• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
ahojky,
my teď hrozně bojujeme s kojením...každý kojení si říkám, že přestanu...jelikož mi malej buď u prsa neskutečně brečí nebo jen tahá bradavku (pořád se odpojuje), takže skoro nic nevypije-většinou třeba 60ml z obou dvou prsů a přitom mám mlíko, když si odstříkám, tak třeba mám jen 60ml z jednoho...když mu dám zamražený mlíko, tak vytáhne v pohodě a vklidu bez brekotu a bez rvaní 140ml. což si myslím, že by tak nějak měl vypít...tak nevím, jestli mu to neteče, nebo se vzteká, že mu to samo neteče do krku, nebo nevím...
nemáte to taky některá tak?
18. črc 2011 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
18. črc 2011 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ciernavila fajný článek :slight_smile: U nás je problém, že někdy pase koníčky fakt ukázkově a pak druhý den je na tom jak novorozeně. Je to fakt nahoru dolu. Občas má ty ruce jako křidýlka, jak píšou, v tom článku. Snažím se mu je držet, aby pochopil, že se o ně může opřít, ale často je zvedá.
@kometka5 u nás je boj s kojením od té doby, co ho bolí bříško. Takže asi už měsíc. Sab nám nepomáhal, máme teď Espumisan. Ale stejně nám nejvíce pomáhá přerušované kojení. Tedy, vždy když se začne odpojovat a brečet, tak ho na chvíli vezmu zády k sobě (na bříško to nemá rád) a on si odříhne. Během jednoho kojení si takhle třeba 10x krát odříhne. Dělám to tak dlouho, dokud se úplně nenají a pak usne. Je to vyčepávající, ale jedině to nám zabírá. Ale malý mi vypije i přes 200ml a ke konci už se taky vzteká, že to pomalu teče. U zmraženého mléka se mi taky už stalo, že ho v pohodě vypil a vůbec se u toho nekroutil. Bylo to už starší mléko, takže asi taky záleží, co jsem v tu dobu jedla, když jsem ho odstříkala... Ale já mu dávám lahvičku, jen když někam jedu, aby si na ni nezvyknul.
18. črc 2011 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 : my taky bojujem , mala mi po ranu vypije klidne i 130 pak treba 100 ale pak pres den uz treba jen 60 a odpoledne klidne jen 45 vecer treba 70 a pak spi tak do ctyr pul pate jak kdy. nebreci ze by byla hladova je spokojena smeje se ale proste si vypije jen to co vypije a ji to staci, horsi je ze nepribira nebo takhle pribira ale hrozne malo uplne se desim az pujdem pristi tyden k dr. jka zas bude delat sceny ze malo pribrala, jo a nekdy taky rve a nechce vubec pit tak si treba pul hodiny porve a pak se trochu zklidni a pije ale neni to pokazdy ze by rvala.kojime treba i 45min a stejne si vypije jen tech 45-50 z obou prsou nevim co stim :unamused:
18. črc 2011 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
můj brouček není kojený,pije um.poradíte někdo kdy začit s příkrmy?
18. črc 2011 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy
tak to jsem ráda, že v tom nejsem sama...my přibíráme, asi možná i v normě, ale já to neznám. malá se přisála a už se mi nepustila, Daník si s bradavkou spíš hraje, než že by jedl.
teď jsem mu dala najíst v polospánku, byl úplně v klidu, fakt bylo poznat, že spokojeně jí a vypil 130ml.
já pořád řeším, jestli mám dostatek mlíka, malou jsem kojila taky jen 3měsíce, jenže teď bych chtěla kojit dýl...
18. črc 2011 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
a jinak tedy ještě k cucání prstíků...my už jsme dospěli k tomu, že si cucáme jen pravý paleček, takže to už je prý zlozvyk...jenže jak to odnaučit, když dudlík vyplivne a narve si tam palec?
18. črc 2011 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
@ciernavila na tvou otázku pozice šermíře odpověděla už petaov :slight_smile:
@petaov teda teď jsi mě celkem vystrašila s tou pozicí šermíře. Nevíš, jak to mimčo odnaučit. Je docela divné, že mi ani doktor nic neřekl.
18. črc 2011 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5 : kolik vážíte?no naše dr. říká že by měli přibrat min. 120 za tyden coz mi nedavame ani nahodou :unamused: ja bych to nijak neresila kdyz nebreci hlady ale ona me vzdycky tak vynervi ze po navsteve u ni tri dny nemuzu spat :frowning2:
18. črc 2011 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy máme tak 5400g. a vy?
18. črc 2011 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy no já jdu v pátek k doktorce, malej přibral necelých půl kila za měsíc, tak uvidím, co mě poví...
18. črc 2011 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky, jak víte, kolik mám mimčo vypije u kojení? to je vážíte? my jdeme k dr. teď v pátek asi po měsíci a půl, takže vůbec netuším, kolik přibrala, ale vzhledem k tomu, že hlady nebrečí, tak snad to bude ok
jinak dnes jsme byli ny kyčlích a ty má v pořádku, už stačí jen 1 plenka, ale koníky mi moc pást nechce, když ju dám na břicho, ať potrénuje, tak chytne šílený záchvat vzteku, úplně to nenávidí, ale když ju mám na rameni na odříhnutí, tak hlavičku zvedá pěkně, tak jsu zvědavá, co na to dr. řekne, snad nás nepožene na neuro
a kdybyste viděli její hlavičku, říkáme jí šišoněk, protože ji má vzadu děsně placatou, ale tak symetricky, tak snad jí to doroste, neupřednostňuje žádnou stranu, ale ráda leží na zádech a i když jí dám ležet na bok, stejně tu hlavičku vytočí, jak chce ... ale sousedka je sestra na dětském v nemocnici a říkala, že je to v klidu, tak snad má pravdu :dizzy_face:
18. črc 2011 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezké ráno holky :slight_smile:,tak já teda vůbec nevím kolik malej vypije :confused: .Je fakt,že poslední asi týden taky u kojení dooost brečí,že ho musím několikrát dát odříhnout a pak zase chvilinku jí a pak se začne propínat a kroutit jako když ho bolí bříško...No nevím,ale v noci spí krásně a jí taky bez problémů tak maximálně dvakrát za noc :slight_smile: .Já myslím,že nezáleží jak moc to mimi vypije na ml,ale spíš právě jestli prospívá a nebrečí a přibírá jak má.....Někdy kojíme 3minuty a někdy 10....Myslím,že kojená miminka si sama určí kolik a kdy sní :slight_smile:. Jo a prsty máme teď v puse taky pořád :grinning: ,vyměním za dudlík a během chvilinky tam jsou prstíky :sweat_smile: . a dneska nás čeká poradna tak jsem zvědavá kolik Jiřík přibral.Byli jsme naposled ve dvou měsících a týdnu,což je vlastně před měsícem,tak uvidíme ...Nám v porodce právě říkali,že domů si váhu vůbec nemáme pořizovat,protože pak to maminky hrozně řeší a kolikrát zbytečně přestanou kojit,proto že se jim zdá že dětičky jedí málo a tím pádem si myslí,že mají málo mlíčka....Já ji neměla ani u jednoho klučiny a oba starší jsem kojila do doby do které jsem chtěla což bylo do 9 měsíců :grinning: :grinning: :grinning: .
19. črc 2011 v 07:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
krásné ránko,
jj, já mám váhu a vážím...mě to nijak nestresuje...já mám aspoň přehled...on když se mi kroutí a pije sotva 5minut, tak si aspoň zkontroluju kolik vypil...
tak prstíky jsou v pořádku, pokud neupřednostňujou jen určité prsty, jeden nebo dva a my máme vyloženě oblíbený pravý paleček...
19. črc 2011 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, ja tiez nevazim, ved uz mame asi uz aj 7 kil a pije dostatocne...avsak ma stvu tie prsty...teda ak si strka celu ruku a prstiky to este nevadi ale ked tam strci palec a dudle ho tak sa bojim aby nedopadol ako moja sestra ze si cumlala tak dlho az tam mala mozol a to bola uz starsia. Skusala som to nahradit dudlikom ale ten ani nechce mat v ustach, udrzi ho asi tri sekundy a napina ho na zvracanie, vypluje hned von. A pritom to je silikonovy Avent ten najmansi. Ale jemu to je asi vacsie ako bradavka a sirsie ako palec tak asi z toho ho tak natahuje. Som sa bala ze sa mi pozvracia tak som mu ho uz potom neskusala davat.
Zuby mu este nejdu, len predtym mal tie prsty v ustach len ked bol unaveny alebo hladny. Teraz ich tam dava strasne moc casto, mam pocit ze kazdu chvilu ich tam ma a vtedy ho niekedy nic nezaujima ine ani co mu kto hovori ci ukazuje ale len tie prsty. Par krat si ich strcil riadne hlboko.
Pase koniky krasne a smeje sa pri tom ale vydrzi tak 2-3 minuty max. Ale je to cim dalej tym lepsie tak si myslim ze je to o.k..
19. črc 2011 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co se týče koníků, tak kamarádka má holčičku a ta nechtěla byt vubc na bříšku a ted jí je 11 měsíců a vůbec to nikde není znát. Holt některé děti to prostě nesnáší. Co se týče kroucení u pití, tak u nás tp je taky.....někdy pije naprosto v poho a jindy dělá scény jak blázen. Kroutí se, pouští , pláče...tak ho pak dám pryč a nechám jestli si zachvíli zařve, že má zase hlad a když si nezařve, tak ho nechám. jinak v neděli máme 3 měsíce a máme 6 kg.
19. črc 2011 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulinka87 Nechtěla jsem Tě stresovat s tou pozicí šermíře. Píšou sice, že to má do 3. měsíce zmizet, ale zase se to podle mě nemůže brát tak tabulkově :wink: Každé dítě je jiné. Myslím, že když to vymizí do 4. měsíce, tak to bude v poho. Doktorka mi říkala, že s ním musím hodně cvičit na tom bříšku min. 5x denně. Ve 4 měsících jdeme na kontrolu, tak snad už bude spokojená.
Teď jak trenujeme skoro furt, tak už zvedá tu hlavu líp, i když se pak později už vzteká. Pořád ale dělá ta křidýlka, jak to psali v tom článku, na který odkazovala Ciernavila. No, zatím to neřeším. Některé dr. zbytečně stresujou.
S kojením bojujeme každý den, teď se mi poslední dobou zdá, že upřednostňuje jen pravé prso, u levého řve. Dřív jsem si myslela, že ho bolí břicho, ale u pravého to nedělá. Na kojeni.net jsem četla, že je to zas nějaký tříměsíční bojkot :frowning2: Už si to kojení vůbec neužívám :unamused:
@hanickacb u nekojených dětí se příkrmy dávají od 4. měsíce
19. črc 2011 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petaov a to od ukončeneho 4mes.?
19. črc 2011 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak se hlásíme z poradny :slight_smile: máme ve 3 měsících a 11 dnech 6580g :sweat_smile: :sweat_smile: !
19. črc 2011 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (2)
@hanickacb Myslím, že jakmile má 4 měsíce. Já mám koupenou knížku "Jídelníček kojenců a malých dětí" a tam je vysvětleno, jak postupovat s příkrmy. Ale na kojeni.net píšou, že i nekojené dítě může začít s příkrmy až od 6. měsíce, pokud dobře prospívá, takže se raději poraď s doktorkou. Moje dr. říkala, že nekojené děti mají mít příkrmy od 4. měsíce a kojené od 6. měsíce a píšou to i v té knížce, tak asi záleží na Tobě, čím se budeš řídit :wink:
19. črc 2011 ve 12:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kometka5: no my mame neco malicko pres 4 kg :unamused: dneska jsme od pul sesty vzhuru pri kazdym kojeni nejdriv 15 minut rev a pak hodinu pije :frowning2: ted uz jsme ji prso muselo sebrat protoze uz nepila a jen cumlala. vahu mame letitou klasickou rucickovou takze kdyz breci pred jidel tak ji nejde zvazit je tam jak na houpacce :slight_smile: taky bych nejradsi kojit prestala ale zas ta pohodlnost nemusi se nic umyvat vyvaret prevarovat atd. ale uz vidim jak doktorka bude delat sceny a nutit nas prikrmovat
19. črc 2011 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Honzík je nar.koncem dubna a má 7,20kg takže paráda.
Já stěmi příkrmy uvidim ale asi začnu od 4měs.
Dnes jsem viděla v akci kaše tak jsem je koupila už dopředu.
Nemáte někdo zkušenost s um babylove které mají v dm? A není tady nějaké dubnátko s Č.budějovic?
19. črc 2011 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla. My jsme dneska byli na první očkování, snad to bude O.K.
@petaov o bojkotu mi nemluv, já už jsme úplně na prášky. Už jsme měli několikrát problémy s kojením,ale odmítla třeba jedno kojení denně, ale teď je to fakt mazec, ani doktorka dneska nechápala., normálně mě mlátila pěstičkama, jak jsem jí jen dala prso před pusinku. Tak odstříkávám mlíko a dávám jí to stříkačkou. Mě asi odvezou. Teď už ani nechce když je rozespalá, předtím to zabíralo.
19. črc 2011 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzuli83 : a kolik važite pribira ti?
19. črc 2011 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pusolamy ona tak vyvádí dneska čtvrtý den a předtím jsme měsíc nebyli u dr. tak nevím, jak přibírala průběžně, ale za ten měsíc přibrala 750gr. Dneska měla nějak 5500gr a při propuštění z porodnice 2600, tak si myslím, že to jde. Během toho měsíce měla už 2x takové záchvaty, ale ne tak šílené a trvalo to asi 3 dny. To byl slabý odvar. Dneska se mi zdá, že je to trochu lepší, ale nevím, jestli to není tím očkováním, je taková vláčnější :slight_smile: Už jsem začla dělat to, že si odstříkané mlíko dám do stříkačky, jak začne u prsu řvát, tak jí tam trochu stříknu a vrazím prso a občas se chytí. Ještě někdy jak vidím, že začíná zuřit, tak ji tam ještě trochu stříknu i během kojení a pak většinou pije v klidu, ale ne vždy to zabere. V noci jsem jí kojila, tak ,že jsem nad ní klečela :unamused: To musel být pohled.
19. črc 2011 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, teda vy máte problémy s kojením, to mě ani nenapadlo, že to může začít třeba až takhle dýl. My naštěstí dobrý, jen občas se odpojuje, ale je to teď spíš tim, že je zvědavej a jakmile někde něco slyší, tak hned kouká kde se co děje. To mi dcera dělala taky a u ní jsem pak musela kojit v naprostém klidu, jinka se vůbec nenajedla. Od malinka je malej najedenej do 7 minut, většinou kojíme pod 5 minut, u dcery jsem to měla taky tak. A jí většinou po třech hodinách. Nikdy mě nenapadlo je vážit, myslim, že je to zbytečný a zbytečně stresující, vždy nás zváží dr. V tom souhlasím s @kijir.

@kijir my jsme ve třech měsících a 14 dnech měli 6700 g :grinning: Tak jsou ty naše kluci skoro stejně velcí :slight_smile: A měl 64 cm.
19. črc 2011 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baramaty : Tak Jířa měří 63cm :slight_smile:))) To jsou opravdu nastejno :wink: !!!
19. črc 2011 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska som mala vytvarny den :grinning: Danielkovi som pomalovala 3 pyzamka:
19. črc 2011 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,
taky bojujeme s kojením. Jsme, jak na "houpačce" - někdy ji nakojím v pohodě a někdy je to hodinový boj než se nají.
Minulý týden jsme byly v poradně a malá měla 4,8 kg a 59 cm.
@petaov asi máme stejný problém jako ty. Malá furt "šermuje" a koníky mi taky nechce moc pást. Na bříšku se jí vůbec nelíbí. Když ji dám na bříško, tak se vzteká a začne hysterčit. Ručičky i nožičky má takový rozlítaný.
A vás kvůli tomu chtěl doktor poslat neurologii? Mě právě kvůli tomu zatím nic neřekl a dokonce i malou bez problému naočkoval hexavakcínou i prevenarem.
@ciernavila teda to je nádhera. Jsi šikulka.
19. črc 2011 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
zase jsme kojily hodinu jsem z toho uplne hin :frowning2:
@baramaty ? co bych za to dala za takhle rychle kojeni
19. črc 2011 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek