• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
Dobré ranko,souhlasím s petaov zlaté rtuťové teploměry,jenže už k sehnání nejsou :unamused: Takže já používám digi do zadečku,zatím jsme teplotu něměly,tak jsem nic řešit nemusela. A jak často měříte? Naše maminy nás prý měřily každý den po koupání.
27. čer 2011 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj. Jaký máte názor na opalvací krémy u takhle malých miminek jako jsou ta naše? V sobotu jsme byli celé odpoledne venku a i když jen pod boudičkou nebo ve stínu, popřípadě venku když bylo pod mrakem, tak stejně měl malý večer červené tvářičky. Četla jsem že do půl roku by se neměli ničím mazat, ale přece nebude pořád doma teď v létě. Docela jsem se vyděsila že to takhle pálí i ve stínu. Popř. jakou doporučíte značku.
27. čer 2011 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cindy83 já jsem dokonce četla,že by se neměly děti mazat do 1 roku,ale je fakt že nebezpečnější je asi to sluníčko,než krém. Ale zatím jsem se potom nepídila,tak nevím jaká značka.
27. čer 2011 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cindy83 já mám sebamed a jsem s ním spokojená (teda dle zkušeností s tím starším, malou jsem tím ještě nemazala), ale souhlasím, že menší zlo je krém než slunko, přece nikdo nemůže počítat s tím, že budou mimča celé léto zavřené doma, ne? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
holky, budete některá chodit s mimčem plavat? když mi vzali malého do školky, tak jsem si říkala, že bych s malou aji chodila, s Domčou jsem to musela stopnout, protože kolem roku byl často nemocný a nemělo to smysl, víc jsme tam nebyli než byli, ale prcci z naší skupinky, co vydrželi jsou dobré vodomilky :sweat_smile: a pak i pro mě to bylo příjemné zpestření jinak stereotypní MD :slight_smile:
27. čer 2011 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, malého zatím taky nemažu, u dcery jsem používala a ještě používám Daylong a taky jsem spokojená.
Ten bezdotykový teploměr máme taky a zatim dobrý, na čele a v uchu jsem naměřila max.rozdíl 0,2 stupně a zdá se, že to zatim funguje dobře. Měřím jen když se mi zdá, že by mohl teplotu mít, ale zatím jsem naštěstí neměli.
@hobitkova s malým bych chtěla na plavání jezdit, s dcerou jsem jezdily, ale bylo to u nás jako u Vás, docela často Bára marodila, odchodily jsem sotva půlku druhého kurzu, tak jsme třetí kurz vynechaly a přihlásili se po 3/4 roce (už jsem byla těhotná s malým) a Bára byla úplně nadšená, nezapomněla skoro nic a doteď se mě ptá kdy zas pojedeme plavat. Chtěla bych to nějak skloubit abych mohla jezdit s obouma, s malym bych mohla dopoledne když bude dcera ve školce a s ní odpo jestli by mi babička hlídala malého....
27. čer 2011 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jak jste probírali nahlášení rodičovské, já aktivně už na sociálce byla, abych na to pořád nemusela myslet, vystála si frontu a pani u přepážky mi řekla, že jdu moc brzo, že to múžou brát měsíc dopředu (MD mi končí 29.8., mám docela vysokej denní průměr, takže za srpen mi nic doplácet nebudou) a mám si přijít začátkem září.... to je taky instituce, spadám pod Havlíčkův Brod, z práce za mě odvádí v Pelhřimově, když jsem ukončovala RP na dceru a žádala MP na syna, musela jsem ze sociálky v Pelhřimově dodat papír o výši denního průměru aby mi náhodou v únoru nevyplatili moc peněz a teď ten papír chtěji v Brodě ještě jednou, že ten první maji připojenný k jiné žádosti a nebylo tam vyplněné jméno (syn ještě logicky nebyl na světě) a že si o to musim zažádat znova, tak jsem jí řikala, že mi to přijde postavený na hlavu a pani mi teda řekla, že si to vyžádají sami - najednou to šlo, a teď mi dokonce volala, že už jim to z Pelhřimova přišlo (to asi může být dřív než měsíc dopředu), ale já že si mám se zbytkem přijít až v tom září.... Prostě je na to ještě čas :slight_smile:
27. čer 2011 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov vlasy mi padaly u dcery, začalo to kolem toho třetího měsíce, trvalo to asi necelý měsíc, ale byl to děs. Teď mi ještě padat nezačaly, tak to snad už vydržíme. Sab používám, máme k tomu ještě probiotické kapky, ale zdá se mi, že nepomáhá moc ani to ani to. Probiotika dávám jednou denně, Sab když moc brečí, někdy třeba 3 dny ne, pak třeba 3x denně, po něm se tak jako uklidní a přestane řvát a snad i pak víc prdí. Asi hodně záleží co snim, ale už nevim co bych vynechala.....Některé dny máme od bříška úplně pokoj, některé to je hrozné...
27. čer 2011 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baramaty :Jůů tak tvoje běháni na sociálce mi úplně živě něco připomíná :grinning: :grinning: :grinning: !!!A taky mám přijít v září :wink:
28. čer 2011 v 07:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova dobré ranko,tak já jsem o tom plavání hodně přemýšlela,respektive jsem ještě včera byla rozhodnuta,že určitě budem. tak jsem pídila po informacích,a jedno mě docela odrazuje,a to že bylo zjištěno,že chlor v bazénu tedy ty výpary děti vdechují a poškozuje jim to dých.cesty,hlavně pokud je v rodině alergik,astmatik.... tak je velká šance,že to dítko bude taky a to by mu víc ublížilo,no a taky ty rýmy,uši atd.... Malé bude půl roku na podzim,takže to asi nezačnem,ať to nemáme přes zimu,tak přemýšlím,že začnem až v roce to už bude jaro a snad se nám ty rýmy vyhnou.
28. čer 2011 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 ahoj,mohla bych Tě požádat o radu? Koukala jsem,že jste před lety na foru s holkama řešily otisk ručičky a nožičky. Jak to nakonec dopadlo? Koupila sis tu hmotu ze sádry? Přemýšlím,že bych taky udělala otisk,ale nevím co je nejlepší a zda Ti mimčo vydrželo tam mít nožičku. Dík za radu.
28. čer 2011 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy ahoj, já má přesně stejné obavy jako Ty. Taky se bojím, že pak bude z bazénu nachlazený a ten chlor asi taky není moc zdraví... My jsme dělali hned po narození otisk nožičky a ručičky takovou barvou na otisky. Takže ne odlitky. Dala jsem mu ty obrázky do alba, co mu vedu už od porodu a barvy máme ještě dost, tak zas až bude větší uděláme další otisk. Nad sádrou jsme taky uvažovali, ale nakonec jsem pořídili tu barvu. Nožička šla hezky, s ručičkou byl boj, protože má pořád pěstičky :slight_smile: Objednávala jsem to odtud http://www.odlitky-otisky.cz/ Prodávají tam i tu sádru na odlitky.
28. čer 2011 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy ahojky, nepovedlo se...malá byyla malá, dělali jsme to fakt ve spánku a jak jsem jí to ponořila do tý sádry, tak začala tam hýbat prstíky a bylo to k ničemu...takže jsme leda tak vyhodili prachy...my jsme pak dělali, že jsme jí nakreslili ruce a nohy prstovými barvy a obtiskli...a takhle to uděláme i u malýho....zkoušet to už podruhý nebudu... :slight_smile:
28. čer 2011 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov jé, no já taky řeším, jak udělat otisk ručičky, taky jim vedu tu knížku, mých prvních 5 let do Anne Geddes a nožička se nám povedla krásně akorát ručičku má pořád v pěst, tak nevím, fakt jedině ve spánku :slight_smile:
co se toho plavání týče, po tom jednom roce pravda byl malý často nachlazený, ale teď už ne, ono si každý musí projít všema těma nemocma a někdo to má holt v roce, někdo třeba ve třech, tak si nemyslím, že by to byla příčina jeho nemocí, akorát je problém, že jak vynechá jeden blok, už se aspoň nám nepodařilo vrátit, protože nechtěl znova pod vodu, a u nás je v bazénu slaná voda, a v tom druhém min chloru, protože to jsou bazény, kam chodí jenom tady ti prcci, není to přímo v lázních, kam chodí veřejnost, takže to s malou asi absolvujem
28. čer 2011 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ah vcera bol strasny den... taka som bola unavena, ze som s malym v naruci zakopla doma a padli sme na zem. Este ze som instinktivne padla tak ze maleho som drzala a ubrzdila 15 cm nad zemou tak sa nic nestalo, ale sme sa obaja od ľaku rozplakali, mne sa este 10 minut ruky triasli...
28. čer 2011 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila z tohohle mám vždycky strach když jdu s malym po schodech dolu. Ložnici máme v patře a kolikrát už mě napadlo, že by bylo hrozný kdybych s nim zaškobrtla a upadla, občas nám tam dcera nechá nějakou hračku co tahá z pokojíku dolu do obýváku, to už dostala tak vynadáno, že si to snad už nedovolí. Hlavně že to dopadlo takhle dobře.
28. čer 2011 ve 14:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jezdíme na plavání taky do bazénku kam chodí jen tyhle prťata a chloru je tam fakt minimálně. Souhlasím s hobitkova, že každý dítě si musí projít obdobím nemocí - my jsme si to vybrali po tom roce, kamarádka to měla s klukem ve dvou, švagrová s holkou mezi druhym a třetim rokem, to byly nemocné snad ob týden a naše Bára za zimu jedenkrát nestonala, zas op tom roce se to s náma táhlo taky třeba 4 měsíce.... Myslim, že to plavání je docela otuží, zase jsem slyšela, že si odtamtud děti nosí i záněty a vyrážky, to se nám nikdy nestalo.... Je to individuální, s malym bych jezdit chtěla tak uvidíme jak to dopadne. Hlavně holka mi odmítá chodit do školky, od září musíme najet na tvrdý režim a prostě tam bude každý den na dopolko chodit, tak uvidíme jak to bude psychicky zvládat a jak já :slight_smile: Začala tam chodit s její sestřenicí ve dvou letech na 5 dní v měsíci, pak Verunka pořád stonala a nechodila a naše Bára se zasekla a bez Verunky tam prostě nechtěla jít, řvala mi doma, pak jsem měla chvíli před porodem, to se nechtěla ode mě hnout, po porodu tam 3x byla a pak zas nechtěla, tak uvidíme jak to od září bude.
28. čer 2011 ve 14:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baramaty Co se týče Sabu, tak mi v nemocnici říkali, že aby fungoval, tak se má dávat pravidelně před každým jídle. my dáváme ráno probiotila a pak před jídle 5 kapek Sabu a tak 15-30 min. po jídle opět 5 kapek Sabu a prdím eo sto šest a bříško nás moc nebolí...teď v těch vedrech jsme začala malýmu dávat fenyklový bio čaj a zkouším mu dát trochu před jídlem, jestli by to třeba ten Sab nenahradilo. přece jen ten čajík je víc přírodní...
28. čer 2011 v 16:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova Tak ve spánku nám to nešlo vůbec, akorát bylo všechno zamazané. On prostě instinktivně zatne tu ručičku v pěst. Nakonec jsme ji jakž takž otiskli při kojení, kdy má ty ručičky většinou otevřené.
28. čer 2011 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint a čaj davate z flasky alebo po lyzickach?
28. čer 2011 v 18:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baramaty zo schodov som zase padla s malym v naruci ked som robila vo Francuzku aupair, tie schody boli strasne smyklave. Ale to tiez dopadlo dobre, ja som sa vtedy zrubala sice ale smerom dozadu takze maleho som mala na bruchu, jemu sa tiez nic nestalo.
28. čer 2011 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baramaty jj, o tom mi povídej, Domík se ode mě taky před porodem nechtěl hnout a taky chodí každý čtvrtek dopoledne do školičky, ale tak měsíc po porodu tam nebyl, protože strašně brečel, že chce byt s maminkou doma, tak jsem ho nenutila a teď už tam odjede v klidu i beze mě (vozí mi ho tam kámoška :slight_smile: ) a v září už půjde do školky na celý den, každý den, tak snad to bude v poho :grinning:
28. čer 2011 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
krásné ránko,

tak u nás je to přesně opačně. malá mi totál zavrhla. vždycky chodila ráda do školky ,ale teď má slzavý údolí, že 2měsíce neuvidí kamarády...a přijde mi, že mi nepotřebuje...hodně se upnula k tátovi a já prostě teď patřím k Daníkovi a ona totak bere...já jsem na jednu stranu ráda, nicméně už jsem to i obrečela.. :pensive:

jinak Daník se hodně srovnal, už nemám doma jenom řvoucí miminko, ale už se dokonce i usmívá a hrozně pozoruje...je hrozně zvědavej..tak se ten pláč trošku uklidnil, nějak na něj asi nemá čas... :grinning:
29. čer 2011 v 07:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov ahojky,děkuji za tip,mrknu tam.
29. čer 2011 v 07:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila koupila jsem si anatomickou flasticku a z te...po lzickach se mi tim davil..:frowning2:
29. čer 2011 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to vypada, ze nas postihl rustovy spurtik.......snad ho rychle odbydeme...mam pocit, ze jen kojim a kojim
29. čer 2011 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, tak jsme zpátky po pětidenním semináři v Jeseníkách, bylo to super - nato, že jsem se docela bála, jak to zvládnem, jízda vlakem 5 hodin, 6 dní v kuse s tchýní, žádnej čas na spaní přes den, papírový plíny co nemám ráda... :slight_smile: a bylo to fajn.

Na plavání se s Kubou moc těším ,a říkala jsem si, že bych asi začala pobytem v Hartmanicích (http://www.plavacek-deti.cz/plavani-s-detmi/pobyty-seminare.php?ID=2) kde je to takový intenzivní a můžu si to ozkoušet, jak to Kubovi bude vyhovovat, navíc je tam voda slaná a ne chlorová... a pak se uvidí... já s ním už teď "plavu" ve vaně, ale pod vodu se mu moc nchce (respektive řve jak tur :slight_smile: ) ale na zádech a bříšku se mu líbí... tak se moc těším, já sama jsem vyloženě vodník
29. čer 2011 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 teď je to u nás už taky úplně stejné jak u vás, můj když přijde odpo s práce, tak si vezme Domču a mají svůj program, a to jsou výletky, srandičky, takže přesně jak píšeš, to je "mami ty běž za Kristýnou" (on jí říká Kristýna :confounded: ) a ráno mi bečí, kde je tatínek, tak ymi to přijde líto, ale holt to asi musíme vydržet než si budou moct spolu hrát :dizzy_face:
29. čer 2011 v 15:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky,
potřebuju oradit....myslíte, že bych už mohla s malým do solné jeskyně? já totiž koupila ve slevě poukaz do pohádkové solné jeskyně a teď nevím, jestli můžu i s Daníkem nebo jestli ho mám nechat doma....
30. čer 2011 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 ahojky, ta pohádková solná jeskyně je v Plzni???Ale jestli tam můžeš s malým, tak to neporadím, podle mě to ale nemůže ublížit :slight_smile:
Jinak u nás dnes konec první třídy,vysvědčení se samýma jedničkama mě dojalo k slzám, doufám, že jí to nějaký čas vydrží :wink:
V sobotu vyrážíme na měsíční pobyt na Orlíku, už se moc těším a doufám, že se počasí umoudří :slight_smile:
30. čer 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina není manžel policajt? Nejedete do té B. zátoky??
30. čer 2011 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek