• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
nebojte holky, až budou děti větší, lehko si najdete kamarádky, já jsem se taky přivdala za manžou (sice jen o 40 km oproti pův. bydlišti), ale ze začátku jsem tu měla jenom jednu kamarádku, se kterou jsem chodila ven, ale jak malý začal chodit, začali jsme chodit do cvičení pro děti a na ulici je taky hodně stejně starých dětí, tak to se člověk lehce seznámí, teď už jsem tu spokojená jak želva a neměnila bych :dizzy_face:
22. čer 2011 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezké ráno :slight_smile: Konečeně je u nás nááádherný vzduch.Včerejší krátkou ,ale pořádnou bouřkou se teda krásně pročistil a já se nemůžu vynadýchat :grinning: :grinning: !!!
23. čer 2011 v 07:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásné ráno, u nás je taky nádherný vzduch :grinning:
23. čer 2011 v 07:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana ahoj, modrou indulonu dávám jen na obličej, Excipialem mažu celé tělo 1x denně, vždycky večer, když ho oblékám do nového pyžamka. Koupeme ob den, ale mažu ho každý den. Vím, že v letáku je víckrát, ale moje dr. mi říkala, že mám jen jednou denně, některé děti ten Excipial špatně snáší a mohla by se pak udělat vyrážka.
@karol_h na tu hlavičku nám pomáhá ten Balneum Hermal. Máme ho do koupele a myju mu tím i vlásky. Přes den pak několikrát mažu olejíčkem, vyčesávám a trochu to jde i sloupat. U těch miminek to pak zmizí po čase samo, stačí fakt pravidelně promašťovat a vyčesávat, popřípadě loupat. Nizoral je, si myslím, pro dospělé. Říká se tomu seborea a já jsem to mývala taky ve vlasech, když byla vedra, a nebo když byly velké mrazy.
23. čer 2011 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir nu vlastně mě napadlo si spočítat ty kila od minula a za těch 6 týdnů přibral jen 400g. žádná hrůza :slight_smile: asi má ohledy k mým zádům

tak koukám že možná zase trojčím zbytečně...v Brně žiju už asi 6 let a známý tu mám...teď i nově maminy... nu zkrátka to musíme zmáknout, když je to TAK normální :wink:
23. čer 2011 v 09:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir no pořád mi zvracela, byla i nemocná, tak Dr řikala, že zvrací z rýmy.... no ale po uzdravení zvracela dál, sice přibírala, ale strach je strach... :frowning2: tak jsme jeli na pohotovost na Fifejdy, tam si ji nechali a po vyšetření Sonem zjistili, že má reflux, nemá tam dovyvinutou tu záklopku, či co.... tak jsme přešli na Nutrilon AR 1. a bere Motilium 2mg 3krat denně, a zatim v poho... prý to bude lepší, až začne jíst tužší stravu...Ale jinak prospívá výborně... :dizzy_face:
23. čer 2011 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak mi vcera byli u dr. to zas byla kovbojka :frowning2: mala pribrala za 3 tydny jen 220 takze ted mame 3700g doktorka zacla vysilovat ze je to malo, adelka dostala hysterickej zachvat protoze jsme tam byli v dobe kdyz normalne spi a jeste k tomu to lekarsky prostredi a dr hned ze breci urcite hlady ja jsem se ji snazila vysvetlit ze nez jsme jely tak doma jedla no ne nenachala si to rict musela jsem ji tam kojit i kdyz mala nechtela protoze chtela spat no mazec tak musime jit pristi tyden zase na vazeni, pry toleruje kdyz priberou mimi 120 za tyden.proste jak to neni podle tabulek tak dela zle kra.. :angry: ale ona mi doma skoro nebreci to jen tam mela zachvat ze nesla utisit, nekdy mi vypije 110 nekdy 80 ji to proste staci je drobna uz od narozeni a nevim proc to tak resi kdyz pribyva i malo horsi kdyby ubyvala :confounded: na druhou stranu kdyz tam nekdo prijde s ditetem a je trochu oplacany tak hned trojci ze je obezni a hned by ho hnala na odtucnovacku.nevi co chce :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. čer 2011 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy mi taky připadá, že některé dr. to moc berou podle tabulek. Nám zas furt říká, že jsme tlustí. Teď má asi 6 kg, tak jsem zvědavá na tříměsíční vážení. Nic si z toho nedělej.

Jinak Vašík teď držel v každé ruce jinou hračku, tak to nebyl jen záchvěv, jak jsem si myslela :wink:
23. čer 2011 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak u nás veselo, ta starší měla večer šílenej záchvat štěkavýho kašle, zvracela hleny, byla z toho celá vyplašená, strašně plakala, k tomu horečka, přes den se kašel uklidnil, ale horečka vyletěla až na 40. Ještě že je malinká tak hodná, že jsem se mohla té větší plně věnovat. Teď s mímen drandí venku manža, pravděpodobně bude v noci odvolanej do práce, tak si dělá okko:slight_smile: Jinak já jsem taky přivdaná za manželem, od našich je to přes 200 kiláků a ještě je to tu pr.el :frowning2: Byla jsem tady hrozně nešťastná, kolik já toho nabrečela, ještě mě ze začátku ani moc nepřijala jeho famílie, tak to bylo fakt hustý. Ale teď jsem strašně spokojená, začala jsem z malou (velkou) jezdit od 3 měsíců do Phy plavat, 2x týdně, takže tam jsem si hned našla holky se stejně starými dětmi, tam jsme x hodin kecaly u kafe a děti spaly nebo si hrály - dle věku, pak jsem začala chodit tady do MC, tam je taky dost ženskej, dělají se různé akce, pikniky, besedy, masáže a tak. Chodím tam i třikrát v týdnu dopoledne. No a taky jsem začala být sama aktivnější, dělám si různé kurzy na cvičení s dětmi, výživovou ambasadorku v MC, chodila jsem cvičit, pak taky na 1/2 úvazku do práce - tak ani nemám pocit, že by mi chyběla práce nebo společnost - a výsledkem je, že tu teď znám všechny a když jdu třeba jen na poštu - jsem jak stará babka - trvá mi to min. hodinu, protože se pořád s někým zastavuju a kecám :grinning: :grinning: :grinning: Takže vydržte, bude líp, ale hlavně jděte tomu v ústrety jinak budete smutné a nešťasné jako jsem byla já a to se negativně podepisuje na všem.
23. čer 2011 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my jsme s přítelem oba ze stejného města, dokonce jsme si léta koukali skoro do oken a ani jsme to netušili :slight_smile: Na prochajdu s kočárkem se tu vždycky někdo najde, ale ráda chodím i sama, protože se nemusím honit a přizpůsobovat se ostatním. Vašík stále nemá režim a každý den vyrážíme v jinou hodinu. Já jsem taková povaha, která má ráda řád a nesnáší změny a nečekané situace, ale s Vašíkem jsem se musela naučit, že nevím, co bude za minutu, na tož za hodinu :grinning:
23. čer 2011 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, taky vám tak strašně padají vlasy? Já už jsem skoro plešatá. Denně je furt všude sbírám a nejhorší to je, když si je umyju, kolik jich zůstane ve vaně a pak na hřebenu... :confused: :confounded:
Ještě mám dotaz, pomáhá vám Sab simplex? A kolikrát denně ho dáváte? My ho máme zatím třetí den a je to pokaždé jiné. Někdy lepší, někdy horší. Nevím teda, jestli to účinkuje, nebo to prostě bobíšek zvládne sám. Dnes jsem zkusila výrazně omezit mléčné výrobky a měli jsme i Sab, bylo to o něco lepší. Já miluju mléko, jogurty, sýry..., tak doufám, že ten Sab bude zabírat, abych je dál mohla jíst, protože je to prakticky mé celodenní jídlo, tak to už bych pak musela hladovět. Bolesti bříška nás začli dost trápit tento týden a to jím pořád stejně... :confused:
23. čer 2011 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov u té starší začalo bříško zlobit až tak po osmi týdnech, ne hned od začátku, ale byl to mazec, řvala celé noci. Jenže já jí nic nedávala, nějak mě nenapadlo, že by na to mohlo něco být, říkala jsem si, že to tak asi být musí, než se upraví ta mikroflóra ve střevech a pak to odezní samo. Trvalo to tak do čtyř měsíců, pak začala lézt a to taky dost pomohlo. Jak se ty děti hýbou, tak líp prdí :grinning: :grinning:
JInak já jezdím s kočárkem zásadně sama, nemusím se podřizovat, mám své tempo, svou trasu a hlavně se věnuju jen dítěti, povídám s ním, ukazuju, vysvětluju - to teda platí spíš pro starší :sunglasses: Když vidím, jak jdou hromadně matky, povídají jen spolu, dítěti se nevěnují, max je okřikují, aby se mohly bavit, je mi těch prcků líto. častěji i později mluví a unikne jim spoustu informací, co by mohly po cestě do sebe nasát :frowning2: :grinning:
23. čer 2011 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zukoc To hej, ale moj maly este celu vychadzku prespi tak som si nasla novu zabavu, beriem si fotak a fotografujem co ma zaujme, chystam sa to upravovat neskor vo photoshope ak bude cas. dnes som fotila kachny na Vltave, domy, kostol, prirodu...
24. čer 2011 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ah to je des...dnes len vybavujem. Na to aby moje dieta malo prihlaseny pobyt v ČR potrebujem dve fotky preukazove - to ho asi budem fotit doma ked este nedrzi hlavicku. Ale chcu aj cestovny doklad. A ten mu musim vybavit na SK lebo tam mame trvaly pobyt. Ked chcem ziadat porodne na SK chcu odo mna okrem inych papierov aj doklad od mojej zenskej lekarky a hlavne doklad z uradu v ČR ze som o porodne neziadala tu. A to som obvolala asi 5 uradov co ma posielali od jedneho k druhemu az som zistila ze to im musi SK strana poslat formular E111 aby to vyplnili...navyse SK strana potrebuje SK rodny list a ten bude trvat 3 mesiace kym ho vybavia a na to potrebujem dalsie dokumenty...
Desattisice papierov, behanie po roznych miestach, je to otras...hlavne trepat sa do Mladej Boleslavi az ked sme z Kralup to je uplne na hlavu. To este bue sranda ak mi v troch rokoch dieta nezoberu do skolky ze tu nema trvaly pobyt... dovvtedy ho budeme mat s manzelom snad sa to dako vyriesi....este ze prsi a maly pekne spinka :grinning: rannu prechadzku sme stihli
@petaov vlasy mi padaju ale na mne to zatial moc nevidiet

Sab Simplex davam len vecer pred spanim, ale ani by som asi nemusela lebo maly v noci a cez den neplace ze ho boli brusko iba rano to vecne tlacenie ale to robi kazde rano bez ohladu na to ci si da vecer Sab alebo nie
24. čer 2011 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila : no tak to vam tedy nezavidim to behani po uradech.my jsme ani o porodny nezadaly protoze by nam ho stejne nedali s timhle jejich systemem, akorat mozna zkusim zazadat o nejaky ten pridavek na dite ale i kdyz o tom taky pochybuju :angry:

holky do kdy se musi rict jak dlouho chci bejt doma a kde se to nahlasuje?nerada bych spadla do 4-lete varianty :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@petaov vlasy mi padaji a taky nejvic po umyti ale me padaly hodne i pred tehotenstvim takze nevim jestli je to ted vic nebo min
24. čer 2011 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila
Ahoj tak to je divné s tým prodným na SK.Ja som si tiež požiadala o porodné na SK a nebolo to žiadne obtiažné.Stiahla som si papiere z internetu,dala potvrdit u lekára na gynde a u detského lekára,zašla som na socilálku,kde mi hned povedali,že slovenská strana si sama vyžiada tlačivo od českej strany,že neuplatnujem porodné.Poslala som to našim a to je tak všetko.mama vravela,že to odniesla na príslušný úrad a že mi porodné príde do 2 - 3 mesiacov.Zrejme iný úrad iný mrav :slight_smile: trvalý pobyt ešte mám síce stále na SK nemenila som ho práve koli porodnému(aspoň to využijem´ale naštastie už mám nárok na trvalý pobyt v čechách takže dúfam,že potom nebudem mat problém so školkou :slight_smile:
24. čer 2011 ve 14:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy :Ahojda,tak mě tady v Náchodě stačí nahlásit jak dlouho až si budu žádat o rodičovský příspěvek cca v září....A nahlašuje se to právě na kontaktním místě na Úřadu práce na sociálce.A v tu dobu si můžeš požádat i o ten přídavek na dítě :slight_smile:
24. čer 2011 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stazina1 no ved to na kazdom urade povedia cosi ine, ... ale snad to vybavime cim skor. Budem este volat v pondelok kvoli tomu tlacivu ze neuplatnujem porodne tu. Lebo mne povedali ze si to tu mam saama zohnat a dolozit to k tym papierom. Ved uvidim. Take porodne sa vzdycky zide :slight_smile:
24. čer 2011 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila
podľa mna ti žiadny papier tu nedajú.musí si slovenská strana vyžiadat potvrdenie od českej strany.To vieš,že aj u nás na Sk na úrade sa cukali,tak som im dala presný kontakt na českú stranu,email,meno a dokonca aj telefón rovno na tácke :slight_smile: tak to vzali a týmto sme to ukončili.tak dúfam,že tie peniaze fakt prídu :slight_smile:
24. čer 2011 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@stazina1 mne ceska strana povedala ze bud mi daju potvrdenie ze som neni v evidencii ziadatelov ale ze to SK strane nemusi stacit - lebo ak mi to daju z Prahy 5 kde mam zamestnavatela tak nikde vraj nie je zaruka ze o to neziadam napr. na Prahe v inom obvode ale ze vraj SK strana by mala dat potvrdeny formular E 111 tak snad to dopadne dobre dako a dockam sa toho
24. čer 2011 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak nase akrobatka to ma z briska na zadicka za 5vterin a trikrat za sebou tak to asi nebyla uplne nahoda :grinning:
24. čer 2011 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
holky používáte někdo ty digi teploměry, jak to jen přiložíš na čelo či do ucha nebo v místnosti do prostoru a hned to změří teplotu?? Jakou s tím máte zkušenost? Chápu, že nebudou nejpřesnější, ale podle toho máme teplotu všechny tři..tak nevím :frowning2:
25. čer 2011 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co se to tady dnes děje, že se nic neděje? :grinning: :confused:
25. čer 2011 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zukoc já jsem si ho nedávno taky pořídila, ale abych řekla pravdu, ještě jsem se nedostala k tomu ho vyzkoušet, tak co nejdřív zkusím a dám vědět
25. čer 2011 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zukoc ahojky, tak já ho koupila a když měl malej teď ty horečky, tak to pořád měřilo jinak a normální digi teploměr do zadečku ukazoval i o stupeň rozdíl, což mě tedy tak naštvalo, že hned po návratu z nemocnice jsem ho šla vrátit s tím, že s takovouhle přesností ho nepotřebuju...fakt mi to hrozně zklamalo... :angry:
25. čer 2011 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zukoc :Ahojda tak my ho máme taky :slight_smile: Ale teď jak jsme s Jiříčkem v té očkovací studii tak jsme tam dostali digitál do zadečku a musíme ho měřit jen tím a tak jsem to po tom očkování schválně zkoušela a naměřila jsem jinou teplotu v tom zadečku a pak tím teploměrem v uchu taky jinou a na čele taky jinou :slight_smile: Takže nevím :sweat_smile: :confused: .Budu ho spíš používat jen orientačně,třeba když se mi budou zdát že mají teplotu,ale pokud mi ji ukáže,tak stejně pro přesné změření použiju normální digitální a změřím je v zadečku :wink: :confounded: .
26. čer 2011 v 07:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ony tie teploty su rozdielne, v zadocku byva vyssia, aj sa pise:

"Měření teploty těla. Teplotu novorozence a kojence měříme v zadečku nejlépe skleněnou rychloběžkou. Normální teplota se u novorozence pohybuje v rozmezí 36,3 – 37,2 st.Celsia. Do 6-tého týdne při měření v zadečku nic neodečítáme, naměřená teplota je teplota miminka. Až od 6-tého týdne odečítáme 0,5 st.Celsia od naměřené hodnoty, např. 37,4 st.v zadečku se rovní 36,9 st.v podpaží."
26. čer 2011 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila :to já vím :slight_smile: ale já to myslím i po odečtu....
26. čer 2011 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zukoc Ahoj, ja ho mám a som spokojná. Rozdiel v podpaží a na čele je max 0,2 stupňa. V uchu som to neskúšala a teplomer do zadečku nemám, tak to neviem. Inak ho používam na meranie teploty jedla a vody na kúpanie.
26. čer 2011 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, já mám taky digi bezdotykový teploměr. Měří pokaždé jinak, ale v letáku píšou, že to jak je a že se má teplota změřit třikrát a udělat z toho průměr. Takže já jsem s ním celkem spokojená. Stoprocentně přesný nebude nikdy, to je jasné, zlaté rtuťové teploměry :slight_smile:
27. čer 2011 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek