• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@debule : presne kdyz jsem videla jak tahala tak mi bylo jasny ze brecela protoze mela zizen
jinak dnes pocasi u nas nic moc nez jsme se konecne dokopaly ven na prochajdu tak jsme po peti minutach chytli poradnej slejvak ja cela mokra protoze destnik se mi samozrejme hned otocil ve vetru, taska na kocaru durch :angry: ale mise uspesne splnena adelka spinka :grinning: jeste ze jsem psa nechala doma protoze ten by byl mokrej celej :astonished:
19. čer 2011 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, hlásím se po delší době, furt dávám dohromady bordel po rekonstrukci - nic moc velkýho, ale bordel děsněj, tak nemám čas na net. :confounded: Dneska jsem skončily šestinedělí, tak zítra půjdem do poradny a v týdnu budu muset zajet do Phy na gyndu. Jinak ta starší spí dnes už po třetí ve svým pokojíčku, párkrát za ní musím, ale vydrží až do rána :grinning: . Ale uspáváme pořád min. hodinu :angry: :angry: A malá je zlatíčko, v noci krásně spinká, přes den buď spí nebo se na nás už krásně směje a zkouší broukat, teda ne že by si taky nezaplakala, ale dám dudlík nebo prso a je klídek :slight_smile: Teda psla jsem, že jsem dudlík dávat nechtěla, ta starší ho neměla, ale tahle je bohužel dudlací a tak mě přemluvila :confounded: Dneska se holky poprvé spolu koupaly. Julinka byla moc opatrná, jinak je to šídlo děsný :sweat_smile:
@petaov u nás to je naopak, jak je krásně a vedro, tak malá spí jak pumlíček a neví o světě :dizzy_face:
Na záchodě jsem s Bibi ještě nebyla, ale s tou větší jsem tam chodila a chodím běžně, nejhůř když byla v tom mamánkovským období, když měla separační syndrom, to nešlo nic bez ní :rolling_eyes:
19. čer 2011 ve 23:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dneska jsem konečně dobře vyspaná. Malý spinkal od 9h do půl4 a teď je skoro 8h a on ještě nevstává :slight_smile: Je to zlatíčko. Nechci to zakřiknout, ale období růstového spurtu nám asi skončilo. Další má být ve třech měsících, tak už se to blíží... Letí to neskutečně, Vašík mi roste před očima.
20. čer 2011 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, nam ten spurt asi este neskoncil..kolko to tak zhruba trva? Nam to zacalo pre koncom 2 mesiaca a trva to uz asi tyzden...Maly si pred tym strkal do ust ruky len ked bol hladny, teraz to robi nonstop v kuse a ja neviem ci to tak ma byt alebo co mu je. Hladny nemoze byt podla mna. Lebo predtym mu stacilo sa najest z jedneho prsa, do 15-30 min bol najedeny. Teraz zakazdym musi jest z oboch, vysaje ich az do stadia kedy mu mlieko ide uz tazko, najedenie mu trva az 45 minut a hned po najedeni si strka prsty do ust ako to robieval ked bol hladny. Skusala som mu davat aj vodu /chutila mu/, zabavat hrackami a roznymi aktivitami ale stale ma tu pasticku v ustach, niekedy sa mu podari si cumlat palcek, predtym to nerobil. Dudlik nechcel ani predtym ani teraz. A pochybujem ze vytahovat mu tu ruku neustale ma zmysel lebo si ju tam opat a opat strka. A stale je nepokojny a aj pri kojeni akonahle mlieko nejde tak rychlo ako chce je nekludny a kope nohami.
20. čer 2011 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
A zuby to este nie su podla mna, do ust som mu pozerala, nezdalo sa mi...
20. čer 2011 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila : tak my jsme tedka za posledni tyden objevily jak je ruka dobra vzdycky vyplivne dudlik a cumla si misto nej ruku i kdyz je najedena nekdy ma v pusine oboji rucku i dudlika a pak se dáví.ale nevyndavam ji tu ruku z pusy jen kdyz se fakt dáví ona si ji tam stejne nacpe hned zpet :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. čer 2011 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy ah a najhorsie ze zacal v poslednej dobe robit to ze zacne jest a po 4 cucnutiach zaspava, musim do neho stale stuchat a budit ho a ked ho dam do kosika tak sa zobudi a chce jest lebo sa nenajedol, dam ho k prsu a v momente zaspava...a furt ho stuchat a steklit pod krkom nepomaha lebo to s nim ani nehne.
20. čer 2011 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila @pusolamy Ahoj, tak u nás je to rovnaké. Ručička aj dudák zároveň v puse. Keď mu niečo z pusy vytiahnem, tak sa ozve hrozný rev. A naviac ukrutne slintá. V puse som mu nič nevidela, tak teda neviem. V stredu idem na kontrolu v 9. týždňoch, tak sa na to spýtam doktorky.

Pavlík mi stále spí na boku a pritom si vždycky zroluje spodnú časť ucha a trošku mu začína odstávať. A naviac má za uškom prasknutú kožu a hnisá mu to. Pravidelne mu to čistím liehom, ale ono sa to nehojí, lebo si to pravidelne roztrhne. Mám mu to uško nejako lepiť? V čiapke sa hrozne potí. Poraďte mi.
20. čer 2011 v 15:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila Kubík se taky s kojením nějak pohoršil. Taky většinou chce z obou a když skončí, tak ještě kvičí - ale vidím, že to není hlady, jen nechce od prsa... po trošce ponosení se uklidní. A ty pěsti v puse taky. Bráním se tomu to nějak řešit, věřím, že prostě roste a roste a tak potřebuje hodně mlíka... kamarádka dokonce začala podobně starýmu klukovi dávat mrkvičku, což je věřím lepší než nějaký ty Nutrilony, ale já bych nerada došla na to že budu kontrolovat kolik mám mlíka a kolik ho potřebuje a pak přemýšlela a o něčem navíc... jak píšeš s tím usínáním, tak si myslím, že to přesně s tím spurtem souvisí - víc jí a víc spí, ale zároveň nevydrží spát v klidu tak dlouho... vydrž :wink:
20. čer 2011 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy
@ciernavila Ríša si poslední dobou taky pořád ochutnáva ruku, palec teda málokdy, spíš olizuje pěstičku. Dudlík nedáváme, všichni mi říkají že je to z toho že nemá dudlík. Já si ale myslím že je to prostě vývoj, musí objevovat. Občas strká do pusy i hračky, nejraději má snad namydlenou ručičku při koupání než mu jí stihnu opláchnout, doufám že mu to nějak neuškodí :frowning2: Včera měl v puse prostředníček a ukazováček v nose, byl kouzelný.
20. čer 2011 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Tak včera poslední neděle, tak jsme byly dneska v poradně: 4650 g a 55 cm, zdálo se mi bůhví jak neni veliká, ale má jen o deset deka a jeden cm víc než měla ve stejném věku ta starší a ta byla téměř o kilčo lehčí při porodu:slight_smile:
Ta starší si do pusy nikdy nic nestrkala, ani ruce, prsty, ale ani hračky, později žádné korálky, kamínky, nic. Za to tahle madam tam začala strkat pěstičkua nebo by byla pořád u prsa, tak má dudlík a je klid, u nás to teda asi bylo tím. Když ho neměla, tak alesoň náprázdno sála, než začala brečet. Akorát je blbý, že když ten dudlajs vypadne, tak ty děti hned brečí, to a by to jeden pořád sledoval :angry: Myslíte holky, že jde pak oddudlíkovat třeba do roka?? Nechtěla bych, aby dudlala a už třeba chodila a mluvila :sweat_smile:
20. čer 2011 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, taky se přidáváme, malej má v puse pořád celé pěsti, hrozně moc sllintá a dneska si jezdil jazýčkem po spodních dásničkách, u nás to vypadá snad na zuby :slight_smile: Má to i takové naběhlé. Ale pamatuji si, že u dcery jsem si taky myslela, že to budou zuby už někdy od 4.měsíce a první měla až v 9.měsících. A to malej má dudlík hned co jsem přišli z porodky a stejně si tam pěsti cpe, necucá si paleček, ale celé pěstičky. Právě jsem viděla jednu holčičku co neměla dudlík a ta si vyloženě cucala palec a měla ho úplně zdeformovaný a nemohli jí to odnaučit.
@zukoc malá dudlík měla hned co jsme přišli z porodnice, měla ho jen na spaní, jinak ho nechtěla a v roce a půl jsme ho v pohodě zahodily a bylo. Začala mi to kousat, jednou už měla ten dudlíček skoro ukousnutý, mohla to vdechnout, tak jsem se vyděsila, dudlík zahodila, dvě usínání trochu kňourala a pak už si ani nevzpomněla. Tak to snad bude u tohohle taky.
20. čer 2011 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky se přidávám...pěstičky jsou moc dobré..tuhle si malý nacpal do pusy téměř celou pěst až jsem se lekla :slight_smile: jinbak co se týče toho pití z obou prs a pocitu hladu, tak jsme to měli asi na koci 1. měsíce a jak jsme ho dala od prsa, tak řval jak tygr. už jsme nevěděla co s ním, tak jsme jela k doktorce a ta mi řekla, že je přejezený. že brečí , že ho už bolí bříško. ža pokid ho dám k prsu, tzalk sát bude pokaždé, ž eje to reflex. že ho mam proste nechat vytravit . že bude třeba řvat, ale je to třeba a celkem to pomohlo...první noc byla krutá, ale pak se to upravilo a asi 14 dni vydrzel nejist 3 hodiny ...ted se to zase zhorsilo...jime po2 hodinach
20. čer 2011 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint nam 3 hodiny vydrzi len ked cez den ci v noci spi /stalo sa ze aj 4h/ ...inak po 2-2,5 hod kojim stale od narodenia ked je bdely.
20. čer 2011 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ranko holky,taky se hlásím do klubu,malá začala žužlat pěstičky,i když dudlíka máme. Někdy ho vyplivne a cpe tam obě dvě. Tak budu doufat,že to je tím vyvojem,že objevujou :slight_smile:
21. čer 2011 v 06:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,tak Jiřík tady dudlá pěstičky :grinning: :grinning: .A dudlíka máme,ale ten v tuhle chvíli není to pravé :wink: ,ten potřebujeme vyloženě na usnutí.A jak náš zajímají hračky!!!!Zkouší je chytat a takový ten špendlík už si i sem tam podrží a strčí k pusině a už jede :grinning: :wink: .S kojením my teda žádný problémy nemáme.Ani jsem tentokrát nepozorovala žádný spurt...Kojíme tak po třech hodinách v noci první spaní máme tak 7-8 hodin :sweat_smile: .A kojím pořád jen z jednoho prsa.Dneska jdeme do poradny,tak jsem zvědavá na váhu :slight_smile: :wink: .
21. čer 2011 v 07:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila Ahoj, u nás jsou ty pestičky v puse, jen když je hlad, jinak ne. Když jsme měli spurt, tak to bylo přesně, jak popisuješ. Usnul u toho, tak jsem ho uložila do postýlky a hned na to se vzbudil a začal si tam rvát ty ruce znovu, že se ještě nenajedl, takhle to bylo vždy několikrát dokola, než se úplně najedl. Prsa jsem měla jak prázdné pytlíky :grinning: U nás spurt trval někdy víc jak týden, tak ještě vydrž! Teď už spurt nemáme, jen k večeru má zase větší hlad a potřebuje se pořádně najíst, aby vydržel celou noc. Byla jsem nedávno na večer pryč a nechala jsem mu odstříkáno 170ml (podle mé dr. má prý stačit 150ml) a on to vypil a hned měl ruku v puse, tak jsem hned dojela a po té jsem kojila ještě další půl hodinu, takže bych řekla, že vypil určitě něco přes 200ml.
21. čer 2011 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, tak Kája taky neustále pěstičky v pusině.asi k nám konečně došel ten spurt protože včera jsem jí měla u prsa snad každou hodinu a stejně neměla pořád dost.navíc skoro vůbec nespala a večer jsem jí krmila na čtyřikrát než vůbec zabrala a to byl stejně boj usla až v jedenáct:frowning2:. Navíc mě tak začala bolet záda že už malou skoro neudržím:frowning2: a připadám si jako by mě někdo zmlátil.v noci sotva vstanu z postele:frowning2: vůbec nevím co s tím mám dělat jelikož abych malou nechovalal několik dní to není možné:frowning2: a takhle se ty záda dohromady nedají.:frowning2:(((
21. čer 2011 v 10:04  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov Ja som uz zacala robit to, ze ked uz pri tom tak zaspi a ze sa mi neda zobudit tak si poviem - jest alebo spat? Vybral si si! Dam ho do postielky a ani ked sa mrvi a ochka ze chce jest uz ho nevyberam. to by som ho vyberala aj na x krat. Akurat on sice potom zaspi ale kazde dve minuty si pred tym pyta a ked konecne zaspi uz poriadne tak vstane o dve hodiny hladny. A to v noci.
@kijir Heh 7-8 hodin to zavidim, mne sa o tom moze len snivat. Danielkovo maximum bolo 6 hodin ale to sa mu podarilo len 2x za posledne dva tyzdne. Vcera som sa postavila na vahu a potom som sa postavila s nim vyzera to uz troska cez 6 kil. Dnes sa drzi, zatial papa po 3 hodinach ale to len preto ze prsi a on spi. Ked sa vycasi a on bude hore zaser to bude boj.

Inak hracky zatial len pozoruje, este sa za nimi nenacahuje. Mne to pride ze ma zatial este prilis nekoordinovane ruky na to, pravidelne mu strihame nechtiky inak on ako rozhana tymi rukami sa vzdy poskrabal na tvari.

Podla mna kym vydrzi bez jedenia celu noc tak to este par mesiacov potrva :frowning2: Tuto poslednu noc zaspal o 20.00 a vstaval na jedlo o pol noci, o druhej, o tristvrte na pat a o siedmej. Nad ranom samorejme tlacenie co sa nemohol vykakat. Ja mam pocit ze je to stale bezo zmeny, uz aj to zahlienienie mi lezie na nervy furt sa mu zle prehlta kvoli tomu a preto aj ma zacpu.
21. čer 2011 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule tak s těmi zády to mám to samé,včera mě musel manžel udělat masáž,jinak bych se dneska už ani nehla. :cry: a malá chce taky pořád nosit.
21. čer 2011 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy je to ale hrozná bolest ještě pár dní a nepohnu se:frowning2: manžel mi taky včera masíroval záda a málem mi tekly slzy jelikož jen se toho dotkne bolí to jako by mě někdo zmlátil.jenže nevzít malou na ruky je nemyslitelné:frowning2:. a to jsem si říkala co budu dělat až malá bude mít třeba osm kilo:frowning2:
21. čer 2011 ve 13:01  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule mně nejvíc trápí krční páteř a šíjové svaly. taky se malá tak ráda chová?
21. čer 2011 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir páni tak to je jiřík dobrej, kuba taky na hračky jen čučí, pod hrazdičkou si do nich mlátí, ale nevědomě... to že si cucá ty pěsti je zatím jeho koordinační vrchol :slight_smile:
21. čer 2011 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy no jo ráda se chová a hlavně po kojení ráda usíná na rameni:slight_smile:to by tak nevadilo kdybych mohla sedět ale musím s ní pochodovat po bytě:slight_smile:.přes den se jí snažím moc nechovat aby si na to nezvykla ale tak znáš to když jí bolí bříško nebo něco nepochovej ji:slight_smile:.potřebovala bych si pár dní na záda odpočinout ale bohužel nemožné.
21. čer 2011 ve 14:05  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule my musíme taky pochodovat po bytě,sedět mně nedovolí. Tak jsem ji koupila vibrační lehátko,teď už to je lepší,chvíli vydrží,ale stejně se pořád ráda chová :slight_smile: Má ráda prostě přítomnost maminy. To jim asi nemůžem vzít :slight_smile: A jak ti večer usíná? Chodíte brzy spinkat? My s tím máme problémy.

@kijir tak to Juditka taky jen kouká,ale ještě nevydrží dlouho a třískne do nich nevědomě,zatím do ručičky nic nevezme.
21. čer 2011 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme se vrátili z poradny a Jiřík má 5 950g,takže za 3 týdny přibral 520g,to je teda žrout říkala dr,když má takové pauzy mezi jídly :grinning: :grinning: !!
@ofelieee :Děkuju, za pochvalu,ale myslím si že hodně to je i tím,že je třetí a není na něj tak moc času :frowning2: a tak se snaží si vystačit sám.... :sweat_smile: .Proto je taky možná i tak strašně hodnej..... :sweat_smile:
21. čer 2011 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir jj, asi je to tím, že není první, i z malé se za poslední 2 týdny vyklubalo úplně zlaté miminko (teď tady klepu do dřeva jak o dušu :slight_smile: přes den si v košíku leží a je úplně nadšená z kolotoče, furt se na něj řehní a když uvidí nás, tak se taky směje jak o dušu, do toho začala už i říkat to svoje grrr :slight_smile: no úžasná, takže na rukách ji moc nenosím, jenom když ji bolí bříško, a to už jenom po obědě chvilku, a pak jediná doba, kdy brečí, je klasika navečer, ale žádná hrůza
no a večer vykoupem, nakojím, okolo půl deváté položím do postýlky a ona si do desíti počučí a usne a vzbudí se až okolo páté, pak kolem deváté, takže jsem i vyspaná :slight_smile: Domiš taky vstává kolem půl deváté, tak mám aspoň síly ho přes den krotit, protože začíná asi trošku žárlit a vymýšlí
21. čer 2011 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule @lusyy Mě zase strašně bolí zápěstí na palcové straně. Asi před měsícem začalo pravé, teď i levé, nejvíc v noci a poránu, to malého sotva zvednu.
21. čer 2011 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
no koukám,jak si tady ta vaše všechna miminka cpou pěstíky do papulek :slight_smile: to asi ta moje malá je vyjímka či co :grinning: My už stihly proležet týden v nemocnici,naučily se držet hračku,smějeme se na každého ostošest,povídáme, konečně neřvem při koupání...:grinning: a s tím spánkem v noci- poslední jídlo tak kolem půl osmé až půl deváté, ovšem pak maminka nosí,a huštá...:slight_smile: ale u taťky má bobánek smůlu...to usne v postýlce at chce nebo ne..:slight_smile: no nejpozději o půl desáte to zalomí a chrupká až do půl šesté.A pak znova i do desíti.Takže v poho,se i vyspíme.. :slight_smile:
21. čer 2011 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mamusa1611 :jakto v nemocnici :frowning2: ???
21. čer 2011 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek