• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

TP v dubnu 2011? Přidej se.

25. dubna 2015 
@xlili zkus opravdu ty čípky...mě v nemocnici říkali, že se dávají dětem proto, protože se rchle rozpouští, rychleji působí než sirup a děti to právě nezvrací, protože jim to nedráždí žaludek...

jinak s tou horečkou vím ,že mě u malý říkala doktorka, když byli vedra, abych jí dávala preventivně paralen, protože to tělo ochlazuje od toho vedra a nestíhá už bojovat s tou teplotou z toho očka...
24. srp 2011 ve 22:30  • Odpověz  • To se mi líbí
no ona mi v noci spí krásně, piju Gravimilk, jiné čaje než kojící a fenyklové už snad ani nepiju, kávu taky nepiju, jenom Caro nebo Vitakávu, což jsem s Domčou ani nepraktikovala (až na to Caro) a má to snad úplně opačný účinek :rolling_eyes:
teď jsem brouzdala na kojeni.net a ještě zkusím zabojovat, už dnes tím jak nechce tu flašku jsem ji kojila po max. 2 hodinách a z obou, tak zkusím aj to odstříkávání a po týdnu si ji půjdu asi k dr. převážit, aspoň že malá jejinak pořád vysmátá (teda nebýt teď té teploty)
24. srp 2011 ve 22:42  • Odpověz  • To se mi líbí
včera jsme byly na tom odberu na krevni obraz dnes vysledky a mame malo zeleza tak jsme dostaly nejaky kapky :unamused: doufam ze po tom bude mala moct kadit, ja ho teda brala v tehu a mela jsem spis prujem :confounded: tak uvidime
25. srp 2011 v 11:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@pusolamy my sm tiez tie kvapky mali Ferronat sa to volalo, kakanie bolo take tmavsie ale riadne to potom pachlo, na to sa priprav :slight_smile: Tusim 7 kvapiek na lyzicku sme davali.
25. srp 2011 ve 13:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@ciernavila : my mame 10 kapek maltofer
25. srp 2011 v 17:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@pusolamy jaj ano...ferronat som mala zase ja v tehotenstve ku koncu tak si to pletiem
25. srp 2011 ve 20:19  • Odpověz  • To se mi líbí
haha dnes sa mi podarilo zachytit skutocne myslitelsky vyraz :grinning:
25. srp 2011 ve 20:32  • Odpověz  • To se mi líbí (8)
Ahoj holky, jak to tak čtu o těch teplotách, tak se začínám bát dalšího očkování. Já mám koupené kapky. V lékárně mi čípky rozmluvili :frowning2: Tak snad to když tak zvládneme s kapkami. S kojením to máme každý den jinak, někdy líp, někdy hůř. Praktikuju to, co tu radí marketnieuw a vždycky nakonec nějak nakojíme. Takže chce to fakt pevné nervy a vydržet :wink: Počítám každý měsíc a budu ráda, když budeme plně kojit půl roku. Ta vedra teď jsou hrozná, ale nějak to zvládáme. Chodím ven jen dopo, kdy se to ještě dá.
26. srp 2011 v 08:28  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, zkoušela jste některá odsát mlíko, aby jste věděly, kolik mimčo na jednu dávku vypije? Malá chce pít každou hodinu a půl... se mi to zdá nějak moc často.. :unamused: Tak jsem si zkusila odsát mlíko - děs a hrůza - s bídou jsem odsála 50 ml a za hodinu dalších 50 ml a malá vypila na jedno kojení jen 50 ml. Zkusila jsem to takhle několikrát, abych se přesvědčila, že pije opravdu jen těch 50 ml...
26. srp 2011 v 11:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@xlili : ahoj nekde jsem cetla ze to co odsajes neni to co si vypije mimi, mimi ma pry vetsi tah a vysaje vic nez ty dokazes odsat.ja jsem mela doma pujcenou manualni odsavacku a nejak mi to s ni neslo bo co protoze nic neteklo tak jsem se na to vyprdla
26. srp 2011 v 11:30  • Odpověz  • To se mi líbí
@pusolamy Taky s tou blbou manuální odsavačkou jsem to odsávala půl hodiny, kdežto malá je za 8 minut najezená a už nechce... Zkoušela jsem jí dát víc něž těch 50 ml, ale to už s tím blbla a plivala to kolem sebe... :confounded:
26. srp 2011 v 11:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@xlili ONO SE říká, že to co odstříkáš, není směrodatný, že dítě může vysát až 3x tolik. nicméně já to mám hodně kolísavý, někdy odsaju z jednoho prsa 120ml a za dva dny třeba jen 30ml.
mě doktorka poradila abych malýho vážila nahýho třeba jednou za týden, jestli přibírá, jestli mu to stačí...a neboj, my kojíme taky po hodině a půl.myslím, že jak jim je vedro, že se chtějí hlavně napít...
já malýmu zkoušela dát fenyklový čaj nebo vodu a nechce ani jedno, tak holt častěji kojíme...
26. srp 2011 v 11:38  • Odpověz  • To se mi líbí
@xlili a přibírá?
26. srp 2011 v 11:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Ja si tiez myslim ze tie miminka su skorej smadne, ja som kojila po 3 hodinach, teraz radsej 2-2,5. Pije tak 5-10 minut. Davam mu z oboch, pretoze mam pocit ze chce teraz vacsiu cast toho predneho mlieka v tychto horucavach, lebo ked pije dlhsie z jedneho sa odtiahne a pritom tam este mlieko je /skorej zo zaciatku mu trocha zabehne co to tak rychlo tecie :slight_smile: / Chvalabohu u nas je kojenie radost. Manualnou som raz skusala a tiez som moc neodsala, moc by som odsavacku neriesila.
Inak v tychto horucavach aj my chodime von najradsej medzi 8-10.30 a potom az po 17-18 lebo inak sa to ani neda. Ja sa uz strasne tesim na jesen.
Ockovania sa uz nebojim, nakolko uz tie prve teploty zvladol, je to prirodzena reakcia organizmu, takze ak aj dake teploty budu bude to o.k.
26. srp 2011 ve 12:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@kometka5 Přibírá v pohodě - za měsíc přibrala 700 g a v pondělí jdeme k Dr., tak bude mít určitě ještě víc. Spíš mě rozčiluje, že nemůžeme ani pořádně na žádnou procházku, protože než vyjedeme, tak je půl hodina pryč, přijedeme do města - jdeme do parku a můžeme jet zpátky, ptz už má hlad :grinning: a mezi lidma se nenají, ptz kouká, kde co lítá a všeho se leká :unamused: Zkoušela jsem dávat i fenyklový čaj nebo vodu, ale to oddálí tak max. o 20 minut...
26. srp 2011 ve 12:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@xlili tak to máme stejně...já musím taky kojit totál potichu, protože jinak se odpojí a kouká a už se nechce připojit...takže zandám "krám" a po 5minutách by chtěl znova...takže u nás takykojení jinde než o samotě nehrozí... :unamused:
26. srp 2011 ve 12:04  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky, tak já jsem se vyprdla na boj s nějakým blbým Nutrilonem a kojím ji max. co 2 hoďky a z obou, a zdá se mi, že pomalu je toho mlíčka víc, zítra ještě ve Zlíně koupím homeopatika na kojení a příští týden si ju půjdu nechat k dr. převážit, až když toto oparvdu nezabere, tak ju začnu trápit, ale připadá mi fakt spokojená, mezi kojením vůbec nebrečí, směje se a hraje, tak snad je to fakt jenom nějaká laktační krize a taky jsem přemýšlela, jestli to nemůže bát reakce na ty dvě střevní chřipky, co jsem v tomto měsící prodělala, jednou jsem problila celý den a podruhé mi asi 3 dny bylo zle, že jsem skoro nic nejedla
26. srp 2011 ve 21:52  • Odpověz  • To se mi líbí
to se nam rapidne ochladilo konecne se bude v noci lepe spat nam i tem nasim drobeckum :wink:
27. srp 2011 ve 20:16  • Odpověz  • To se mi líbí
:slight_smile: jo počasí je dneska úúúúúúúúúleva! (i kdyz v panelaku po navratu z chaty 27 stupnu, uff) Odhalila jsem parádní rys materský - kdyz se v Brne udelalo horko k neziti tak jsem se proste s Kubou sbalila a odjela na chatu do hor. Tolik volnosti uz cekam snad jen v duchode...
27. srp 2011 ve 21:13  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Holky chtěla bych se zeptat ohledně kakání...my teda kakáme jednou denně pravidelně ráno, ale chtěla bych se zeptat jak má vypadat stolice u techto plně kojených miminek? Když se myslí zelená, je to úplně zelená jak tráva nebo jako když zůstane plínka na vzduchu? mi ji totiž memáme jen úplně žlutou,ale trošinku jakoby nazelenalou a je v ní něco jakoby hlen(jakoby se místy trochu táhne)...jen nevím jestli je to tak normální nebo ne. Nerada bych zase běhala k dr. kvůli ničemu..díky za radu
28. srp 2011 ve 20:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@aprint tak my kakáme i jednou za 3dny...ale to pak kaká třeba 5x. a my tedy nemáme vajíčka ani náhodou, takovou žlutou mazlaninu...fakt se to celý táhne, taky nevím, jestli to tak má být...
ale nazelenalá nic neznamená, to bych měla spíš strach z toho hlenu, protože ten značí průjem...
28. srp 2011 ve 21:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@aprint My sme mali zelenu tahavu a gelovitu ked bol maly zahlieneny a mal stafylokoka...tie sople mu stekali a on sa toho nahltal, inak zelena podla mna moze byt aj ked sa v tom teple pije castejsie a kratsiu dobu z vacsieho mnozstva predneho mlieka. Teraz mame sice zltu ale poslednu dobu sa stava ze nekaka 1-3 dni a potom da riadnu naloz aj dva krat po sebe ale tak riedku a mazlavu ze sa to ani do plienky nezmesti. Ale pred tyzdnom som bola nachladnuta a maly to dostal odo mna a zase je zahlieneny tak ze po ranu zacina trocha kaslat. Cize to moze mat aj z toho, pripadne i to mlieko, lebo ako mu to steka tak mu chuti menej papat a papa kratsie ale o trosku castejsie.
28. srp 2011 ve 22:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@aprint ahoj, malý kaká 3-5 x denně. Do prvních dvou měsíců, to byla každá pokakaná plína (takže zhruba těch 10). Důležité ale je, jestli máš 6-8 počůraných plín denně, to je známka, že mimčo prospívá. Jinak barvu kakošů vůbec neřeš. Máme pokaždé, ale pokaždé jiný. Někdy zeleno žluté s takovými hrudkami, jindy hnědo černé, pak zas úplná žlutá vaječina. Moje doktorka říkala, že je to úplně jedno. Kdysi se říkalo, že zelená stolice je hladová, ale je to jen mýtus. Je to podle toho, co sníš. Jestli je jinak mimčo spokojené, tak to fakt neřeš :wink:
29. srp 2011 v 07:55  • Odpověz  • To se mi líbí
uff holky my posledni dobou stavame tak v pul paty, max v pet. jsem uplne vyrizena. PROC? Kuba tak dobre spinkal... Nejhorsi je, ze kdyz u me unava prekroci nejakou mez, tak jsem fakt zla... a mrzi me to... asi jsem trochu magor, nemam zadny z problemu, o kterych pisete, KUba krasne ji, roste, horecku nemel, vedro mu neva... a tak si ty problemy delam sama. Nemate nejakej recept krom odvaru z makovic, do kteryho nejdu? :sweat_smile:
29. srp 2011 v 08:15  • Odpověz  • To se mi líbí
@ofelieee Po nakojení Ti už neusne? My vstáváme v 7h a mi to taky nestačí, já jsem hrozný spáč. Když si připadám moc unavená a ztrhaná, tak si vybavím, co říkají zasloužilé maminy: pořiď si druhé dítě a budeš si připadat, že si s prvním vyspávala a hojdala nohama :grinning:
29. srp 2011 v 17:43  • Odpověz  • To se mi líbí
tak holky my teda kakame i 6x denne , treba dnes jen trikrat za dopoledne a to vstavala v devet mazec
@ofelieee : panecku tak to je radost takhle brzy to nase adelka se budi mezi 4-6 jak kdy ale pak jsem nekompromisni a jde se jeste spat vetsinou uz teda ke mne do postele ale tak do 20min usne a spi do 7,30-9 jak kdy kazdy den je jiny

holky uz jste si byli vyrizovat rodicak?mne prisel v patek ten papir tak se s tim musim vypravit 18.9. mi konci materska a zanou kruty casy :angry: na rodicaku
29. srp 2011 ve 22:10  • Odpověz  • To se mi líbí
@pusolamy tak to máte nějaký rychlý metabolismus :wink: my většinou kakáme 1x denně - brzy ráno, ale někdy taky třeba 3 dny ne :unamused: Dr. říkala, že je to normální, že nemusí kakat klidně 10 dnů, ale nevím nevím, přijde mi vždycky taková neklidná, když dlouho nekadí... zdá se mi, že je to tím, co jím..

Jinak s tím spánkem to máme jako vy, taky je to každý den trochu jinak, ale kolem té 4-5 se budí a musím ji dát k sobě do postele, na bříško a držet ji za ručičku - jinak by už asi neusnula... :confounded:

Tobě přišel ten formulář domů? No já se na to chystám příští týden - už jsem si vyplnila elektronicky formulář..., ale abych řekla pravdu, tak ani nevím, kdy mi přesně končí mateřská :frowning2:
29. srp 2011 ve 23:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@pusolamy ahoj, domů mi nic nepřišlo. Mateřská mi končí 31.8., tak jsem si to šla už vyřídit, ale myslím, že se to může do 9 měsíců dítěte, pokud máš tu tříletou variantu. Bylo to celkem rychle vyřízené. Co mě ale překvapilo, že peníze dorazí až po 20. říjnu. Takže měsíc a půl bez peněz. No, těm nahoře je to jedno, ti mají své kapsy namaštěné :angry:
30. srp 2011 v 07:26  • Odpověz  • To se mi líbí
@petaov : no me prislo potvrzeni o penezite pomoci v materstvi a k tomu dopis ze mi materska konci 18.9. at si s tim potvrzenim dojdu na pracak.o rodicovsky prispevek si musi kazdy zazadat pred skoncenim materske sami nic neposlou, devet mesicu je na urceni toho jak dlouho chces byt doma tenhle system je silenej
30. srp 2011 v 07:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@pusolamy aha, tak to jsem nevěděla, že musíš žádat před skončením mateřské, tak ještě že jsem tam minulý týden zašla. Ten papír na potvrzení o PPM mi dali na pracáku a pak jsem s tím šla na OSSZ. Každé město to má asi jinak.
30. srp 2011 v 08:00  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek