji :wink:
14. čer 2011 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno,já myslela ,že se začíná očkovat až ve 3.měsíci? Teda,my alespoň tak jdeme.

@pusolamy 2a máme taky,taky široké balení a ko ve 4.měsíci-já bych to nešulila,sice ji nechávám už déle bez toho,ale ne celý den,zhruba tak 3-4 hodiny bez plen,je to hrozný v tehlech vedrech,ale nestojí to,aby potom měla dečku nebo kšírky :confused:
15. čer 2011 v 06:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy
@pusolamy a vy máte jen doporučené abdukční baení nebo musíte?
my máme 1b a já myslela, žeto b značí, že je to horší, ale asi to tak není...

15. čer 2011 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule nám taky říkají, že moc přibíráme...v 7.týdnu jsme měli 4660g ale nedělám si z toho těžkou hlavu.kamarádka má holčičku a když šli z porodnice, tak měla stejně jak náš malý a v 6. týdnech už měla 5 kg ...teď má 10 měsíců a je to naprosto spokojený dítě....přesně takl, když řve, tak ho nenechám hlady. jen my přes den řveme každý 2 hodiny, tak se apson snažím zkracovat dobu kojení, aby se moc nepřejídal
15. čer 2011 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já přibrala 18kg a zbývají mi ještě 4kg nahoře. Mám to tedy o jednu konfekční velikost, což znamená, že se nezapnu do žádných svých kalhot, takže jsem si už musela pořídit nové, protože se nechci stále pařit v těhu riflích. Zítra mám otvírat svou výstavu a nemám co na sebe. Do sukně nenarvu zadek a šaty zas nezapnu přes prsa :grinning: Takže nezbývá, než prohledat šatník mamce, ta je sice jak lunt, ale prsa má větší než já, takže nějaké šaty by mi mohly být :wink:
@kometka5 my máme taky 1b a už dáváme jen na noc. (Před tím jsme měli 2a). Taky to občas šulím. 2b je horší než 2a a 1b je horší než 1a. Až to bude 1a, tak už se nemusí dávat nic :wink:
@lusyy Na očkování jdeme taky až ve třech měsících.
15. čer 2011 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem v těhu přibrala 16kg, 8 jsem nechala v porodnici a za první týden doma zmizelo dalších 5, ale ty zbývající tři už nějak dolu nechtěji :frowning2: vůbec bych se ale nezlobila, kdybych ještě něco pohubla :grinning: naštěstí se ale vejdu skoro do všech věcí, takže jsem nemusela měnit šatník.

Holky buďte rády že vám mimča příbírají. My teď týden poctivě přikrmovaly a dneska jdeme na kontrolní vážení, tak doufám, že se to už zlepšilo. Akorát toho mlíčka mám pořád nějak málo, takže už se příkrmů asi nezbavíme :frowning2:
15. čer 2011 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 no my máme 2a+,před tím jsme měly 2a. takže já dávám pořád :slight_smile:
15. čer 2011 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co se týká váhy,tak já jsem už na své původní. Přibrala jsem 10kg a 8 kg jsem nechala v porodnici.
15. čer 2011 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov tak my v porodnici mšli 1a a teď máme 1b, nicméně prý nemusíme nosit nic navíc...

jak vadím, tak jste všichni skoro všechno zhubli...fakt vám všem závidím...já to zase budu muset vydřít potem...
15. čer 2011 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 : no je tam napsano ze se doporucuje sir. baleni,ale rikal mi ze je to v poradku tak ja nevim jestlize spravne je 1a?
jinak ja pribrala 22kg a v porodnici jsem nechala asi 8 kg a ted mi zbyva do puvodni vahy jeste 9kg :angry: takze na puvodni kalhoty si muzu nechat zajit chut mam to vsechno hlavne na zadku :confounded:
@petaov : co budes vystavovat na vystave?
15. čer 2011 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky,
hlásím se po delší době :grinning: . Doma nám dělali plastové okna, tak jsem gruntovala celý byt a nebylo moc času na internet. Takový úklid jako jsem dělala teď jsem snad nedělala ani na Vánoce. Stavební prach nám vlezl úplně všude a to jsme měli všechno přikryté igelitem :unamused:.
V těhu jsem přibrala necelých 12 kg, v porodnici jsem nechala 8kg a další 4 kg šly neskutečně rychle dolů. Týden po porodu jsem oblékla už všechny kalhoty, které jsem nosila před otěhotněním:slight_smile:).
Koukala jsem, že jste řešily noční přebalování. Emíka přebaluji i kojím v ložnici. Občas vzbudíme tatínka, ale ten se jenom přetočí na druhý bok a spí dál :slight_smile: .
V pondělí jsme byly v poradně a máme necelé 4.3 kg a 57 cm. Další poradna za měsíc a to nás čeká očkování hexavakcíny.
15. čer 2011 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
páni holky to jste dobrý že zvládnete přes den nejíst, já se prostě nedokážu ošidit, znám se, že když jsem moc unavená nebo hladová tak jsem protivná... nějak to s Kubíkem stloukáme. Nevařím teda skoro nikdy, ale starám se, abych měla něco na ohřátí...

@debule Kubík měl v 6 týdnech 5340g! :sweat_smile: naštěstí to doktorka přešla bez komentáře. Za týden jdeme na tříměsíční, tak jsem zvědavá :slight_smile: záda už cítím fest, říkám mu, že s tím přibíráním nemusí tak spěchat... ale není kupodivu tlustej, je obrovsky dlouhej, je na velikosti 68 a něco i nedopne

a s váhou, já se moc nevážím, ale postavu už mám až na břicho a prsa hodně podobnou jako předtím, krom jedněch džínů, po kterých v tom teplu rozhodně stejně neprahnu, obleču všechno...
15. čer 2011 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a ještě k inspiraci na vaření - včera jsem s kamarádkou vařily koprovou omáčku, pro mě poprvé, a byla jsem úplně u vytržení, jak to bylo jednoduchý a dobrý... kopr je teď čerstvoučkej a za pětikačku... :wink:
15. čer 2011 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak já byla v pondělí na gyndě na kontrole po šestinedělí,všechno dobrý, nechala jsem si předepsat antiko co jsem měla před těhu i když mě ale dr. lámal na tělísko, ale momentálně je to dost peněz a nevím, jestli by mi to sedlo a co pak s tím, když to nesnesu.
V úterý jsme byli na kyčlích, na obou stranách máme I.b, ale prý mám balit normálně,no asi budu dávat jednu navíc,nic tím nezkazíme.
A dnes třešnička na dortu :wink: Holky, v 6ti týdnech vážíme 5700 g, měříme 57 cm, hotová mamutice :grinning: :grinning: a to ještě navíc hodně ublinkává, tak kolik by vážila bez ublinkávání??? :confused: :confused: Paní doktorka nekomentovala, jen sestřička při vážení říkala, že už od pohledu vidí, že jsme se pěkně snažili :grinning: :grinning:
No na ublinkávání musíme koupit nějaké antirefluxní mlíčko, moc jich na výběr není bohužel, tak máme vzorečky a vyzkoušíme :slight_smile:
Co se týče mojí váhy, tak mám teď o 5 kg méně proti původní váze, takže šatník také měnit nebudu :slight_smile: Akorát teda prsa,ty se nějak zmenšila a povadla :confounded: :confounded: , ale co můžu chtít po třech dětech a ta mrcha gravitace je neúprosná :grinning: :grinning:
15. čer 2011 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a v úterý nás čeká vítání občánků :slight_smile:
15. čer 2011 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina to už je vítání občánků? Nám ještě něpřišla pozvánka. Myslela jsem, že se chodí ve třech měsících, ale asi je to všude jinak
@pusolamy je to výstava v muzeu v Havířově s názvem Kultura stolování aneb jak se kdysi hodovalo. Zítra tam bude i ochutnávka jídel, uvařených podle receptů M. D. Rettigové :wink: Zítra je vernisáž, ale jinak to poběží až do října. Tak kdybyste měly některá cestu okolo, tak se stavte...
15. čer 2011 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina tak to jdeme asi spolu...jdete na UMO1?

tedy já nevím, jestli dorazíme...malej od rána tak hrozně divně brečel, kdykoliv se s ním hnulo, tak hrozně vykvikl a celý den ho mám na rukou, nemůžu ho dát pryč, protože spí napůl oka a hned brečí...v poledne jsem to nevydržela, změřila, měl 38st., tak jsme šli k doktorce, pak na ORL, tak uši to nejsou a netuším co mu je...i jsem už i rourkovala, jestli ho nebolí břiško...do toho nechce vůbec cucat a to normálně vydrží tak 2,5hod. nejdýl, tak teď ho musím nutit...
jsem z toho hotová, protože nevím, co mu je...
15. čer 2011 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
já byla včera na gyndě, odmítla jsem antiko i tělísko...zatím to nechávám být...stejně nějak nemám sílu něco praktikovat... :grinning:
15. čer 2011 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 páni, tak držím palce ať je malýmu líp!!!

@petaov , @petrullina jak je to s tím vítáním? To si vzpomene radnice sama? Nebo se máme nějak zajímat my? A vítají i děti, co se narodily doma? :grinning:

@petrullina páni tak to je kousek, a to je to holčička, přišlo mi, že obří bývají spíš kluci...
15. čer 2011 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek