• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
Holky já jezdím s tou starší na plavčo od jejích 3 měsíců, dvakrát týdně, teda pak jsem začaly asi po roce apůl jen jednou z fin. a čas. důvodů a musím říct, že super. Je tam teda taky slaná voda, do chloru se mi moc nechtělo, kor s úplnýma mimčama. A nějakou větší nemocnost jsem nepozorovala, určitě ne tím bazénem, spíš pobytem v kolektivu, ale to je to samý jako v mateřských centrech nebo v různých kroužkách a školičkách. Naopak se mi zdá odolnější, vitálnější, koordinovanější než vrstevníci, co nic nedělají. Máme tam půl hodiny cvičení a půl hodiny plavání a jak říkám paráda :grinning:
K tomu teploměru, děkuju za odezvy. Ale já s tím spokojená nejsem, mám už druhý, předtím za 700,- teď za 400,- z lekárny, ale měří strašně moc. Teď mi naměřil na čele přes 39,7 a digi do podpaží ukazuje 37,6, to je dost velkej rozdíl. A minule ukazoval 39 a v podpaží telota nenaměřená žádná. V podpaží mi nevydrží čekat než to pípne a do zadečku by si to nenechala dát ani za boha..tak nevím. Teď se s ní už delší dobu něco táhne a já nevím, jak na tom teda teplotně je :angry:
30. čer 2011 v 16:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina nene je to v berouně...
30. čer 2011 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, chtěla jsem se zeptat, vy co jste už měli vítání, co jste donesli na úřad za poděkování? Chci vzít krabičku cukroví a potom nevím, co k tomu, jestli třeba kafe nebo víno....Děkuji moc za inspiraci.
30. čer 2011 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zukoc ahojky, mužskej není policajt, máme v kempu Radava karavan a babi s dědou tam mají domek,já tam jezdím od malička a moje děti taky, tak jsem zvědavá kolika generacím to vydrží :wink:
Jinak teda balit věci na takhle douho pro nás všechny, to je teda maso, ještě že je tam babi a její pračka :grinning: :grinning: Jsem taky moc zvědavá, jak tam bude malá spát, jak jsme tam teď jezdili jen na otočku, tak to tam vždycky celé prospala, ale večerní spaní jsme tam ještě nezkoušeli :wink:
1. črc 2011 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina jéé, tak to je pěkný...já bych hned jela taky někam...
závidím všem, kdo můžou někam odjet, na chatu, chalupu, někam...já takovou možnost nemám... :unamused: do toho dneska začal tady někdo něco dělat v baráku, pořád vrtají atd. a malej nemůže pořádně zaspat...
1. črc 2011 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak začalo léto a my máme rýmu..chroptíme ale odsavačkou nic ven nejde :frowning2: tak zkušíme kapat Libenar a paní dr. nam dala fenistil, tak se toho snad brzo zbavíme. chudaček malej je jak lokomotiva :frowning2:
1. črc 2011 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ach jo tohle vylozene letni počasí je hrůza :frowning2: nase adelka je zvykla pres den spat jen v kocarku mame pergolu tak ji tam vzdycky s kocarkem necham a ona si tam spi.dneska je u nas 12 °C a od rana leje jako z konve, kdyz mrholi a je jakztakz teplo tak mi to nevadi vezmu ji ven a uvozim ale v tomhle to fakt nejde, tak jeste ze mame pomerne velky obyvak a uvozila jsem ji v kocarku tam :confounded: snad vydrzi chvilku spat. nejak nam to tady uticha nemyslite? :cry:
3. črc 2011 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, tak to počasí je vážné strašné:frowning2: začínám mít depku jak jsem pořád zavřená doma. jsem zvyklá jít každý den na procházku a teď už jsem od pátku zavřená doma a leze mi to na mozek:frowning2:. no a hafanům taky. Malá taky ráda spinká v kočárku ale bohužel teď jí musí stačit postýlka když to ven nejde:frowning2: snad se to počasí brzy umoudří.
@petrullina No v pátek jedeme na víkend na chalupu tak jsem taky zvědavá jak tam malá bude spát. ještě nespala nikde jinde než doma.Snad to bude dobře snášet já s tím taky nikdy problém neměla:slight_smile:
4. črc 2011 ve 14:42  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký večer holky :slight_smile:,teda kde jste všechny :sweat_smile: ???Řekla bych venku užíváte léta třeba,ale u nás už tři dny kosa jak na podzim a dva dny leje jak z konve v jednom kuse :frowning2: :angry: ! A já se musím pochlubit ,konečně to dopadlo a budeme se stěhovat do baráčku :grinning: :grinning: :grinning: !!!! Na konci prázdnin se stěhujeme aby ten náš školáček začal školní rok už v nové škole.A když už o něm mluvím,tak si představte odjel mi na tábor a já jsem z toho úplně hotová.Jakože co tam chudinka moje malá dělá v noci ve stanu bez maminky a tak :grinning: :grinning: :grinning: .Přitom jsem se dneska dozvěděla že dětičky tam jsou úplně spokojené a v pohodě.Takže maminka stresuje a mladej si ani nevzpomene :grinning: :sweat_smile: .
4. črc 2011 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@kijir jé tak to ti závidím. taky bych chtěla do baráčku ale musíme ještě nějaký čas vydržet. Užívej si než se ti prcek vrátí:slight_smile: i když věřím že je ti určitě smutno.
jinak to počasí je hnus dnes svítilo ráno sluníčko tak jsem si říkala konečně krásný den ale už je zatažené a taky pěkná zima:frowning2: to je teda léto!!! ale snad to koncem týdne už bude lepší.Hlavně ať neprší nebo já už s těma našima dvěma příšerkama nevydržím potřebují se už proběhnout!
5. črc 2011 v 11:11  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, nebola som tu par dni, mala som tu tchyni s manzelom... Dost som sa toho obavala ako mi bude hovorit do vsetkeho - ze dieta ma jest kazde tri hodiny a pod. Lebo Danielko tolko nevydrzal, max. 2,5 hod. a ked dosli, tak maly vydrzal jest kazde 3-4 hodiny, cez den ukazkovo spal, no parada... Dnes odisli a poobede si zase malo pospal a zaspinkal az teraz pred chvilkou. Neviem ako to je mozne ale konecne vydrzi tie 3 hodinove intervaly, aj ked tu poslednu pol hodinu si pcha ruku do ust ostosest.
To ze prsalo bolo super, aspon sa trocha ten vzduch vonku osviezil, my sme chodili na prechadzku aj v dazdi. Nesla by som iba cez velku burku. Dnes sme sa s Dankom vazili, mne este chybaju dve kila do povodnej vahy a on ma uz 6,6 kg. Rozmyslam ci nepojdem tento tyzden pozret kolegov do prace, do soboty som sama doma, muz siel na Slovensko vybavovat veci tak aspon daky program by som si mala urobit.
5. črc 2011 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jak dlouho u těchto prcků trvá rýma? nás už to trápí skoro 14 dní, sice už nefuní(jan přes noc), ale pořád když nakapu Libenar, tak odsavam z nosu ty hnusy :frowning2: příští pátek máme jít na očkování/poprvé to kvůli té rýmě nevyšlo) a mám strach, aby se nás to vůbec pustilo
7. črc 2011 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Krásný den maminky, tak nám dorazila barva na otisky nožiček,tak uvidím jak to zvládnem :grinning:
8. črc 2011 v 07:15  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aprint KUba ji měl taky dýl než 2 týdny (bylo to když měl asi 3 týdny, byl maličkej) ale íkala nám doktorka, že čím víc se odsává tím víc se ty hleny tvoí, takže je poteba postupně odsávat mín a mín a mín...
8. črc 2011 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
to ano, maximalne rano a vecer odsat, potom uz len pred spanim
8. črc 2011 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
aaa...dnes ideme na ockovanie...ja sa bojim, tych teplot, dufam ze to dopre dopadne :slight_smile:
8. črc 2011 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila držím palečky, ať to dobře dopadne...já se očkování bojím jako čert kříže...ale snad ten diazepan u nás pomůže...

jinak se chci zeptat, je možný, že by malýmu rostli zuby? on skoro nechce dudlík (nikdy ho moc nechtěl), ale má pořád ruce v puse, ale jakoby prstíky né palec a kouše dásněma...a to samý dělá u prsa...hrozně málo pije a pak si začne hrát, tahá za bradavku, tiskne dásněma...tak mě tak napadlo, jestli to nejsou zoubky nebo jestli tím dudlíkem se zničil ten sací reflex a on neumí tahat...
8. črc 2011 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 presne aj ja sa toho bojim ze by som ho dudlikom skazila od sania, a okrem toho mne ho aj vypluval a nechcel ho. Zuje si ruky uz asi dva tyzdne a cuca si palcek asi tyzden a zacina slintat a robi bublinky ale niekedy to moze takto trvat aj dva mesiace kym vyjdu zuby. Nam sa este netlacia, kukala som mu do ust.
Ockovanie super - pred nami vsetci revali, Daniel len zamrncal, aj vcera pri odbere krvi neplakal, je culy, smeje sa, uvidime do vecera ci bude teplota. Zatial sme dali len Hexa, o mesiac bude aj Synflorix. 3 mesacna kontrola: 6530g, 59cm :slight_smile: Akurat nam dali kvapky železo, železo som brala aj ako tehotna lebo som ho mala malo, musim si este vyguuglit co jest aby som ho mala viac. tusim cervene maso, spenat a ja neviem co este
8. črc 2011 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
děkuji za odpověď a hlavně za radu...je fakt, že ty hleny tam má zpravidfla jen ráno, jinak před s´den nic. Tak snad to bude dobre.
8. črc 2011 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky to cucání rukou a palců je prý v tomot věku normální..tím prý to mimčo poznává, že má ruce a že se s nimi dá něco dělat a mělo by je pak pomalu začít používat, tedy do nich něco začít brát a tak. My máme taky ruce v puse pořád a dudlík taky a někdy oboje naráz. myslím, že sací reflex se tím nezkazí...to by museli být za dob našeho mládí všechny mimča hladové. mamka říkala, že mi dávala dudlík normálně a ještě navíc i čaj z flašky a z prsu jsme jedla normálně bez problémů....
8. črc 2011 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, malej si do pusy taky cpe obě ruce, cucá si pěsti. Myslim, že je to normální, spíš bych dávala pozor aby si necucali jen palečky, to pak někdo má místo dudlíka a pak maji i palečky zdeformovaný..... my taky máme dudlíka hned od narození (při druhym jsem si ho brala i do porodnice) a taky si myslim, že tim sací reflex ztratit nemůžou, i když nám v porodnici tvrdili něco jiného. Lepší mít dudlíka, kterého se po roce zbaví než mít ocucané palce, které jen tak pryč nedáte :slight_smile: Malýmu dávám dudlíka jen na usínání nebo když hodně brečí, jinak ho ani moc nechce.
Jinak manžel má teď dovolenou. hodně se věnuje dceři, tak mám relativně leháro, a hlavně malá se na něj teď opravdu nafixovala a mě skoro nepotřebuje, to jsem co máme malého ještě nezažila.
@kijir baráček vám moc přeju, já jsem z bytu, ale měli jsme chalupu kam jsme jezdili každý víkend a teď máme s manželem 6 let postavený barák a je to úplně paráda, do bytu bych už nechtěla.
8. črc 2011 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak náš malej měl ve 3,5 měsících 6,7 kg a 64 cm (úplně stejný míry měla dcera v 5,5 měsících :grinning: ) a druhý očkování úspěšně za sebou, ani jednou neměl nějakou reakci ani teploty tak jsme ráda.
Už krásně bere hračky do rukou a prohlíží je a když je na bříšku, tak se k nim snaží dostat, což mu ještě samozřejmě nejde, ale je to sranda jak natahuje ruce a chňape po tom. Taky už se přetáčí na bok a myslim, že mu to nebude dlouho trvat a přetočí se na bříško, hlavně v postýlce, tam se mi chytá špruslí a chtěl by se otočit.
8. črc 2011 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky měl malej včera premiéru na dece na zahradě, vydržel tam strašně dlouho a všechno kolem sebe pozoroval, celkově teď přes den už moc nespí, schrupne si třeba na 20 minut a pak si leží v kočáru a pozoruje stromy, kolikrát než zjistim, že je vzhůru, tak ani nevim jak vlastně dlouho spí.... Budovali jsme teď na zahradě jezírko, tak jsem na něj neměla moc času, jen jsem koukala, že se v kočáře lítaj ruce i nohy a malej si tam spokojeně pozoroval a broukal.
8. črc 2011 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky tak my jsme dnes absolvovaly prvni větší výlet byli jsme v polsku na pstruhách pak jeste v takovym zabavnim parku a na zaver se podivat v kempu na Rozkoši. naštěsti nas nikde nikdo nekontroloval v polsku protoze jsme to ryskly bez dokladu na malou :stuck_out_tongue_closed_eyes: vzala jsem sebou rodnej list snad by jsme to s nim ukecaly :astonished: ruce v puse to je hit i u nas dneska v aute mlaskala tak ze přehlušila i radio :grinning:
8. črc 2011 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, my jsme dnes byli na kontrole kyčlí a prý je máme ukázkové :slight_smile: To široké balení už mu asi měsíc nedávám, ale to jsem samozřejmě neříkala :wink: Cvičím mu každý den s nožičkama, protože nás pořád trápí bříško (včera to bylo hrozné), takže to na ty kyčlíky asi trochu zabralo i bez toho balení. Jinak tam byli 4měsíční holčičky a Vašík ve 3měsících byl vedle nich jak obřík :slight_smile: , ale holčičky jsou asi drobnější. Zvážit se jdeme v úterý, tak jsem zvědavá.
Ruce v puse jsou u nás, jen když je hlad. Nečekám, až začne vřeštět a krmím ho, když si začne žužlat ruku. Jinak už taky vydrží v dlouhých intervalech. V noci někdy spí i 7 hodin bez jídla a pak mě zase vzbudí to žužlání ruky :slight_smile: Jinak do ruk bere všechno, co mu přijde pod ruku. Všechno chytá, mává s tím, hraje si s ručičkama... Hrozně to letí.
@aprint s rýmou bojujeme od té doby, co jsme přišli z porodnice. Kapeme teď asi dva týdny Nasivin, ale nic moc se nezměnilo. Odsáváme taky jen občas, ale furt tak chrochtá. Očkovat máme v úterý, tak to asi ještě posunu.
8. črc 2011 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baramaty nas maly tie ruky cucle hockedy pocas dna, niekedy len tak zo zabavy, nie len ked je hladny, pred spanim v postielke to moc nerobi. Ale dudlik sa vraj ma davat len na ukludnenie alebo na usinanie, mam ho naucit na dudlik aj ked to robi len obcas cez den? Lebo pravda je ze sa mu tam podari dat aj palce niekedy, nechcem aby si ho ozuzlal neskor ako moja sestra, ta mala az mozol na nom.
9. črc 2011 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ciernavila mysim si, že teď mají opravdu zkoumací období a ručičky prostě ochtnávají. Pokud si vyloženě necucá paleček na uklidnění se, tak bych to zatim moc nehrotila, ale já osobně na dudlíku nevidim nic špatného (samozřejmě pokud ho pak dítě nemá ještě ve dvou třech letech a to i přes den). Moje obě děti si ho vzali skoro hned, dcera ho měla opravdu jen na spaní a v roce a půl jsme ho vyhodili úplně a nikdy ho pak už nechtěla.
9. črc 2011 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina Jéé, ticho ti závidím. Ja možem vypadnúť tak leda do parku.
@kijir To sú nádherné starosti. Keď sme si pred 4 rokmi kupovali byt, tak sme barák zavrhli, lebo je okolo neho hodne práce, na čo sme s manželom nemali čas. Teraz by som ho brala všetkými desiatimi. Nech Ti prebehne sťahovanie hladko
@ciernavila My ideme v pondelok na odber krvi z hlavičky a v utorok na očkovanie. Dostaneme 2. dávku rotarixu a 1. dávku hexa. Som z toho celá vedľa. Bojím sa aj za malého.
@petaov Ja som široké balenie nedávala vobec a kyčle sme mali ukážkové už v 6. týždni. Pravda je, že už z porodnice sme odchádzali 1B.

Holky, chcela som sa spýtať ako často (dlho) a ako sa hrajete s miminkami. Ja sa mu snažím venovať vždy keď je hore. Robím na neho ksichty, hovorím na neho, ukazujem mu hračky. Ale neviem, či je to dostatočná motivácia, alebo či ho neprepínam.
9. črc 2011 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana : naše áďa si sama řekne že už ji to nebaví začne knourat tak ji dam do kocaru chvili jezdim a usne nebo ted jsem ji uchovala v perine
9. črc 2011 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana Tiez na neho hovorim, hram mu na flaute, manzel mu hra na gitare, ked potrebujem porobit veci v kuchyni alebo zehlit ci vesat pradlo beriem si ho so sebou aby ma pozoroval a rozpravam mu co robim, ak je unaveny tak pri tom zaspi. Ale ked je unaveny a zacne zivat tak ho vacsinou dam do kosika a tam mu chvilku rozpravam, pripadne mu zatocim sloniky co nad nim visia a on zaspi. Niekedy sa len na to zadiva, alebo proste sa zapozera na jeden nehybny bod a zaspi tak. Vonku ked je v kociku tiez mu hovorim ci ide okolo pes a pod. pripadne mu potichu spievam ak zacne byt unaveny. My sme taka hudobna rodina takze u nas dost fici spev, basnicky o prstíkoch /to ukazujem aj s prstami/, a ta hra na gitare, flaute. Ked je unaveny tak zaspi, este sa pri nasej "kulture" nikdy nenudil, paci sa mu to. Akurat mu manzel hra Spanish romance :slight_smile:
10. črc 2011 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek