• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@kometka5 já bojuju už nějak tři týdny s kojením. Je to stejné jak u vás. Jak jsem jí měla nakojit u doktorky, tak nechápala, co je malá schopna udělat. Řvala jak by jí na nože brali, prohnutá do luku, mlátila mě pěstičkama a do toho šíleně kopala nohama. Totální amok. Jak jsem jí položila, tak se za minutku spokojeně smála. Myslela jsem, že nemá hlad, ale byla schopna vydžet 18 hodin, pak jsem to nevydžela já a odstříkala jí mlíko a dala jí ho do flašky. Zpucla 230ml a ani se nepoblila. Pak jsem přišla na to, že jak přes den usne, tak se mi jí podaří většinou nakojit, v polospánku. Teď je to tak na střídačku, třeba dva dny pije sama v klidu po 2,5 hodinách celý den, hlásí se o jídlo a potom zas tři dny stávkuje. No je to horor, vždycky si řeknu, že na to kašlu, dám jí to co odsaju a zbytek nutrilon a ona zas dostane rozum. Je to fakt na palici. Kdyby aspoň třeba řvala hlady, ale ona je v klidu i když nejí :confounded: Tu calmu jsem si objednala v lékárně, ale nakonec jsem pro ní nešla. Koupila jsem si tommee tippee, 0+ a jsem s ní spokojená. Zkoušela jsem z ní pít vodu a je to pěkná makačka :slight_smile: Byla to jediná flaška, kterou mi vzala a to jsem jich koupila nakonec 6.
5. srp 2011 v 10:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky holky
@kometka5 taky ti úplně rozumím, protože mně teď mrzí stejná věc, že malej se jakoby začíná odstavovat sám. Napije se ode mne jenom ráno a v noci, když je prso plný, ale přes den u toho neskutečně ječí. Takže dáváme UM, protože zásoby už nemám, neměla jsem mlíka tentokrát tolik, abych si udělala zásoby větší. Chtěla jsem vydržet dýl jenom kojit, ale asi už to nepůjde. Jinak tu lahvičku Calma máme, ale nechce z ní pít, takže jsem ji schovala a pije z Aventu, to mu vyhovuje. Jinak se snažím přes den taky odstříkávat, abych nepřišla o mlíko úplně, ale se třema dětma to je prostě docela dřina. Tak se netrap, ono se to nějak vyřeší a musíme být mamky v pohodě, aby byly i dětičky spokojený.
5. srp 2011 v 10:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@majena já sleduju, že teď spousta dětí vyvádí u kojení. Asi ten třetí měsíc je nějaký kritický.
5. srp 2011 v 11:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@majena
@zuzuli83
ANI NEVÍTE,JAK JSTE MMI POMOHLI,že v tom nejsem sama...já byla ráno pro tu calmu,ale v noci i ráno ode mě pil a teď taky...a já bycjskoro věšela prapory... :grinning: tak jí možná půjdu ještě vrátit...si to asi maluju moc růžově...
nicméně už se aspoň připojí,doteď jsem na něj to prso ani nemohla vytáhnout...nicméně 2x zatahá a nic neteče, tak se prohýbá, bouchá do mě, prostě to samý co u vás...a pije prostě jen tehdy, když jsou nalitý a teče to fakt na první zatahání... :confounded:
5. srp 2011 v 11:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@kometka5 a nezkoušela jsi před tím trochu odsát nebo odstříknout? Ať mu to teče dřív? Mě je taky líp, že nás je víc :grinning: Jaké já jsem měl a z toho depky, jsem skoro 14 dní řvala, jak malé děcko :cry: Už jsem se s tím nějak smířila, při nejhorším, nutrilon to jistí :grinning:
5. srp 2011 v 11:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@kometka5 ahoj, to vypadá na tzv. tříměsíční bojkot kojení. Nás to potkalo asi ve 3,5 měsících. Je to na palici, ale zkus vydržet a pořád mu prsa cpi. My jsme nejdříve bojovali s bolestí břicha, pak začal odmítat levé prso a někdy nechtěl ani to druhé. Na kojeni.net jsem o tom hodně četla, že je to bojkot okolo 3. měsíce a prostě se musí vydržet, měnit různé polohy atd. Myslím, že i díky tomu, že mi odmítal levé prso a já mu ho furt cpala, jsem opomíjela to pravé a dostala do něj zánět. Teď už mu žádné prso nevadí, takže už snad bojkot skončil, ale taky je kolikrát dost nenajezený, protože mi taky připadá, že mi mlíko ubývá z toho stresu a tak. Snažím se odsávat ten zánět, ale vylívám to, protože beru antibiotika. Odsávám ručně, už v tom mám grif a tak mi to jde nejlíp. Jinak mám Calmu a jsem s ní spokojená, ale zatím, musím zaklepat, ho hlad vždycky dohnal k prsu. Nevzdávej to, nejsi v tom sama! :wink: Přesně jak říkáš, nejlíp se kojí v noci, kdy je v polospánku.
5. srp 2011 ve 12:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@petaov já jsem právě u starších kluků vůbec s kojením neměla problém a fakt teď slyším o bojkotu kojení poprvé. Volala jsem i laktační poradkyni, půjčila jsem si váhu a zjistila, že vypije jenom 60ml z obou prsů při jednom kojení a to jsem kojila po hodině a mlíka se prostě nedělalo víc. Taky jsem měla zánět prsu a horečky, prostě si musím asi u posledního mimča vyzkoušet všechno. A stres se na tom asi podepíše nejvíc. Taky jsem ráda, že vím, že v tom nejsu sama.
5. srp 2011 ve 13:27  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, nejak nestiham :slight_smile:
pridavam se k vam s bojkotem kojeni - my jsme teda mely problemy s kojenim (vetsinou ale z duvodu refluxu) uz od nejakyho 4. tydne ... ale tento tyden si to zase "vychutnavame" - kojeni pres den je na odstrel
porad to ale nevzdavam, i kdyz je to nekdy narocny :sweat_smile:
5. srp 2011 ve 13:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@petaov a jak dlouho ten bojkot může trvat? Už to je fakt přes tři týdny
5. srp 2011 ve 13:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@petaov jj, taky jsem na kojeni.net jako doma...
jenže to je tak, že bych se musela věnovat jenom malýmu a to prostě nezvádám...
5. srp 2011 ve 13:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzuli83 no to jsem nezkoušela...zkoušela jsem nahřívat, ale bylo to k ničemu...příště zkusím to napřed rozpumpovat sama...
5. srp 2011 ve 13:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@kometka5 nahřívání jsem taky zkoušela a naprd :confounded: Celkem se mi osvědčil ten gravimilk :wink:
5. srp 2011 ve 14:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzuli83 to je jako na spouštění? já piju čaj pro kojo matky, asi taky pomohl, ale jakoby na množství mlíka...
5. srp 2011 v 15:34  • Odpověz  • To se mi líbí
holky zkuste černý pivo, mě to na množství mlíka pomáhá fantasticky... dělají i nealko (birell, bernard), ale já si někdy dám i obyč :sweat_smile:
5. srp 2011 v 16:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@ofelieee pivo já nemůžu ani cítit :stuck_out_tongue_closed_eyes:
@kometka5 taky je spíš na množství, mám pak ty prsa vždycky nalité, trochu odstříkám ručně a pak to teče samo :slight_smile: A je strašně dobrý
5. srp 2011 v 16:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@zuzuli83 to vůbecc neznám...to je prášek, který rozděláš nebo je to už rozdělaný...a kolik to tak cca stojí?
5. srp 2011 v 16:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@kometka5 rozmíchá se ve vodě. Je vanilkový a čokoládový a ten mi chutná více, je to jak kakao. Myslím, že stojí kolem 100,-. Kupuju ho v DM nebo v Globusu.
5. srp 2011 v 19:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@kometka5 : ahoj u nas jsou taky nejlepší hračka ruce nic si z toho nedelej a s tim kojenim si nelam hlavu kdyz to nepujde tak to nepujde hlavne se nestresuj spokojena mama = spokojene mimi, my kojime stale ale dokrmujem nutrilonem a uz nam to asi zustane lahvičku calmu mam objednanou ale zatim nedorazila :angry: tak pouzivame nuk a ta je dobra
5. srp 2011 ve 20:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte holky, tak u nás veselo, zítra ráno máme odjíždět do Tater na dovču a malý nám od večera bluje jak šakal, tak jsu zvědavá, jestli vůbec odjedeme. To je jak naschvál, skoro půl roku už nebyl nemocný a zrovna teď si to vybere :slight_smile: tak doufám, že jenom něco špatného snědl a ráno mu bude dobře.
Gravimilk taky piju, už od těhu mi strašně chutná, tak si vždycky ráno lupnu skleničku :dizzy_face: , akorát ten kakaový jsem ještě nezkoušela, protože ten vanilkový je moc dobrý, tak vyzkouším. Ale jestli to má nějaký účinek na mlíko, nemůžu posoudit, problémy jsem ani u Domči ani teď neměla a připadá mi, že mám mlíka stejně jak když jsem to nepila tak teď
5. srp 2011 ve 23:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@petulinka87 jj padají...vyřešila jsmen to radikálním střihem na krátko...:slight_smile:
6. srp 2011 ve 13:44  • Odpověz  • To se mi líbí
@hobitkova křesílko je nejoblíbenější místo našeho drobka....úřes den mi (kromě kočárku venku) nikde jinde neusne(vibrace ahoupání je prostě uspávadlo)..když byl menší, tak se mi taky sunul, ale ted uz je to v pohodě...když mu tam dám hrazdičku, tak si s ní vystačí a tahá hračky jak o život.....
6. srp 2011 ve 13:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@lusyy já taky dávám jen hexu a ještě v půl roce TBC..kámoška mi říkala, že očkování může být i mimo jiné spouštěčem pro autismus...myslím, si že pro tak malý organismus je to velká zátěž ta očkování...
6. srp 2011 ve 13:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@kometka5 A nezkoušela jsi ho u toho prsa uklidnit třeb adudlíkem nebo lahvičkou s čajem a pka mu to vzít a strčit prso? mě to totiž majel začal dělat taky...řve, že máí hlad a jak vyndám prso, tak ho začne ocucávat, nechce se chytit a řve a řve a řve...tak ho tak nějak uklidním...vrazím mu dudlík a jak začne tahat, tak mu ho vezmus strčím prso..většinou se pak chytne..a s hračkama si nedělej hlavu..každé dítě jejiné..nás zase vůbec nezajímá hrací deka s hrazdičkou ani kolotoč nad postýlkou....ale televizi máme taky rádi. každé dítko má prostě rádo něco jiného, tak jako my dospělí.......hlavně žádný zbytečný nervy a hlavu vzhůru!!!:slight_smile:
6. srp 2011 ve 14:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@kometka5 Cucanie prstov je v pohode, aj nas to robi dost casto, tiez nechytal hracky, pred dvoma dnami uz sa zacal pokusat...ono to potrva niektorym detom dlhsie podla mna, netreba sa bat. Calmu mam doma ale pouzila som ju len raz skusobne na cajik a v pohode, ale nepouzivam lebo plne kojim. Mam ju len pre istotu.
GRavimilk je fajn, ja si kupujem vanilkovy a cokoladovy stale na striedacku. Kojace caje striedam rozne znacky.

Dnes sme dali kocik na reklamaciu, dali mi nahradny hlboky Babypoint, hehe to je taky srot ze ked mi vratia ten moj tak si ho tak budem vazit ze aky je super a skvelo sa s nim jazdi. Uz sa neviem dockat kedy mi tam vymenia tu poskodenu cast.
inak boli sme sa ockovani v 4 mesiacoch /aj ked ich bude mat az o tyzden/ - 2. Hexa a Synflorix, maly mal 2 dni teploty 38,5, dnes mu klesla, este mu vecer zmeriam ak bude mat malu alebo ziadnu uz mu nedam Nurofen. Mal ho len 2x. Inak neplakal, skoro ani nebolo na nom vidno ze ma zvysenu teplotu, stale je ako anjelik.
Uz mame 7,37 kg a 64 cm, kojenie super, akurat som si vsimla pred dvoma tyzdnami ze z jedneho prsa taha radsej ako z druheho. Tak mu davam co najdlhsie a casto aj to menej oblubene aby sa mi tam nahodou nezacalo robit menej mlieka. Skusala som odsat aby som si to overila a ani sa mi necudujem. Z toho jedneho isli dva prudy, po chvilke len jeden a z toho druheho 3-4 prudy mlieka. Preto ho mal radsej, ale nevadi, zatial neodmieta ziadne a krasne pribera, to je hlavne.
Treba len vela vela vela pit tekutin a byt psychicky v pohode :slight_smile:
6. srp 2011 v 18:34  • Odpověz  • To se mi líbí
no holky, tak od včerejška mi zase začal pít z prsa, byl úplně v klidu a dneska opět po chvilce začne tahat bradavku,já úpím bolestí a pak to skončí brekotem...vyměním prso a po chvilce zas...tak jsem začala zase odsávat,aby bylo mlíčka nadbytek, aby mu to teklo praktickxy samo...ale tedy jsem už z něj vyřízená...

@ciernavila tak cucání jo, ale on už najel jenim na palec...doktorka mi řekla, že s tím nic nezmůžu že většina dětí, co nechce dudlíka skončí u palce... :confounded:

@aprint jj, to bylo jediný co pomáhá, vrazit mu dudlík a pak to vyměnit...
akorát tedy nemůžu kojit nikde než doma,protože to jsou hrozný obštrukce...a ještě nejlíp mi saje,když jsem nahá...

jinak s tima hračkama nevím...jako on pozoruje,ale nemá tendenci na ně šahat, bouchat do nich...vlastně ještě nepřišel ani na to, že má ruce dvě... :unamused:
6. srp 2011 ve 20:45  • Odpověz  • To se mi líbí
tak umíme novou věc...a to prohýbání...prostě stočí hlavičku do záklonu a odrazí se nohama...fakt bomba věc... :frowning2:
já nevím co s ním...tedy měla bych ho neustále fixovat do klubíčka, ale to bych nemohla nic dělat a nemít doma 4letý dítě... :frowning2:
dneska mám zrovna mám pocit,že se na celý kojení vykašlu a že budu odsávat a dávat mu to z láhve...prsa nalitý jako blázen, po třech hodinách mám zatvrdliny a on se semnou pere a každý kojení je boj.
do teď byl spokojený zavázaný v zavinovačce, teď spustí vyrvál jenom když to zkusím...
mám pocit, že je všechno na levačku.... :cry:

holky, co používáte na to padání vlasů? já jich mám spousta, ale válí se to tady všude, malej věčně v puse ruku, takže je má v puse...

ach jo....
7. srp 2011 v 09:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@kometka5 můžu ti říct, že vždycky jak jsem se dostala do fáze, že se na to vykašlu a začla jsem odsávat, tak se to zlepšilo :slight_smile: Asi jsem se uklidnila a malá to poznala a začla pít z prsa. Vlasy mi padají taky brutálně, mám pocit, že budu plešatá :frowning2:
7. srp 2011 v 09:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Ja si davam na vlasy tie vitaminy co som brala v tehotenstve ale tiez su vlasy vsade, preto denne pustam po byte irobot, takze to nie je take hrozne. akurat sa bojim ze nad celom sa mi urobi plesinka :grinning:
Nas maly sa vie otocit z chrbta na brusko, len si vzdy prilahne ruku a nevie ju vytiahnut.
7. srp 2011 ve 12:42  • Odpověz  • To se mi líbí
prohybame se taky ostosest, vlasy mi padaji jak blazen hlavne kdyz je umyju, ruce v puse ma taky furt,a u kojeni pije chvili pak zacne jecet dam na druhou stranu pije chvili zacne jecet dam flasku vyzuhne 60 a je spokojena :grinning: n
@kometka5 neřeš to všude je to stejny snaz se byt v pohode bude i on :wink:
7. srp 2011 v 16:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@lusyy o pentavakcíně se píše v tý knížce (Martin Hirte: Očkování pro a proti). Ptala jsem se Dr a ta mi nabízela variantu DTP+Hib (tetanus, záškrt, černý kašel + hemofilový infekce) a případně dodat zvlášť monovakcínu obrny. Ještě se snažím zjišťovat dál, další zbytečněj mi tam přijde černej kašel a ta naše Dr je tak laxní, že co si nezjistím sama tak nemám...

holky za tu dobu co jsem byli s Kubou pryč udělal takovejch pokroků, že jsem uplně nadšená. Strašně dobře na něj působilo to, že jsme pořád byli s nějakejma dalšíma dětma, ideální byli o něco starší mimina, hodiny dokázal jen čučet, co dělají oni, a hrozně ho to motivovalo - když oni si berou hračky na cucání, tak já si ji taky chytnu a strčím do pusy, když oni se někam přemísťujou, tak já se začnu kulit... fakt si myslím že maminka s miminkem sami doma je nejhorší možná varianta :sweat_smile: pro oba zúčastněný - a nakonec i pro tatínka :grinning:
7. srp 2011 ve 21:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek