• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@ciernavila malá měla 38,3 ale teď jsem jí měřila a už má 37,2 takže snad už dobré.malá usla až po jedné hodině a pak spala až do rána. dnes je hodňunká tak snad jí to vydží:slight_smile:. Nevím proč se mi pozvracela jestli jí to nechutnalo nebo proč?
@pusolamy hodně tady píšete o těch čípkách asi je to lepší pro mimiška že?já ten paralen nevěděla jak to do ní dostat nechtěla to polikat a pořád plakala už jsem měla nervy na pochodu jelikož plakala celé odpoledne a já už byla fakt unavená:frowning2:.
24. srp 2011 v 16:39  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule len mne doktorka povedala ze Paralenovy cipok nie je vhodny pre miminko tak male, ja sa jej 9.9 ked tam pojdeme spytam ze preco, lebo ako vidim, cipky sa tu davaju v pohode. A maly by radsej zniesol cipok ako ked do neho pol hodinu vtlacam nasilu ten sladky sirup.
24. srp 2011 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby zltkavy vytok po porodeje v pohode? Lebo pretym bol biely a teraz sa mi zda ze to ma aj inu aromu a aj ked poctivu dodrzujem hygienu mam pocit ze smrdim a vadi mi to...mate niekto podobny problem aj ked od porodu su uz 4 mesiace? Pisala som aj zenskej ale je na dovolenke tak zatial neviem, ci s tym ist na kontrolu alebo je to ok.
24. srp 2011 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule chuďátko malé :frowning2: slyšela jsem, že se dítě nemá moc oblíkat, když má horečku, takže bych jí dala asi nějaký lehčí overálek...My dávaly ten paralenový čípek a ten hned zabral...

@ciernavila mě by to taky docela zajímalo :wink: bylo mi řečeno, že pokud kojím nebo jsem těhotná a budu nachlazená, tak jediné co si můžu dát je paralen - tak by to nemělo dítěti ublížit...
24. srp 2011 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee
@xlili
@petaov
@marketnieuw holky díky moc za rady....už jsme to konzultovala i s dr. ale ta mi v podstate mnic nerekla...vcera jsem kojili cely dennaprosto v poho a dnes zase s řevem...až pak pomohlo, že se najedl v leže, aůe j eto fakt očistec, zjistit, co jak a kdy a kde mu nejvic vyhovuje......
24. srp 2011 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ofelieee teda to je fešák :slight_smile: a žádný tlusťoch...ať si všichni trhnou nohou :grinning:
24. srp 2011 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule jejda...tak to mi jsme adi teda dle vasi pani dr. obři :slight_smile: hlavne ze je mala spokojena :slight_smile:
24. srp 2011 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint přesně tak:slight_smile: prdním na to co kdo říká hlavně že je Kája spokojená:slight_smile:i když je větší:slight_smile:
@xlili asi budu muset koupit ty čípky protože ten sirup do ní dostat byla hrůza. jaké jsou nejlepší?
24. srp 2011 v 19:59  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova my máme lahvičku od MAM a malý z ní pije čaj a vodu uplne s prehledem, vcera jsme mu ale zkousela dat nutrilon a vubec to nechtěl. Vypil mi z lahvičky moje mliko krasnea ale nutrilon plival jak soptik. nemusi to byt lahvičkou, ale jídlem. Ted jsme slysela názor, ze nektere deti proste nutrilon neberou a musi se zkusit neco jinsiho
24. srp 2011 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule my máme paralanové čípky pro děti a jsme spokojena....po obou očko jsme meli teplotu a dala jsem cipek a do hodky byl klid( cipek se dava dle váhy...dr. my vzdycky pri ockovani rekne kolik a jak mu to mam davat) ted nad tech 7 kg rikala cely po 6 hodinach nebo pulku po 4 hodinach. ale nam stacil vzdycky jen jeden a bylo po teplote
24. srp 2011 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint nemas zac, hlavne si to tak neber, dokud pribira, tak je to ok
ja uz to beru tak, ze kdyz nic nezabira, tak to kojeni proste odlozime... obe si odpocinem a uklidnime :grinning: a pak to jde uz treba lip
takze u nas zmena polohy, osaleni dudlikem, nebo snazit se trochu uspat a pak kojit
zkusit, jestli si nepotrebuje krknout a zkontrolovat, jestli se nechysta kadit :slight_smile:
nekdy se jdu i znova vysprchovat, jestli ji treba nevadi parfem nebo pot
a taky posledni dobou kojime lepe bez kojiciho polstare (zrejme ji nejak zacala vadit poloha, ve ktery lezi) - taky zkontroluju, jestli neni nejak moc prohnuta, zaklonena, predklonena atd.
nekdy mi prijde, ze treba taky vubec nema hlad (i kdyz ja si myslim, ze jo :slight_smile:), tak pak to samozrejme nema cenu vubec :grinning: - ale to vetsinou poznam, protoze se na me smeje a sklebi
24. srp 2011 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aprint a koupím to normálně v lékárně že? no musím se tam zastavit ať příště máme něco účinějšího. až bude větší tak to pak použijeme i ten sirup ale malá mi to vůbec nechtěla polknout:frowning2:.
24. srp 2011 ve 20:09  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule jj v lekarne..Paralenove čípky pro děti......ono se to pak da vzajemne kombinovat, kdyz je to dite vetsi...jen nevim jak, ael to ti poradi dr.
24. srp 2011 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, ja mam s podavanim sirupu zkusenosti :slight_smile:
davame totiz 8x denne, takze mam ruzny metody:

budto strcit do pusy dudlika a koutkem tam po troskach davat sirup - jak si dudla, tak polyka sirup
nebo vsechno najednou (pokud to neni nejaka obr davka) do pusinky a poradne pridrzet bradicku smerem nahoru a pockat, az to polkne
nebo po troskach a necham ji tu strikacku (davkovac) mezi dasnema, dokud to nespolkne, aby nemohla ten sirup plivat ven

tot moje zkusenosti, doufam, ze pomuzou

jinak sirup proti teplote je u nas prochazka ruzovym sadem - my davame totiz TAKOVY dva hnusy, ze mi ji je fakt lito

24. srp 2011 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw jezisi co vam chybi??to je hruza 8x denne....chude male......my davame jen 3x denne fenistil, sice se na to sklebi,ale spolkne to v poho
24. srp 2011 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aprint davame 2 sirupy na reflux... ale snad uz koncime...uz to ma OK
mame davat jeste 14 dni a pak vysadit
uz se nemuzu dockat - pokazdy, kdyz do ni rvu ty hnusy, se ji za to omlouvam :confused:
24. srp 2011 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marketnieuw jejfda chudak mala...tak at to amte hlavne co nejdriv v poradku..drzime pesticky
24. srp 2011 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule Kája určitě není tady z holčiček nejtěžší, Verča měla na tříměsíční 7,5 kg, takže teď má tak kolem 8 kg.

Ještě užíváme tepla na Orlíku, začali jsme dávat Sunar plus a spinkáme celou noc bez probuzení :slight_smile:
24. srp 2011 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina tak jsme druzí:slight_smile: tak si užívejtě úplně vám závidím.
24. srp 2011 ve 20:33  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petrullina juuu to se mate... my ted v noci kojime kazdy 3 hodiny (nekdy 2,5) :rolling_eyes:
a to driv spinkala i 5-6-7 hodin pres noc ...
24. srp 2011 ve 20:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule nám doporučila klasický Paralen 100 čípky - od Zentivy a stačí půlka.. Zabralo hned a už jsem nic jiného nedávala :wink:
24. srp 2011 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty paralenovy cipky jsou az od sedmi kilo tak nam rekly at dame pulku a stacilo to jinak staly 20kč což myslim je taky parada
24. srp 2011 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@xlili
@pusolamy tak to si opravdu pro ně zajdu:slight_smile: hlavně když to Káji zabere. zase má teplotu ale snad to dnes nebude tak hrozné.nějak mi nechtěla papat ale teď něco vypila a snad usne moc toho totiž přes den nenaspala:frowning2:. díky holky za radu
24. srp 2011 ve 20:50  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
@debule není zač, hlavně když to zabere a bude zase hej :wink:
Naše malá dnes usnula hned po koupání, byly jsme se poprvé koupat v bazénu se slanou vodou, tak z toho byla celá vyjevená a asi ji to dost unavilo :confused:
24. srp 2011 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky, tak u nás se poklidné krmení změnilo v totální horor, furt doufám, že se ještě rozkojím, tak jí co 2 hoďky dávám z obou prsů, ale fakt po chvilce pobrekává a když to mačkám bokem fakt jí z toho asi moc neteče (vůbec to nechápu), no a raz za 4 hoďky jí zkouším dávat ten Nutrilon a to je teda něco, řve u toho, jakoby ji na nože braly, sotva vidí flašku je nepříčetná, už jsem zkoušela Mam, avent a dnes aji slavnou Medelu, z té teda teď navečer slavnostně párkrát potáhla za totálního řevu a jak ucítila v puse to "cizí" mlíko tak opět řev, už u toho bečím s ňou a vůbec nevím, jak toto bude pokračovat, jedině fakt pak zkusím jiné mlíko
když tady slaším o těch vašich 7 kilových dětech bych brečela, kor když aj Domča měl v tuto dobu 6,6 kg ... jediné, co mě uklidňuje je to, že bude asi po mě, protože se mnou si máti užila, já jsem nejedla do roka vůbec a vážila jsem právě v roce 7 kg a jaká je teď ze mě krev a mlíko ženská :slight_smile:
24. srp 2011 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
a to ještě měla v noci horečku po očkování a celý dnešek zvýšenou teplotu a do toho ju tak trápím ještě jakousi debilní falškou :frowning2:
24. srp 2011 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova achjo, to me mrzi, ze mate takovy trapeni
doufam, ze si to ta tvoje beruska mala brzy rozmysli a zacne papat
preju klidnou noc

zkousela jsi nejaky caje na podporu laktace? nebo pry i tmavy pivo pomaha...
24. srp 2011 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova tak snad jeste jedine zkus davat ji to strikackou treba by se chytla je to radost ty nase deticky , my zas dneska vecer total zachvat kdyz videla prso a kdyz dostala lahev tak byl klid :unamused:
24. srp 2011 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hobitkova a co zkoušet odstříkávat každou hodinu. i kdyby jenom 10ml. a pak jí to dávat flaškou...nebo nemáš něco zamraženýho, že by si zvykla na flašku?a do toho pij kojící čaj...po několika dnech (mám vyzkoušeno 2-3dny) se mi prsa nalejou úplně dotvrda...já tohle mám co 14dní, jendoduše se mi prostě ztrácí mlíko, nevím, proč to tak je, ale většinou večer nemám tolik mlíka, že musím dokrmit bebou.a to dopoledne i v noci mu stačí jen z jednoho...
fakt je to boj, chce se trošku hodit do klidu a věřit, že to zmáknete...
24. srp 2011 ve 22:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
jinak malej ty horka nesnáší, jsme na tý pálavě, první dva dny skoro přes den nespal, on mi v kočáru totál neusne, spí jenom v postýlce...ale teď už i já zůstávám s ním v apartmánu, máme před barákem hned bazén, tak je to snesitelný...
24. srp 2011 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek