• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@ofelieee je zajimavé,že lékaři ti o žádný jiný variantě očkování neřeknou.
Ale proč? To je takový bysnys? :unamused:
A je fakt,že kolektiv je pro děti úžasně motivující. A nestrašila tě dr.,že když nemáš všechna očkování,tak do kolektivu to není dobré?
9. srp 2011 v 06:37  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, pořídila jsem si šampon na podporu růstu vlasů, ale vlasy padají stále, s tím se nedá nic dělat :unamused: Prý se to upraví po nějaké době, až se přestane kojit, takže taky teď častěji vysáváme. Svoje vlasy sbírám z malého pořád. Gravimilk taky piju, chutnají mi oba. Před tím jsem brala mamavit, co mi zbyl z těhu a teď doplňuju vitamíny tím Gravimilkem, nebo si dělám Granko. Kojící čaje mi vůbec nechutnají, ale občas se donutím pro lepší pocit :sunglasses: Ten bojkot nevím, jak dlouho trvá. U nás byl asi dva týdny a pak mi to přešlo do toho zánětu. Někdy je to v poho a někdy se zas vzteká, já to připisuju bolení břicha, protože s tím bojujeme pořád. Sab ani Espumisan nám nepomohl, takže už nezkouším nic. Kojení je prostě boj. Snažím se být, co nejvíc v pohodě. Doma mi to ani tak nevadí, už jsem si zvykla. Spíš se stresuju, když jdeme někam na oslavu... Malý měl v neděli 4 měsíce, tak jsem si říkala, jak to letí a že už vlastně 4 měsíce kojím :confused: Tak snad nám to aspoň do půl roku vydrží. Dneska se jdeme zvážit, tak jsem zvědavá, jestli něco za ten měsíc přibral, protože jsme spolu dost bojovali, někdy jíst vůbec nechtěl, tak mám pocit, že má tak nějak stejně. Toho očkování se taky hrozně bojím, ale zase si myslím, že menší zlo je naočkovat. Jinak u nás taky vede koukání na TV, ale malý zbožňuje i hrazdičku, kolotoč, prostě všechno, co visí, nebo se pohybuje, s ručičkama si hraje už hrozně dlouho, kolikrát si vystačí sám :wink:
9. srp 2011 v 08:16  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky my mame doma takovy zlatičko včera usnula asi ve 20.30 vzbudila se az v 6.30 nahamala se a sla znovu spinkat a stale spinka :grinning: je to milaček. ty vlasy jsou fakt hruza myslite ze muzem nejake vitaminy pri kojeni?
9. srp 2011 v 09:36  • Odpověz  • To se mi líbí
myslím, že je to hlavně byznys. Teď jsem se v tý knížce prokousala kapitolou planý neštovice a to je fakt mazec, naprosto bezproblémový onemocnění, který dřív prodělali všichni a v dospělosti pak byli chráněný (protože v dospělosti to sebou nese daleko větší komplikace), se teď právě očkováním bude odsouvat do dospělosti a začne se na ně umírat :stuck_out_tongue_closed_eyes: jenže za prodělání neštovic nikdo holt nevydělá, za očkování jo...
on to nebyl tak uplně kolektiv, byli jsme na chatě a jezdili tam různý kamarádi s různejma dětma, maximum bylo 4 děti naráz... jo varovala, věřim, že si dávám bacha (i když pravda do cvičení jsem s Kubou chodila od 3 týdnů :sweat_smile: )
9. srp 2011 v 10:21  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte holky měla bych takovou otázku nevíte náhodou některá jak je to s tím když by ségra musela automaticky na čtyřletou variantu rodičáku,jak je to s tím že by šel na chvíli chlap a ona by pak mohla na ty tři roky?jak to funguje a jestli musejí být manželé?
9. srp 2011 ve 12:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@ofelieee : no to očkování proti neštovicím je podle mě naprosta blbost čím mladší si je člověk proděla tim lip znamej je mel ve 40letech a pekne zkusil tyden 40°C horečky
@kijir : myslím že to jde kdyzž on si vezme tříletej tak ona pak může nastoupit misto nej a automaticky zustane triletej, manžele byt myslim nemusej, on muze i normalne zustat v praci dnes si na rodicaku muze vydelat kolik chce ona pujde zatim na pracak
9. srp 2011 ve 12:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@pusolamy :Děkujůůůů :slight_smile:, ona ségra právě na pracáku je ,takže by musela automaticky na čtyři roky....Já jsem z těhle vychytávek úplně jelen,protože mě se to vůbec netýkalo,takže vůbec nic nevím :grinning: ,ale teď budu aspoň trochu chytřejší :slight_smile:
9. srp 2011 ve 12:55  • Odpověz  • To se mi líbí
no ja som este nestovice tiez nemala :slight_smile:)
9. srp 2011 ve 14:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, já musím teda zaklepat, s kojením zatím problémy nemám, bere co dávám:slight_smile: A velký musím občas odstříkat do skleničky :grinning: Ale nemám s tím zkušenosti, tak toho má jen tak na dno a chce vždycky plnou a to já nedám ani náhodou. To bych si ty prsa vytahala snad ke kolenům :confounded: Jinak po prvním mi taky brutálně padaly vlasy, myslela jsem, že vyplešatím, ale v lékarně mi řekli, že mi na to dají vitamíny a tak, ale že až přestanu kojit a než jsem se tam po roce dostala, tak to s koncem kojení zmizelo samo, možná ještě dřív..je to prostě pro tělo strašná zátěž, bylo zvyklé si vitamíny a minerály nechat pro sebe a vyživovat se tím, a teď jde velká část do mlíka a holt to vyživuje mimi a na nás zbyde prd :angry: Ale to se upraví :wink:
Včera jsme byly na 3 měsíční prohlídce, dneska jsou jí 3 měsíce, tak dostrala Hexu a Prevenar, zvládla to v pohodě bez teploty, váží 5500 a měří 61 cm.
9. srp 2011 ve 20:11  • Odpověz  • To se mi líbí

@ofelieee Souhlasím,očkovat na neštovice je šílenost. Jsem zvědavá na tu TBC až ji přelouskneš dej vědět.
9. srp 2011 ve 20:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, tak včera na 4měsíční kontrole malý krásně zvedal hlavičku, dokonce se i přitáhl za ruce, tak konečně byla doktorka spokojená a už ho i naočkovala. Přibral jen 400g za měsíc, asi kvůli tomu bojkotu, takže teď máme 6980g.
Co se týče toho očkování na plané neštovice, to se spíše doporučuje pro starší. Čím je člověk starší, tím to má těžší průběh, takže kdo to ještě neprodělal, by se mohl naočkovat, ať tomu předejde. Zas takový nesmysl to není. Třeba, když přijdou plané neštovice v těhu, tak je to dost velké riziko hlavně pro plod. Pokud si to ale člověk prodělá ještě jako dítě, je to jenom dobře.
10. srp 2011 v 07:59  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
Ahoj holky, dlouho jsem tu nebyla, celý červenec jsme byli na Orlíku, počasí teda nic moc, ale zvládli jsme to. Teď se tam vracím ještě na týden když má být konečně to teplo :wink:

2.srpna jsme byli na tříměsíční poradně, malá vážila 7.5 kg :grinning: , to jsem teda šla do kolen, protože přes den papá tak po 4-5 hodinách a spinká celou noc, tak nevím, kde to nabrala, nicméně paní doktorka to nijak nekomentovala.Zítra jdeme na první očkování, hexu a rozhodla jsem se dát i Prevenar 13, tak jsem na to zvědavá, snad to zvládne malá dobře...
10. srp 2011 ve 21:00  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahojky, taky se hlásím po delší době, my jsme včera byly na druhém očkování, a to na hexe a synflorixu, poprvé malá měla dva dny horečku, tentokrát jenom první den a dnes už v pohodě:slight_smile:.
@petaov malá přibrala taky jen 400g za měsíc a dr. říkala, že je to akorát, tak jak by přibrat měla. Co říkala u vás? Stačilo jí to?
10. srp 2011 ve 21:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Hezký večer holky,teda my jdeme zítra už na třetí očkování :confused: a koukám,že vy chodíte tak na první či druhý :fearful: :fearful: :fearful: ...Zatím jsem teda neměli ani jednou žádnou reakci a doufám že to tak i zůstane :sweat_smile: .
10. srp 2011 ve 22:00  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
tak už nám podruhý za tenhle týden sepla nannynka...a malej se přitom tváří, jako kdyby nic...jsem z toho dost vycukaná...do toho v pondělí v kočárku se mu začala tak divně klepat bradička, jak kdby měl nějaký záchvat, vzala jsem ho do náruče a on zase jakoby nic...bože...zítra raději zavolám k doktorce, co to může být...
napadá mě, neměl někdo tady takový problém s nannynkou?
10. srp 2011 ve 22:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@ramka říkala, že je to v normě, jen se trochu divila, že má takovou váhu za měsíc, protože malý většinou přibíral 400g za týden.
@kometka5 nám to dneska v noci houkalo hned 3krát! Taky jsem z toho vždycky mimo.
11. srp 2011 v 08:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@petaov jo,jasný,myslela jsem že to je nesmysl pro miminka. Ale četla jsem jeden zajimavý článek o očkování od jedný paní doktorky,a překvapilo mě že to napsal lékař. Pokud bude někdo chtít tak mohu přeposlat do IP.
Holky,používáte po očkování nějaký homeopatika?
11. srp 2011 v 08:21  • Odpověz  • To se mi líbí
@lusyy :Ahojda ,můžeš mi přeposlat tedy ten článek :slight_smile: ??? Děkujůůůů :wink:
@kometka5 :nevím jestli je to třeba stejné,ale Jiříkovi to ta bradička dělá taky...je to jako kdyby mu třeba byla zima? U nás to titž vypadá asi tak.Ale dr to nijak neřešila.Stalo se nám to asi třikrát,ale nebylo to úplně nijak drastický.Skoro hned to přestalo.tak pak písni co říkala vaše mudra na to,jo?
11. srp 2011 v 08:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@kijir jj, je to jakoby mu byla zima...
11. srp 2011 v 08:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@petaov a víšm proč to houká? to malej fakt nedýchá?
11. srp 2011 v 08:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@kometka5 malý to s tou bradičkou dělá, jako, že dudlá... Nevím, od narození nám to už párkrát houkalo, ale dnes za noc hned třikrát, tak to už mi připadá jako závada. Když k němu přijdu, tak normálně spí, nebo se vrtí, tak nevím, jestli jen pomaleji dýchá a ten zvuk ho pak probere...
11. srp 2011 v 08:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@petaov tak to je fajn,chtěla jsem jenom vědět, co na takový přírůstek říká jiná doktorka :wink:
@kometka5 s tou bradičkou mi to malý dělal dost často, hlavně když měl dudan v puse, nijak jsem to neřešila, měla jsem za to, že to patří k miminkům. Malá mi to taky už párkrát udělala, tak si myslím, že je to normální, ale jsem zvědavá, co ti na to dr. řekne. A s tím monitorem se mi to stávalo taky, když byl Štěpánek už trochu pohyblivější, větší, to už asi tak dobře nedolíhala zádička na to, aby monitor vše zaznamenal. U Elišky mi to ještě zatím nehoukalo, ale čekám, kdy začne a potom ho už nebudu používat. Pro starší děti už to není potřeba :wink:
11. srp 2011 v 09:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojky, tak jsme po očkování, Verča trochu brečela, ale když jsem ji zvedla, tak už byl klid. Trochu jsem překvapená, že u téhle paní doktorky nečekáme 30 minut po očkování v čekárně, ta předchozí to striktně dodržovala....máte to také tak???

@kometka5 u Verunky se mi také několikrát stalo, že se jí klepala bradička jakoby zimou i když jí zima opravdu být nemohla, ale nepřišlo mi to nijak zvláštní, tak uvidíš, jestli ti na to dr. něco poví....

@petaov Verča taky dudlá naprázdno, kolikrát mě v noci i vzbudí, jak dudlá bez dudlíka a mlaská u toho :grinning:
11. srp 2011 ve 12:34  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@petrullina :Ahojda právě se chystáme na to třetí očko.Když jsem s těmi staršími chodila k naší dr,tak jsme vůbec čekat nikdy nemuseli.Ale jak teď jezdíme do nemocnice,tak mu měříme teplotu před očkováním,pak tam půl hodiny čekáme a znovu měříme.Teprve pak můžeme odjet :slight_smile:
11. srp 2011 ve 12:56  • Odpověz  • To se mi líbí
@kijir my jsme právě museli vždycky tu půlhodinu počkat, jestli se neobjeví nějaká reakce a u téhle dr. ne, tak asi to není tak důležité nebo nevím.
Taky teda už jsem dneska byla trošku rozhozená z toho, že kdykoliv přijdeme, tak paní doktorka na mě mluví otočená zády k počítači, pak prohlédne malou, jde si sednout a všechno mi říká od stolu otočená zády :frowning2: :frowning2:
11. srp 2011 ve 13:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@kometka5 a nebylo miminko mimo destičku?? jestli už sebou v postýlce šije, tak je to možné...nebo to může být ta spánková apnoe..nám když to pípalo poprvé(a zatím teda naposled), tak dr. říkala, že těm dětem někdx prostě jen trvá dýl bež se nadechnou(třeba 30 sec.a mnitor pipa po 20 sec.) a ten monitor už pípá, ale říkala mi, že když by to bylo častěji, tak mam přijít a že mylýho vyšetří. ale klidně může být ten přístroj rozbitý...zkuste to třeba na drzhým dítěti nebo na sobě......je otpřece jen přístroj.......bež k dr. at mas klid na dusi( já to tak dělám vždycky :slight_smile: od otoh ta dr. je :slight_smile:
11. srp 2011 ve 13:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@petrullina My teda těch 30 min. čekáme, vždy nám to sestřička připomene. I kdyby ne, zase tak moc nespěchám, člověk nikdy neví, jak na očkování dítě zareaguje.
11. srp 2011 v 16:16  • Odpověz  • To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nevkládej žádost o hlasování do jiných témat".
11. srp 2011 v 18:13 • anelka001
Takhle si hrajeme, čteme Krtečka a řehtáme se :wink:
11. srp 2011 v 18:29  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
jste mi trošku uklidnili, že vlastně klepání bradičkou je asi normální nebo aspoň nic tak vážného...
já jsem od tý doby, co jsme byli v tý nemocnici totál pošahaná...všechno mi u něho vyvede z míry...jako když vám řeknou, že vlastně nedýchal, tak se asi bojíte fakt víc...
nicméně doktorka má dovolenou, takže jsem nic nezjistila...
vyměnila jsem baterky v nannynce a budu doufat, že to už nebude houkat...
11. srp 2011 ve 20:35  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek