• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
ahojky,
hlásím se po delší době...dneska jsme přijeli z nemocnice...a doufám, že takové šoky, co jsem si zažila hlavně ve středu v noci že už nikdy nezažiju...
přijeli jsme na pohotovost v noci, tam mi ho nenechali ani svlíct a hned ho doktor odnášel pryč...nikdo mi nic neřekl...jen sestra, že je podezření na meningitidu a že mu udělají lumbální punkci - jinak se k tomu nechtěla vyjadřovat, že mi vše řekne doktor...to se nepotvrdilo, nicméně jsme odcházeli tu noc bez malýho, zůstal na JIpce. no co budu povídat...nespala jsem ani minutu...a od čtvrtka jsme byli v nemocnici...nicméně závěr je takovej, že to byla reakce na očkování rotarixem, a budeme muset být zřejmě očkovaný pod dohledem s hospitalizací v nemocnici, protože má sklon k febrilním křečím a dokonce jim prý chviku nedýchal...

jinak u nás taky jedou pěstičky...když už mu konečně narvu dudlík, tak si tam zrovna musí taky rvát ručičku..a strašně se vzteká, že se mu tam oboje nevejde.... :grinning:
21. čer 2011 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 :ahojda,teda to musela být totální hrůza :( fuj....Tak ještěže to takhle dopadlo!!!Já ten rotarix dávat nebudu :unamused: .Byla jsem tak rozhodnutá a teď jsi mě v tom ještě utvrdila...A ty křeče to je taky strašný.Viděla jsem to jednou a už nikdy nechci.A to to bylo u cizího dítěte natož to mít u vlastního :frowning2: :frowning2: .Tak hlavně že jste v pořádku doma :slight_smile: ,fakt.
21. čer 2011 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir @hobitkova já si taky tak říkám, že jak je jedinej tak to není úplně normální a rozhodla jsem se, že žádnou antikoncepsi teda řešit nebudu :sweat_smile: že to i mě přijde divný, když okolo něj tolik skáču, a samozřejmě že skáču když jsme doma sami dva...

dneska na mě padla nějaká depka z osamocení, je to přece jenom otočka ve způsobu života o 180 stupňů, co, holky, celý dny děláte?
21. čer 2011 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 uff! já si říkala, kde jsi... že jis posledně psala o těch jeho vykviknutích a pak nic... tak hlavně ať už jste v pořádku!!
21. čer 2011 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cindy83 to jsem měla s Domišem taky, ale jenom na jedné ruce a skončilo to třema obstřikama u ortopeda, říkal, že to je klasický zánět, co mívají matky, když nosí děti, teď mě to chytlo už v těhotenství, ale naštěstí to samo přešlo :slight_smile: jinak ty obstřiky vždycky tak na měsíc a něco pomohly
@kometka5 jejda, to ti nezávidím, to musí být šílená hrůza, když ti ho odnesou a nevíš, co se děje, snad už to bude všechno v pořádku, nicméně souhlasím s Kijir, jenom mě to utvrdilo Rotarix neočkovat, stejně jsem ani nechtěla
@ofelieee s Domíkem jsem to vnímala stejně jako ty, musíš totálně změnit svůj životní styl a konkrétně pro mě to bylo mega stáhnutí se zpátky, min. 5x týdně jsem sportovala, furt se něco dělo a furt mezi lidma, ale jak už začal chodit máme tu partu 6 stejně starých dětí a minulý rok byl skvělý, výletky, party s dětma, sem tam party večer a teď s malou už mi to ani nepřijde, hlavně s ní dělám věci, na které jsem si s Domčou netroufla
jo a dnes nám malého vzali od září do školky, tak budu mít na princeznu čas :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
21. čer 2011 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
krásné ráno maminky,

@ofelieee A ty by jsi šla znova do mimča po tak krátké době? :slight_smile: Vůbec jsem řešila,jaký je optimální věk mezi sourozenci.
22. čer 2011 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila my jsme taky neustále zahlenění, vůbec se to nelepší :unamused:
Když mi u kojení usne, tak mu taky říkám - vybral sis, že chceš spát. A když se v postýlce vzbudí, tak mu říkám - vždyť si nechtěl, jsem se tě několikrát ptala :slight_smile: Ale stejně mu pak ještě dám, když žadoní :wink:
@kijir Vašík vzal hračku do ruky v 8 týdnech a mával s ní, ale od té doby, už to neudělal, tak asi jen nějaký záchvěv :slight_smile: Má oblíbeného tučňáka z Lamaze, pořád si s ním povídá a tehdy ho chytil za křidýlko a držel ho dost dlouho.
@cindy83 to zápěstí na palcové straně mě chytlo už na konci těhu, teď už je to lepší, ale občas se to ozývá, když malého zvedám.
@kometka5 ty jo, tak ať už je vám jen dobře! Já se bojím každého očkování a těch reakcí. Jsem ráda, že jsme ty rotarixy nedali, člověk nikdy neví, jak se s tím to malé tělíčko popere.
@lusyy záda mě taky chytají, když malého nosím. Už bude mít nějakých 6kg a bude to horší...
22. čer 2011 v 08:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee to úplně chápu. Taky se mi občas zasteskne po práci, nebo po dřívějším způsobu života. Letos žádná dovča nehrozí a my jsme s přítelem hrozně rádi cestovali po památkách, po muzeích a tak... Ale Vašík je zlatíčko a za nic na světě bych ho nedala. Když spí, tak uklízím, nebo si lehnu s ním a nebo brouzdám po netu. Odpo chodíme ven, vždycky v parku někoho potkám a klábosíme, jak jinak než, o dětech :slight_smile:
22. čer 2011 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 přejeme vám, ať už je jenom dobře. Klučina od švagrové měl febrilní křeče jako malinkej a tak vždycky, když dostal horečku měli strach, ale už se mu to nikdy neopakovalo. My jsme taky rotarix dali. Minulý týden ho dostal zároveň s hexavakcínou a ve třech měsících dostane rotarix, hexa a prevenar. Doufám, že doktoři vědí, co dělají. Je toho strašně moc na takový malý tělíčko.
22. čer 2011 v 08:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy taky jsem to strašně řešila, kdy mít druhé, tak do roka Domišova věku jsem nechtěla ani slyšet a v roce a půl se to zlomilo a teď mi rozdíl do 3 let připadá jako ideální (my máme 2,5 roku) a pak každý to asi v sobě vycítí, kdy je čas a kdy je ready na druhé :slight_smile:
22. čer 2011 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova asi máš pravdu,nemá cenu o tom moc přemýšlet,asi to přijde samo :grinning: spíš jestli se to dá zvládnout.
22. čer 2011 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy no poslední dny máme problém s usínáním.dřív v pohodě usla hned po krmení ale pslední asi čtyři dny bojujeme. usíná tak o půl jedenácté a to od osmi většinou pobrekává jelikož nechce ležet v postýlce. nevím co s ní poslední dny je:frowning2: přes den jí taky dávám do houpačky jinak bych asi s těma zádama vůbec nevydržela.
22. čer 2011 v 10:36  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2018 (15. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule my taky bojujem,ale usíná kolem devátý,tak to je ještě dobrý :slight_smile: a jak dlouho vydrží v kuse spinkat,nám tak max. 5-6 hodin,potom už jen 4 hodiny.
22. čer 2011 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a večerní pobrekávání máme taky :confounded:
22. čer 2011 v 10:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee My doobeda a poobede ideme von, doma si citame, hrame na hracej podlozke, ked varim, vesiam pradlo, periem...to ho mam vo vajicku a tam ma zavesene hracky a bavi sa s tym, ono ten cas prejde tak rychlo. Ale aj tak mi to pride dennodenne monotonne, chyba mi praca lebo takto som v nasom meste sama, odrezana od ludi. Raz som bola na prechadzke s dvoma maminami z konika ale odvtedy sme sa nestretli... Vcera na mna dosla az daka depka, mala som narodky, bola som cely den sama doma s malym a este vecer plakal co nezvykne a navyse v noci casto vstaval tak som od stvrtej rana hore...
Najhorsie je ked nemate skoro ziadnych znamych kde zijete a je vam smutno...a aj rodinu mam daleko :frowning2:...co uz
22. čer 2011 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás je taky večerní pobrekávání a trvá to než usne, ale myslím, že ho bolí bříško. Snažím se mu cvičit s nožičkama a když brečí už hodně, tak dávám Sab, ale nevím, jestli to zabírá :confused:
@ciernavila dodatečně všechno nejlepší k narozeninám :slight_smile:
22. čer 2011 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy tak ona když usne kolem té desáté tak spí až do pěti jinak pak ještě usne až do osmi nakojím a pak až do desíti. no a potom už toho zase tak moc nenaspí. když zadřímne přes den tak možná na hoďku jinak je většinu dne vzhůru.ale dnes je pěkně tak snad konečně půjdeme ven a v kočárku zadřímne:slight_smile:. nevím co s ní poslední dny je většinou hned po krmení což bylo tak v sedm usla a spinkala až do čtyř což bylo super ale teď jí to nějak nejde.
22. čer 2011 v 11:50  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2018 (15. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov no Káju bříško nebolí ale prostě asi nemůže zabrat tak pobrekává.:frowning2: někdy mi přijde že je za den už tak přetažená jak málo spí že jí prostě nejde usnout:frowning2:
22. čer 2011 v 11:51  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2018 (15. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
22. čer 2011 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ptala jsem se některejch kamarádek, co mají děcka trošku větší, jestli je taky takový smutky a přepadaly a co s tím dělaly a všechny že jo a že to přejde :slight_smile: no tak doufám. Já jsem si nadělala pár kamarádek se stejně starejma děckama na předpor kurzu tak to je fajn, ale asi bych potřebovala dělat něco smysluplnějšího, třeba kdybychom měli zahradu tak bych na ní ráda pracovala, ale zatím jsme v paneláku. Vzala jsem si nějaký úkoly z práce, že jako budu mít tu smysluplnou činnost, ale hopat k netu honem když Kuba usne - sama - není řešení mýho opuštění :slight_smile: jeden můj kamarád tvrdí, že manželé mají jít bydlet do rodiště manželky, asi jsem se blbě vdala :grinning: (bane, manžel je nejlepší :wink: )

dneska 3měs kontrola, bála jsem se vážení... a pohoda, 5,7kg! Už to není mamuťouš! :slight_smile: 65 cm, je dlouhatán... a doktorka prohlásila že vypadá rozumně, haha... je to přece jen pořád miminko :slight_smile: měl krásnej temně modrej obleček stejně jak oči, tak možná proto že mu tak ultrahodně slušel :wink:
22. čer 2011 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee :Tý jo takový stavy jsem s prvním taky měla a teď bych je naopak někdy brala :grinning: :wink: :grinning: !!! Ne já zbožňuju všechny ty svoje zlobidla,ale robot nejsem :sweat_smile: ...A my teda vážíme víc než vy :confounded: ...včera jsme byli u dr a Jiřík má 5950g :fearful: ! Tak to mamuťouš teda je :wink: :wink: .
My bydlíme v mém rodišti a jsem to já kdo se strašně chce odtud odstěhovat.Mám tu sice taťku (dědu),ale není to ono jako kdyby ještě byla mamka.U těch dětí mi dost babi chybí...byla by z nich vyprděná....
mám tady spustu kamarádek i s dětma,ale vzhledem k minulému vztahu prostě chci pryč.Bývalýho pořád potkávám i s tou jeho paní nebo i ji zvlášť a máme vlastně kamarádky skoro stejné a tak mě už tak neberou...Je to smutné,ale nevěřím už nikomu z nich.Takže by mi nevadilo vlastně jakoby někde začít znovu :sweat_smile: .Jej to jsem se rozkecala... :fearful:
22. čer 2011 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj dievčatá.
Sledujem tu vašu príjemnú diskuziu vždy,ked mám čas a ste fakt super,vela vecí sa od vás dozviem,mám tiež chlapčeka narodeného v dubnu,tak som rada za každú radu,čo si tu píšete :slight_smile: My sme sa s manželom prestahovali do Prahy z Berouna 2 mesiace pred narodením malého,tak si viete predstaviť ako som tu sama,bývame v paneláku a tak som fakt rada,ked trocha vypadnem vonku s kočiarom.Práca mi chýba,lebo som vždy pracovala s ludmi a som typ človeka,ktorý má rad ludí,pokecat si s nimi a pod.
ďúfam,že si tu nájdem nejaké kámošky :slight_smile:
22. čer 2011 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stazina1 ja to mam podobne, akurat som byvala 2 roky v Řeži a teraz pol roka v Kralupoch a okrem kolegov z prace co mam v Prahe nepoznam temer nikoho. Vsetkych mam na SK a tam som od narodenia maleho nebola co sme bez auta.
22. čer 2011 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila
Ja mám tiež celú rodinu na SK a aj manžel,on je tiež slovák.Ale v júli ideme na SK na 3 týždne,už sa tak teším.Babičky budú mat plné ruky práce s malým.Je to riadny čertík,niekedy som z neho tak zničená,žeby som ho najradšej poslala balík na Sk k babičkám :slight_smile: ale po minúte ma to prejde a je to znova OK.A prečo ste skončili v Kralupoch?Koli bývaniu?
22. čer 2011 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 Ešteže to dopadlo dobre. My máme jednu dávku rotarixu za sebou a úplne v pohode. Podobný pocit ako ty som zažila deň po narodení Pavlíka, keď ho som prišla na novorodenecké oddelenie a malý tam nebol. Asi po hodine som sa dozvedela, že je v inkubátore. Ďalší deň mi trvalo, než so zistila, prečo tam je.
22. čer 2011 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inak sme dnes boli na kontrole v 9. týždni a meriame 64 cm a vážime 5670g :slight_smile: . Akurát stále máme problém s kožou. Dostali sme excipial a pokial sa to nezlepší do dvoch týždňov, tak pojdeme na kožné :frowning2: .
@ofelieee toto čo ty prežívaš teraz, ja som prežívala v tehotenstve, keď som zo dňa na deň zostala doma na rizikovke a nemala som ani vychádzky. Teraz si to už užívam s malým a som rada, že mi už nikto (matka, svokra ani švagrová) nechodí dávať rady, o ktoré nestojím. Ale pokec s niekým normálnym mi tiež chýba. Kamarátky nemám a kolegyne nemajú čas :frowning2: . Ešte, že som objavila vás. :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
22. čer 2011 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana nám ten Excipial hodně pomohl, tak snad vám to taky za bere. Ještě máme do koupele to Balneum Hermal, jak už jsem tu psala.
22. čer 2011 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov ja už som skúšala modrú indulonu, kozmetiku nivea a sebamed, holtovú masť, infadolan a proste nič moc. Ako často si to používala? V lekárni mi vravela 1x denne, ale v letáku je 2 až 3x denne.
22. čer 2011 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila snad se to casem zlepsi...pres den mi to ani tak nevadi..kor ted v tech vedrech, ale v noci je to umorne :frowning2: jinak mi jednou vydrzel i 5 hodin :slight_smile:
22. čer 2011 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak já jsem na tom taky dost podobně. Před dvěma lety jsme se přestěhovali z Prahy do Berouna a jak člověk jezdil denně do práce, tak nebyla šance se s někým tady seznámit. No a i teď, potom co se narodila malá, tu skoro nikoho neznám resp. žádnou maminu, takže chodím s kočárem sama a už ani nevím co je to pokec s někým normálním :slight_smile: Sem tam za náma přijede nějaká kamarádka z Prahy, ale to je fakt vyjímečně, takže občas mám pocit, že mi z toho "hrábne" :grinning:

Holky chtěla jsem se zeptat, malý se udělaly na hlavě šupinky, mažeme to olejíčkem a vyčesávám, ale zatím to moc nezabírá a asi jí to svědí, protože si občas dost zběsile drbe hlavičku. Našla jsem na netu, že se to snad může umýt Nizoralem, nemáte s tím některá zkušenosti - pomůže to?
22. čer 2011 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek