• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@ustarana neboj, on to zvladne, moj nemal reakciu ziadnu, ale rotarix me nemali, uvidime o mesiac mame hexa a synflorix
10. črc 2011 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maminky,je tady některá,která nedávala očkovat proti pneumokovi (Synflorix,prevenar)?
11. črc 2011 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ustarana já si s malym taky dost povídám, ale není na to tolik času (starší dcera, velká zahrada, barák.....). Když je vzhůru tak ho nechám pozorovat buď stromy když je v kočárku nebo ho dávám pod hrazdičku když je doma. Když se mu to přestane líbit, tak si s ním povídám, chovám a ukazuju věci kolem (je to zhruba půl na půl - půlku času co je vzhůru si vystačí sám a půlku času se mu věnuju). První dceři jsem se věnovala o dost víc, ale tak je to asi všude.
12. črc 2011 v 09:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy očkovat jsem nakonec dala, ale původně jsem taky nechtěla. Přesvědčilo mě hlavně to, že dcera od září půjde do školky, tak aby něco na malýho nepřinesla. Jinak dcera očkovaná není. Celkově nejsem moc velký zastánce očkování, dceři jsem navíc dala jen klíšťovnku a žloutenku, malej bude mít oproti ní toho pneumokoka, jinak taky nic jinýho dávat nebudu. První dávku pneumokoka jsem nechávala dávat až při druhé hexa, žádnou reakci neměl. Jo a budu mu dávat tuberkulózu - dcera jí měla povinnou, teď to zrušili a té bych se teda bála víc než pneumokoka, takže jsem domluvená s dr., že v půl roce na tuberkulózu jdeme.
12. črc 2011 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baramaty Též bych chtěla dát tu tuberkulózu. To je teď placené, když to zrušili?

12. črc 2011 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov placené to snad není, nevim proč zrušili plošné očkování. Prý to takto bylo před 20 lety, taky to zrušili a pak děti zpětně doočkovávali.... naše dr. mi doporučovala očkovat v půl roce až bude mít za sebpu hexy a toho pneumokoka, tak pak uvidím.
12. črc 2011 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baramaty já jsem teďka při první hexa nedala,paní doktorka se divila,tak si to mám rozmyslet,než půjdem na druhou dávku. Je to těžký rozhodování. Znám případ,kdy se očkováním způsobilo epilepsie a mentální retardace. nejtěžší na rodičovství je,- se rozhodnout a mít čistí svědomí :confounded:
12. črc 2011 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky holky, tak malá má zatím za sebou hexu ale na prevenar jde až teď ve třech měsících.Já myslela že je očkování povinné. no co se týká tohoto tak to určitě dám ale nemůžeme se rozhodnou co ten rotarix. bývají prý na to dost blbé reakce tak z toho máme strach.
12. črc 2011 ve 14:39  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov My začali i pokašlávat, tak jsem zašla k dr. a ta mu udělala stěry z nosu a z krku a říkala, že by to mohla být i laergie..za týden budou výsledky, tak uvidíme. Jinak dáváme fenistil a libenar- po tom vždycky vysaju ten bordel z nosu, jinak neodsaju vubec nic :frowning2:
12. črc 2011 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy Já se právě rozhoduju a nějak se mi do toho nechce. Měla jsme v plánu jen hexu a pak v pul roce TBC..ted si to musim necat projit hlavou. jestli to má cenu nebo ne....
12. črc 2011 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lusyy přesně tak to bylo u nás, taky jsem prevenar při první hexa odmítla a doktorka se divila. Prý že to všichni dávaji když je to zadarmo - to je trochu divný argument. Ale pak jsem se právě ptala i tady holek na koníku i kamarádek a známých a všichni byli pro očkování hkavně z důvodu, že dcera jde do školky..... kdybych to teď řešila u prvního děcka, tak bych to asi nedala (u dcery to tenkrát nebylo hrazené, taky jsem to zvažovala a nakonec nedala.
12. črc 2011 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule já myslim, že už je na to Tvoje Kája velká, ten rotarix se očkuje hned nějak první.
12. črc 2011 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint náš malej pořád pšíká a občas zakašle, ale je to jen jako by mu něco zaskočilo. Taky jsme měli rýmu když byl maličkej, bylo mu asi 14 dní a dostal to od holky. Tak držíme palce ať to má v pořádku.
12. črc 2011 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule tak tady jsem našla to očkovací schéma rotarixu - ještě byste to asi stihli: Očkovací schéma se skládá ze dvou dávek. První dávka se může podávat od 6 týdnů věku. Interval mezi dávkami by měl být nejméně 4 týdny. Obě dávky očkování by se měly aplikovat pokud možno před dosažením věku 16 týdnů, ale očkovací schéma musí být dokončeno do 24. týdne věku.
My jsme nedávali.
12. črc 2011 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak my jsme dneska měli očkovat, ale je to odložené o měsíc. Nechtěla jsem ani kvůli té rýmě, ale prý to rýma není. Doktroce se nelíbilo, že tam u ní nechtěl zvedat hlavičku a už nás posílala na neurologii :rolling_eyes: Přitom doma Vašík normálně zvedá, prostě občas nemá náladu a taky ho to moc nebaví. U doktorky byl rozespalý, tak komu by se chtělo cvičit. Každé dítě je jiné, někdo je hyperaktivní a Vašík je prostě kliďas :sunglasses: . Nechápu, proč to doktorka tak škatulkuje :angry:
12. črc 2011 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoooj holky, moc vás zdravím z Orlíku, máme se tady moc fajn, Verunka tady skoro pořád spinká a když nespinká, tak je pod hračkama a krásně jim vykládá :slight_smile: ,začala se úplně úžasně smát na každý obličej, který se nad ní skloní, ale maminčin prostě vede :grinning: . Co se týče nočního spinkání, tak spíme v karavanu a Verunku mám vedle sebe v hluboké korbě od kočáru, večer vykoupeme ve vaničce, napapá se,pustím kolotoč a kolem 20.30 už spinká a většinou do půl 6 ráno,znovu se napapá a spíme tak do těch 8,no co vám budu povídat,je to parádní odpočinek :slight_smile: .U vody je v kočárku pod slunečníkem,takže snad nachytám i nějaký bronz :grinning:

Užívejte hezké počasí a já sem zase nakouknu, zatím se mějte moc krásně :slight_smile:
12. črc 2011 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@baramaty ahojky nám doktorka říkala že by se to mělo aplikovat nejpozději do 6měsíců takže by jsme měli ještě čas ale nevím.Prý na to děti mají dost špatné reakce:frowning2: mám z toho trošku strach.
@petrullina tak vidím že si vážně dovču užíváš:slight_smile: to je super. taky jsme poprvé spali mimo domov a Kája spinkala od 20,30 do 06,00 taky naprostá paráda a venku v kočárku je taky moc spokojená:slight_smile: tak užívejte my už jsme doma a na dovču na chalupu jedeme až v září ale už teď se těším:slight_smile:
12. črc 2011 ve 22:55  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov to je blbý,že to tak doktorka řeší.Juditka,je taky pohodovější a moc hlavu zvedat nechtěla a přesně jak říkáš,když nechce tak nezvedne,když chce tak pase ukázkově :slight_smile: Neřeš to,myslím,že neuroložka bude v pohodě.

Ohledně očkování: je jasný,že hexou si musí projít každý,to beru. Ostatní očkování- možná to je jen bysnys ve farmacii-bohužel. Jasný,že dítě může postihnou jakákoliv nemoc,ale pokud má dobrou výživu a pohodový psych,stav,tak se s nemocí vyrovná a posílí imunitu. Ach jo,proč se tak odkláníme od přírody,to jsou samé vakcíny,kotikoidy,ATB....atd. Spíš je zvláštní,že zrušili očkování TBC a píchaj do dětí jiný sajrajty....
13. črc 2011 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov nás taky dr.strašila, náš se zas nepřitahoval za ručičky, ale ve 3 měsících už vše bylo OK. S malou jsme na neurologii chodila, ona hrozně roztahovala ručičky když ležela na zádech a lekala se, nechtěla se točit na bříško. Na neurologii jsem byli 3x a dr.řikal, že zdravější dítě tam neměl. Někdy doktoři zbytečně plaší (zas je to lepší než když jsou úplně pasivní), hlavní asi je, jaký z malého máš pocit ty a víš, že je v pořádku. Některé děti jsou línější a každé je úplně jiné. Dcera třeba skoro nelezla, stoupat si začala až v 11.měsících (chodit začala v 15. měsících) a lézt začala až v roce, do té doby od 9.měsíců válela sudy a tím se dostala kam potřebovala. Teď jí jsou 3 roky, lítá jak blázen a minulý týden se naučila jezdit na kole bez přidaných koleček a jezdí fakt pěkně a celkově je moc šikovná.
13. črc 2011 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baramaty souhlasím s tebou :grinning:
13. črc 2011 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky :slight_smile:,tak my máme včera za sebou druhé studijní očkování a zatím se držíme bez jakékoli reakce,tak snad nám to i vydrží :slight_smile:. A taky se mi strašně moc už stýská po tom mým nejstarším zlobidle,ale taky se už v pátek z tábora vrací,tak snad to vydržím :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: ...Napsal nám už dva dopisy a je to úžasný,napůl psací,napůl tiskací a úplně roztomilý :slight_smile:...Tak se vám s jedním trochu pochlubím :wink:
13. črc 2011 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí (5)
@kijir ježiši, to je tak krásný.... :dizzy_face:
13. črc 2011 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ohledně očkování má malá navíc jen prevenar, dost nám to pomohlo na uši i řýmu...nicméně je odolná a prakticky neměla nikdy na nic žádnou reakci...
a s tím rotarixem je to takové, že do půl roka dítěte musí být očkovány obě dvě dávky, takže ta první musí být nejdýl v 5.měsících, protože rozestup musí být nejmíň 4týdny.
já vůbec nevím, jestli Daníkovi budu dávat tu druhou dávku, bojím se hrozně reakci...
a vlastně se bojím i příštího pátku, kdy jdeme na první hexu, sice budeme pod diazepanem, ale stejně se hrozně bojím...

jinak jsem ráda, že se konečně ochladí, protože malej hrozně špatně spí, když je takhle vedro, je pořád spocenej a nemůže spát...doma zase nechci být, kvůli malý, aby si sluníčko a prázdniny užila...
13. črc 2011 ve 22:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baramaty děkujeme..ten kašel se mi zdá čím dál horší, hlavně když spinká..tak uvidiíme, co z toho bude
14. črc 2011 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kijir to je super, šikulka, že už píše :slight_smile: Hlavně, to "DOMŮ" nemá chybu :sunglasses:
@lusyy @baramaty díky za podporu, trochu jste mě uklidnily. Teď se mu poslední dny nechce vůbec cvičit, tak snad je to jen přechodné období. Za ty ruce ho taky zkoušela naše dr.přitahovat, ale nic. A ještě říkala, že má ručičky pořád v poloze šermíře a ta má do 3. měsíce vymizet. Tak snad to bude dobré. Jdeme zase za měsíc na kontrolu.
15. črc 2011 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov Náš pan doktor ortoped říká, že každé dítě je úplnbě jiné a některé je holt línější a dohoní to všechno později....vbůbec bych se toho nebála.
15. črc 2011 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov
Ahojky, Emička má taky furt pozici šermíře a mně doktor nic neříkal, že by to neměla už dělat.
15. črc 2011 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulinka87 Co je pozicia sermire?
17. črc 2011 v 18:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
krásné dopoledne,taky mě zajímala ta pozice šermíře
18. črc 2011 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
poloha šermíře = Pokud natočíte miminku hlavičku ke straně, natáhne horní končetinu na té straně, na kterou kouká, na protější straně horní končetinu pokrčí v lokti. Přetrvává-li toto držení i po 3. měsíci věku, pak nevhodně zasáhne do osového vzpřimování dítěte.
Je to popsáno v knížce Něžná náruč rodičů. Snažím se s ním teď častěji cvičit zvedání hlavičky a mám dojem, že se to zlepšilo. Jen doufám, že si to zas nenechává jen na doma a že se předvede i před doktorkou :slight_smile:
18. črc 2011 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek