• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@kometka5: Hezké ráno :slight_smile:,tak neboj určitě budeme minimálně dvě koho to bude stát neskutečné úsilí něco shodit.Bude to v potu tváře :sweat_smile: ...
@ofelieee :U nás to teda chdí z matriky samo.Myslím to pozvání na vítání občánků a podle mě by mělo být jedno kde se mimišek narodil.Na matrice se přece musí přihlásit každé mimi :wink: :sweat_smile: .Přeci máte rodný list... :slight_smile: Nás už včera taky pozvali na 25.6. :slight_smile:
16. čer 2011 v 06:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 :A koukám ohledně toho malého,tak u nás to bylo včera úplně stejný jak popisuješ,jen tu teplotu neměl.Jen 37,8 ale jsme taky po tom očkování tak jsem to přičítala tomu....Příznaky jsou ale úplně stejný :sweat_smile: :confused:
16. čer 2011 v 06:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee ahojky,tak nám pozvánka přijde sama,nikam se hlásit nemusíme. Akorát,my půjdem až na podzim,jelikož u nás dělají vítání občánku 2x do roka a na jaře jsme to nestihly,no tak alespoň už budeme sedět :slight_smile:
16. čer 2011 v 06:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 snad bude malému lépe a na tom vítání se potkáme :slight_smile:
@ofelieee také si myslím, že zvou všechna miminka, takže pokud u vás probíhá vítání, tak ti pozvánku určitě pošlou :slight_smile:
Verča je kousek, ale je to tím, že jsme krmili nejdýl po 2 hodinách,jinak byl řev, teď už se to srovnalo, tak snad z ní nebude otesánek :grinning:
16. čer 2011 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, zahušťovala jste některá tím Nutritonem???Jaká s ním byla spokojenost???
16. čer 2011 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, my jdeme na vítání tuto sobotu, s malou jsme byly taky až po půl roce, u nás to dělají podle počtu dětí a jelikož bydlíme na vesnici, tak to vítání není zas až tak často :slight_smile: Ale vím, že třeba v Havlíčkově Brodě nezvou automaticky (teda nezvali před třemi lety, třeba se to změnilo), kamarádka pořád čekala a pak se byla ptát na městě a řekli jí, že pokud chce uvítat, tak že se musejí přihlásit.... tak to má asi každá obec jinak.
S kilama nahoře mi ani nemluvte, něco mi zůstalo už po dceři a teď to taky dolu nejde, na váhu radši nelezu (pro jistotu doma žádnou nemám), vážila jsem se v šestinedělí na gyndě a to jsem měla 5 kg nahoře než před těhu a 3 mi zůstali ještě po holce.... a taky obdivuju ty co nejí, to já si teda na jídlo čas najdu vždy :slight_smile: nejhorší je jak jsem doma, tak pořád něco uždibuju...
16. čer 2011 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my pujdeme na vítání až v únoru jsme z maly vesnice a deti tu neni moc tak je jednou za rok
@lusyy : my uz budem z vítání zdrhat :grinning:
16. čer 2011 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak nám chodí na vítání také pozvánka spolu s blahopřáním k narození. Na to, že jsme malinká vesnička, tak termín si určujeme po domluvě a budeme tam jediní. Takže u nás to dělají po celý rok a to pro jednotlivce. Myslím, že je to lepší, než když se tam sejde několik rodin najednou. Právě včera jsem se byla na termínu domlouvat a měli bychom to mít 2.7.
16. čer 2011 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som rodila v Slanom a odtial mam aj rodny list. Byvame ale v Kralupoch. Pride mi pozvanka z Kralup ci zo Slaneho? Teda ak daco vobec pride...
16. čer 2011 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee U nás sa na vítanie objednáva a podmienkou je trvalý pobyt na území mesta.
@kometka5 @kijir Tak s tým zhadzovaním kíl sa k vám pridávam. Som na tom úplne rovnako.
@petrullina Ja Nutriton používam už cez 14 dní. Čo sa týka ublinkávania, tak je to úžasné, od doby, čo ho používame si ublinknul len raz. Akurát posledných pár dní máme problém s kakánim. Kadí obdeň (nie je to preto, že nemá čo, pretože keď to vyhodí, tak je toho toľko, že potrebujem lopatu) a je to hodne gelovité.
16. čer 2011 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina jé to máte brzy:slight_smile: u nás je vítání až kolem pátého měsíce dítěte. takže my půjdeme asi až někdy v září. jinak malé jsem nutrilon dávala a byla spokojená teď dáváme na noc sunar:slight_smile: ona spapá úplně všechno:slight_smile:.a s ublinkáváním problém nemáme ale asi taky záleží jak kterému mimišku co sedne.chce to vyzkoušet.
@kometka5
@kijir Jinak včera malá byla taky špatná v úterý jsme byli na očkování tak možná taky z toho.teplotu měla jen zvýšenou ale chuděrka nemohla vůbec spát a v noci taky ne to zabrala pořádně asi až o půl druhé ráno:frowning2:.úplně jsem hleděla jak může takový prcek vydržet celý den a půl noci nespát:frowning2:.snad to dnes už bude lepší jelikož nějak už nemůžu na záda v noci jsem málem nevstala z postele:frowning2:.
16. čer 2011 ve 12:51  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana aha tak my uvitanie asi nebudeme mat, mame len prechodny pobyt
16. čer 2011 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak my už máme vítání občánku za sebou. Museli jsme se přihlásit přihláškou na městské části Brna, kde máme trvalé bydliště. Tak týden nato přišla pozvánka a blahopřání. Na vítání občánků nás bylo asi 15, ale byli jsme už druhá skupina, což je tedy docela dost :slight_smile:
Jinak s tím shazováním kil je to docela boj. 10 kg šlo dolů docela rychle hned po příchodu z porodnice, ale těch zbývajících 5 kg se snažím 1x týdně dostat dolů v posilovně. Tak uvidím, jestli se mi to povede :sunglasses:
16. čer 2011 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
hura, dnes som zistila ze z 5 kil navyse ostali len 3
16. čer 2011 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno :slight_smile:

@ustarana No my ho máme od včera, sice neublinkává, ale už nám to nejspíš stoplo kakání, dneska po usilovném tlačení měla v plíně malilinkatý bobíček,no uvidíme, jak to bude, aby ji to neucpalo úplně, to bych nerada.
@debule my máme také Sunar, ten Nutriton je zahušťovadlo do něj, aby malá neublinkávala :slight_smile:
17. čer 2011 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana my nemame na reflux Nutriton, ale Gaviscon sirup a ptala jsem se doktorky, jak to je s tim kakanim, protoze mala od te doby kadi mnohem min a stolice je tuzsi.. a ona rikala, ze to, ze kaka min je taky dano vyvojem - ze ted je normalni kdyz je to jednou za 2-3 dny...
17. čer 2011 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak vcera vecer dostala mala prvni ockovani - rotaviry, hexavakcinu a pneumokoky - tak mela chudera pichanec na kazdy nozicce... v noci spinkala krasne, ale od rana teplota a je takova rozmrzela, takze sirup a satkujeme - u maminky je prece jen nejlip :slight_smile:
17. čer 2011 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kuba dostal od babičky ponožky velikost 6 - 9 měsíců... a jsou mu malý! :stuck_out_tongue_closed_eyes:

@debule proč dáváš malý sunar?
17. čer 2011 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak je to dobrý, Verča se pokadila až na záda a má to i o trochu řidší než po samotném sunaru :grinning: a řekla bych, že snad i líp spinká, když ji nebudí to věčné ublinkávání :slight_smile:
@ofelieee nám už je půlka věcí malá a to jsme některé měli na sobě jen jednou :frowning2:
17. čer 2011 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nevkládej žádost o hlasování do jiných témat".
17. čer 2011 v 10:53 • princeznal
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
17. čer 2011 v 11:05 • petrullina
Od čeho jsem odbočila??? :angry: Jen jsem dala jeden hlas a hned to mažou :frowning2:
17. čer 2011 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina jé tak to naše malá kadí krásně:slight_smile: většinou se pěkně pokadí 2x dnně a to fakt fest:slight_smile:.
@ofelieee no malé jsme začali dávat sunar protože po večerním kojení byla hrozně neklidná a plakala kvůli bolesti bříška takže ho dáváme na noc jinak celý den kojím.Malá po sunaru krásně odříhne a spinká jak budulínek skoro celou noc.myslím že když jsme vyspinkaní obou nám to jen prospívá. a jeslti bude mít o kilo navíc nebo ne to neřeším jelikož je pro mě důležitější aby byla spokojená.
Jinak my začali používat velikost 56 asi v sedmém týdnu takže počítám že by nám mohla ještě vydržet ale malá se rychle natahuje do délky tak uvidíme:slight_smile:.konečně dorostla do dupaček ve kterých jela z porodnice:slight_smile: babička koupila nádhernou soupravičku vel.56 ale jí bylo tehdy všechno hrozně veliké:slight_smile:
17. čer 2011 ve 12:29  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw mluvíš s doktorkou francouzsky, nebo anglicky? Ja bych se asi v cizím jazyce nedovedla bavit o kakání atp. :slight_smile: To už asi umíš tu řeč fakt perfektně :wink:
@ofelieee my máme taky všechno ponožky malé. Jak už má tlustá lýtka, tak to má hned otlačené
17. čer 2011 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov taky jsem přemýšlela nad domlouváním s doktorama v Belgii :wink: jednou jsem šla v Bulharsku k Dr se zánětem močáku a to byla panečku intim-pantomima :grinning:

@debule u mě před pár dny zazvonila sousedka, se kterou se zatím skoro neznám, a šupla mi tři plechovky Nutrilonu. Děsně jsem se divila, taky říkala, že to používali na noc a zbylo... Zatím se nechystám, i se trošku bojím, že bych si narušila tvorbu mlíka (nepozoruješ nic takovýho?), ale zrovna teď mám takovou spánkovou krizi, že možná tomu nejsem daleko :wink: souhlasím, že hlavní je spokojenost
17. čer 2011 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee tak si to určitě schovej aspoň jako rezervu:slight_smile: člověk nikdy neví kdy se mu to bude hodit.já to koupila když máma hlídala(jeli jsme na pohřeb tchána) kdyby jí nahodou pochybělo mléko co jsem odstříkala. Malé ho na noc dáváme asi od čtvrtého týdne a je to fajn protože se já i manžel vyspíme:slight_smile:. tak jsem kojila co tři hodiny a takhle nám malá od 20-04 hod spinká:slight_smile: což je super. Jinak kojení to nijak neovlivnilo ani tvorbu mléka ani to že by mi malá nechtěla bradavku nebo z čeho všeho se maminky obávají:slight_smile:. já dávám i přes den v těch vedrech čaj a je to super protože když je přehřátá mlíko jí určitě organismus neschladí kdežto ten čaj ano i když ho hned vyčůrá:slight_smile:.ale každá se řídíme podle toho co cítíme a tak to má být:slight_smile:. ale pokud se v noci nevyspíš určitě to zkus. nic se nestane když malému dáš jednou za den příkrm a přes den budeš zase kojit.ale záleží na tobě:slight_smile:nám to pomohlo.ty kojíš jak často v noci?
17. čer 2011 ve 22:09  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov
@ofelieee no jelikoz bydlim ve vlamske casti, tak holandsky... moje holandstina sice jeste neni uplne super - ale se sestrickama se snazim holandsky, to jsou vetsinou jen takovy obecny veci,
a doktorka mluvi anglicky, takze s tou se domluvim bez problemu (troufam si rict, ze anglicky umim dobre :stuck_out_tongue_closed_eyes: )

17. čer 2011 ve 23:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule : taky jsem uz tuhle dala male caj v tom vedru a docela ji to chutnalo tahala jak blazen, akorat nevim davas kaju odrihavat po caji?nevim jestli se to ma nebo ne :frowning2:
18. čer 2011 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak dneska je mé oblíbené počasí - pod mrakem a sem tam i zaprší. Vašík od oběda krásně spinká, tak mám i chvilku pro sebe :wink:
18. čer 2011 v 16:34  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@pusolamy ano dávám pěkně si po něm odříhne:slight_smile: taky vždy tahá čajík jak kdyby týden nepila:slight_smile:hold mají mimiška taky v těch vedrech žížu.sice to za chvíli vyčůrá:slight_smile: ale aspoň se ten organismus trošku ochladí.přeci ať mi někdo neříká že se dítě napije a ochladí sldkým mlíkem:slight_smile:.
19. čer 2011 v 09:02  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek